Tema: GGD's PLOmaha sick grind!

Lep pozdrav PokerPRO!!!

Piše se leto 2013, za mano pa je eno najtežjih obdobij v mojem življenju. Podrobnosti niso važne a pred kratkim sem se zavedel, da je čas, da spremenim večino stvari. Ugotovil sem kaj hočem, česa nočem in kako bom uresničil svoje cilje. Predvsem bi rad zapustil to našo državo in se preselil nekam v južne kraje ( Kanada ipd.... default/cool ). Za sabo imam kar solidno poker kariero in ne bom lagal, na forumu sem sodeloval že prej pod drugim nickom vendar si ga ne želim uporabljati naprej....razlogov je več: je enak kot moj nickname na določenih P straneh kar mi sploh ni všeč saj bi rad ohranil malce zasebnosti, če pišem blog/projekt....na pokerpro me pozna dosti ljudi, nekateri so mi celo dolžni kak dollarček ampak se zaradi tega nebom preveč živčiral...sodeloval sem v veliko skype grupah ipd., ker pa sem popolnoma zamenjal igro pa bi rad temu naredil konec, saj sem preprosto že prej preveč časa zapravil na skypu ipd. in si tega ne želim več...skratka sem v obdobju semi-odraslosti kjer bi rad končno poker vzel resno ampak si želim ohraniti zasebnost- to predstavlja za mene nek nov začetek, ki mi je bil nujno potreben. Tak da upam, da bojo administratorji to razumeli ( če priznaš, se ti pol oprosti default/heart ), jaz pa vam bom prikazal preboj po PLOcash  limitih nekdanjega SNG grinderja.

Zakaj sem se odločil za projekt in zakaj PLO?

Poleg lastne motivacije za grindanje in nekega nadzora nad sabo, sem se za projekt odločil, ker se mi zdi škoda, da med vsakodnevnim prebiranjem foruma ne zasledim niti ene same PLO teme...
PLO sem igral prvič ( bolj resno) šele pred slabim mesecem ampak sem se dobesedno zaljubil v igro....je preprosto tolk bolj zanimiva in komplicirana kot Holdem (al pa ga mam js dost po parih letih grindanja default/hmm ) in definitivno velik ampak res velik bolj profitabilna v tem trenutku. Poleg tega pa tudi nikoli prej nisem igral casha, zato je to pač neki novega-zanimivega.

Kaj, kje, koliko bom igral? Kakšen bo BRmngmnt?

Torej zadnji mesec sem se predvsem učil PLOja izven poker miz, teorija, videei itd itd....zadnji teden, sem začel igrat mal na izi od PLO5 do PLO25 ampak večinoma max 3mize. No včeraj sem se počutil končno pripravljenega in sprejel odločitev, da začnem na začetku in grindam PLO5 ampak vsaj 12 miz naenkrat zloženih jasno v kaskado, saj igram na laptopu ( ko se navadiš sploh ni panike!). BR je dovolj velik, da bi igral plo10 in tolk miz, če bi zmanjšu število bi lahko igral tudi PLO25, sam počasi je treba hitet, men pa se ne mudi nikamor. Aia igraaam pa jasno na PS....

Zdej za tale mesec ni nekih ciljev, ker ga je v bistvu konec. Denarnih ciljev si nebom postavljal, prav tako se mislim premaknat višje ko se mi bo zdelo, da sem res sigurn v sebe.....julija pa jasno goldstar vip, čeprav sem delu mal kalkulacij, pa bi mogoče lahko tud platinuma dosegu, če bi se par stvari pokloplo....:)

In pa včirajšnji prvi dolg in uspešen dan:)

Pa še slika mojga PLO coacha, s katerim je res fajn delat pa to.....

To je to zdj pa grindat za glory in $'ssss!

61

2

Re: GGD's PLOmaha sick grind!

gl za ta projekt. ker sem se tudi sam po pol leta vrnil na PLO bom z zanimanjem spremljaj dogajanje  default/wink

sem pa kar skeptičen glede teh tvojih začetkov...12 miz po enem mesecu igranja PLO...a ti to resno? respekt, če ti bo šlo

Zadnji popravljal Damc (27-06-2013 19:27:02)

A krek per day keeps the money away
10

Hvala Damc:)

Multitablanja sem navajen od prej, je pa res, da je kr razlika, če so 4 karte na mizi default/smile Za razliko od prej, ko sm uporablju navaden card deck, zdej uporabljam ta tretjega po vrsti ( ne vem če ma kako posebno ime default/smile ) tam pod table themes ko rihtaš izgled kart, pa še začel sm uporablat NOVA temo, prej sm uporablju pa hyper simple, sam so pri nova temi številke dost večje, pa je lažji...nwem no, to so bli moji adjustmenti, za multitablanje omahe default/smile  zaenkrat gre gladko, so pa tak slabi igralci, da ne rabim nekih posebnih readov, pogledam na HUD, označim 60/11 z zeleno, pa jih napadam.....glih zarad tega sm začel na plo5, da odigram čimveč handov, pa da se privadim na multitablanje čimbolj, kr itak višji so boljši brez dvoma.

00

Dej še EV linijo užgi je mal bolj zanimivo za čekirat default/big_smile Če si premisliš se lahko kaj slišimo n skype-u, ker trenutno tudi sam premagujem plo microlimite.

GL s projektom default/big_smile

00

Tole bo zanimivo spremjal, če bodo le redni updati. GL, mene si pritegnil s temle

in se preselil nekam v južne kraje ( Kanada ipd.... default/cool ).

default/lol  default/lol

"Money won is twice as sweet as money earned"
30

Dan2 za mano default/smile

Najprej kratek seession na navadnih mizah ter vse lepo in prav...

Potem pa mi notranji glas reče, da moram sprobat zoom. Zoooma nisem igral prej nikoli, niti holdema in ko mi je po pol ure ratalo ugotovit, da moram klient zagnat kot administrator, da bo delal HUD, sem se spusto v boj. WTF,WTF,WTF? Prisežem da se tak neumnega nisem počutil še nikoli. Zgubil vsak hand, vsak preflop allin, kr ene par multiwayew z dobrimi AA (kar me sicer tolaži, ker če bi se ti multiway alllini odvil drugače bi lahko graf zgledal obrnjen v drugo smer). Ne vem ka sem delal narobe, verjetno igral preveč loose, logično je da ma folk jače range, če lahko fast folda smeti ampak vseeno no, jao jao....zooma nebom več igral:)))) Ker moj hem dobiva sive lase in mi žal ev linija ne dela, tako kot bi morala, nimam pojma kok sm runnu pod evjem ampak iz analize markiranih handov bi rekel, da predcej- welcome to PLO default/big_smile

Jutri torej nazaj na navadne mize, vseen sem bolj skoncentriran pri 12 mizah, kot pa 4 mizah zooma, pa še pogrešam čas, da oberem, moje zeleno obarvane frende. Če ma kdo več izkušenj z zoomom mi pa lahko da kak pametn nasvet, pa me mogoče prepriča, da mu dam še eno priložnost v prihodnosti.

00

ferlich napisal:

Dej še EV linijo užgi je mal bolj zanimivo za čekirat default/big_smile Če si premisliš se lahko kaj slišimo n skype-u, ker trenutno tudi sam premagujem plo microlimite. GL s projektom default/big_smile

Hvala! Žal mam probleme z ev linijo, ne dela na cashu na sngjih pa tut pri drugih klientih ne. Sem probal updajtat pa poiskat težavo ampak hem že res dela na hlape tak da nič ne pomaga default/sad  Za skype trenutno nisem, v prihodnosti  puščam opcije odprte default/smile

malogar napisal:

GL, mene si pritegnil s temle

default/lol  default/lol

Ne razumem... default/neutral  default/neutral  default/neutral

00

stanič is back?

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
30

grindglorydollar$ napisal:
malogar napisal:

default/lol  default/lol

Res nisem ravno geograf, ampak če ne živiš nekje na Grenladiji je Kanada zelo težko izbira pri selitvi v južne kraje. default/wink

"Money won is twice as sweet as money earned"
21

10

Tut jes nism zastopu default/smile ... dobra šala default/smile

10

maliprofi napisal:

stanič is back?

Pozdravljena postrv. V bistvu sva stojko pa urek, ostala sva brez vseh prijateljev zato sedaj sodelujeva, če hoče nama lahko kdo donira kak 1k$, ker imava info, da bo ruleta v mondu dans kemala na pune ( vir: KidpokerSLO;)  default/cool  default/palecgor  default/heart Za ostale, ki naju ne poznate imava pa tut knjigo, ki jo lahka naročite pri Coreyu na tej povezavi---->>>http://si.pokerpro.cc/forum//viewtopic. … 4&p=15

malogar napisal:

Res nisem ravno geograf, ampak če ne živiš nekje na Grenladiji je Kanada zelo težko izbira pri selitvi v južne kraje.

Ya know I'm just having fun bro default/lol

bozick napisal:

Tut jes nism zastopu default/smile ... dobra šala default/smile

jbga brate, ni šola za vse default/big_smile  joke itq default/smile

Zdaj pa k resnim temam. Včerajšnjo noč res ni bil moj dan. Zoom mi je dal boom boom po pi***, kot sem rekel se ne sekiram za teh neki dolarckov, je pa jasno udarec za moj ego. Danes je treba popravit vtis, ki sm ga pusto s prvim updatom. Vračam se torej na navadne mize. Za to priložnost sem si pogledal dva session review videa od Senseia in Sama Langa. Sensei je malce bolj na tight strani igralca, Sam Lang pa je hiper agresiven. Glede na limite, ki jih igram, bi rekel, da bi senseiov stil moral delovati bolje, ker nimamo nekega fold equitija proti temu player poolu. Vseeno bom dal priložnost obema, v eni kaskadi bom igral malce bolj tight, v drugi pa recklesly agressive, bomo vidl kakšni bojo rezultati default/smile Po kosilu objavim še en zelo zanimiv hand....

10

12

malogar napisal:
malogar napisal:

default/lol  default/lol

Res nisem ravno geograf, ampak če ne živiš nekje na Grenladiji je Kanada zelo težko izbira pri selitvi v južne kraje. default/wink

no ja če smo pikoloski je kar nekaj kanade južneje od slovenije...recimo Montreal je na isti širini kot slo, toronto pa je dosti bolj južno  default/tongue

A krek per day keeps the money away
00

haha Damc je edini, ko je hodu v šolo default/big_smile

Day3 update:

Ni blo neki časa žal za igranje, mogoče pozno ponoči še en sesh. Drugač pa, da se board popari na riverju je okoli 20% možnosti ane, to vemo. Prisežem, da se men zaenkrat popari vsak, pa da ne bo kdo mislu, da neki slowplayam pa nevem ka ampak tale scena je ratala pa že mal bedna: na turnu mam nuts flush, če sem OP checkraisam, ko mam pozicijo betnem skoraj cel pot.....folk pa premišljuje premišljuje vsem za mizo je jasno, da ma set (niti ni važn kirga pa to) sekundo preden mu poteče časovna zaloga seveda plača čeprav dober ve, da je za mano...baaaaammaaaa river board se popari default/sad slejkoprej pa se to more obrnat v mojo korist itak, ker mi gre tole že mal na ku***, kok potov zgubim na tak način:( igralci so pa večinoma nekje na nivoju unih sngjev za 2 centa, če še obstajajo. Drugač se mi zdi, da igram zlo dober, sam tale distribucija kart me pa res ubija default/sad v zadnjih 6000 handih nisem dobil multiway pf allina ( razen proti 5shorterjem ene parkrat default/smile ) Tut ne wem ka nej nardim s 3betanjem, moj range so dobri AAxx, AxsKxs visoki rundowni, pa iz blindov itak mal bolj loose proti tistim, ko radi kradejo ampak vseeno nisem navajen tolk callanja, pa cold callanja cele mize za mano, šiiit omaha ni holdem ne in pol so situacije ko je v potu na flopu 100bb noter pa cela miza in lahka itak sam zaprem default/sad 

00

14

rajš prlep kakšen hand da ti ostali svetujejo kako odigrat pa naredi mal večji volumen pa pol jamrej. zdej zgleda kot nek self-pity projekt.

drgac pa gl in upam da ti uspe.

10

galzar napisal:
"rajš prlep kakšen hand da ti ostali svetujejo kako odigrat pa naredi mal večji volumen pa pol jamrej. zdej zgleda kot nek self-pity projekt.
drgac pa gl in upam da ti uspe."
Izvini brate neču više   Kot sm reku nisem nikol igral casha pa nimam filinga, kak zgledajo-so dolgi breakeven, downswing, upswing intervali, ne mi zdej zamerit...ni pa to noben self pitty projekt, ker sm še v vsem kar sm se lotu delu lep plus pa niti se mi vsaj zaenkrat ne gre za denar, ker če bi se mi šlo bi igral druge stvari ampak se gre predvsem za novo izkušnjo, ki pa jasno lahka sčasoma postane zelo dobičkonosna  default/cool  default/palecgor       Hvala pa, da si me opozoril, da se jokam ko pi*** ampak je to verjetno zarad tega, ker bi rad vsem ko to berejo pokazu neke lepe rezultate, drugače problemov s tiltom ali samopomilovanjem nimam   default/big_smile 

Odigral sem še en kratek sešn, upswing v zadnjih par sto handih je bil pa adijo:) wuuhuuu ka pa 21bb/100handov winrata po 6500 handih na navadnih mizah, pri 12 tablanju-like a bossssss   Mi lahka kdo pove, kaki so pa realni winrati na dolgi rok na plo5 plo10 npr., ker tole ne verjamem, da lahka zadržim- fish on a heater pa te fore default/big_smile To je zdej cel današnji dan, mali volumen, sam lep rezultat!

Pa še hand....kako pravilno odigramo srednji set na wet boardu? Vsak feedback bi bil dobrodošel....
Poker Stars $5.00 Pot Limit Omaha Hi - 5 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $12.65
BTN: $9.15
SB: $6.03
BB: $3.65
Hero (UTG): $11.61

Pre Flop: ($0.07) Hero is UTG with K default/heart A default/club Q default/club Q spade:
Hero raises to $0.15, 2 folds, SB raises to $0.50, 1 fold, Hero calls $0.35

Flop: ($1.05) 9 default/heart Q diamond: K spade: (2 players)
SB bets $0.70, Hero calls $0.70

Turn: ($2.45) T default/club (2 players)
SB checks, Hero bets $0.70, SB calls $0.70

River: ($3.85) Q default/heart (2 players)
SB checks, Hero bets $1.91, SB raises to $4.13, Hero calls $2.22

Final Pot: $12.11
SB shows K default/diamond 6 default/club K default/club 2 diamond:
Hero shows K default/heart A default/club Q default/club Q spade:
Hero wins $11.61
(Rake: $0.50)

Moje razmišlanje---->
1. PF- dost močen za utg raise, ko on 3beta kljub visoki frekvenci 10%, samo plačam in izkoristim pozicijo
2.Flop- na tem boardu lahko ima on KKK, lahko ima j10rundown, v najbolšem primeru ma AAxx, zato se odločim, da bom samo plačal, ker je po mojem preveč kombinacij, ki premagajo moj srednji set-res pa je da mam blockerje...
3.turn- ko on samo čekira ga dam na KKK  ali pa AAxx, do zdej ni check raisu, lestvico bi pa stavil, očitno  je prestrašil 10ke, zato stavim, da zavarujem QQQ in ga morebiti spravim iz KKK, stava se mi zdi premajhna itak, ko gledam tole še enkrat čeprav dejansko representam lestvico, je pa možno tud to, da se je ustrašu 10ke in tega da bo freerolan z nižjo lestvico
4.river- zgodilo se je pač to da so mi dal starsi darilo ampak bi ob blank karti barellu river, ker s tem ko on plača mojo (pre)majhno stavo je po mojem njegov range  polariziran na KKK al pa 2nd nuts lestvico, zato bi kljub temu da mam showdown value svoje kraljice spremenil v bluff!

Dejte se mal razgovorit prosim, raj mam da mi povete da to ni holdem, pa da nimam pojma, kot pa da ste vsi tiho default/smile

Zadnji popravljal grindglorydollar$ (29-06-2013 01:53:35)

30

V Juniju imam odigranih 12.536 handov na plo5 in winnarte 31,53bb/100, drugače pa po 44.327 9.95bb/100 ampak igram 4-6miz default/big_smile V 3bet dodaj še doublepaird hande, če veš da ima AA** lahko kličeš tudi 4b.

Hand: Turn bi moral več staviti tudi za bluff tuki si mu dal prave oddse za call, drugače pa ql odigrano.

LP in GL!

10

@ferlich: nice winrate, zadnjih 12k handov čist sick, god mode on default/smile kakšen imaš pa plan za prestavljanje po limitih, je vezan na bankroll ali bolj po občutku? ... za turn se čisto strinjam, stava je premajhna jasno.

Tole stran sem začel uporabljat odkar sem v cashu, res veliko zanimivih stvari je gor o tem kaj se dogaja v highstakes svetu pokra. Tale intervju je pa eden najboljših (tudi non poker related) intervjujev, kar sem jih kdajkoli bral. Odd Oddsen/no Ola je trenutno vsaj po $$$ pa tudi po respectu, ki ga prejema od nasprotnikov verjetno najboljši PLO igralec na svetu (star je 22 let). Je pa intervju star nekaj mesecev od takrat pa je Oddsen kot noOla na FTju na 2miljonskem upswingu. Priporočam branje default/smile
http://www.highstakesdb.com/3511-interv … ddsen.aspx

Pa še moj najljubši grindmusic:

00

Trenutno delam že tretji šot na plo10 delam pa glede na BRM.

00

Kak pa naj bi bil pravilen BRM pri PLO? 30 BI? Bi se mi zdelo logično malo več, glede na swinge default/big_smile

00

Evo tkole nekak naj bi zgledalo:
$5PLO to $10PLO:Grind in 20 BI ($100) at $5PLO and build the roll to 50+10 BI ($350) for a shot at $10PLO.
$10PLO to $25PLO:Grind in 40 BI ($400) at $10PLO and build the roll to 50+10 BI ($750) for a shot at $25PLO.
$25PLO to $50PLO:Grind in 40 BI ($1000) at $25PLO and build the roll to 50+10 BI ($1750) for a shot at $50PLO.
$50PLO to $100PLO:Grind in 35 BI ($1750) at $50PLO and build the roll to 50+10 BI ($3500) for a shot at $100PLO.
$100PLO to $200PLO:Grind in 35 BI ($3500) at $100PLO and build the roll to 50+10 BI ($7000) for a shot at $200PLO.

20

Day4 za mano default/smile  krekal me je ko phrasca, mal sm pa tut nekoncentriran bil na trenutke default/big_smile slab dan ampak ni panike....sem pa zelo utrujen tak da bom kei več napiso jutri default/smile

00

Pozdravljena postrv.

huda mačka
v glavah nekaterih teoretikov zarote sem huda mačka, ne postrv

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

@mali profi: sam res huda mačka je bila kao, ne vem odkod mi v glavi postrv default/roll

@ferlich: če se držiš bankroll plana je samo vprašanje časa kdaj ti bo uspelo, je pa res, da zna bit včasih zelo mučno, če shot ne gre po planih in se moraš spet spustiti limit nižje. Zdaj si me spomnil na moje neuspele poskuse napadanja višjih limitov pri mojih sngjih, ko sem pogorel v prvih 10ih shotih, vse skupaj se je vleklo menda 3 mesece. V trenutku ko sem šel višje je šlo vse narobe in to znova, znova znova, pa še enkrat, od variance, do prekinjene internetne povezave na koncu pa jasno tudi zaradi (akumuliranega) tilta in slabe igre. Zanimivo je pa to, da sem si na koncu vzel slaba dva tedna pavze in se mi zdi, da sem po vrnitvi igral najboljši poker v življenju shot pa je jasno uspel default/smile . Če pogledam nazaj pa sem vseeno nekako hvaležen, da ni vedno šlo vse po načrtih, saj te takšne stvari sigurno delajo močnejšega za poker mizami in  v življenju nasploh!!!!!

Naslednja dva dni imam neke opravke zato ne bom veliko igral. Sem pa imel dvourni coaching session danes. Coach niti slučajno ni bil navdušen nad mojim pretiranim multitablanjem, zato moram zmanjšat število miz na 6 pa še to sem si moral nekako izborit hehe default/smile Lepo mi je razložil, da s tem samo zaustavljam svoj razvoj. Veliko časa sva namenila floatanju, checkraise bluffom na turnu ter bet sizingom... Kot sem dejal bankroll ni problem zato se po pogovoru z njim selim na plo10(6miz) in pa delam med drugim tudi na table selectionu, ki ga do v bistvu ni bilo. Bomo videli kako bo šlo. Žal sem danes malce bolj v laufariji zato nimam časa lepit hande in napisat kej več.

Lep dan še naprej in pa da shipnete sunday million default/wink

20

v glavnem cel naspidiran hočem začet s plo10 danes, v glavi mam monster session, ko igram A game in runnam ko god on cocaine, pa me kliče punca, pravi nej spakiram pa da greva, men nič jasno, no fora je v tem, da majo njeni stari prikolico na enem izmed dalmatinskih otokov in da je neka družina odpovedala v zadnji sekundi---kar pomeni, da grem za en teden na zastojn dopust default/big_smile  default/heart  default/heart  default/heart zakon hehe default/smile plo bo pač morala počakati en teden. me je pa bejba prosla da pustim laptopa doma, ker noče poslušat o blockerjih cel teden (laptop in videi grejo vseeno z mano jasno default/wink ) lepo se imejte in se čujemo v ponedeljek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

40

En teden igre, en teden dopust. To se zdi kar dobra formula za PLO default/big_smile

EX-PokerStars Team Pro Online | https://i.imgur.com/cjWZ9kz.png | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
20