Tema: 1.5$ SNG Pokerstars

Živjo fantje,

po dolgem času me je spet zamikal poker. Za večino, ki me ne poznate, sem Maks, star 17 let , kar se pa tiče moje poker zgodovine imam za sabo dva neuspela projekta, hyper turbo 1.5$ na ps s 400 odigranimi turnirji in malo pridelanega minusa ter prav tako okoli 20$ minusa no zoom-u ter cash gamih.
Vedno sem odraščal nekako v stiku s pokrom, zato se slej kot prej vrnem za mize. Prebral sem veliko člankov na temo bankrolla, ICM, Collin Moshman SNG, Phil Shaw Secrets of SNG(kolikor vidim niso ravno specifika za micro ali pač), tako do nekaj teorije imam za sabo. Po naravi sem miren zato ne tiltam, kar se tiče kart, hudo pa začnem tiltat v kolikor naredim neumno napako in zaradi tega izpadem(npr. kradenje blindov z 15bb Q7o na cuttoff-u v turbo sng).
V glavnem neuspeh v pokru me moti, ker vem da sem sposoben, zato sem se lotil novega projekta in namreč buildanje br-ja od 1.5$ sng naprej, saj mi ti najbolje ustrezajo.

To je graf turnirjev v zadnjih treh tednih, vem da rabiš vsaj 1000 turnirjev, vendar samo za pokušino. V tem času nisem imel toliko časa, da bi odigral več, pa vendar sem se iz dneva v dan več naučil. Kjer so označene dve črni črti, prva pomeni, da sem igral 2 oz. 3 mize na enkrat, v obdobju padanja 4 oz. 6, pri drugi črti pa sedaj igram spet 2 mizi, ker se očitno lažje skoncentriram in delam boljše odločitve. V headsupu sm bil veliko boljši, vsaj 10 mest več prvi kot drugi tako, da to zaenkrat to ni problem. Povprečna statistika manka na sliki:

VPIP 18.99, PFR 17.14, total AFq 52.35, WTSD%  60.75, WSD 51.10. Trenutno stanje na računu je 70$, začel s 50$(33BI) brez kakršnih koli bonusov.

Imam že veliko vprašanj oz. handov tako, da ne vem ali naj postam hande tukaj ali odprem novo objavo, tako da prosim za nasvet.

Vem, da je na forumu veliko projev in ljudi, ki so prerasli micro limite, zato ne pričakujem od nikogar prav posebne podpore. Cilj tega projekta je, da ga lahko spremljajo ostali začetniki, za mojo samomotivacijo ter najpomembneje za diskutiranje handov, ker si res želim, da bi izkušenejši igralci, ki so dali skozi micro limite svetovali in pripomogli, da mi končno uspe prvi projekt. Vsi govorijo, da so micro limite lahke za crushat, no ne glede na to, je moj cilj da prilezem tja do 7 oz 14 dolarskih turnirjev preden dopolnim 18, pol pa dam za pjačo:P

V naprej hvala vsem tistim , ki mi boste pomagali pri uresničitvi cilja, ker pa glede na to, da ste pokerpro člani kul mislim , da ne bo težav:)

80

Re: 1.5$ SNG Pokerstars

veliko uspeha.
največji problem pri teh sngjih je precej visok rake, tako, da moraš biti zelo potrpežliv, ker bo majhen dobiček.

Želim ti, da čimprej prideš na višje limite.
Kaj pa igraš? enomizne? turbo/ non-turbo?

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

Hvala:) Ja sej se zavedam rejka ampak bom poskušu bit potrpežliu, drugo mi ne preostane:P
Opa, zgleda nism dost jasno napisu, samo turbo, enomizne. Standard so mi prepočasni, hyper pa prehitri:P

00

evo ker me je navdušl, da si še tak mlad bom dal par najbolj preprostih nasvetov, kako zastojn izboljšati svojo igro, ker predvidevam da nimaš realnih možnosti da bi si plačeval neke drage stvari....sicer sm čist v HUju ampak sm vseen vmes nekje crushu tele super micro sngje (micro shark-lowstakes fish varianta)

1.vzem mamino Visa kartico, pejt na deuces cracked, si plači naročnino, dobiš free trial, si potegni dol vse videe, ki te zanimajo in naročnino prekliči predn se izteče en teden...sam nekak se zmeni s starši al pa z nekom, da ne boš mel pol sranja, ker čeprav ne bojo računal nič, zna oseba od katere je kartica ugotovit, da si neki mutu okol pokra aka igre na srečo aka ruska ruleta aka pot v prepad in dolgove ter v skrajnih primeri tudi v trde droge
2. ko boš zaslužu dost denarja, bodi pošten pokeraš in jim dejansko enkrat plačaj naročnino vsaj za en mesec, ker je to najmanj kar lahko narediš za podporo stvari, ki ti je tako pomagala v preteklosti
3.normal speedi so tolk bolj soft trenutno, da mislim da lahko maš realno večji $/h.....
4. 6max so men osebno velik bolj zanimivi od fullringa, kolk sm gledu sharkscopove lestvice tud bolj profitabilni
5. Začni delat na multitablingu, kdor ti reče da se ne da igrat 16+ miz na laptopu, bi se moral resno zamislat nad sabo ( vsaj nekje do 28 leta starosti, kasneje je definitivno težje to...)
6. Zadnja stvar na svetu ti naj bo skrb za rejk, ker niti slučajno ni ovira za premagovanje teh limitov
7. Če kdo vpraša ti teh semi ilegalnih nasvetov ni dal Hyper.Active

Govorim za microte, za višje limite pa jaz seveda nisem prava oseba...brez veliko učenja in trplenja stran od miz pa ne bo šlo (je 2013), tega se morš zavedat...

Lp & GL default/smile

“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching!”
10

Ta post mi je res polepšu dan... točno to kar sm iskal, simpl nasveti pa mal spodbude, tako da bom upoštevu čist usazga od njih. Samo mal me skrbi, ker sm vedno igral full ring in nikol v življenju še 6max.
res hvala! lp

00

Dej priložnost obema, pa boš vidu a ti gre bolj 6max al fullring, na koncu je spet dost odvisno od posameznika... default/smile

00

Srečno s projektom!

Da ti pa ne bo treba si sposojat mamine Vise, ti pa za začetek "častim" dve najnovejši SNG seriji z DC default/wink
Ti pišem na ZS za več podrobnosti.

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
20

8

Corey, jaz tudi ne bi od mamice Vise uporabljal, bi lahko tudi meni kak 'novejsi' ZOOM SH video castil? Pa kar stisni me na skypu, ni treba ZS. Hvala   default/big_smile

Shaytan, tebi pa vso sreco s projektom!  default/wink

40

lol default/smile

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

Čisto sem navdušen nad podporo res, hvala vsem! Corey ne veš kako ti bom hvaležen za to, povrnem z dobrim grafom in kakšno pivičko:P!

00

Evo po enmu tednu se spet javljam, že s prvimi težavami:P Dobil videje od coreya, ki jih pridno gledam, na žalost nisem imel veliko časa zato sem odigral samo 100 turnirjev poleg tega mi je potekel free trial za PT4(holdem porabljen že dolgo nazaj) zato igram brez, kar me sicer ne moti.
No pa da preidem k bistvu, v early in middle stage-u načeloma nimam težav, igram po tight pravilih:

Early p: 1010+ AK AQs
Middlep: AQo 99 AJs
Highjack: AJo 88
Cut off: A10s KQs 77+
BTN: A9s A10o KQo 66+

Če nekdo pred mano raisa praviloma kr kličem AK, AQ, tudi JJ včasih ne 3 betam pravilno ali ne?

Kar se tiče parov pa kličem raise če imam 20:1, limpam in position če imam 30:1 in pa limpam prvi če dobivam 40:1. Prva stvar, ki me tukaj zanima je, v primeru da prvi limpnem v middle position npr. 44, blindi 10/20 in nekdo iz btn rejza na 60, normalno to kličem, pravilno ali ne?

Največje probleme pa mi povzroča late stage, ko nas je od 5-7 in stack okoli 13BB. Normalno rinem AK, 1010+, tudi AQ, AJ, 77+ v poziciji. Problem pa imam, ko nekdo pred mano rejza normalno 3x oz. 2.5x in imam jaz v late oz. middle poziciji AK, AQ, AJ, 1010... Ali to rinem s 13BB ali fold, klicanje mi ne zgleda pravilno. Če bi imel 10BB to vse sigurno heftam. V glavnem na splošno s temi handi okoli 15BB se nekako ne znajdem, sploh če kdo pred mano zarine nikoli ne vem ali 1010+ AJ/AQ se kliče ali ne.

Naslednja stvar, ki me zanima pa je ko so blindi 25/50 in imam 1200c ter bodo kmalu 50/100 ter zgoraj naštete hande npr. AQ, a to rinem, če nekdo pred mano rejza 3xbb oz. me 3 beta itd.? Ker res je da mam trenutno 24BB in lahko 3betam oz. kličem ampak čez minuto bom imel samo še 10BB.

Upam, da je vsaj dokaj razumljivo napisano in se opravičujem, ker ne postam konkretnih handov ampak za enkrat imam še veliko splošnih vprašanj, kot ta zgoraj. Za tiste, ki ne veste igram 1.5$, enomizne, 9max, standard speed sng-je.
Hvala za odgovore, pa povejte, če kakorkoli narobe razmišlam alpa sprašujem:)

00

Nov report, nova spoznanja, novi problemi, še več motivacije...Torej, od 1.10.2013 do danes sem odigral 500 turnirjev, 400 na kompu s HM2 pa še 100 na prenosniku. Mislim, da je to že nek zelo grob pokazatelj, kje mi je mesto in to je brakeven player s 3% roi-om.

Ugotovitve?
Prebral sem Sit'N Go Strategy by Collin Moshman in pa Crushing Low Stakes Poker: How to Make $1,000s Playing Low Stake Sit 'n Go's, ki je izšla 2013. Ta me ni ravno prepričala, ker je praktično vse isto how to play early, push/fold itd. Pogledal sem serijo The situation room iz DC za 6max, ki mi je pomagala pri predvidevanju ranga nasprotnika, različnih stilih igranja itd, ampak nekako neznam znanja prenesti v igro. Trenutno berem Kill everyone. Zdi se mi da se počasi že zavedam konceptov, ki mi niso jasni in slutim, kje izgubljam edge, kar smatram kot napredek. Trudil sem se izboljšati ne samo A ampak tudi C igro ter nisem tiltal(ko se vozim v šolo poslušam The mental game of poker podcast od Jared Tendler-ja), kar mi daje samozavest in upanje, da mi pa nekoč le uspe iz microtov, kot je to v TheMicros seriji:) Iz 4 sem prišel na 9 miz, zmanjšal na 6 ker se bolj posvečam igri. Priti v ITM mi kolikor vidim še nekako uspeva ampak ravno tam, ko se dela denar izpadam 3. ali 2. V glavnem napredek je, ampak lahko bi bil večji.

Kako bom dosegel več?
Kot prvo očitno rabim večji sempl, drugo pa razmišljam o nakupu te knjige oz. videjev:http://www.dragthebar.com/store/product … ucts_id/56 , http://crushingonlinesngs.com/book/.
Če ima kdo izkušnje s tem ali katerokoli drugo knjigo, ki priporoča za SNG STT prosim za nasvet.
Razmišljal sem o coachingu amapk nekako se me drži občutek, da sem nesposoben, če že za 1.5$ rabim coaching, kaj bo šele kasneje.

Cilji?
Do 30.11.2013 vsaj sempl 1000sng.
Delanje na strategiji ter teženje na tem forumu:)

Graf

Statistika

To je bil bolj post za v moj "dnevnik" kot za na forum, saj dejansko nisem nič konkretnega vprašal ampak vseeno za motivacijo ter ovrednotenje dela ter postavitev ciljev. And I'm out:)

21

Živjo fantje,

mam en hand za predebatirat, tako da sng-jevci na pomoč:) Mogoče se bo vm zdel straight forward ampak mene mal mede. Poskušam bit smart-aggressive pa ne uspeva:)

Ta igralc iz SB je reg, igra 9 miz na enkrat, pred tem me je že vsaj 5x min rejzov iz SB, ko je mel možnost. Vidu sm ga min rejzat iz BTN z Q9o in pa foldat KK na AJ3 flop k ga je en rerejzu. Tok vem o njem.

Kar se tiče handa se mi je zdel smiselno flat callat, ker pomoje Q9o igra uredu post flop in valda mi je spet kradu tako da sem bil boljši proti njegovmu rangu. Lahko bi tud 3betov in bi večinoma foldov pomoje ampak v primeru da kliče nism hotu bit izven pozicije z velikim potom s takim handom.
Flop mi je zgledu, da bi ga lahko zadel ampak sm vedu da bo 100% cbet poleg tega pa da če ga rerejzam bo foldu mid pare, tudi slabga kralja, mislu sm tudi da bo foldu vlečko ampak je ni, a sm mogoče premal rerejzov in mu dau oddse da kliče?
S tem, ko je klicu sm ga postavu na kralja, mogoče 1010 ampak pač to je preredko pomoje.
Turn pade as in on checkira, zdei enkrat je že foldu KK na A flop zato sm pršu not, pomislu sm da trepa z 1010 alpa 33 sam zdel se mi je da je to premalkrat. On me rerejza allin in pač sm že komitan pa kličem, meu sm še 4 oute(mislu da jih mam), kar me je tudi zadel in pol zgrožen ugotovim da je meu barvo.
Zanima me še kako mislte da bi on to odigrov, če ga nebi zadela barva? Če bi rejznu vame bi foldov ker sm meu še dost za sabo.
Pa mislm, da na dolgi rok tak primer bi se mi splačal ker bi večkrat foldov že na rerejz alpa pol na turn. No tok z moje strani, drugače je pa to 1.5$ STT notrmal speed.

00

tut če bi ga rejzu na allin na flopu bi se zataknu ker fdja ti nebo foldu. Bolj optimalen play: 3b shove pre, rešiš se težav s postflop igro pa postavš ga pred dejstvo a calla al folda, sam če folda bo naslednič pomislu predn spet krade. Sicer nism SNG expert ampak mislm da je to way to go. Q9s premaguje večino njegovga bvb rangea, če si pa slučajno zadi lah pa vedno skrekaš default/smile pa LP

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
01

15

Pravilno je fold ali še bolje (odvisno od nasprotnika) allin! Vse ostalo je pri micro SNG turnirjih v tej situaciji NAPAKA!

01

Na turnu si itaq bil zapečaten.
Tudi če samo chekneš, te na river zadene lestvica pa bi potem zarinil.

Po moje bi bilo bolje, da zaključiš zadevo preflop. Če ga daš na steal, ga fajn 3betaš, ne plačaš.

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

Definitivno all-in pred flopom. Aktivni stack je 16 bb in nimaš nekega manevra za postflop situacijo. Poleg tega maš ogromen fold equitij če model res veliko steala. Glede na to kako si odigrau, bi pa jst raje klicau flop, ker je zelo wet. Nasprotnik ima lahko vlečko barve, top par, vlečko lestvice, set. KK je nabrž foldu na dry boardu, ko je biu gor A (npr. A default/club 7 diamond: 3 default/heart ). Glede na igro na turnu si tako ali tako commitan, tako da ne moreš nič drugega kot klicat.

Lp

01

tut če bi ga rejzu na allin na flopu bi se zataknu ker fdja ti nebo foldu.

Zakaj misliš, da nebi foldu na allin, sej ma vlečko barve in če js reprezentam, da mam par potem ma on 40% in še ni biu komitan, js bi na njegovem mestu na ai na flopu foldu:) a bi bla to napaka?

Pravilno je fold ali še bolje (odvisno od nasprotnika) allin! Vse ostalo je pri micro SNG turnirjih v tej situaciji NAPAKA!

Bral sem kako je treba igrat play to win in ne play to survive, kako agresivni playerji zmagujejo turnirje in stabajo v pote, zato sm bi tud mal pod vplivom tega:)

Aktivni stack je 16 bb in nimaš nekega manevra za postflop situacijo.

Res sm meu idealni stack za re-stealat ampak nekako se mi je zdel prevelik, vidim pa da bi bla to res optimalna igra:)

Glede na to kako si odigrau, bi pa jst raje klicau flop, ker je zelo wet. Nasprotnik ima lahko vlečko barve, top par, vlečko lestvice, set. KK je nabrž foldu na dry boardu, ko je biu gor A (npr. A default/club 7 default/diamond 3 default/heart ).

Vidim tudi da sem premalo ocenu flop, vedu sm da je wet samo zdej k vidim kaj use je lahko mel je napaka, drugače pa prej je foldov KK na AJ3 flop.

Okej, hvala fantje za pomoč. Mam tko še 30 handov pomoje za vprašat k so se mi nabral v zadnjih tednih, tako da bom kakšnega od unih najpomembnejših še zalimu pa mal težiu:)

10

Preflop ship, effective stack je 15bb, maš pa zelo dober equity proti njegovmu rangeu, poleg tega te je očitno exploital, ker si premalo branil BB.
Pf fold je matematično gledano, proti 60+% raiserju BvB, metanje denarja v ogenj, tak da ni opcija.
Ne morem se odločit, če je flat res tako zelo slab, nisem sng igralec in zdej je catch v tem, da maš ti postflop pozicijo, ki je kadar igraš >pravi< HU seveda nimaš in v >pravem< HU ma Q9 ship pri takem eff stacku in 60+% pf raiserju večji expectation kot flat call OPP, tuki pa nisem seznanjen z expectationi teh handov, vseeno pa se mi zdi, da bi proti fishu lahko flat call bil bolj profitabilen ( nej me Biceps popravi, pa napizdi če govorim bedarije, ma vso pravico default/big_smile ), ker gre za rega se mi zdi, da je ship daleč najboljša opcija, fold pa še enkrat najslabša....

Če si že flat callu preflop ( pa pozabmo zdej na to kaj je prav kaj ne preflop).....mamo v bistvu hyper HU stacke.....
1. všeč mi je raise na flopu, fold je preveč exploitable, call mi glede na villainove tendence sploh ni všeč, dober reg bo začutu tvoj call kot weakness in se zbarellu do konca, tak da ne vidim neke razlike pol med callom al pa foldom na flopu, prevečkrat boš mogu foldat na naslednjih streetih
2. A pa ni ugodna karta za barellat  proti thinking regu.....prvo kot prvo naj Asa sploh nebi bilo v tvojem rangeu, ker bi 3betu preflop (v določenih hand kombinacijah isto velja za K), potem je padu na board še 3ji križ, kar je dodaten problem...že če bi mel par 10k, kar je najbolj v njegovem rangeu (sem prepričan, da če bi imel K na tem boardu bi šle karte allin na flopu), glede na akcijo do sedaj, ti jst osebno povem da nebi foldu nikoli.....imaš pa še nekaj equtija s Q in J in na teh limitih nebi bil čudež, če bi tvoja Q imela celo showdown value, ker bi mel villain kak gutshot z J9........tak da bi jst sam checkiru, ugasno akcijo, šel po showdown....tole definitivno ni dober spot za blefirat, glede na pot, ki si jo izbral preflop....

20

***žal pa bi se na riverju itak stackala default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile

00

2. A pa ni ugodna karta za barellat  proti thinking regu.....prvo kot prvo naj Asa sploh nebi bilo v tvojem rangeu, ker bi 3betu preflop (v določenih hand kombinacijah isto velja za K), potem je padu na board še 3ji križ, kar je dodaten problem..

Turn sm načeloma stavu ker se mi je zdel, da nimam showdown value in lahko samo z agresijo zmagam, sploh nism razmišlu A, X, Y, karkol bi padl bi js brezglavo heftu tuki vrjetn. V primeru pa da checkiram, če me karkol zadane je itak konc ampak kaj pa v primeru, da me nč ne zadane in on stav. Pač sm komitan ampak a ni kljub temu bolš foldat če si 99% da on neki ma. Meu bi še tko 6,7BB in bi se loh še vrnu:)

Pa samo še to me zanima, v primeru da bi js na flopu rerejzov allin a se na njegovem mestu splača klicat, ostal bi mu še 14BB uzadi?

00

Shaytan napisal:

sploh nism razmišlu A, X, Y, karkol bi padl bi js brezglavo heftu tuki vrjetn.

vidiš, če bi padla X,Y bi bla stava na turnu skor nujna ampak A v križu je v tem primeru skor da nuts najslabša barrel karta in nehi brezglavo heftat ter razmišlji o tem kaj representaš in kaj tvoj nasprotnik misli da representaš. V tem primeru bi te js dal na air al pa QJ, sam ker ni blo 3beta QJ odpade, razen če si mel do tega handa 3bet/resteal al karkol mate vi sng igrači, 0% default/smile Včasih je treba predat pot nasprotniku, počakat na boljšo situacijo, to je pol smart agressive...

Shaytan napisal:

Pač sm komitan ampak a ni kljub temu bolš foldat če si 99% da on neki ma. Meu bi še tko 6,7BB in bi se loh še vrnu:)

Ampak ti nisu vedu kaj točno ima tvoj nasprotnik in si mislil, da še imaš neki outov, tak da NE.

Shaytan napisal:

Pa samo še to me zanima, v primeru da bi js na flopu rerejzov allin a se na njegovem mestu splača klicat, ostal bi mu še 14BB uzadi?

Če bi on vedu da maš ti par, pol sicer ne pri tvojmu  overbet allinu....ampak tega ti ne bo foldu nihče....
Pa še to, tale overbet allin bi bil super fishy play, tak da sploh ne razmišlji v tem..... default/smile

10

okej kul, hvala za vse odgovore:) mam par iztočnic za naprej, pa postam še kak hand v bližnji prihodnosti:)

00

Živjo fantje,

glede na to, da se mi je nabral 30 handov za katere nism prepričan kako jih odigrat sm se odloču, da nima smisla samo grindat naprej, ker ne bo nobenga napredka na igri ampak sm dubu idejo, da bom vsak dan postu 1. od teh handov za review in upam, da mi boste prpravleni pomagat:)
Ugotovu sm, da mi največ problema delajo push/fold situacije, kjer nimam še občutka kater range se calla oz. shova glede na stack/situacijo itd. Tako, da prosim, če upoštevate, da sm začetnik in tut na kakšen beden hand odgovorite normalno:P

Cilji 11.11-16.11.13
Odigrati 100 turnirjev=20/dan (4 mize na enkrat=3.2 turnirja/uro=6.5h igranja/dan)
Postati 1 hand/dan

Danes pa postam prvi hand:

Načeloma bi to foldu in pritisku na unga k ma isti stack kot js, če bi imel big stack dokaj normalne statse. Glede na to, da ma big stack 42/20 se mi, zdi da mam dobr hand proti njegovmu rangu. Poleg tega me zanima kakšen range bi vi shoval iz btn, ko je isti stack na BB in big stack na SB.

lp in hvala

00

Tukaj se malo poigraj -> http://www.pokericmcalculator.com/icmizer/
Ampak kot free imaš samo 3 kalkulacije na dan.

00