Re: 1.5$ SNG Pokerstars

kaj  narediti s tem A8, je zelo odvisno od tega, kak igralec je tale chiplider.
če bi jaz bil na njegovem mestu, bi raisal vse, kar je vsaj podobno handu, ker večinoma mi bosta oba shortija foldala in upala na to, da oni drugi plača in izgubi in taprvi pride v denar....
torej bi proti meni lahko v večini primerov zataknil in bi ti jaz foldal moj 7 10 off....

ampak tale mojster ima stase 42/20, kar po moje pomeni, da ponavadi limpa hande tipa 7 10  in podoben šit, ko pa raisa, pa ima ponavadi kaj močnejšega, kot je tvoj A8.
torej bi jaz verjetno foldal in ga raje poskusil zatakniti, ko bo spet limpal. Takrat lahko to narediš z any2, pa bo verjetno po večini itaq foldal.

(20% handov, ki jih raisa, je any broadway, vsi pari, ter A8+, proti katerim si ti z A8 zadaj s 45 proti 55)

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
02

27

Živjo, kar se tiče tvojega 3bet ai ni problem njegov range ampak predvsem kolikokrat bo foldal, zato ti v takih primerih ni treba komplicirat in imaš standard 3bet ai range +TT, +AK (mogoče dodaš 99 ,AQ) šele ko imaš na igralcu read se poigravaš, brez informacij na ugibanje pa ne vidim razloga(že 20% range, ki ga je postavil mali profi bi jaz sestavil pri fishu drugače) .

Če te prav razumem je na SB chipleader (skoraj ni razlike tudi če je tisti s +3500) in na bb nekdo z 1500chipi, dokler nimamo informacij kakšni so igralci bo najboljši standard ai range +33,A2s,A8o,K7s,KTo,Q8s,QTo,J8s,JTo,T8s,98s  zdej če je chipleader podvržen widecallanju, ko ima stack seveda porinemo manj vse je odvisno od informacij dokler jih nimaš se držiš nekih standardov.

Upam da je pomagal

00

Tukaj se malo poigraj -> http://www.pokericmcalculator.com/icmizer/
Ampak kot free imaš samo 3 kalkulacije na dan.

Hvala, sicer pa so zgleda spremenil maš samo eno kalkulacijo na dan. Sej bom sngwizz trial potegnu dol:)

@Maliprofi ja se strinjam. Zdej sm si naštimu, da mi hud filtrera hande glede na to kolk igralcev je v igri tako, da naslednič k bo 40/20 na bubblu bo to pomenil samo za bubble.

dokler nimamo informacij kakšni so igralci bo najboljši standard ai range +33,A2s,A8o,K7s,KTo,Q8s,QTo,J8s,JTo,T8s,98s  zdej če je chipleader podvržen widecallanju, ko ima stack seveda porinemo manj vse je odvisno od informacij dokler jih nimaš se držiš nekih standardov.

Ja točno to sm rabu, hvala!

Če potegnemo črto sm naredu zelo velko napako na bubblu, mislm da icmizer pokaže -2.5% equity loss.
Mam pa nov hand, isto na bubblu:

Statsi btn ahtone: Seat 4: Player4 ( 1710 ) - VPIP: 31, PFR: 21, 3B: 5, AF: 3,2, Hands: 119
Statsi SB: Seat 1: Player1 ( 1710 ) - VPIP: 35, PFR: 16, 3B: 7, AF: 1,3, Hands: 79

Player na btn mi deluje lag zato če bi SB foldu za njim, bi ga zarinu, ko pa sb 3 beta pa ne vem kaj bi naredu, zato sm klicu ker nism mogu foldat, AQ bi foldu:) Sb pomoje bi lahko 3betov z AJ,AQ,88+? Ugibam glede na statistiko.
Prvo kar me zanima je kako si lahko pomagam s 3bet statsi, kolikšen sample morm imet, 20 možnosti za 3bet
je dost? In pa če ma npr. nekdo 7% 3bet po 100 možnostih, kater range to pomen da on 3beta, 7% handov?
Post flop, vem da je wet flop in da zadane njihov range amapk sm si drznu stabat, ker sm meu dost chipov in če nimata vlečke  ali top pair bi verjetno foldala. V glavnem upam, da je hand vreden diskutiranja, da ni samo to bi mogu rint oz. foldat preflop:)

lp

01

Saj so 3 kalkulacije na dan, ampak se moraš prej registrirati.
ILS007 pravi, da je ICMIZER trenutno najboljše ICM orodje default/big_smile http://www.youtube.com/watch?v=3cLfQ9eKBSQ
Za piljenje ICM-a pa lahk tud skineš piratskega SNGWIZ 1, ki ima quiz mode, ki ga v 2-ki zaenkrat ni.

Zadnji popravljal corrupted15 (12-11-2013 04:24:53)

00

ICM trainer je tudi brezplačno orodje, ki ima kviz za push or fold situacije. ali misliva enako zadevo?

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
01

maliprofi napisal:

ICM trainer je tudi brezplačno orodje, ki ima kviz za push or fold situacije. ali misliva enako zadevo?

Sem čist pozabil na tega   default/roll  Celo inštaliranega imam default/big_smile

00

ICM trainer imam, po 100 handih imam 90%, vem da je premajhen sempl:)

Mogoče poznate tole?
http://www.holdemresources.net/h/web-ca … shicm.html

Malo sem zmeden, ker ko vnesem številke mi vrže kakšen procent lahko nekda shova/calla ampak nikjer ne upošteva calling rangov.
V čem je finta? Se da to uporabit? Če prav razumem ti izračana range po nekem algoritmu in to velja samo, če vsi optimalno igrajo?

Drugače pa pri mojem zadnjem handu, če upoštevamo, da btn rejza 10% handov in sb 3beta 8% naj bi bil AKo push iz bb za 1 pozitiven equity, prav tako AJo+,1010+, KQs. Kar mi sicer ni jasno, če vemo, da on 3beta 8% handov ne bom rinu AJ, ko pa ma on gladko AQ+ alpa par in nič drugega.

00

Shaytan napisal:

Malo sem zmeden, ker ko vnesem številke mi vrže kakšen procent lahko nekda shova/calla ampak nikjer ne upošteva calling rangov.
V čem je finta? Se da to uporabit? Če prav razumem ti izračana range po nekem algoritmu in to velja samo, če vsi optimalno igrajo?

Drugače pa pri mojem zadnjem handu, če upoštevamo, da btn rejza 10% handov in sb 3beta 8% naj bi bil AKo push iz bb za 1 pozitiven equity, prav tako AJo+,1010+, KQs. Kar mi sicer ni jasno, če vemo, da on 3beta 8% handov ne bom rinu AJ, ko pa ma on gladko AQ+ alpa par in nič drugega.

Zato pa maš HRC program, ki ga naložiš na kompa pa lahko spreminjaš range glede na nasprotnika.  default/wink

00

ja pa je tudi trial verzija če te ne mika da bi plaču licenco. Se pa DEFINITIVNO splača.

Lp

00

HRC je prepovedan, medtem ko igraš. To veš ane? default/smile

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

HRC je prepovedan, medtem ko igraš. To veš ane? default/smile

Ja vem:) Nič, potegnu bom trial verzijo za enkrat in prečekiru vse hande kar se tiče bubbla za ostalo v middle stagu bom pa še naprej težiu na forumu:)

00

Čau,
upam da se bo še komu dal odgovarjat kako igrat hande, sicer za bubble situacije ne bom več spraševal mam pa še neki handov iz middlestage:)

Tuki lahko flattam, 3bet all in, 3bet na 450 in all in na flopu ne glede na use? njegovi statsi Seat 3: Player3 ( 2530 ) - VPIP: 18, PFR: 10, 3B: 4, AF: 2,3, Hands: 152

Hvala,
lp

00

38

Mislim da so najboljše možnosti sledeče, mogoče bi 1. in 2. celo zamenjal sploh, če gre za kakšnega rusa default/smile

1. 3bet 450
2. 3bet ai
3. flat
4. fold

00

Ja se strinjam, 1. ali 2., sploh nevem zakaj sem flatov:) hvala!

00

sej tud flat ni tko zlo napačn, imaš pozicijo in ce misles da ma res tight range, potem lahko hand odigras tudi postflop  ...ce bi biw recimo na SB ali BB je pa to treba definitivno 3betat

00

Sej zdej vidim zakaj sem flatov, zato, ker sm meu glih 1500 stack čeprov ne vem, če to kakorkoli vpliva ampak 1300 bi zarinu, tko se mi je pa zdel da mam še mal maneverskiga prostora. In tud 18/10 je tko da se mi je zdel dokaj tight:) Vidim zdej, da je več možnosti za optimalno igro pač odvisno od nasprotnika. Hvala za odgovore, ker igre z blindi 25/50 se še nism čist navadu:)

00

42

Seveda lahko igraš hand postflop, samo glede na to da ga je na 526r vrgu dol na c-bet mislim, da je veliko bolj smiselno 3betat. Zdej tudi ne vem kaj je za koga tight tako, da bi bilo za diskusijo pametno govoriti kaj misli nekdo da odpira in da je potem optimalno. Če odpira samo AK+ JJ+ je to za nekoga tight za nekoga bo tight AT+ 66+, PRF v tvojem primeru ne pove prav dosti, če bi imel vsaj steal % bi bilo boljše ampak vseeno sem prepričan, da skoraj vsak igralec tam odpira kup handov, ki jih dominiraš in jih bo zelo težko vrgel dol.... tako da komentarji kot so "če ma res tight range" ne vem točno na kakšen tight range ciljaš in tudi ne razumem kako lahko sploh delaš zaključke brez da daš nek konkreten range, če imaš icimizer ali kakršnkoli drug program moraš vnašati range. Naslednjič pač se napiše range "če odpira KK+ je AK najbolje foldat" default/big_smile  drgač brez veze limaš hande če ni zraven nekih realnih predvidevanj. drgač pa gl

10

Z vsakim vašim odgovorom se mi nou svet odpre res:)

Seveda lahko igraš hand postflop, samo glede na to da ga je na 526r vrgu dol na c-bet mislim, da je veliko bolj smiselno 3betat.

Če gledam za nazaj je bil ta fold res weak, ker on ne bi rejzu preflop 5,2,6 in ta junk.

ne razumem kako lahko sploh delaš zaključke brez da daš nek konkreten range

Ker sm še začetnik in nekje v podzavesti imam, da je 18/10 TAG, česar se je treba bat, 30/10 pa fish katerga je treba obrat kar bo očitno treba spremenit in začet razmišlat, hvala za kritiko bom v naslednjih postih poskusil predvidevat konkretne range:)

lp

00

44

Ok te bom drgač vprašal a mislš da z njegovim stackom na CO ne raisa KTo? Ax? handi ka jih dominiraš. Primer da res na CO raisa 10% KQo, KQs, AT+ 55+ (recmo da je teh 10% )  pa limpa suited broadwaye A2-A9 in 22-44 no tudi v tem primeru njegov 10% range uničuješ s svojim AKs. Lahko smo še bolj predrzni dava 6% raisa samo 99+ AJ+ še vedno 50% EQ z AKs +blindi maš dovolj eq potem je stvar tega kaj misliš da raise/folda in s čim raise/calla in temu primerno potem svoj 3bet razširiš/zmanjšaš to so pol neke informacije ki jih maš na igralcih brez teh informacij delat zaključke je čisto ugibanje. Mogoče bi bilo če že nimaš steal % boljše če imaš raise first bo informacija vsaj malo bolj natančna, načeloma pa z AKs na nizkih limitih se lahko stekneš na 10/20 do 15$ sngjev se ti ni treba bati boš v 90% spredaj

Zadnji popravljal Feels (14-11-2013 01:44:57)

00

Z povprečnim stackom sm tukaj vedno rinil notr oz 3betal. ne obremenjuj se toliko s statsi če nimaš 500+ handu oz so res ekstremno tight. Call je metanje žetonu stran. Razen če veš da gre z vsakim ax handom broke, ki bi ga na tvoj 3b zapru oz da rad predstavlja asa 3 streete.  Pa srečno  default/smile

00

Okej, sedaj mi je že jasno kako bi mogu hand odigrat ampak da ne bom samo pač vedu ampak da bom razumel in vedu zakaj ter naslednič vedu uporabit se mi zdi, da je prav, da nadaljujemo debato tako, da sm pogledu njegov steal%.
Da odgovorim na tvoj vprašanje, ja igralci res odpirajo KTo+,Ax, maš pa tudi igralce, ko si naberejo nek mid stack se zaprejo ker so jim awkward stacki za igrat in čakajo da jim spet pade na 10bb in potem nadaljujejo ko začutjo, da majo spet mal ampak ker nimam informacije na njemu, da tako igra po temu kar si napisu zgleda res crusham njegov range.
Kar se tiče statsov pa ima takole: Skupaj imam na njemu 65 handov
RFI/Steal TOT total 21(19), ep 18(11), mp 14(7), co 25(8), btn 14(7), sb 25(4)
Vem, da je premajhen sempl, kolikor sem nekje zasledil bi bilo 30 možnosti iz co npr. dovolj za neke grobe zakjučke?
Pa, ko ravno govorimo o tem, ne vem kaj pomeni RFI?
hvala pa gl

00

47

Vec cipov majo vec bo folk odpiru ker je lazje igrat ne pa obratno kot ti mislis. In na teh 1,5$ lahk porines all in ze na prvih blindih ce kdo rejza itak nc ne foldajo ko so pa blindi 50 nimas sploh kej razmislat auto push in gg.

00

Okej, razumem, s tem handom se velik naučil, ne samo kako približno igrat 25/50 level ampak tudi, da ne smem dajat preveč kredita micro igralcem in da jih moram dajat na določene range:) Ker vidim, da ste mi pripravljeni pomagat imam že drug hand za obdelavo, handreplayer mi ni zaznal zgodovine, zato sm uporabu druzga:)

S 14bb bi to zarinu, ker jih mam 18.5 sem rejzu in short stack allin ima lahko karkoli zato me ne skrbi, zanima me kako bi bilo optimalno odigrat ko SB kliče, za sabo ima 16bb zdej nism še dobr v postavljanju nekoga na range ampak izhajam iz tega kaj bi js klicu na njegovem mestu preden sm postov hande tuki default/tongue, predvidevam da mu nič ne zmanjša range, čeprav js rejzam iz začetne pozicije. Postavu bi ga na 66+,A5+ suited ali ne, ker fishom je as as, če je suited alpa ne kokr vidm, KJ+,QJ+ če dam v pokerstove je to range 19% in proti temu je 50/50 z mojim 77. Js na njegovem mestu bi načelom 3bet shove ali fold ker imam 14bb, pravilno? Range za 3bet bi imel AJ+,99+. Vem da je odvisno od nasprotnika v začetni poziciji ampak načeloma bi bil tight in ne bi flatov s 14bb. Kar se tiče postflop, vem da flop zadane njegov range ampak ker je checkirov in nism bil siguren kako in kaj sm  cbetov tudi ker sm mislu da če spravim njega iz handa mam še možnosti proti short stackerju, je foldov ampak ne vem kaj bi blo optimalno za na dolgi rok.
Upam, da sm se tokrat bolj sistematsko lotu handa in u naprej hvala:)

00

Brez statsov na sb, je težko določit neki range. Lahko da je 19% kot si napisal, če je bol soliden tukaj ne calla tako wide, če je pa fish pa lahko calla vse kar se mu v tistem trenutku pač zdi fajn  default/smile
C-betal pa jas v tem primeru ne bi skoraj nikdar. Razlogi so:
    -shortič je itak že AI in nas ne zanima več, pa verjetno glede na to da je klical iz btn ima nek hand Ax, broadwaye, pare
    -na flopu je flush in straight draw + KQ in se mi zdi da tukaj, sploh če je fish, nikoli ne folda ničesar kar ga vsaj malo zadane in samo buildamo pot s handom s katerim smo v večini primerov zadaj.

No to je moje mnenje, sam nisem neki pro default/smile

There is no point bragging in the middle of a battle. The strongest will win. Simple as that.
00

Igral sem na prenosniku, kjer nimam HM2, zato ni statsov.
Ja Cbet se mi je zdel zgrešen, takoj k sm ga naredu:)
Hvala, da si odgovoru, nism na takem nivoju, da bi rabu proje, že usak k mal več ve kot jaz mi pride prav:)

00