Tema: Zoom - od NLH FR 50 do NLH SH xxx

Pozdrav vsem!

Dolgo me ze ni blo na tem sajtu.
Tokrat se vracam s projektom, ki mi je v izziv.

Igral bom se edini limit na full-ringu zoom od katerega se da zivet in poskusal v doglednem casu presaltat na six-max, ki pa naceloma nima omejitev, saj kratke mize runnajo tudi do NL500.

Priporocam se za konkstruktivne feedbacke, poskusal pa bom ignorirat trole in kritike brez argumentov.

Igral bom s 30 banami, kar bi moralo bit ob nekem normalnem runnu dovolj.

Pa zacnimo...

Michi - "The $talker"
50

2

Re: Zoom - od NLH FR 50 do NLH SH xxx

Pa, zacnimo s prvo - najlazjo, a obenem zelo pomembno temo.

OPENING RANGEi
Tipicni rangei winning regov se tu gibljejo med 10% in 12%, obstajajo pa tudi winning igralci, ki zmagujejo s sirsimi in ozjimi early rangei.

Tukaj pa ze prva moznost diskusije. Kateri range se vam zdi smiselnejsi.
Sam trenutno kolebam med dvema tipoma rangeov odpiranja na early pozicijah:

1. "value range"

http://shrani.si/t/o/3n/268kLtHZ/ep.jpg

2. "spekulativni range"

http://shrani.si/t/q/y5/4X3bFaHT/epv2.jpg

Kaksen range bi uporabili?
Zakaj? V kaksni situaciji in konstelaciji?
Kje bi ga prilagodili oz. uporabili kaksnega drugacnega/drugega?

opomba:
- kjer so nad handom crtice se odpira samo v dolocenem procentu
- to je range za prve 3 pozicije FRja, kjer pa lahko ima tretja pozicija sirski range, ni pa nujno

Michi - "The $talker"
10

3

Pa se prestavimo malo po poziciji navzdol.

Ce je bilo dokaj lahko dolociti % s katerimi se igra na EP in te dokaj dobro dolocajo ranga, se zadeva malce zakomplicira na kasnejsih pozicijah.

Kaksni naj bi po vase bili opening procenti na ostalih pozicijah?

Seveda so malce odvisni od konstelacije, a mislim da ne zgresimo dosti, ce potegnemo nek standard.
Leak buster nam v tem primeru predlaga:

MP = 14% - 21%
CO = 23% - 32%
BTN = 42% - 56%
SB = 30% - 46%

Sam mislim, da so stevilke zaradi narave ZOOM igre lahko vecje, saj ljudje vec avtomatsko foldajo na dolocenih pozicijah, kadar nimajo dobrih handov.

Obstaja dober winning igralec na tem limitu, ki je privoscil naslednje:
MP = 20%
CO = 37%
BTN = 61%
SB = 65%

Kaj od tega je po vase leak, in kaj ni?
Ter kaksni bi bili po vase optimalni rangei z uposteavanjem narave zoom igre?

Sam bi jih postavil znotraj meja  na MP od LB predlogov in malo sirse na kasnejsih pozicijah, saj je znano da igralci na FRju niso tolk dobri pri igri iz blindov!

Torej:
MP = 20%
CO =  30%
BTN = 60%
SB = 55%

V naslednjem postu pa morda diskusija v zvezi s tem, kateri handi potem pridejo v postev na posameznik poziciji...

Michi - "The $talker"
10

sej se adjustaš ko dobiš mal statsov, js ne bi preveč časa porabu s točnimi procenti za odpirat, je preveč odvisno od nasprotnikov. BU se dostkrat splača 100% odpret, ker je velik nitov, če je pa fish v blindih boš pa tut vse Axs odpirov. GL

When a man with money meets a man with experience, the man with experience leaves with money and the man with money leaves with experience
00

Vse je odvisno od nasprotnikov kakšen range boš odprl...to kar igraš ti po opisu sodeč je level 1 poker.

Zadnji popravljal BlackMamba (21-05-2014 23:06:05)

00

6

thexfale napisal:

sej se adjustaš ko dobiš mal statsov, js ne bi preveč časa porabu s točnimi procenti za odpirat, je preveč odvisno od nasprotnikov. BU se dostkrat splača 100% odpret, ker je velik nitov, če je pa fish v blindih boš pa tut vse Axs odpirov. GL

Strinjam se, da ob slabih igralcih, ki se ne adjustajo min open dost dobro deluje in ga lahko izvajas v 100%. Rabis pa se vedno nek guidelne. Da pac k vidis rega dolocene vrste odstopis iz guidelinea navzgor ali pa navzdol. V nasprotnem pa vsak hand sproti ugotavljas kaj vse je se v rangeu. Razen ce se pac odlocis za standardn range proti vsem, ki niso explotable (ampak mors tud tega doloct) in potem izvajas min open proti vsem, ki imajo prevelik Fold na Steal ali pa minopen + cbet v kombinaciji s FlopCbetom ce imajo dovolj visok fold potem na to.

Tnx za GL. Enako..

Michi - "The $talker"
10

7

BlackMamba napisal:

Vse je odvisno od nasprotnikov kakšen range boš odprl...to kar igraš ti po opisu sodeč je level 1 poker.

Jst osebno si ne predstavljam odigrat 700-800handov/h (kar je trenutno moj tempo) ce nimas dolocenih nekih standardov, ki jih potem pac prilagajas gori ali doli. Moras pa tud svoj level prilagajat - ce zacnes igrat z Level 3 proti level 1, je potem to lahko ravno tako ali se bolj losing kot skoz igrat level 2 vs level 2.

Ce bi igral manj handov, manj miz...potem je igra sicer pogosto kvalitetnejsa, ampak to ni resitev v danasnjem pokru po mojem, ko so se edgi zmanjsal in odlocajo tud volumni. Potrebujes dober game ob dobrem volumnu. In hitre odlocitve, ki so s standardi lazje. Prilagajanje preflop so ob naomalijah, post flop pa glede na line, tip igralca, pozicijo, range ipd.

Michi - "The $talker"
10

8

Mi je vsec da smo ze  v zacetku odprli debato v zvezi s PRILAGAJANJEM in lahko obdelujemo tud bl advanced teme.

Ponavadi se je slabsim sicer lazje prilagoditi kot boljsim, zato bom izpostavil slednji primer.

Igralec s temi statsi:
http://shrani.si/t/2m/hF/23HiEI3K/stats.jpg
Agenda:
VPIP/ PFR/ CbetFLOP/CbetTURN/WTSD/FolfToCbetFlop/Preflop All in
3Bet/Ft3Bet/4bet/Sqz/FtCbetIn3betPots/Positional Avareness
Steal/FtSetl/FtResteal/4betResteal/ColdCall

...je eden najboljsih na limitu.

Ima pa nekaj zadev, ki bi se jih proti njemu dalo verjetno dobro izkoristit, vendar je potrebno pazit da se ne readjusta.
Kljucno je kako, da bi bilo to cimbolj "prikrito" in se ne bi uspel prevec adjustat nazaj.

Primeri:
- velik steal iz CO, BTN, SB / FtResteal = 60%, 4bet vs RStl= 10%
- izredno visok 3bet vs SB (25%) / Reraise vs 4bet = 15%, Call vs Reraise = 22% [sample: 100handov]

Kako ga exploitat?

Michi - "The $talker"
10

9

michi napisal:
BlackMamba napisal:

Prilagajanje preflop so ob naomalijah, post flop pa glede na line, tip igralca, pozicijo, range ipd.

Evo, en primer kjer mislim da je treba odigrat na visjem levelu z blockerjem.

http://weaktight.com/6729596

Za mano sta najprej tisti reg katerega statse sem postal spodaj in potem se agresivnejsi tight reg, ki pa rad raisa turne, riverje in ima visok agresion factor. Sicer v tem primeru mogoce zadeva ni najbolj idealna, ker ima nizek SQZ, ampak racunam da taksen tip pogostokrat tudi izkorisca konstelacijo, kjer je reg samo klical ip, imam blockerja in vem da bom moj line deloval izredno mocan ter glede na to da je 80% njegovega stackanja s premiumi, zapira tu verjetno vse razen AA, KK in morda AK. Slednji ljudje ip odigravajo pogostokrat tudi samo s call, tako da bo njegov jamming range dost ozek.

Vprasanje je, kaj je tu bl EV plus na kratek rok in koliko, ampak mislim da si s taksnim rezistancem proti regom tudi ustvarjas imidz, ki ti pomaga na dolgi rok...

V kaksnem procentu bi v taksni kostelaciji s taksnim handom vi samo 4betnal in kaj bi dal tukaj v svoj 4betting bluffing range?
- pri tight regih pogosto vidim nizke pare, kar pa se mi ne zdi tako ucinkovito, ker ni blockerje in ker bodo tudi tezko igral v 4betanem potu, razen ce setnejo
- mislim da so nuts potential hand z blockerji ali pa kaksni nepredvidljivi handi tu bolja odlocitev

Zadnji popravljal michi (22-05-2014 01:46:37)

Michi - "The $talker"
00

Na unem dobrem regu si napisal da imaš 100 handov?

Če bi uni reg imel take statse, pole bi ga dosti z polariziranim rangem 4 betal iz SB. Ter 3 betal ko on viša iz poznih pozicij. Ampak če je on najboljši reg, potem se lahko osredotočaš na šlabše?  default/neutral

Hand z A3s je že tako ali tako standard današnje dneve. Za 4 bet bluffing range uporabljam kot si že sam napisal suited Ax hande, včasih tudi offsuit. Isto razmišljanje z malimi pari.

00

michi, ti boš samo pisal in filozofiral, ali boš poskusil tudi odigrati kak hand??

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
12

12

miso191 napisal:

Na unem dobrem regu si napisal da imaš 100 handov?

Oj. 100 handov je na tisti alineji. Seveda nimam 100 handov na regu, ker potem ne bi blo verjetno sploh BL vs BL 3B podatkov oz. bi bil procent nereprezentativen. Sem pa mogoce mal nereodno napisal - 100 handov je taksnih kjer je on 3betal na BB.

miso191 napisal:

Če bi uni reg imel take statse, pole bi ga dosti z polariziranim rangem 4 betal iz SB. Ter 3 betal ko on viša iz poznih pozicij. Ampak če je on najboljši reg, potem se lahko osredotočaš na šlabše?  default/neutral

To je zdej vprasanje kako ga ta svoj range sestavit. Vseeno pac pri taksnem leaku mu ne bi podaril vseh blindov, kljub temu da je dober. Tezko bo po mojem vse to branu kar odpira od CO naprej in kar 3beta na BB.
3beta BB vs SB torej 25%, raise pa 4bet v 15%, 22% calla.

Ce poiscemo optimum proti njenmu ko smo na SB bi verjetno blo smiselno se vedno stealat cc 50% handov, potem pa postavit dober 4bet range. Jamm call range bo pa se vedno bl top range verjetno? S cca 1/3 handov bo torej igral proti 4betu. Njegov jamm zgleda da je tu se vedno zelo mocan, ceprav ga lahko proti regu prilagodi. Vprasanje je kaj je sposoben not dat (1010+, Axs, nizki pari) ali pac igra dost standarno, kjer statsi kazejo nekje na QQ+, AQ+.

Ker bomo pa skor 1/4 4betanih hendov moral potem igrat OOP, pa je pomemben tudi nas 4bet range. Kako zdej sestavt to polarizacijo. 4bet/call jam bi postavu na QQ+, Ako, AQo. Z AKs, AQs, 88+ bi mogoce samo klical 3bet. 4bet bluff range pa postavil na karte tipa Axs in nizki pari.

miso191 napisal:

Hand z A3s je že tako ali tako standard današnje dneve. Za 4 bet bluffing range uporabljam kot si že sam napisal suited Ax hande, včasih tudi offsuit. Isto razmišljanje z malimi pari.

Offsuit se meni pri FRju ne pojavi tako pogosto v early pozicijah, v late pa majo mocnejse 3bet range kot na 6max, tko da sam offsuit raje spuscam za 4bet bluff. Podobno potem tudi s pari, ker ne dobim dosti callov 4beta IP (je prej jamm ali fold).
Edino ce bi implementiral nizje sizinge, bi bilo to mogoce mal bolj smiselno na FRju, kjer pac eni tight regi igrajo dokaj standarno, bi se pa mogoce pol najboljsi prilagodil, kar je pa kr "drago" za videt.

Michi - "The $talker"
10

13

maliprofi napisal:

michi, ti boš samo pisal in filozofiral, ali boš poskusil tudi odigrati kak hand??

No, taksne izjave sem pricakoval.
In jih bom kr hitro ustavil/ignoriral, ker so neproduktivne.
To sem napovedal tud na zacetku projekta.

Dejstvo je, da odigram 50k+ handov na mesec, tudi 100k+ dostkrat presezemo, ampak ni cilj samo igrati, temvec predvsem delati na igri. To marsikdo zanemari in tudi sam sem zanemaril, kar te na dolgi rok dosti stane.

Trenutno se ukvarjam s tem kako postavit stand proti najboljsim regom, kako spilit range in kako sproti zaznavat svoje leake, ki so se mi nedavno pojavl.

Sem pa odigral nekje 500 handov danes da se malo navadim na prilagojene range, pa se ni zacelo najboljse.
V upanju da bos konstruktiven bom postnal ene par handov, ki jih lahko pokomentiras, dobis morda se kaksno drugo mnenje in najdes tudi kej zase, ter kaj prispevas h communitiju.

Tole recimo je blo odigrano proti 49/33/6 (sqz 10) na 160 handih fishu.
http://weaktight.com/6730064

Prvo vprasanje je, ali lahko zapiramo na minraise, ko dobimo taksne oddse? Kaj je tu bottom calling range proti taksnem sizzingu in taksnem igralcu.

Drugo pa je, ali je na zoom FR tale c/r na tak board najbolj smiseln in je pac to cooler ali pa je boljsi alternativni line, kjer pa si se vedno ne bi zelel zgubit prevec potencialnega valuea?

--------------------------------------------
PS: default/tongue
"don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you"

Zadnji popravljal michi (22-05-2014 10:31:50)

Michi - "The $talker"
20

ne mormo zapret, ni bottom calling rangea in pa vredi odigrano postflop sploh pa proti fishu, ki bi se z veseljem stacknu z marsičem slabšim od dveh parov

“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching!”
00

maliprofi napisal:

Mogoče ima Michi res nekaj lastnosti ki si zaslužijo takšne komentarje glede filozofiranja ( npr. njegov pristop do nežnejšega spola) samo definitivno so pa redki ki se lahko primerjajo z njim kar se tiče voluma, predanosti, razmišljanja in  pa trdega dela v povezavi s online pokrom, tak da tale tvoj komentar res ni na mestu... GL stari

20

16

..

Zadnji popravljal biaggo (22-05-2014 11:18:52)

The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...
00

Srečno michi.

EX-PokerStars Team Pro Online | https://i.imgur.com/cjWZ9kz.png | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

graf??!!!!

Veliko penezov

play wit heart not wit ego
00

19

GL Michi  spade:

20

michi napisal:

OPENING RANGEi

1. "value range"

2. "spekulativni range"

Evo, odlocitev je padla.
EP bo obdrzal nekaj spekulativnih handov, vendar v manjsi meri tistih ki imajo "reverse implied oddse".
Te bodo vkljuceni, ko bomo card dead ali pa ob dobrih runnih oz. veliko fishih za nami, ker pac imajo siroke cold calle.

V preostalih primerih, pa bo opening range tisto, kar nima crtic.
"Moj joker" na tej poziciji pa bo J9s! ;-)

22-55 bomo izkljucli (zaenkrat)

Glede na to da malo Slovencev igra zoomm FR NL50 lahko podam tabelco:

http://shrani.si/t/1/OJ/5IMh6zS/ep-utg1-utg2utg3.jpg

opomba:
- kjer so nad handom crtice se odpira samo v dolocenem procentu
- to je range za prve 3 pozicije FRja, kjer pa lahko ima tretja pozicija sirski range, ni pa nujno

Zadnji popravljal michi (22-05-2014 14:56:11)

Michi - "The $talker"
10

Lahko mogoce analiziras svojo bazo in poveš, če so 87s, 76s in 65s profitabilni openi iz EP...? Slučajno pred kratkim poslušu highstakes igralca, da ti openi niso profitabilni ne na cashu ne na mttjih za neko avg FR mizo, sem bil mal presenečen tbh.
....v vsakem primeru bo zanimivo videt rezultate...

“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching!”
00

22

michi napisal:

OPENING RANGEi

Pa nadaljujmo. Opening range mislim, da se lahko javno oznanim. default/tongue
Ne bo pa v tem threadu cisto vsega, da ne odpremo prevec pandorine skrinjice. ;-)

Torej MP bomo po nasvetu strokovanjaka raje odpiral ozje in se vec fokusiral na igro v late pozicijah (vs. blinds) kjer bomo predvidoma imeli vecji edge nad FR igralci.

Zatorej se bo nas MP range gibal nekje med tema dvema slikama:

http://shrani.si/t/2B/RI/19Dd6imm/mp1final.jpg

http://shrani.si/t/2h/4y/3VGjbqQ6/mp2final.jpg

Glede na predstavljeno me zanima kaj bi potem podali v svoj 4bet value / bluff range iz teh pozicij in kaj bi bil call range?

Michi - "The $talker"
00

23

Hyper.Active napisal:

Lahko mogoce analiziras svojo bazo in poveš, če so 87s, 76s in 65s profitabilni openi iz EP...? Slučajno pred kratkim poslušu highstakes igralca, da ti openi niso profitabilni ne na cashu ne na mttjih za neko avg FR mizo, sem bil mal presenečen tbh.
....v vsakem primeru bo zanimivo videt rezultate...

Mja, verjetno je tezko dolocit iz omejenega stevila handov koliko so je vsaka dvojica profitabilna in niti nimam taksne baze po mojem, da bi lahko to potem z gotovostjo trdil. Je pa kot zanimivost zanimivo da je srednji hand neprofitabilen primeni, ostala dva pa sta profitabilna. default/tongue

Jst mislim, da o tem odloca predvsem post flop igra. V danasnjem casu so WTSDji cca 25-30%, cbeti pa visoki tudi v river (vec kot 50%) kar pomeni da ne bos nujno z s temi handi ustvarjal denarja samo ko imas value. Ne vem no....

"Vem da nic ne vem, zato ze nekaj vem!" bi reku A.A. default/tongue

Zadnji popravljal michi (22-05-2014 15:30:44)

Michi - "The $talker"
10

24

Draga dama (razen ce jih je vec) in dragi gospodje!

"Show must go on", tko da smo startali.
In sicer porazno z -5 ban v 1.5k handih.
Za pop.....

Pa poglejmo nekaj spotov in da vidmo ce se razvije tule kaksna debata.
Post by post, hand by hand... default/tongue

Michi - "The $talker"
00

25

Hand st.1 - test vase odkritosti  default/wink

Kdo misli da je call?
Kdo misli da je tole fold?
In kdo od tistih ki mislijo da je fold bi dejansko uspel ta hand foldant proti 36/21/4 k ma Ft3b=35%?

http://weaktight.com/6731807

Michi - "The $talker"
00