Re: Zoom - od NLH FR 50 do NLH SH xxx

1. hand, ne igram FR ampak IMO 1. spew pre, 2. premajhen flop bet...
1. 7 igralcev za teboj se lahko prebudi oz. se odloči da te flata pre s handi ki te dominirajo postflop ti pa si brez pozicije
2. glede na pozicije igraš v večini primerov proti strong range-u in tud tvoj percieved range je strong tako da ne vidim smisla v tem majhnem betu, tako kot odigrano odigram dalje odigram, če ima pač ima j*bat ga...

EDIT: sem spregledal da je donknil v tebe na R-ju, tole je fold IMO, če pa foldam pa ne vem, sam dvomim da donkne tule AK oz slabši hend tako da glede na njegov range si tu prevečkrat slab + blokiraš FDje ki jih lahko bluffne...

Zadnji popravljal Lerry24 (23-05-2014 00:15:45)

"THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."

- JUMA IKANGAA
00

1. hand, spew PF, svari morjo bit simple na tem limitu! Drugi bodo naredil dost napak tebi v korist, da se ti ni treba spuščat v take pote.
Fold PF pa ne bi blo handa - se ne spuščaš v hende, ki niso potrebni, ti lahko škodijo.

po 2M handih na micro limitih sm pri sebi ugotovil, da so v veliki količini za nizek WR krivi VEČINOMA playi, kjer ne vem kaj nardit - pa do večino teh playev pride preflop.

drugač pa super tema, kmal še sam doprem projekt

When a man with money meets a man with experience, the man with experience leaves with money and the man with money leaves with experience
00

Napake :
preflop range
flop sizing
delno tudi turn sizing
na riverju nimaš oddsev

Nikoli nisem bil keš igralec, tak da bom mogoče mimo vsekal, ampak na nl 50 bi jaz igral abc. Iz zgodnjih pozicij bi odpiral striktno močen range, ne bi delal nekih fancy potez kot je ta a3s . 9 igralcev je za mizo, ti si takoj za utg, imaš 7 igralcev za sabo, ni nobene potrebe da greš v igro s a3s in sem ziher da ne to ne more bit ev+ na dolgi rok. Če si se odločil da boš igral bol lag pol to delaj iz pozicije proti weak igralcem ali pa na sb in bb.

Ok kot igrano je katastrofa, betni puno na flopu. Igralec je fit/fold ne glede na tvojo stavo. River je ČISTI fold... ker  line c/c c/c donk river je vedno nuts. Edini hand ki tu premagaš je AK, ozadaj si proti 77, JJ, KJ. Torej pot POBEREŠ v 1/4 ne pa 1/3 kot imaš oddse za call. Zaj če je pa igralec bol call statino, pa mogoče ima še v rangu K9 ali pa 99.. + da vedno betne nuts svojega range in le delno AK (check z AK je pomoje vsaj 30 %, če ne več) + ne pozabit da imaš blockerjea za dosti AK kombinacij..... Enostavno nimaš oddsev za call. Chipi grejo k tebi v 15 % ali še manj....

Zaj če nisi prepričan, da igraš postflop zelo dobro, bi jaz zategnil preflop range. Winrate se dela predvsem na boardih, s sizingom, branjem rangov. Tudi dobro notsi zelo pomagajo.... Tudi igraj takrat ko je fish/reg ratio dober... in študiraj igro takrat ko je nit fest...

Zadnji popravljal zelenizmaj (23-05-2014 06:03:28)

play wit heart not wit ego
10

29

PF 3bet je po moje vredu. Flop bet bi lahko bil večji, ampak glede na odigrano bi težko foldal river.

00

30

F23B = 35%, ti pa 3betaš A3s UTG+1 vs UTG? Imo je preflop 3b -EV.

Že če gledaš greš čisto matematično gledat. Igra 36/21: predvideval bom da odpira na UTG 16% (imo odpira manjši %), folda pa 35% na 3B. Se pravi nadaljuje s 65% od tega ranga, kar je v grobem 10%. In proti 10% ima A3s 38.5%. To je v spotih, kjer so percieved rangi širši dober equity, v tem spotu pa imo ne.

Postflop jst takoj začnem nabijat, ker tale flop ga zadane, ko marijo. As played verjetno zamižim in kličem river, čeprav pravilen je fold.

00

31

#nice, da se je zacela debata o handih

Tale je po mojem kr zanimiv, ker je preflop diskutabiln, pa na riverju morda tud.
Osebno se vedno mislim, da 3bet EP vs taksen igralec ni spew, ampak sej je prav da se kdaj tud ne strinjamo.
Ce bom kdaj branil svoje stande ni to nic osebnega, cetudi bom morda zelo mocno kaj zagovarjal, se ne pomeni da po nekem casu tega ne bom spremenil. Se bo pa verjetno zgodilo tudi kdaj: "Lets agree to dissagre!" (disclamer)

Pa gremo po vrsti:

Lerry24 napisal:

1. hand, ne igram FR ampak IMO 1. spew pre, 2. premajhen flop bet...

Sam sem igral SH & FR. So pa definitivno dinamike mejcken drugacne, kar pa ne pomeni da ni mnenje SHjevca pogostokrat zadetek v polno. Ponavadi je obratno tezje; da bi FRjevc komentiru SH igro. Je pa tako, da je na FR Zoom 1/3 handov multiway, torej da ne igras headsup.

Lerry24 napisal:

1. 7 igralcev za teboj se lahko prebudi oz. se odloči da te flata pre s handi ki te dominirajo postflop ti pa si brez pozicije

Verjetno tole bl drzi za SH kot FR. Sel sem pogledat v bazo, da preverim kolko me obcutek vara. Od 120 handvo EP vs EP 3bet jih je blo samo 12 4betanih preflop. Flatanje pa lahko kr potrdim da je na tem limitu redko, ceprav nisem najdu pravga filtra.

Lerry24 napisal:

2. glede na pozicije igraš v večini primerov proti strong range-u in tud tvoj percieved range je strong tako da ne vidim smisla v tem majhnem betu, tako kot odigrano odigram dalje odigram, če ima pač ima j*bat ga...

V splosnem se strinjam da bo range strong, ampak tu je relativno ne prevec, je pa perceived moj se vedno zelo strong, zato tudi ne pricakujem dost flatanja in C4betanja.

Glede beta pa poskusam na flopu se dobit value od J, 7, K mogoce kaksen FD in inducat kaksen c/r. Ko dobim klic racunam se na call Kx v turn zato pridem dost mocno. Kako to fish gleda je pa tezko rect. Proti regu bi bil standard bet ponavadi drugacen.

Lerry24 napisal:

EDIT: sem spregledal da je donknil v tebe na R-ju, tole je fold IMO, če pa foldam pa ne vem, sam dvomim da donkne tule AK oz slabši hend tako da glede na njegov range si tu prevečkrat slab + blokiraš FDje ki jih lahko bluffne...

Mja, to je eden tistih handov ko ko jih pogledamo in logicno prestudiramo vemo da skoraj nima bluffov tu, ko pa bi bli v akciji pa vprasanje kolko nas bi to realno foldnal. Zato tud tako strukturirana vprasanja! ;-)

In zdej se neki mesanih mnenj preflop, kjer sam menim da v taksni konstealaciji to ni spew. Vprasanje pa je kolko je to bl EV+ kokr EV=0 (fold).

rocco napisal:

PF 3bet je po moje vredu. Flop bet bi lahko bil večji, ampak glede na odigrano bi težko foldal river.

Lahko mal pojasnis zakaj menis da je PF ok?

J-kob napisal:

F23B = 35%, ti pa 3betaš A3s UTG+1 vs UTG? Imo je preflop 3b -EV.

Že če gledaš greš čisto matematično gledat. Igra 36/21: predvideval bom da odpira na UTG 16% (imo odpira manjši %), folda pa 35% na 3B. Se pravi nadaljuje s 65% od tega ranga, kar je v grobem 10%. In proti 10% ima A3s 38.5%. To je v spotih, kjer so percieved rangi širši dober equity, v tem spotu pa imo ne.

Moj stand tu je naslednji?
- kadar imas moznost da igras proti fishu v poziciji izkoriscaj svoj range ali pa njegove lastnosti (statse)
- poskusaj igrati samo z njim; ampak pazi kdaj izoliras in zakaj
- vedno poglej odpiranje po streetih, ker so si tu tud fish razlicni (ta je mel na 2k handih odpiranje EP 36%, in FT3Bet OOP na EP 25%, tako da je njegov range tud dovolj sirok
- call s taksnim handom ni opcija ker lahko sledi SQZ
- problematicni so samo njegovi foldi v 3betanih potih, kjer zapira na flopu le 40% in na turnu in riverju pa se manj (ceprav tam ni reprezentativen vzorec)/ to je mogoce razlog zakaj bi blo boljse odigrat fold, po drugi strani pa to pomeni da bomo pogosto izplacani kadar zadanemo; potrebno pa je previdno odigrat na naslednjih stretih, ker mamo dost reverse implied oddsev na Ax handih, ki so pri njegovem callu pogosti

J-kob napisal:

Postflop jst takoj začnem nabijat, ker tale flop ga zadane, ko marijo. As played verjetno zamižim in kličem river, čeprav pravilen je fold.

Mislim da smo tule skor vsi na Mariji. Oz nej vrze kamen tisti, ki bi tole uspel live zapret. Jst bi tud post festum. Hehe.
Tnx for sincere thoughts though...

edit: popravljeni quoti, da bo bl pregledno

Zadnji popravljal michi (23-05-2014 10:57:07)

Michi - "The $talker"
00

32

zelenizmaj napisal:

Napake :
preflop range
flop sizing
delno tudi turn sizing
na riverju nimaš oddsev

Nikoli nisem bil keš igralec, tak da bom mogoče mimo vsekal, ampak na nl 50 bi jaz igral abc. Iz zgodnjih pozicij bi odpiral striktno močen range, ne bi delal nekih fancy potez kot je ta a3s . 9 igralcev je za mizo, ti si takoj za utg, imaš 7 igralcev za sabo, ni nobene potrebe da greš v igro s a3s in sem ziher da ne to ne more bit ev+ na dolgi rok. Če si se odločil da boš igral bol lag pol to delaj iz pozicije proti weak igralcem ali pa na sb in bb.

Ok kot igrano je katastrofa, betni puno na flopu. Igralec je fit/fold ne glede na tvojo stavo. River je ČISTI fold... ker  line c/c c/c donk river je vedno nuts. Edini hand ki tu premagaš je AK, ozadaj si proti 77, JJ, KJ. Torej pot POBEREŠ v 1/4 ne pa 1/3 kot imaš oddse za call. Zaj če je pa igralec bol call statino, pa mogoče ima še v rangu K9 ali pa 99.. + da vedno betne nuts svojega range in le delno AK (check z AK je pomoje vsaj 30 %, če ne več) + ne pozabit da imaš blockerjea za dosti AK kombinacij..... Enostavno nimaš oddsev za call. Chipi grejo k tebi v 15 % ali še manj....

Zaj če nisi prepričan, da igraš postflop zelo dobro, bi jaz zategnil preflop range. Winrate se dela predvsem na boardih, s sizingom, branjem rangov. Tudi dobro notsi zelo pomagajo.... Tudi igraj takrat ko je fish/reg ratio dober... in študiraj igro takrat ko je nit fest...

Hm...vidim da si kr neki napak nastel. Definitivno bi se dal river zapret, ker na FR zoom NL50 pac tu ne bo bluffov in morda bodo celo AK igralci odigral boolj pasivno ana monotonem boardu.

Glede ostalega pa nisem cist preprican. Bi bil pa zadovoljen ce bo kaksen feedback na mojo alinejsko argumentacijo igranja s taksnimi fishi. Eno je da gledamo njihov range, drugo pa kako se odzivajo na pritisk (3bete, Cbete, ali raisajo; c/rjajo). Tu bi blo mogoce dobro kaksno debato tud odpret, ker opazam, ta so fishi na FR zoom pogosto bl previdni preflop in postflop. Obstajajo pa tud "razlicni tipi fishev" - mogoce je se tu nekaj rezerve v razumevanju teh tipov, da ne igramo samo range vs. range

Bi pa reku da AI donk v river ravno niso bluf, razen ce ne gre za maniaca. Tko da ce to ocenmo, ze lahko skoraj vse river donk AIje zapiramo. default/tongue Tud ce bo zgledal da ma pa res tight range tam, ponavadi ma. Ce pade v garnituro vecinskega tipa fishev.

Michi - "The $talker"
00

33

Evo, projekt sem zacel z definicijo preflop rangeov in si je morda marsikdo ustvaru obcutek "zacetnika".

Pol sem nadaljeval z A3s handom, ki je mnogim zgledal spew in sem ga poskusal agrumentirat na siroki tudi  zato, da bo ta projekt karseda kvalitetn na feedbacku/debatah.

In da me boste resno jemal tud takrat, ko bom delal napake in ne bo prevec trolanja, moram skor povedat da sem ravno reachal Supernova status na Starsih. Vmes ze delal kaksne bedarije in tudi genialnosti, v resnici sem pa neki vmes! ;-)

PS: trenutno se pocutim k taprvi, ker so mi v zadnjih 3k handih vzel 8ban.

@Corey - moral support needed default/sad

Michi - "The $talker"
00

34

Kolko od vas vas tu v tej konstelaciji samo klice preflop 4bet?

http://weaktight.com/6732628

Statsi BTN 17/10/2

btw: Razlog za 3bet (sqz) vs UTG je bil njegov sirok range na EP (23% na 57 primerih za EP)

edit: btw popravljen

Zadnji popravljal michi (23-05-2014 11:54:57)

Michi - "The $talker"
00

River je fold, ja fiši so različni ampak c/c c/c in donk allin je vedno nuts. V 3bet poth še veliko bol. Za hu hyperje, torej igra z 25 bb imam vzorec populacije za line c/c c/c in donk all in in imajo 70% + 2para in boljše. To je zoom, igra nitov. Torej 70% + imajo nuts. Kot si rekel so fishi na FR pogosto previdni, oz z moji besedami fit/fold. Stavi polno flop, sicer izgubljaš value

qq hand

Jst mu kr foldam pf. Tight igralec floata pf in bol na puno navije 4bet. Torej AA, KK in AK. Skratka zoom + FR, imam predpostavko vsi so niti, dok mi ne dokažejo nasprotno. In kot nit pritisni veš da ima...

Zadnji popravljal zelenizmaj (23-05-2014 12:47:15)

00

36

Evo, grem naprej v akcijo.

Mi je kr mal tezko po vcerajsnjem dnevu. default/sad

Keep your fingers crossed, pa ce bos izbran dobis za pivo.
Ce pa poklices v naslednjih 15min pa mogoce se pico. default/tongue

Michi - "The $talker"
00

37

Razlika med genialcem in norcem je vcasih minimalna. default/tongue

Tkole smo se lotli winning rega, ki pa rad mocno 3beta vs BTN.

http://weaktight.com/6732887

AKo ga bi kr 4betnu verjetno, AKs sem pa raje klical ip.

Michi - "The $talker"
00

38

michi napisal:

Evo, grem naprej v akcijo.

Mi je kr mal tezko po vcerajsnjem dnevu. default/sad

Keep your fingers crossed, pa ce bos izbran dobis za pivo.
Ce pa poklices v naslednjih 15min pa mogoce se pico. default/tongue

Evo, to so tisti pomembni sessioni, ki se morajo zgodit potem ko runnas slabo in ti v dnevu vzamejo 8ban, da ti ne ubije vse samozavesti.

Sicer ni blo boh ve kaj, ampak +2bi ko mas vmes flush na flush ni slabo...

Vsec so mi prilagojeni rangei, ki se oblikujejo sedaj nekje na 11, 15, 23, 60, 60.
MP in CO bomo mogoce se mal razsirli, za BTN in SB pa ne vidim se nujno potrebe, ker je ogromno tighterjev ki prevec foldajo na steal.

Pa povecal sem 3Bet, ker je dosti igralcev, kjer delas z 3betom in Cbetom ze skor avtomatski plus.
Dodatno se ok obnesejo tudi 3beti proti MPjem ce so siroki in COjem. Pa proti blindom bo potrebno bit pazljiv, kjer od dobrih pricakujem resistance...

Michi - "The $talker"
00

39

Imamo enga zajcka na temle limitu, ki razmisljam kako se ga lotit. default/tongue
Tip je -2bb playerj z 1.9 AGF in naslednjimi statsi:

Predlogi zelo dobrodosli.

Ima  taksne statse:
http://shrani.si/t/9/HS/1aeLFaju/zajcek.jpg
Agenda:
VPIP/ PFR/ CbetFLOP/CbetTURN/WTSD/FolfToCbetFlop/Preflop All in
3Bet/Ft3Bet/4bet/Sqz/FtCbetIn3betPots/Positional Avareness
Steal/FtSetl/FtResteal/4betResteal/ColdCall

In je sposoben delat recimo tole:
http://weaktight.com/6733054

edit: agenda

Zadnji popravljal michi (23-05-2014 16:05:04)

Michi - "The $talker"
00

40

zelenizmaj napisal:

Skratka zoom + FR, imam predpostavko vsi so niti, dok mi ne dokažejo nasprotno. In kot nit pritisni veš da ima...

Mja, ko vidis recimo da ti na tole ne value bettajo je edina razlaga da se je ustrasu runner runner flusha (ki jih bas nimam mnogo) in je tako zelo previden post flop da se value zgublja ali pa pac preprosto ni vidu, kar je malo verjetno. default/tongue
http://weaktight.com/6733067

Res so previdni in NL50 zahteva enormno disciplino, ker se zaletavas v top range.

Michi - "The $talker"
00

41

Mislim, sej ne da bi zelel jamrat, ampak tole je pa ze prevec pizdravij v zadnjem obdobju in rabm mal chill outat. default/tongue
http://weaktight.com/6733573

Pol ti pa se HM pise, da je EV difference 17.7 namest 3 bane! default/tongue
http://shrani.najdi.si/?1q/HH/4G6oC0t3/ev.jpg
Pa kaj tega res ne zna ta software zracunat?

Zadnji popravljal michi (23-05-2014 19:59:51)

Michi - "The $talker"
00

42

Evo, zdej pa res pavza ker ze dvomim v vse.

Tale hand mi ni jasn sploh.
http://weaktight.com/6733642

Kako lahko winning reg 18/14/6 (3bet vs EP 3) v konstelaciji, ko ma pred sabo "short rokkija" 26/17/5, ki odpira na EP 23% in za sabo fisha (59/11/7)  ki cold calla s 55% rangeom in za sabo se dva tight igralca 17/12, ki bosta v veliki meri dobila oddse za call, na obeh blindih ma pa rege, ki nimata visoke SQZ;  samo cold pocalla preflop.

Zdej, al tolk napredno razmislja da bo en od regov na blindu sigurno probu SQZ, kjer bodo v potu zelo verjetno najmanj trije in racuna, da ga potem nihce ne da na AA, KK od teh dveh regov. Ceprav noben ni ravno agro in imata dokaj normalne SQZe.
Pa se to je treba potem delat proti UTG odpiranju, kar pomeni da tighterja tega ne bosta, ostaneva samo midva iz blindov, ki mava pa SQZ 5/4. default/tongue

Alpa ga je neki piknal in je pac probu enkrat po cold callat kinge.

Jst pa klicem zato, ker ne verjamem da ma AA, KK v tej konstelaciji in ker sva 150 deep menim da bi lahko poskusal izolirat tud z drugimi handi, saj ma rookie = 0.7 AI preflop, kjer so normalni za FR med 0.2 in 0.3

Zgleda da bom mogu res manj zacet razmisljat ker je jamm pac (prevelikrat) nuts. default/tongue

Pavza!

Michi - "The $talker"
00

michi napisal:
zelenizmaj napisal:

Skratka zoom + FR, imam predpostavko vsi so niti, dok mi ne dokažejo nasprotno. In kot nit pritisni veš da ima...

Mja, ko vidis recimo da ti na tole ne value bettajo je edina razlaga da se je ustrasu runner runner flusha (ki jih bas nimam mnogo) in je tako zelo previden post flop da se value zgublja ali pa pac preprosto ni vidu, kar je malo verjetno. default/tongue

Res so previdni in NL50 zahteva enormno disciplino, ker se zaletavas v top range.

Tu spet izgubljaš value... On ima wide range, ker verjetno krade na btn. Lahko odigraš tudi c/r na flopu za value, ker to ni board na katerem bo on barrel svoj range. Na turnu checkne qx, vse drawe, 8x in na riverje te pocalla samo z boljšimi handi. Pojdi v c/r na flopu ali kot igrano obvezno donkaj turn.

00

michi napisal:

Evo, zdej pa res pavza ker ze dvomim v vse.

Tale hand mi ni jasn sploh.
http://weaktight.com/6733642

Kako lahko winning reg 18/14/6 (3bet vs EP 3) v konstelaciji, ko ma pred sabo "short rokkija" 26/17/5, ki odpira na EP 23% in za sabo fisha (59/11/7)  ki cold calla s 55% rangeom in za sabo se dva tight igralca 17/12, ki bosta v veliki meri dobila oddse za call, na obeh blindih ma pa rege, ki nimata visoke SQZ;  samo cold pocalla preflop.

Zdej, al tolk napredno razmislja da bo en od regov na blindu sigurno probu SQZ, kjer bodo v potu zelo verjetno najmanj trije in racuna, da ga potem nihce ne da na AA, KK od teh dveh regov. Ceprav noben ni ravno agro in imata dokaj normalne SQZe.
Pa se to je treba potem delat proti UTG odpiranju, kar pomeni da tighterja tega ne bosta, ostaneva samo midva iz blindov, ki mava pa SQZ 5/4. default/tongue

Alpa ga je neki piknal in je pac probu enkrat po cold callat kinge.

Jst pa klicem zato, ker ne verjamem da ma AA, KK v tej konstelaciji in ker sva 150 deep menim da bi lahko poskusal izolirat tud z drugimi handi, saj ma rookie = 0.7 AI preflop, kjer so normalni za FR med 0.2 in 0.3

Zgleda da bom mogu res manj zacet razmisljat ker je jamm pac (prevelikrat) nuts. default/tongue

Pavza!

Isti primer kot zgoraj z qq, res misliš da gre neki winning reg na zoomu floatat in nato 4betat all in, ko mu en reg nakaže da je jaki (glede na to kak si navil sizing v 3 playerje je jasno da imaš nekaj) s slabim rangom? To se moraš vprašat, ne pa za kaj je on prvo samo callav. Bog ve, kake statse, notse ma on, plane ma on s slow playom pf.

00

45

zelenizmaj napisal:
michi napisal:
zelenizmaj napisal:

Tu spet izgubljaš value... On ima wide range, ker verjetno krade na btn. Lahko odigraš tudi c/r na flopu za value, ker to ni board na katerem bo on barrel svoj range. Na turnu checkne qx, vse drawe, 8x in na riverje te pocalla samo z boljšimi handi. Pojdi v c/r na flopu ali kot igrano obvezno donkaj turn.

Hm....c/r ja tu ne vidim ravno kot optimum, ker tudi kadar zadanem mocno BL vs BL na Ahigh rb boardih ne dobivam callav na c/r.
Donk turn se mi zdi potem dosti boljsa, ce ze mamo obcutek da tako zgubivam value in da pac placajo Qx, ker ne prezentam dosti.
Je pa tud tricky to delat proti agresivnim igralcem, ki so dosti manj "predvidljivi", tko da sem tu zbral raje c/c turn.

13/12/6 
AGF= 6 , pa visoki raise RCbetF= 17, RCbetT=29; RdonkbetFlop=38

Ne vem no. Je sicer res BL vs BTN konstelacija, ampak se ne bi tud postavljal se v tezek spot, ce se mi ni treba.

Michi - "The $talker"
00

46

zelenizmaj napisal:

Isti primer kot zgoraj z qq, res misliš da gre neki winning reg na zoomu floatat in nato 4betat all in, ko mu en reg nakaže da je jaki (glede na to kak si navil sizing v 3 playerje je jasno da imaš nekaj) s slabim rangom? To se moraš vprašat, ne pa za kaj je on prvo samo callav. Bog ve, kake statse, notse ma on, plane ma on s slow playom pf.

Honestly, jst  v tejle konstalaciji raje zabijam AK, 1010+ kot pa mecem.
Se posebej ce vem da UTG siroko odpira in da reg (v tem primeru jst) to vem in mam easy za pobrat s SQZ.
Itak pa me lahko klicejo samo AA, KK ki so redki pri SQZerju. Se AK mora tam vrzt.
Mocno pa mora BL tu v vsakem primeru sqeeznat, ker je rookie na UTG (nizek Ft3bet) in fish zadaj (se nizji).

Problem pa je v tem, da oni verjetno ne razmisljajo tako globoko, ampak pac recejo - bom tokrat CCjal in ce kdo raisne sem AI, drgac mi pac KK potencialno propadejo. In ker ljudje igrajo nutse, morda pridem cez tud z c/c line. In ker je ta reg  EP pac noce verjetno izrazito kazat value tud rokkieju, pa ceprav ma ta nizek Ft3bet in visok AI pre.

Ponavadi je tko, da winning regi podobno razmisljajo in zato so po mojem na dolocenih limitih standardi drugacni, kot na drugih.
Se strinjam s tabo glede nuts lineov.

Standard limita FR 50 Zoom je pa verjetno nekako takole:
- jamm je nuts (tu ne vidim river jammov pri cbetanju)
- igrajmo kdaj tud tricky
- ce imamo moznost dveh lineov, izbermo previdnejsega (raje izgubimo value, kot da se izpostavmo)
- bluffi so zelo redki in nebalancirani

Michi - "The $talker"
00

A to je teba obvezno uporabljat besedo "konstalacija"?  default/tongue  En moj prijatelj je nekrat rekel: Fancier it sounds, the shittier it is!

70

48

QQ hand. Zakaj bi moral MP z KK 3betat v UTG? Samo za info, veliko top playerjev sploh nima 3betting ranga MPvsUTG...z razlogom  default/smile

00

49

J-kob napisal:

QQ hand. Zakaj bi moral MP z KK 3betat v UTG? Samo za info, veliko top playerjev sploh nima 3betting ranga MPvsUTG...z razlogom  default/smile

To je dejstvo, da proti regom na UTG (po moznosti tistih ki imajo ozek UTG range)  pogosto nima smisla 3betat KK+, ker postavis svoj hand prevec faceoff in potencialno ne bos dobil tolk valuea, kot ce ga skrijes, dodatno pa bos 4betan na tem limitu z AA, KK ker mnogi UTGji ne rabjo met 4bet bluff rangea, saj so odpiranja dovolj ozka, da je ze value 4bet dovolj, da te ne morjo prav dosti exploitat.

In ce igras po sabloni bos to vedno naredu.
Ce si mal bl napredn bos mogoce loceval rege in fishe ter poskusal zmanjsevat "reverse implied oddse", ki jih lahko dobis pri nekom ki odpira 25%. Ampak dobro, tud tu sprejmem argument, da pac odigras postflop mal bl previdno in lahko se vedno to delas.
Ko pa pridemo do tega da imas pred sabo taksnega fisha, za sabo cold callerja s 55% in na blindih rege, je pa ta sablona cist mim.

In ja, zdej mogoce se bolj razumem, kje jih ne razumem. Po mojem v tem delu, da se pac ne prilagajajo dosti.
Igrajo 4 table na enkrat, 1000 handov na uro in dost po sabloni na dolocenih pozicijah.
Tko da pac ta KK pade not pod sablono, je potem odigran, kot je odigran.

Bistvo pa je bl to, da tud taksni winnerji potem verjetno  ne znajo zabit 1010+ ali pa se kej drucga, na taksnem primeru in jih tu precenim glede tega. Ampak je tu prej AK, KK+. Sicer ma AK se vedno vec kombotov kot preostala dva para, ampak v tem primeru pac klic ni upravicen, ker lahko pogosto s AK tudi klice IP in potem je to napaka, ker ali flipas ali pa si grdo zadi.

Ce pa racunas, da se je pa vsej mal prilagodil "konstelaciji", je pa dost bolj upravicen. default/tongue

Michi - "The $talker"
00

50

@jakob

- si dal dobro iztocnico, da bi sel studirat sablono vsakega od regov, glede na to da mam to raziskavo delat na cem in s cim (LeakBuster, handi, vs. me etc)
- ce pokrijes ze vse 4tablerje, potem pokrijes tudi velik procent entrijev na zoom mizah

In ce res na FR ZOOM NL50 igrajo tako zelo "sablonsko" potem lahko rata s counter sablono za sablono moja igra proti njim skoraj avtomaticna (ker se ta itak ne prilagajajo kej dosti oz. dost rabjo preden se - verjetno vec kot na navadnih mizah, kjer se vidi table dinamika). default/tongue

Bom razmislil o ideji, glede na to da nisem dobro startu v nadaljevanju. default/sad

Michi - "The $talker"
00