Tema: Moj projekt: 60 tisočakov v enem letu

Pozdrav!

Sem Janez, star sem 34 let, trenutno iz Ljubljane, ampak se konec meseca s punco selim na Malto. Poker igram že 5-6 let. Začelo se je, ko sem bil prevajalec, in sem nekega dne dobil v prevajanje Party Poker Premier League, turnirje, in podobne zadeve. Odprl sem račun na Party Poker, za play money igral turnirje, in sčasoma naložil prvih 20 EUR. In kmalu naslednjih 20, in tako dalje. Po kakih 5-6 mesecih sem vzel ves vložen denar dol, ostalo pa mi je dovolj, da sem igral dalje. Od takrat nisem več nalagal svojega denarja.

No, da skrajšam, kaki 2 leti sem igral SNG, šlo mi je dobro, in sem si vzel 3 mesece pavze od prevajanja, s čimer sem si sicer služil kruh. Rekel sem si, če mi zagusti, se lahko kadarkoli vrnem k prevajanju. No, po treh mesecih je kazalo ok, po 6-ih tudi, itd., itd., in zdaj sem tu 4 leta kasneje, živim od pokra. Od SNG sem prešel na 6-max 20 bb CAP, potem pa nazadnje na HU 100 bb, kar igram zdaj.

Uspeh je bil do sedaj OK, a nič spektakularnega. Zato sem se odločil, da poiščem coacha, prvič v svoji poker karieri. Razmišljal sem o 2-3 različnih, kateri so delali video serije po mojem okusu. Ampak, vsi pregrešno dragi.
Potem pa par tednov nazaj naključno zagledam na forumu, da eden od njih – Gordon Gekko, iz BPC – ponuja Coaching For Profit. Bingo! Naslednji dan sem se prijavil, zdaj sem notri, and the rest is history... No, ni še, upam pa, da bo, konec naslednjega poletja. Bomo videli.

Torej, plan je tak:

Igra: HU 100 bb, cash.
Začetek: 50 NL
Cilj: 60 000 EUR
Kako hitro: V enem letu.

Dela bo veliko, česar pa se v bistvu kar veselim. Se mi zdi, da sem v zadnjih par letih malo na izi vzel poker, češ, bo že. In potem sem imel grenak priokus, da ne dajem vsega od sebe. No, nič več, to se je spremenilo, in rezultati bodo sledili, upam.

V tej temi bom postal napredek, dvakrat tedensko, odprl sem tudi Youtube kanal: Janez BPC

Zaenkrat je še prazen, še gruntam, kaj in kako bom zastavil, bomo videli.

Okej, to je to. ALL-IN!!!

60k EUR v enem letu!! Ja, valda?! Kdo to?!? Kje??? 1. BLOG 2. YOUTUBE KANAL
130

Re: Moj projekt: 60 tisočakov v enem letu

Uff to je pa kar visoko zastavljen cilj. Daleč od tega da bi bil nerealen ampak boš mogu kr orng grindat ampak sej to itak sam veš. Če bi bil nov igralec bi se ti vrjetno forum smejal, tako pa mislim da imaš realne šanse, če se izteče vse kot se mora.

Srečno  default/palecgor

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
00

3

Sweet, spremljam! GL!

00

GL default/palecgor !

Zakaj Malta?

00

GL default/smile !

00

Uaaa. GO GO GO!

GL

00

Yo, hvala za popotnico, fantje! default/smile

Ja, cilj je daleč, ampak ekipa je prava, želje in volje imam pa tudi ogromno. Bomo videli, ne bi bil prvi, ki mu je uspelo, niti ne bom zadnji, tako da... Zakaj pa ne. Dela pa ne bo zmanjkalo letos, definitivno. Cilj mora biti visok, in pa hkrati še vseeno možen, če gre vse kot po maslu.

Zakaj na Malto - rad imam tople kraje, sonce in morje; bi šel morda kam dlje ven, ampak Malta je EU, in je minimalno komplikacij, samo na letalo sedeš, in si lahko tam po mili volji, praktično.  Drugi razlog je, da je punca iz Nemčije, zadnje leto sva bila v Ljubljani, ampak, po pravici povedano, nobenemu od naju družbena klima ni preveč všeč tukaj. Sva gruntala tudi o Nemčiji, ampak zaenkrat nama paše sončna Malta, sploh po takem poletju, kot smo ga imeli. default/wink. Plus tam je angleščina uradni jezik, vsi govorijo in tudi s tega vidika je logistika precej olajšana. Pa še letalske karte na vse konce Evrope so poceni z Malte. Plus za punco je veliko možnosti za službo v I-gaming industriji, iščejo nemško govoreče in jih ni veliko na Malti. NA splošno je ekonomska situacija tam boljša od naše.

Skratka, Malta - ni, da ni! default/big_smile

130

Me veseli, da si se nam pridružil in komaj čakam na tvoje prigode iz sončne Malte. Da ne bi imel družine (je sicer bolj izgovor) bi sam razmišljal v podobni smeri!

GL

00

OK, prvi teden mojega plana/coaching programa se izteka. Teden je bil zelo intenziven, veliko je bilo sprememb v mojem pristopu k pokru, in še več jih bo sledilo. Celostna preobrazba, bi lahko rekel.

Veliko energije, fokusa, in časa je šlo v tehnične stvari, organizacijo, beleženje igranja, produktivnosti, itd. Velik poudarek je tudi na vsakodnevnem postanju in komentiranju handov na forumih, potem so tu še blogi, snemanje videov s camtasio, kar so vse nove stvari zame, da ne omenjam novih sob, z različnim softwarom, in tako dalje. Veliko majhnih stvari, ki pa se naberejo in terjajo na koncu veliko časa in truda.

Obenem sem odigral 35 ur ta teden, kar je minimalna pričakovana količina v CFP programu. Število ur bom povečeval počasi, in postopoma, dokler ne najdem svoje cone, kjer se bom počutil najbolje, in najbolj produktivno. Zaenkrat se še privajam na vse skupaj, in nočem pregoret v preveliki želji na začetku. 35 ur pokra v enem tednu nisem odigral že dolgo, če sploh kdaj, vsekakor pa ne od mojih 20bb CAP  6max dni. Tako da, počasi in sigurno, je moj moto tukaj. Poleg tega se pripravljam na selitev na Malto konec meseca, kar mi tudi jemlje čas, in še ga bo.

Skratka, september bo nekako trening mesec zame, opravljal bom vse potrebno delo, in poskušal najti optimalno rutino zase, vsak igralec je drugačen tukaj. Ko bom na Malti, in bom imel tam vse urejeno, bom že dobro utečen v zadeve, tako da takrat se bo začelo zares stopnjevati.

Evo, za informacijo, in pa »for the record«, bom postal svoje dosedanje HU hande, life-time, pred začetkom coachinga. To je standard za primerjanje v prihodnosti, in recimo čez eno leto bom lahko primerjal zadeve.

http://imgur.com/RdyF5Qp.jpg
http://imgur.com/rrIILFH.jpg

Tako, to je moja začetna točka, s tu štartam, kje bom pa pristal čez eno leto, bomo pa videli default/smile.

In še moj set-up, glede na to, da ga puščam v Ljubljani, dobro mi je služil, in v tem kotu sem nagrindal zgornje hande:
http://i.imgur.com/ak3NNv0.jpg
No, stol ni več originalen, stari naslanjač je odslužil svoje, novega pa zdaj ne bom kupoval, pred selitvijo, tako da sem kar na kuhinjskemu stolu začasno, kaj hočemo. Skratka, tudi tu je veliko prostora za napredek v tem letu. default/wink

To je to, prigod z Malte še nimam, mam pa prigode tega tedna, danes sem jih zlimal skupaj v posnetek, malo za sprostitev in zabavo, lahko si ga pogledate na mojem Janez BPC Youtube kanalu:

The Trials and Tribulations of a Poker Player

190

Mater si me nasmejal z videom! Norc default/wink

00

11

haha lepa  default/smile

00

12

CAP igraš samo HU al ring game? Me zanima kak ti uspe, ker tam pa hand rangi tak varirajo, da nemorš bit kaj preveč srečn ko z AK preflop all in porineš. Če maš kaki hand range za CAP postaj prosim.

00

13

Respect.

Najbolj so mi všeč range charti oz. analogno gradivo, kar maš pripopan nad monitorji.  default/palecgor

Zadnji popravljal ZOOMer (08-09-2014 11:47:10)

00

Dež, dež, dež. Komaj čakam, da grem na Malto. Letalo je rezervirano, pičim 28.9. Do takrat pa poker, poker, poker. No, in potem tam tudi, z občasnim ribarjenjem vmes, recimo. default/smile

Prva dva coachinga sta za mano, jutri imam tretjega. S coachem sem super zadovoljen, svoj posel obvlada in se vidi, da je vadil, vadil, vadil. Hitro postreže z odgovorom na vsako vprašanje, in praviloma direktno, in z jasnim, konkretnim odgovorom. To me veseli, doslej še nisem imel coacha, in sem imal malo skrbi, kako in kaj se bo obneslo. V raznih videih vidiš marsikaj, dostikrat tudi čvekanje tjavendan, tako da nikoli ne veš. Je pa seveda obvezno, da se pripraviš na coaching, organiziraš vprašanja, da lahko izstisneš maksimum. Samo prikazat se, in potem vprašat, kar ti pade na pamet... Slaba ideja.

Tako da počasi se prilagajam na nov stil igre, veliko stvari, ki se mogoče ne zdijo drastične na prvi pogled, te lahko pripelje v povsem nove situacije, kjer ne veš, kaj in kako, ker preprosto nimaš izkušenj, kako recimo ravnati, ko si na river prišel po nenavadni poti. Ne moreš kar par stvari dodat svoji igri, in gremo veselo na delo. Stvari te hitro presenetijo, svoj sistem si malop zamaknil, in zdaj imaš luknje, na katere sploh pomislil nisi, in šele za mizo jih opaziš. No, takrat je pa že malo pozno, ko gruntaš, ali bi zaprl ali klical, pa nimaš pojma, kaj naj bi tip imel.
Tako da te spremembe so trenutno moj glavni fokus, poleg organizacijskih stvari, o katerih sem že pisal, in jih zdaj počasi že spravljam v red.

Danes nisem igral, imel sem pavzo, ampak potem seveda delaš na drugih poker stvareh, s čimer pa spet ni nič narobe, cilj je daleč in nihče ni rekel, da bo lahko. Brez muje se še čevelj ne obuje, ali kako...

To je to, se bom probal kaj več oglašat na forumu, ko se bolj ustalim v svoje tirnice, zaenkrat je res noro, nov program, nova igra, potem pa moram misliti še na selitev, itd. Dvakrat na teden se bom javljal, to je minimum, bom pa kasneje probal tudi kaj več, malo že razmišljam, kaj bi lahko na blogu počel, da ne bi samo svojih misli praznil, ampak združil prijetno s koristnim, ane. No, je pa tudi praznenje misli prijetno, in koristno. Ta vikend bom naredil nov video, tu je minimum 1x tedensko. Me veseli, da je prvi naletel na dober odziv, sem se precej zabaval, ko sem ga delal, in kul, da ste se tudi ostali ob gledanju. default/smile

@Shroom: CAP sem igral 6max, in HU, handi iz DB, ki sem jih postal zgoraj, so pa samo HU. Ne vem, katere range misliš, za 6 max nisem pravi naslov, ker že par let ne igram tega, in so se stvari verjetno vmes spremenile. Za HU pa tudi nima preveč smisla, ker je vse odvisno od nasprotnika. Kar pa ima smisel zame, je pa obrtna skrivnost ;=)
Si pa ne morem predstavljat, da ne bi bil srečen z AK preflop, sploh pa 20bb CAP. All-in, nimaš kej gruntat. No, mogoče sem že predolgo v HU, da bi se še kdaj bal z AK zarinit. default/smile

10

15

JanezBPC napisal:

Dež, dež, dež. Komaj čakam, da grem na Malto. Letalo je rezervirano, pičim 28.9. Do takrat pa poker, poker, poker. No, in potem tam tudi, z občasnim ribarjenjem vmes, recimo. default/smile

Prva dva coachinga sta za mano, jutri imam tretjega. S coachem sem super zadovoljen, svoj posel obvlada in se vidi, da je vadil, vadil, vadil. Hitro postreže z odgovorom na vsako vprašanje, in praviloma direktno, in z jasnim, konkretnim odgovorom. To me veseli, doslej še nisem imel coacha, in sem imal malo skrbi, kako in kaj se bo obneslo. V raznih videih vidiš marsikaj, dostikrat tudi čvekanje tjavendan, tako da nikoli ne veš. Je pa seveda obvezno, da se pripraviš na coaching, organiziraš vprašanja, da lahko izstisneš maksimum. Samo prikazat se, in potem vprašat, kar ti pade na pamet... Slaba ideja.

Tako da počasi se prilagajam na nov stil igre, veliko stvari, ki se mogoče ne zdijo drastične na prvi pogled, te lahko pripelje v povsem nove situacije, kjer ne veš, kaj in kako, ker preprosto nimaš izkušenj, kako recimo ravnati, ko si na river prišel po nenavadni poti. Ne moreš kar par stvari dodat svoji igri, in gremo veselo na delo. Stvari te hitro presenetijo, svoj sistem si malop zamaknil, in zdaj imaš luknje, na katere sploh pomislil nisi, in šele za mizo jih opaziš. No, takrat je pa že malo pozno, ko gruntaš, ali bi zaprl ali klical, pa nimaš pojma, kaj naj bi tip imel.
Tako da te spremembe so trenutno moj glavni fokus, poleg organizacijskih stvari, o katerih sem že pisal, in jih zdaj počasi že spravljam v red.

Danes nisem igral, imel sem pavzo, ampak potem seveda delaš na drugih poker stvareh, s čimer pa spet ni nič narobe, cilj je daleč in nihče ni rekel, da bo lahko. Brez muje se še čevelj ne obuje, ali kako...

To je to, se bom probal kaj več oglašat na forumu, ko se bolj ustalim v svoje tirnice, zaenkrat je res noro, nov program, nova igra, potem pa moram misliti še na selitev, itd. Dvakrat na teden se bom javljal, to je minimum, bom pa kasneje probal tudi kaj več, malo že razmišljam, kaj bi lahko na blogu počel, da ne bi samo svojih misli praznil, ampak združil prijetno s koristnim, ane. No, je pa tudi praznenje misli prijetno, in koristno. Ta vikend bom naredil nov video, tu je minimum 1x tedensko. Me veseli, da je prvi naletel na dober odziv, sem se precej zabaval, ko sem ga delal, in kul, da ste se tudi ostali ob gledanju. default/smile

@Shroom: CAP sem igral 6max, in HU, handi iz DB, ki sem jih postal zgoraj, so pa samo HU. Ne vem, katere range misliš, za 6 max nisem pravi naslov, ker že par let ne igram tega, in so se stvari verjetno vmes spremenile. Za HU pa tudi nima preveč smisla, ker je vse odvisno od nasprotnika. Kar pa ima smisel zame, je pa obrtna skrivnost ;=)
Si pa ne morem predstavljat, da ne bi bil srečen z AK preflop, sploh pa 20bb CAP. All-in, nimaš kej gruntat. No, mogoče sem že predolgo v HU, da bi se še kdaj bal z AK zarinit. default/smile

Vem, da je AK dober Pf hend za jammat, ampak na 6-max te kličejo z 9 10 + suited itd.. In na to jim rado daje.

Zadnji popravljal Shr0om (12-09-2014 06:47:43)

06

Lol shroom dj si ti rajs odpri kak beginner video da bos mal bl razumel poker. Ker to kar govoris so ciste neumnosti

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
10

Shr0om napisal:

Vem, da je AK dober Pf hend za jammat, ampak na 6-max te kličejo z 9 10 + suited itd.. In na to jim rado daje.

Seveda jim rado daje. Nekje v 40% primerih izgubiš AKo vs T9s, kar je za "nepripravljene" možgane "rado jim daje/rigged", za tiste z dobrim mindsetom, pa skačejo od veselja, ko je 53:47 situacija default/big_smile

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
40

18

zakaj bi skakal od veselja? ja, AK vs T9 je 39% če daš v pokerstove, samo lahko malo bolj razložiš zakaj bi se na dolgi rok tudi s 53:47 šansami moral tako veseliti?

Se opraščam, da 'spammam'.

Zadnji popravljal Shr0om (12-09-2014 14:40:52)

11

¸zato, ker boš po 10000 situacijah AK vs T9 ti (teoretično) dobil 5300x in izgubil 4700 x.
če je povprečni pot 100 ojrof, potem to pomeni, da si 5300x imel 50 ojrof plusa, 4700x pa 50 ojrof minusa.
ali drugače povedano (5300 x 50) - (4700 x 50) =  30.000   plusa.

pa recimo, da so ti pobrali v vsakem od potov 5 ojrof rejka, pa da si igral v živo, pa dal dilerki 1 ojro napitnine, pa ti še vedno ostane
1800 ojrof minusa.
default/smile
če pa igraš online, kjer ni napitnine,  ali pa v živo ne daš napitnine,  pa ti ostane 3500 plusa.

ti še kaj ni jasno?

Zadnji popravljal maliprofi (12-09-2014 16:47:11)

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
50

20

maliprofi napisal:

¸zato, ker boš po 10000 situacijah AK vs T9 ti (teoretično) dobil 5300x in izgubil 4700 x.
če je povprečni pot 100 ojrof, potem to pomeni, da si 5300x imel 50 ojrof plusa, 4700x pa 50 ojrof minusa.
ali drugače povedano (5300 x 50) - (4700 x 50) =  30.000   plusa.

pa recimo, da so ti pobrali v vsakem od potov 5 ojrof rejka, pa da si igral v živo, pa dal dilerki 1 ojro napitnine, pa ti še vedno ostane
1800 ojrof minusa.
default/smile
če pa igraš online, kjer ni napitnine,  ali pa v živo ne daš napitnine,  pa ti ostane 3500 plusa.

ti še kaj ni jasno?

To mi je že vse blo prej jasno, samo je tak napisal koda je to toplo vodo odkril, pa sem bil malo skeptičen.

05

lol...

Poker je igra majhnih edgov, ki so iz leta v leto samo še manjši. Ne moreš pričakovat, da boš nasprotnika vedno stackal z 80:20. Vsaka +EV poteza se pozna na končnem (dobrem) rezultatu, zato je 60:40 amerika, pa naj jim še tako "rado daje" kot ti praviš default/smile

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
20

corey predlagam, da se začetnike, ki pričajo gluposti, da v en poseben peskovnik (temo) in dokler ne odrastejo (poker wise) se lahko sam tam not igrajo.

70

Ok, teden 2 se zaključuje, počasi se ogrevam in začenjam počutiti domače v novem režimu.

Danes sem začel z video blogom na Youtube, verjetno bom bolj na ta način poročal o poteku stvari, kot pa tipkal, je bolj zabavno snemat, in se mi zdi tudi bolj zanimivo za pogledat. Je pa v angleščini, tako kot praktično vse, kar se mene in pokra tiče.

230

24

kralj, bom spremlju gl !

20

pa drgač, si vredu ?  default/lol

20