Tema: SNG 6-max Handi

Nisem opazil posebej teme, kjer bi bili objavljeni vsi handi za 6-max enomizne turnirje.

Zakaj sem odprl to temo?
1.) Zato, ker tako analiziranje pride vsem prav, še posebej, če je na enem kupu. Pravtako je problem to filtrirat na ostalih forumih, kjer so vsi handi pomešani in ni teme za 6-max enomizne turnirje.
2.) Ker je moj cilj pokomentirati vsaj 120 handov v 60-tih dneh in privatni forum od mojega coucha ne zadostuje za dosego tega cilja

Upam da bo ta tema zaživela in da bo vsak dan več handov pripopanih, da jih lahko vsi skupaj pokomentiramo.

Srečno!

00

2

Re: SNG 6-max Handi

Samo turnirji???????????

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
00

Misljeno je za SNG-je. Ne bo pa nic narobe ce se bodo limali tudi handi od kes igre. Bi pa bilo fajn da se drzimo 6-max formata.
Igram pa samo 6-max turbo SNG-je, tako da zna biti kaka moja analiza za kes igro ene sto let za leseno zlico. default/wink

00

kere Buyine pa igraš?

00

Somebody napisal:

kere Buyine pa igraš?

$3,5 in $7

00

Kokr se jz spovnem je na 3,5$ tipična abc igra.
Na 7$ moreš znat že kakega multitablerja mal okol nedolžno obrnt.
Na 15kah se pa začne zabava default/smile

Gl

20

No pa začnimo:

Poker Stars $3.19+$0.31 No Limit Hold'em Tournament - t60/t120 Blinds + t15 - 3 players - View hand 2698419
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t1916         M = 8.52
SB: t3991         M = 17.74
Hero (BB): t3093         M = 13.75

Pre Flop: (t225) Hero is BB with Q spade: K default/heart
BTN raises to t252, 1 fold, Hero calls t132

Flop: (t609) 3 default/heart 4 default/club 5  spade: (2 players)
Hero checks, BTN bets t286, Hero calls t286

Turn: (t1181) Q default/club (2 players)
Hero checks, BTN bets t360, Hero raises to t2540 all in, BTN calls t1003 all in

River: (t3907) A diamond: (2 players - 2 are all in)

Nasprotnik: 27/22/fold to 3bet 100 (1/1), 40 handov

Ali delam napako ko nasprotnika samo kličem pred flopom kot MID proti SS z 16bb efektivnim stackom na bubblu? Ali bi moral zarinit?
Klical sem, ker nisem bil siguren v 3bet shove z takim stackom in 3bet NAI se mi zdi kot najslabša možnost, ker smo po flopu takoj komitani. Ali? Flop je nizek. Tukaj sem klical ker imam 2 over karti, ki sta lahko boljši (če me zadane) od njegovega over para, s katerim tukaj c-beta. Pravtako menim, da c-beta z A, ker ima gutter-ja, katerega največkrat čekira na turnu in vrže na riverju.
Na turnu zadanem damo. Vendar ima lahko nasprotnik boljši kicker, pravtako over par ali set. Bi moral tukaj le klicati? Ker je nasprotnikov stack majhen v primerjavi z potom, sem se odločil da ga zarinem.
Pravtako menim, da je nasprotnikov range tukaj zelo specifičen. Ne pričakujem da ima kaj drugega kot pare ali set na turnu. Mislim, da bi nasprotnik c/c over karte na flopu. Edina kar beta na flopu je SD ali narejena lestvica. Torej morda A2, A6, in pare z Ax kot so A5, A4 in A3. Lahko mu damo tudi A7, ker sta 2 over karti in gutter. Ampak to je to.
Z tem rangom beta tudi na turnu. zato menim, da moj all-in ni tako slab, ker folda kar nekaj kombinacij.
Morda bi moral posvetiti več pozornosti tudi na velikost njegovih stav. Na flopu je stavil malo manj kot 1/2 pota in 30% na turnu. Če bi me hotel blefirati na turnu, bi najbrž stavil več ali celo zarinil. Torej bi moral samo klicati njegovo stavo na turnu in malo stavo na riverju? Kaj če nasprotnik v tem primeru zarine river? Ali ga kličem?

GL

00

fcmura2005 napisal:

No pa začnimo:

Poker Stars $3.19+$0.31 No Limit Hold'em Tournament - t60/t120 Blinds + t15 - 3 players - View hand 2698419
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t1916         M = 8.52
SB: t3991         M = 17.74
Hero (BB): t3093         M = 13.75

Pre Flop: (t225) Hero is BB with Q spade: K default/heart
BTN raises to t252, 1 fold, Hero calls t132

Flop: (t609) 3 default/heart 4 default/club 5  spade: (2 players)
Hero checks, BTN bets t286, Hero calls t286

Turn: (t1181) Q default/club (2 players)
Hero checks, BTN bets t360, Hero raises to t2540 all in, BTN calls t1003 all in

River: (t3907) A diamond: (2 players - 2 are all in)

Nasprotnik: 27/22/fold to 3bet 100 (1/1), 40 handov

Ali delam napako ko nasprotnika samo kličem pred flopom kot MID proti SS z 16bb efektivnim stackom na bubblu? Ali bi moral zarinit?
Klical sem, ker nisem bil siguren v 3bet shove z takim stackom in 3bet NAI se mi zdi kot najslabša možnost, ker smo po flopu takoj komitani. Ali? Flop je nizek. Tukaj sem klical ker imam 2 over karti, ki sta lahko boljši (če me zadane) od njegovega over para, s katerim tukaj c-beta. Pravtako menim, da c-beta z A, ker ima gutter-ja, katerega največkrat čekira na turnu in vrže na riverju.
Na turnu zadanem damo. Vendar ima lahko nasprotnik boljši kicker, pravtako over par ali set. Bi moral tukaj le klicati? Ker je nasprotnikov stack majhen v primerjavi z potom, sem se odločil da ga zarinem.
Pravtako menim, da je nasprotnikov range tukaj zelo specifičen. Ne pričakujem da ima kaj drugega kot pare ali set na turnu. Mislim, da bi nasprotnik c/c over karte na flopu. Edina kar beta na flopu je SD ali narejena lestvica. Torej morda A2, A6, in pare z Ax kot so A5, A4 in A3. Lahko mu damo tudi A7, ker sta 2 over karti in gutter. Ampak to je to.
Z tem rangom beta tudi na turnu. zato menim, da moj all-in ni tako slab, ker folda kar nekaj kombinacij.
Morda bi moral posvetiti več pozornosti tudi na velikost njegovih stav. Na flopu je stavil malo manj kot 1/2 pota in 30% na turnu. Če bi me hotel blefirati na turnu, bi najbrž stavil več ali celo zarinil. Torej bi moral samo klicati njegovo stavo na turnu in malo stavo na riverju? Kaj če nasprotnik v tem primeru zarine river? Ali ga kličem?

GL

Hei,

js sicer igram 9mane, ampak bi vseeno pokomentiru hand, ker sem isto začetnik in me zanima če imam pravi thought process..

PREFLOP
3b AI pf se me ne zdi kul, ker te kličejo samo večino boljše(v najboljšem primeru flipaš proti JJ recimo) in foldajo slabše. Bi rajši vdu 3b AI z nizkim-srednjim parom ali nek Ahigh. QK dobr igra postflop tkoda mislim da je call pravilna poteza.

FLOP
Nek višji par sm 100% da bi stavu več kot 1/2 tkoda js bi to kombinacijo tuki kr črtu. Glede seta ne vem, načeloma glede na to da je wet board bi večina tut več stavla kot 1/2 pota, ampak če maš read da rd slowplaya pol lako pustimo to notr. Ahigh se mi zdi dost verjetna, ker ma lahko gutshot pa tudi če ga nima ima najvišjo karto in cbeta pomoje. Zelo verjetna se mi zdi tuki tudi vlečka lestve alpa mogoče že lestva, kar je možno ker 22pfr je zmožn rejzat 67 preflop, samo lahko pa tut da bi jo slowplayu. Konc koncu ma pa lahko tudi air, nek JT hand alneki. Torej, Ahigh, vlečka lestve, ali air je najbolj možno pomoje tuki.

TURN
30% stava mi je sumljiva, če bi imel air bi ziher chk alpa stavu velik več tkoda to črtamo. Slabšega Queena tut sm skor zihr da nima ker bi stavu več pomoje, ker ga je končno zadel. Vlečko lestvice lahko črtamo ker zakaj bi tok mal stavu če lahko dobi zastonj zadno karto, če že bi naredu semi bluf pa zabiu alneki. Obstaja možnost lestvice, možno je tudi da ma AQ pomoje, ker v tem primeru ga zadane ampak si ne upa preveč zarad možnosti lestve mogoče? Ahigh hande pa lahko črtamo, ker si reku da gutter ponavadi chekira turn pa tudi tuki ne blefira z A10 npr ker je premal stavu. Tudi set ni neki ful v igri pomoje, ker če človk razmišla bo vedu da lahko stav več ker če te je zadel bo dubu več vn če ne pa itak ne bo dubu nč, poleg tega je drawy in bi če že ne na flopu vsaj na turnu več stavu pomoje no ampak kokrkol shove s tvoje strani mi ni kul.

Dobr zdej js ne vem a on stav vlečke ali ne pa kok rad slowplaya in če slučajno na splošno rad malo manjše stave dela, to bi pomoje še vplivalo na odločitev drugače pa s temi podatki...

js rečem lestvica ali AQ, mogoče set. In posledično fold na turnu bi bil primeren pomoje.

LP

00

9

Zelo pomemben podatek je kaksen je njegov opening range iz BU. Ce ni zelo tight je po moje KQ 3bet all in +EV. NAI mi ni vsec (out of position, niso veliki stacki, tudi ce nasprotnik prevec klice in ne 4beta, po moje boljsi le call, ce veliko 4beta, mislim da imam vseeno fold) Ampak vecinoma je verejtno samo call najboljsi.

Naceloma ta flop zgresi veliko handov ampak ni najslabsi za Ahigh ki ga ima velikokrat Button.
@fcmura2005 nastel si precej mocnejsi range od svojega (overpairi in A-high). Ampak si dal kot razlog za klic da ce zadanes par da imas mocnejsi hand. Kaksne moznosti da imas da se to zgodi? Ce zadanes svoj hand, kaksne moznosti imas da bos lahko od njega dobil se value?

@Shaytan veliko opazk dajes na velikost stave. Po mojih izkusnjah moras videti kako drugace stavi preden lahko vleces veliko vzporednic s tem. Po mojih izkusnjah je pol pota velikokrat kar standard. Proti kateremu handu mislis da bi hotel "slowplayat"? Kaksen rangelahko nasprotnik pricakuje da imamo mi, ko samo klicemo pf, da zadanemo na ta flop? Ne vem kaksne so navade na teh limitah glede 3betanja in cold calanja preflop. ampak vecina parov in kar nekaj Asov bi verjetno 3betali?

pomembno je tudi ali je igralec agresiven s CBeti. 27/22 so vsi handi skupaj ali filtrirano po razlicnem stevilu igralcev?
Default vglavnm,mislim da ni nic narobe tudi ce kar takoj foldamo. Ce imas read, da velikokrat nato chekira turn in ga imas namen zblefirati na riverju, je vejetno tudi vredu, oz. smo tudi s checkom velikorat pred njim?. Ali pa ce z vsem CBeta in potem odneha imamo mogoce celo ze zdaj najboljsi hand (po mojem ima lahko tukaj veliko sirsi range kakor samo pare in Ahigh.

TURN: Zadanemo torej Q. in nasprotnik stavi.

@fcmura2005  od nastetga range-a od cesa dobis value ce ga raisas? ali pricakujes da klice z vsemi drawi pred katerimi imas prednost? ali manjsimi pari? ali lahko to stavi in folda? 

@Shaytan zakaj bi potem kadarkoli klicali flop, ce stavi na turnu le ko ima boljsi hand od nas? kaj pa Q6s,Q7s itd.+ K5s, A5. Tudi Axs in mogoce vsi krizi flush drawi bi lahko semi blufali. Odvisno tudi od nasega rangea s katerim branimo BB, kaj nasportnik misli o nas in Q. Samo ponavadi je nekja zelo narobe da pridemo do naslednjega streeta, ki je najboljse kar si lahko zelimo in da bi kar foldali.

Zame je to enostaven klic. Imam obcutek, da veliko drawov folda na nas re-raise in nas klicejo vecinoma mocnejsi handi razen kaksnih slabsih kraljic, ki so manj verejtne. Zakaj mislis, da ce folda nekaj kombinacij, da potem all-in ni slab. Ali bo kdaj foldal boljsi hand ce to naredimo? v tem primeru nikoli. Mogoce obdrzimo v igri tudi kombinacije s katerimi lahko poizkusa blefirati na riverju.

mislim da zelo slab river. Ce bi klicali turn bi verjetno mogli foldat ta river, razen ce je nasprotnik zelo agresiven. Ce zna blefirat, je to super karta da gre all in na riverju, ker mi asa nimamo velikokrat (odvisno tudi od 3beta), ampak je vprasanje kako nasprotnik razmislja, ce je zelo agresiven je mogoce lahko tudi call. Ce pade kaksen lepsi river imamo velikokrat call ali pa gre check/check in poberemotern smo  na boljsem kakor ce visamo turn, saj ujamemo se kasne zgresene drawe poleg boljsih kombinacij od nase.

Zelo prirocno je tu uporabljat kaksen equity calculator kjer lahko izracunata glede na dodeljen range kaj pa kako.

00

Mystt napisal:

Zelo pomemben podatek je kaksen je njegov opening range iz BU. Ce ni zelo tight je po moje KQ 3bet all in +EV. NAI mi ni vsec (out of position, niso veliki stacki, tudi ce nasprotnik prevec klice in ne 4beta, po moje boljsi le call, ce veliko 4beta, mislim da imam vseeno fold) Ampak vecinoma je verejtno samo call najboljsi.

Naceloma ta flop zgresi veliko handov ampak ni najslabsi za Ahigh ki ga ima velikokrat Button.
@fcmura2005 nastel si precej mocnejsi range od svojega (overpairi in A-high). Ampak si dal kot razlog za klic da ce zadanes par da imas mocnejsi hand. Kaksne moznosti da imas da se to zgodi? Ce zadanes svoj hand, kaksne moznosti imas da bos lahko od njega dobil se value?

@Shaytan veliko opazk dajes na velikost stave. Po mojih izkusnjah moras videti kako drugace stavi preden lahko vleces veliko vzporednic s tem. Po mojih izkusnjah je pol pota velikokrat kar standard. Proti kateremu handu mislis da bi hotel "slowplayat"? Kaksen rangelahko nasprotnik pricakuje da imamo mi, ko samo klicemo pf, da zadanemo na ta flop? Ne vem kaksne so navade na teh limitah glede 3betanja in cold calanja preflop. ampak vecina parov in kar nekaj Asov bi verjetno 3betali?

pomembno je tudi ali je igralec agresiven s CBeti. 27/22 so vsi handi skupaj ali filtrirano po razlicnem stevilu igralcev?
Default vglavnm,mislim da ni nic narobe tudi ce kar takoj foldamo. Ce imas read, da velikokrat nato chekira turn in ga imas namen zblefirati na riverju, je vejetno tudi vredu, oz. smo tudi s checkom velikorat pred njim?. Ali pa ce z vsem CBeta in potem odneha imamo mogoce celo ze zdaj najboljsi hand (po mojem ima lahko tukaj veliko sirsi range kakor samo pare in Ahigh.

TURN: Zadanemo torej Q. in nasprotnik stavi.

@fcmura2005  od nastetga range-a od cesa dobis value ce ga raisas? ali pricakujes da klice z vsemi drawi pred katerimi imas prednost? ali manjsimi pari? ali lahko to stavi in folda? 

@Shaytan zakaj bi potem kadarkoli klicali flop, ce stavi na turnu le ko ima boljsi hand od nas? kaj pa Q6s,Q7s itd.+ K5s, A5. Tudi Axs in mogoce vsi krizi flush drawi bi lahko semi blufali. Odvisno tudi od nasega rangea s katerim branimo BB, kaj nasportnik misli o nas in Q. Samo ponavadi je nekja zelo narobe da pridemo do naslednjega streeta, ki je najboljse kar si lahko zelimo in da bi kar foldali.

Zame je to enostaven klic. Imam obcutek, da veliko drawov folda na nas re-raise in nas klicejo vecinoma mocnejsi handi razen kaksnih slabsih kraljic, ki so manj verejtne. Zakaj mislis, da ce folda nekaj kombinacij, da potem all-in ni slab. Ali bo kdaj foldal boljsi hand ce to naredimo? v tem primeru nikoli. Mogoce obdrzimo v igri tudi kombinacije s katerimi lahko poizkusa blefirati na riverju.

mislim da zelo slab river. Ce bi klicali turn bi verjetno mogli foldat ta river, razen ce je nasprotnik zelo agresiven. Ce zna blefirat, je to super karta da gre all in na riverju, ker mi asa nimamo velikokrat (odvisno tudi od 3beta), ampak je vprasanje kako nasprotnik razmislja, ce je zelo agresiven je mogoce lahko tudi call. Ce pade kaksen lepsi river imamo velikokrat call ali pa gre check/check in poberemotern smo  na boljsem kakor ce visamo turn, saj ujamemo se kasne zgresene drawe poleg boljsih kombinacij od nase.

Zelo prirocno je tu uporabljat kaksen equity calculator kjer lahko izracunata glede na dodeljen range kaj pa kako.

Se strinjam. Call call check/fold je najbolj primerno. Ko sm pogledu hand še enkrat sem si zamislil isti line pol pa sm pogledu kaj sm pisu spodi mi pa ni blo nč jasn. Preveč sm upoštevu to kar je fcmura reku pač, da ma tight range in check na turnu je weak itd in po tej logiki bi mogu foldat že kr an flopu ja:) glede slowplaya pa ja nima za kaj slowplayat na flopu sam sm meu u mislih da nekateri fishi so navajeni slowplayat ne glede na board ne da bi razmišlal o drugih kartah zato. Drugače pa ja sej s 40 hadni total si en mormo prov velik pomagat o cbetu in ostalem.. Dokaj straightforward hand zdej vidm, ne vem zakaj smo se tolk po glavi tolkli.

Zadnji popravljal Shaytan (01-06-2015 18:27:39)

00

Shaytan dodaj me na skype

00

PREFLOP ALLIN

PS. zakaj se učite iz praske strukture, ki so v fazi izumiranja? zakaj ne probate s spinsi, omaho itd....

Zadnji popravljal Hyper.Active (01-06-2015 22:41:08)

“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching!”
10