151

Re: BPC- One Step Beyond-Moja pot do 60k

@greenking999 hvala, hvala default/smile Ta mesec je bolj bumpy nažalost.

Januarja sem začel zelo počasi in prve dni veliko prespal. Prav tako je motivacija malo bolj tako. Zato tudi nisem toliko igral zadnja dva meseca. No saj sem vseeno naredil 180 ur + študiranje in tako, ampak, če bi resno štartal bi lahko notri vrgel tudi 230ur+ kot nekateri. Če pogledam so vseeno zdaj tudi moji ne hardcore meseci veliko boljši kakor so bili na začetku in imam čisto druge percepcijo kaj je to veliko delati.  Ker sem pred parimi meseci rekel, da če ne končam pogodbe do konca leta ali dosežem 10k meseca, da bom premislil kako naprej. In nekako sem še zmer pri tem. Zadnje mesece, ko je BPC spet spremenil sistem nazaj na bolj hardcore in večje zahteve in  imam veliko coachingov, če tudi sam izpolnim vse zahteve, sem veliko napredoval v igri, ker sem vsak dan v stiku in aktivno sodelujemo. Nekaj mesecev vmes, ko so bile spremembe in se uveljavljal nov sistem, sam pa tudi nisem bil čisto na tekočem, sem zamudil , bil potem prikrajšan za kar nekaj coachingov . No od kar sem nazaj in se je spremenilo je drugače in je napredek velik.  Se mi zdi  zanimivo kako sem prej videl in nisem razumel tako veliko situacij, ko sem naprimer za mislil za nekatere “scare carde” in videl svoj tretji par in sploh nisem razmišljal o kakšnem klicu na riverju medtem, ko se zdaj tako jasno kdaj zdi, da nasprotnik ne more imeti kaj glede na kako igra in kakšen board je in so situacije čisto drugačne. Prav tako je kdaj precej lahko foldat navidez močno kombinacijo, ki v resnici ni default/smile

Vseeno če ocenim leto skozi rezultat, je bilo precej neuspešno. Ko sem prejšne leto končal s praktično 4imi meseci čez 4k zapored sem bil siguren, da bom precej hitro dokončal pogodbo in imel še boljše mesece.. A potem sem imel nekaj slabih mesecev, februar izpustil in med pol letnim potovanjem igral malo bolj tako tako in brez profita, tudi izgubil samozavest glede igre, kar pomeni ponavadi še veliko slabšo igro ker si nesiguren v svoje občutke in potem zmeden. Dobro je bilo, da nisem izgubil občutka in vseeno dobil kar nekaj izkušenj, ker sem igral tudi z regi in vsemi haha. Tako, da se zdaj veliko bolje počutim proti več tipom igralcom, po zadnjih treh mesecih pa sploh. tudi moj bb/100 je precej dober. Rezultati so vseeno slabi, tudi če bi dokončal BPC a ne bi dosegel 10k meseca se mi ne zdi preveč uspeh. Dejstvo je vseeno, da tisti ki se najbolj držijo vseh pravil z študijom ob igranju in med igranjem so najbolj uspešni. K temu sodi tudi fokus in konsistenca.  Mislim, da sem zdaj tudi sam že precej na tej ravni v igri, vsaj po miselnem procesu, možno pa je da še vedno ne realiziram vsega med igro , čeprav delam veliko manj napak ob pregledu igre. No še vedno se najdejo neumne poteze, izgubljen value itd. , a je veliko bolje kot prej.

Največji razlog za neuspeh mislim, da je bil poleg pomanjkanje fokusa in študiranja  materiala tudi in predvsem da sem si res uklestil moj bankroll. Preden sem odšel na pol letno potovanje sem imel že lepo za NL400 in pomembno bi bilo da bi še nabildal rolco in šel na NL600 in višje. Tako pa sem večino leta preigral na NL200 in nisem naredil pravega skoka na NL400, kar je bil velik minus in sem mogel potem, ko sem prišel nazaj spet zgradit bankroll.
Tako, da trenutno je še vedno bankroll tisti, ki me najbolj drži nazaj, ker bb/100 in igra mislim da je vredu, tudi ko delam z vsemi temi, ki so vsak mesec med 10k in 20k na mesec. Od kar sem prišel nazaj, torej od Avgusta pa do sedaj je EV  bb/100 nekje med 18bbin 20bb/100, tudi veliko več nasprotnikov se zdi lažjih in lažje rešljivih. To je na tistih straneh, ki so trackane , tudi naspotnike sem dobro izbiral in pa varianca verjetno v mojo prid. A vseeno je tudi občutek dober. Samo sedet bi moral na vseh straneh tudi na NL400 in NL600 mizah za kar pa rabim večji bankroll, ker z NL200 in čisto malo NL400 je  okoli 5k-7k že dober rezultat.

Drugače pa je bilo leto vseeno kar uspešno. Seveda ne v celoti. V pokru sem v sami igri vseeno ogromno napredoval.  Na nekatere druge osebne stvari sem malo pozabil, čeprav nekatere korake in naporedek sem napravil, veliko pa tudi po tem ko sem prišel nazaj proti koncu leta. Fitnes sem sicer v Aztiji redno hodil, prehrana ni bila vedno najbolj na mestu, a sem veliko napredoval, vseeno nisem dosegel ravno cilja kot sem ga imel. Po prihodu nazaj pa je sploh prehrana in telovadba izostala in je potem celoten rezultat spet precej manjši. A dobro korak naprej je bil vseeno. Vlaganje in investicije se zaradi stroškov in potem investiranja v bankroll ravno niso obnesla, zdaj zadnji mesec sem malo vložil v kriptovalute, a to je bolj tako špekulativno "za hec".

Kar je bilo uspešno je pa da sem vseeno preživel 6 mesecev v Aziji in vse dogodivščine,ki sem jih tam doživel in kaj vse sem se tudi naučil. Čeprav so bili rezultati slabi mi je vseeno uspelo vložit ure, imeti nekaj prihodka in pa imeti precej dober urnik, da je bilo tudi prostega časa. Najbolj dragoceni pa so ponavadi itak manjši momenti in ljudi, ki jih spoznaš, interakcije z njimi, vse nove situacije in problemi s katerimi se srečaš v tujini in kako jih rešuješ in s tem gradiš karakter. Bila je odlična izkušnja prav tako, če pogledam veliko sliko v življenju je to tisto kar mi res ogromno pomeni, kar si želim in so moje sanje, raziskovati svet in živeti na tak način,v tropskih krajih, biti svoboden, spoznavati te druge načine življenja različnih kultur,  je velik del motivacije zakaj sploh tako veliko delam. Tako, da mi bo to vedno veliko pomenilo, da sem naredil v življenju. Seveda imam v načrtu še več takih potovanj, a je treba začet nekje default/smile

--------

Tako da , kar se pokra tiče zdaj v začetku 2018, sem trenutno precej sproščen in rez stresa. Bom vsak dan delal korak za korakom, vrgel not ure in študiranje in verjetno kmalu spet dobim poseben navdih in master plan kakšni so sedaj moji cilji sploh. Rad bi naredil korak naprej, nadgradil svojo igro in igral proti regom, 6max , PIO solver itd.

Za druge stvari, ki niso povezane s pokrom pa imam trenutno zalet in me res zanimajo. Fitnes odlično laufa, vadim in premagujem tudi nekatere osebne challenge, prebiram različne tematike itd.  Španščina se je malo zaustavila, spet.., ampak ta novi course je  kar lepa popestritev. Tudi delovni prostor sem si  uredil in še nadgrajujem tako, da je trenutno kar kul počutje, počutim se brez pritiska in bolj na izi.

Ta mesec sem začel grindat komaj 9ega ali 10ega, 25.ga pa grem na Malto za 5 dni, tako da bom so takrat pregrindal in probal not vržt 160ur igranja. Laptop bom vzel s sabo in mogoče odigral tako za hec kakšno urico, ampak upam da ne zato ker bom moral default/smile.

Februarja pa imam namen it na spet na en hardcore poker mesec!

Konec Marca/ Aprila pa je zelo možna Južna Amerika, tokrat mogoče boj turistično za 3 tedne, en mesec, bom še videl kaj in kako. Tajska pa je itak kot moj drugi dom tako da je vedno opcija. Sploh je zdaj tam kar nekaj ljudi tam, ki bi jih bilo kul videt.

To je bil bolj trenutni brainstorm o mojih mislih, ne ravno močno zastavljeni načrti ali premišljena analiza. Jutri (oz. danes) imamo prav session o motivaciji in postavitvi ciljev, tako da bom mogoče po tem še bolj konketno kaj napisal in postavil tudi merljive cilje default/smile

Over and out,

Myst

40

152

Nov update!! default/mad

Res že dolgo nisem nič napisal, se je pa nabralo kar veliko stvari! V začetku leta, ko sem bil malo zmeden kako naprej in katero pot izbrati, sem analiziral rezultate in ugotovil, da je največji problem bil premajhen bankrol in pa premalo odigranih ur. PRedvsem premajhen bankrol, ki sem ga zdesetkal na potovanju  in poslednično premajhni stakesi. Rezultati so zelo dobri od Maja naprej, od kar sem pa v Advanced grupi pa sem res ogromno napredoval in kar laufa vse.
https://i.imgur.com/TpksZ22.png
https://i.imgur.com/iNe0Ckm.png
Zgleda tako lahko, dnevno ali kdaj tedensko pa je prisotno toliko težkih odločitev, dvomov in porazov

Veliko odigranih rok je tudi na netrackanih straneh a mislim, da je šlo tam tudi dobro. Vglavnem se mi je zdelo, da sem imal pravi občutek, da sem poboljšal igro in da moram samo normalno igrati in vključit večje limite in bo vse ok. Tako, da sem rekel da grem na polno naslednje tri mesece in končno zaključim!

Ni se ravno tako nadaljevalo. Sem igral sicer skoraj vsak dan a vseeno izpustil dan in nekaj ur in tako obstal pri 130urah. Je bil tu še do konca meseca en najboljših prijateljev tako, da sem kakšen večer odšel na pivo.  Na Malti mi nažalost ni uspelo igrat, ker je bil internet neuporaben. Prav tako sem mesec končal z lepim -1000€ downerjem in je bil rezultat na koncu 2200€. Ne najbolj po načrtu.

MALTA!

25ga Januarja je prišel čas, da grem končlno na Malto. Mi je zanimiva država predvsem zaradi davčne politike, prav tako je otok, morje, sonce default/smile, je v EU in zelo blizu. Ryanair iz Benetk je bil okol 40€ povratna. Prav tako imaš iz Malte poceni lete v celo Evropo in več ali manj vsi govorijo angleško. Zato sem se pridružil dolgoletni kolegici, ker noben drug ni imel dopusta, sam pa sem hotel v izvidnico.
Bila sva v ok resortu z bazenom,fitnesom in balkonom s pogledom na morje. Sem imel malo premalo za oblečt s sabo, sem podcenil nočnih 13 stopinj z vetrom  ter dnevnih 17 stopinj. Ko ni pihalo in je bilo sonce je bilo za kratke rokave, ko je bilo oblačno in pihalo (kar je bilo pretežno časa) pa skoraj vse kar sem imel s sabo ni bilo dovolj. Mogoče me tudi zaradi vremena na koncu Malta ni tako prevzela.
Saj ne, da ni ok, ampak je malo preveč skale in kamna, premalo lepe narave ter zalivov. Prav tako so vsa mesta ter hiše enobarvna v svetlo rumeni barvi kamna. S spoznavanjem zgodovine,na nekaterih predelih je postalo vse zanimivejše, glavno mesto Valletta je bilo kar lepo, zelo všeč mi je bila stara prestolnica Mdina, tisti stolpi in sončni zahod na klifih je bil tudi super, predvsem pa je lepč otok Gozo na katerega se prepelješ s trajektom. Tam so se mi zdele malo boljše vibracije in bolj simpatična mala mesteca.
Cene so nekoliko dražje kot v Sloveniji. Jedi bolj okoli od 10-18 eur, kebab 5-6eur in pivo cca 4 eur. V trgovini pa na prvi pogled zelo podobno. Je kar precej dobrih restavracij naokoli, tako da hrana je bila super.
https://i.imgur.com/zEb58XEm.jpg https://i.imgur.com/H660uC7m.jpg
https://i.imgur.com/qVTMkqwm.jpg https://i.imgur.com/3YEkFFsm.jpg
1. RedTower s super luno 2. Popeye's Village
3. pogled na sončni zahod iy Dingli CLiffs 4. Valletta, Upper Barrakka Gardens

Poleg turističnih ogledov, sva drugi dan spoznala v Valetti neko rusinjo, ki zdaj tam živi par mesecev. Smo šli skupaj na pivo in potem spoznali še vse njene prijatelje. Večer se je kar preveč razvil, ko mi je začel en razlagat kaj je "Slippery Nipple" in potem se je začelo naročat runde shotov, za kar nas je bilo precej  preveč, da bi se to lahko dobro končalo, ko smo zaključili krog. Res kul ljudje in  vsi delajo na Unibetu default/smile Naslednji dan je bil nato cel dan peklenski z mačkom, strateško slaba poteza, ko greš nekam le za pet dni. Je bil pa odličen spontan večer in ljudje, ki sem jih spoznal so bili tudi druge dni vsi res kul.
Prav tako sva imela zgodaj zjutraj rezerviran rent-a-car... Sva prišla dosti kasneje, a vseeno ni bila najbolša ideja, da sem prvič vozil po levi z ročnim menjalnikom ravno po prekrokani noči. Preden sem prreizkusill me je malo skrbelo, a je bilo veliko lažje kot sem si predstavljal! Vbistvu sploh ni nekega problema. Je malo čudno na trenutke in instinktivno kdaj narobe prestaviž ali z desno roko butneš v vrata namesto, da najdeš prestavno ročico, a gre hitro vse ok. Manjši nasvet:  se izredno izplača naročit rentacar čez Ryanair, saj te cenejše variante stanejo okoli 5-7€ na dan, medtem ko je v živo standardna cena 25€ na dan(na letališču vsaj). Tudi na cesti ljudje vozijo, čisto kulturno.
Bilo je zanimivo potovanje in čisto verjetno je , da se še kdaj vrnem.
Ko sva se zadnji dan  zjutraj odpravila po načrtu na letališče sva naletela na ogromno gužvo na cesti. Kar parkrat sva obtičala, čeprav sva izbrala pot, ki ne gre mimo glavnega mesta. Mogoče je bila ravno to napaka. Bila sva zelo pozna in potrebovala trikrat več časa, kot sva načrtovala. Ko že nisva bila sigurna, če nama bo uspelo sva potem tik pred ciljem še zgrešila izvoz, da je še prililo olja na ogenj. Vglavnem vrnila avto, laufala čez security prišla do "Gate-a" kjer so bile stevardese drugih potnikov pa ne, oddala karte in potne liste počakala 5 minut, da so se zmenili vse po telefonu in... zamudila vkrcanje za 10 minut. Sem bil siguren, da je vse vredu, ko sva prispela... Prvič v živjenju zamudil let!! Groza. Potem se spopadeš z vsemi slabimi alternativami za nazaj, a sva na srečo našla ok let v Trst popoldne. Vseeno je bil 4 dni kasneje let  16€ in sem se odločil, da freerollam še štiri dni na Malti. Sem tokrat vzel nek guesthouse z odličnim internetom, dobil avtomatični menjalnik pri rent-a-caru, ki ga je bilo vseeno bolje peljat default/smile Na žalost sem bil zaradi del nekaj časa brez elektrike tako, da nisem kaj dosti igral razen kratkega sesisona, imel coaching in malo delal. Bilo je luštnih 4 dni, spoznal še nekaj domačinov in domačink in tako raziskal še nekaj lepih predelov otoka ter plaž kot je Golden Bay itd.. Tudi vreme je bilo precej toplo in sončno, je bilo super še malo podaljšat na 9 dni namesto 5. ah svoboda, ki jo prinese kartopirstvo.
https://i.imgur.com/DbLbNlc.jpg

Februar

Ko sem prišel domov me je spet prijelo, da bi šel v tople kraje, prav tako se je godilo veliko življenskih dogodkov pri prijateljih in so dnevi kar polzeli. Moj plan dokončanja pogodbe se je tako začel nekaj igranja in 10 dnevnim dopustom.. Na coachingu sem bil vseeno prepričan, da bom še vedno odigral 200 ur ta mesec, dva sta takoj stavila proti meni, nisem preveč premislil le sprejel stavo, ugotovil kasneje da praktično ne bo kaj dosti prostih dni in na tem smo sedaj. Od 8ega spet resno grindam in že gledam kaj si bom privoščil z dodatnimi 100€ po dobljeni stavi default/smile

Zadnji popravljal Myst (12-02-2018 06:06:32)

30

153

Prvi teden Februarja je bil kar nor!

Vsak dan sem imel veliko maniakov, kjer se ve da bodo stacki leteli naokoli. Mislim, da je bilo zelo blizu, da bi bil to moj daleč najboljši teden in ena eksplozija default/smile . V treh ključnih handih, ko sem nasprtnika že zgrindal skoraj do nule sem potem izgubil 70:30 situacijo in na koncu bil že jaz nekje 600 v minusu in potem rabil naslednjih 200 handov ali več, da sem prišel do nule, nakar je nasprotnik odšel. Ali pa flipanje celih stackov predflopom, ki je šlo nažalost narobe. Skoraj vsak dan je bilo tako, da sem potem na koncu pristal skoraj break even namesto najboljšega dneva. Na dolgi rok nima veze, ampak res je bilo zanimivo igrat.

tudi na NL400 so se stvari začele počasi obračati, tukaj sicer manjka kar nekaj odigranih iger ampak mislim, da je kar nekako takkšna stuacija, saj sem prej vsak mesec izgubljal (ko sem sploh igral NL400)
https://i.imgur.com/OPv8upim.png
Se počutim veliko bolj samozavestnega glede igre in ne delam več kar nekih čudnih potez na NL400, kot prej.  Tako, da se vračam v zeleno na mojih višjih limitih default/smile

Don't call it a comeback default/cool

Drugače sem odigral nekje 50 ur, si spet uničil spalni ritem potem, ko sem namesto spanja na netrackani sobi naletel na igralca, kjer je tudi šlo kot ponavadi ta mesec z dvema stackoma gor potem že bit 600€ v minusu in na koncu na nuli, je pa trajalo 4-6 ur vse skupaj, na žalost je bilo to že prvi igralni dan. Tako da spet spuščam spanščino in gledanje videjev, ampak zaradi stave nimam kaj prostih dni, tako da ne vem če mi bo uspelo kaj popravit. Zdaj je igranje na prvem mestu (in coachingi in debata o handih še vedno teče)

Rezultat mislim da je bil okoli  900€
https://i.imgur.com/QaqUuRJ.png
Sem izgubil nekaj na netrackanih straneh

Drugi teden bom igral okoli 60ur tretjega pa bom verjetno moral kar 70. Ampak se počutim vredu in res uživam zadnje čase v igranju pokra! default/smile

51

Hvala za tvoj super blog z veseljem ga preberem....srečno dalje

10

155

mikison20 napisal:

Hvala za tvoj super blog z veseljem ga preberem....srečno dalje

Hvala mikison20!! default/smile default/smile

00

156

Jaaa, keep it going, vso srečo s projektom!  default/wink

20

157

DreDay napisal:

Jaaa, keep it going, vso srečo s projektom!  default/wink

Hvala DreDay!! default/smile

Konec drugega tedna je bil tudi bolj tako tako. Začel sem super in imel lepe dni potem pa v enem katastrofalnem dnevu izgubil pol mesečnega profita in od takrat naprej tudi ne gre preveč dobro. Čisto v zadnji uri tedna sem dobil dve naštimalke na NL400 in NL500- ne čisto celi stack ampak je samo zaradi tega sploh kaj profita. Občutek je bil drugače kot da samo zgubljam vse. Tudi igra ni bila čisto top in sem naredil kakšen spew, ki ga ponavadi ne. Je bilo spet nekaj nasprotnikov, ki me je čisto uničilo.

Prav tako sm malo pozabil kaj pomeni igrat toliko ur brez počitka in tudi utrjenost je bila že zelo prisotna. Mogoče tudi zaradi tega igra ni preveč dobra in veliko klikam brez premisleka. No saj je že bilo v preteklosti o tem govora, da lahko po štirih dneh koncentracija pade, ampak sem malo pozabil kako je to. Tako sem v četrtek vzel prost dan, bil malo zunaj in imel načrt igrat 15 urne dneve čez vikend. No tudi to sem pozabil, da ni mačji kašelj in mi je uspelo 14ur, 11 ur in 10 default/smile Vglavnem sem še vedno v tempu za 200 ur ta mesec ampak je težje , kot sem si mislil.

Že nekaj časa je moj problem spanje, kot sem že večkrat omenil,  saj živim brez pravega spalnega ritma več kot 7 let in imam percej premalo ur globokega spanca. Imam sigurno večkrat simptome pomanjkanja spanca. Dejansko sem zgledal te dni kot Joe Ingram v zadnjem intervjuju z Dougom Polkom in goljufanju na American Cardroomsu in če tudi ženske že kaj pripomnejo na to temo, je čas da to končno rešim default/smile.  Tako življenje, ko si ponoči pokonci in podnevi nekaj napol spiš ima svoje posledice in zato sem malo raziskal o tem in se odločil, da si kupim melatonin. To je drugače hormon, ki ga sproščaš ko se stemni in uravnava tvoj spalni cikel. Zato če si veliko zunaj potem zvečer postaneš zaspan, če si notri in po možnosti še pred ekranom pa ti tega primanjkuje, ima pa kar veliko pozitivnih učinkov na telo. Vglavnem načrt je, da ko kdaj zaradi pokra ali zabave potegnem v noč, nato uravnam naslednji dan spanec s pomočjo melatonina, da spet zaspim bolj zgodaj. K temu bom probal dodat še vsakodnevno gibanje in pa vsak dan biti na dnevni svetlobi. Mogoče kupim še kakšen nadjogi, imam že zdaj kar dobro ležišče, a se še da izboljšat.Na Malti je bila res sanjska postelja v resortu in sem se zbudil kot prerojen vsakič. Dejansko je res velika razlika, če se dobro, globoko naspiš, tudi če ne zelo dolgo. Potem imaš ogromno več energije in  možgani bolje delujejo ne pa da si večno utrujen, tako da bi moralo biti za delo velik + EV.

Pri naš dobiš melatonin le na recept (ali pa na internetu), sem pa začasno  dobil neke melatoniske tablete, ki imajo še nekaj drugih substanc. Tega ne bi rad jemal ,ker nočem, da me še kakšne umetne substance uspavajo in še da pomožnosti postanem odvisen od česa in potem še težje spim, če tablet ne jemljem. Po posvetu s prijatelji, ki so farmacevti, so mi rekli, da naj melatonin ne bi imel takih posledic. Moj cilj je vseeno čimbolj naravno postopat in vzet melatonin le ob ključnih trenutkih. Upam, da se bo s časom tudi že samo telo malo navadilo, če bom uspel držat bolj redne ure. Če kdo to uporablja ali ima kakšne pozitiven ali negativne izkušnje naj kar pove.

Prve 3 dni je plan kar deloval in sem mnogo bolje spal, ko sem vzel tiste jetlag tablete, sem veliko bolj spočit. Bomo poročal kako je ko dobim končno le 100% melatoninske tablete brez dodatkov.

Sem začel malo brat tudi o daljšem življenju in se zanimam katere sestavine in dodatke je dobro še jemat. Bom ko kaj pametnega ugotovim napisal. Čeprav bi verjetno že veliko prej lahko o tem razmišljal default/smile

Vglavnem konec drugega tedna je mesečni rezultat 1672€ odigral sem pa nekje 107 ur. (tedenski profit torej nekje 770€, odigral pa mal cez 50 urc)
https://i.imgur.com/WcKQGUo.png
Je šlo tokrat bolje na netrackanih straneh

Drugače pa trenutno poslušam audio book The 10x rule- od Grant Cardone-a in je kar zanimivo. Si ga vedno prižgem, ko grem  ven na sprehod in je kar kul mindset in motivacija.

12

pozdravljen myst : glede spanja.....sam delam kot dipl. zdravstvenik in ti priporočam več spanca iz več razlogov. Boljše se boš počutu, bolj boš koncentriran, manj te bo glava bolela......Ne rabiš dodatku samo bioritem si sam uredi default/smile Spanec se odraza pol tud v pokru.....probi zamaknt igranje pokra prej ( tud zato ker cez dan oz popoldan je vec fishu kot regu) jst boljse rezultate delam popoldan kot zvecer...srečno dalje pri projektu super objave in dober plan svaka cast

21

Odličen vlog ! Psihično more bit kar   teško ko v parih urah zabiješ pov mesečni zaslužek in pol se boriš naprej... ampak dober rezlultat 13k v petih mesecih , jest cev let delam za priblizno tolk denarja ti če ne bi tok potoval pa pov zaslužka dajal mentorju bi blo kr fino.V enmu letu komot 20k+ zaslužiš sam  kar je kar solidna plača. pravš d je čudn vozit po levi hehe refleksno z desno roko iščeš prestave hahah. Želim ti veliko uspeha in pa d čim prej zaključiš pogodbo default/smile
aja pa se en dokumentarc o malti https://www.youtube.com/watch?v=dqrEkI0jxHs&t=1176s
Ti sam zdravo jej in pa športaj pa se boš zihr bolš počutu, jest  zjutri spijem 3dcl mlačne vode z pov limone baje je to dobro default/wink

Zadnji popravljal greenking999 (22-02-2018 21:58:39)

12

160

@mikison20 Zdaj več pozornosti namenim spanju in je veliko boljše. Prej sem imel kdaj kar "šum" v glavi haha oz. tak čuden občutek in ne moreš nič kaj delat potem čez dan, seveda si tudi stokrat manj zapomnim in vse.  Tudi fizično se težko spraviš karkol delat. Glede prometa za mene drugače noči niso preveč slabe in zgodnja jutra, edino čista sredina dneva je bolj tako. Se bom poizkusil spravit v red default/smile

@greenking999 Saj se kar navadiš s časom, ampak za kakšne relativno večje vsote sem še vedno potem malo v šoku, sploh ko si hočeš dokazat, da lahko nekaj dosežeš in upaš na dober rezultat in te potem to še malo bolj zabije, ker poleg denarja, se razblinijo še sanje  in umre upanje, če sm malo dramatičen haha default/smile Ampak je treba pač nazaj v bitko.  Pred BPCjem, ko sem bil kar prepričan v svojo igro in ko sem bil zadovoljen z mesečnim izkupičkom me potem izguba 1k€ v enem dnevu niti ni tako močno pretresla. Drugače na splošno upam na veliko boljše rezultate ter da mi slej ko prej uspe, čeprav mi gre bolj počasi. A ne bom odnehal in sem prepričan da je možno.  Je vseeno poker manj sigurno okolje kakor redna služba, tako da večje tveganje = večji dobiček potrebuješ, da se izplača. Pomagalo bo tudi za začetek vlaganja v še kakšno drugo področje in pasivne dohodke. Haha ja poleg tega da sem med vožnjo kdaj v vrata udaru, sem enkrat ko sm se vsedu v avto lepo z desno segu mim leve rame in začel iskat varnostni pas in medtem ko sem mahu po sredini avta  skor kolegici uč iztaknu, ker je lih torbico nazaj odlagala  default/roll Pa to da daš v peto prestavo namesto v prvo, ravno v ključnih trenutnih je lahko nevarno, nasrečo se ni velikrat zgodilo. Prestave so isto obrnjene, kot pri nas, tako da je prva z levo roko stran od tebe in naprej, ampak ravno ko je treba na hitro reagirat in prevzame instinkt je bilo zgleda, da sem avtomatično k sebi potegnil ročico. No, 95% časa gre vse ok in z dnevi se navajaš, ampak sem bil vseeno vesel avtomatika na koncu default/tongue

01

Vrjamem d se navadiš na te velike izgube denarja ampak še usen te useka k šamar hehe. Ja redna služba je za zihr dnar usak mesec kar jest rabim, da bi služil z pokrom to so pa še vedno moje sanje. Se veselim tvoje nasledne objave.Jao še na prestave pa na pas se mors navadt haha. Na kerih straneh pa igraš?

Zadnji popravljal greenking999 (24-02-2018 22:31:17)

01

162

Tretji teden!

Plan je bil odigrat ekstremno število ur, da bi imel še dva prosta dneva do konca meseca. V sredo sem imel manjšo operacijo, za katero sem mislil da ni nič, ampak je okrevanje vseeno vzelo več energije ter tudi v bolečinah sem bil tri dni, preden se vse bolje ne zaceli in veliko prespal. Ni blo nič nevarnega za zdravje drugače. Vseeno sem vsak dan odigral nekaj ur ampak zaradi tega delal krajše sessione,  tako porabil prosti dan in padel malo v zaostanek. Čez vikend sem skoraj vse nadoknadil. Mesec je tako pri 169 odigranih urah, tri dni do konca in 31 ur grinda do dobljene stave!

Rezultatsko je bil začetek precej težak, slaba akcija, denar sem izgubljal kotpo maslu, sam da se je kdo vsedel k meni je že imel 50€-100€ v žepu default/smile No potem pa sem kakšen match vse zadel naenkrat, ampak sem večino končak okoli nule. Malo sem se že bil demoraliziran, potem pa se je v petek odprlo in tudi vikend je bil soliden, tako da sem tretji teden končal z 2529€ profita, 63 urami za mizami, mesec pa je na 4200€.

https://i.imgur.com/8fSwQCO.png

Predvsem na netrackanih straneh je šlo dobro.

Še zadnje dni bom probal čimbolje igrat, nisem nič utrujen od igranja brez prostih dni, tko da bo šlo bp.

30

163

Stava dobljena default/smile

Zadni trije dnevi so bli zanimivi. V ponedeljek sem spal cel dan začel igrat ob 7ih zvečer in se odloču, da sem super spočit in bom kar odigral do naslednjega dneva do coachinga, torej 14ih. Tako sem grindal, imel akcijo bolj na nižjih limitih in počasi in trdim delom prišel do 800€ profita, pol pa v 5ih handih zapovrstjo zgubu all in na NL400, pol na NL200 in še enga za 125€ in GG. Sem ob 11:30 kar zklučil, ker sem moral tako še na preveze k zdravniku. Po coachingu sm še tri urce odigral in zadnji dan že lepo zgodaj zjutraj večino delal opravil in sem zvečer in na izi končal stavo, brez daljših nočnih izmen. Sem pa ravno pred koncem proti enemu nasportniku izgubil malo po nepotrebnem 160€ in videl, da če ne bi, da bi lahko celo zmagal na lestvici za HEads Up v Februarju. Je imelo nekaj ljudi slabši mesec. Sem se odločil da nagrindam nazaj in še malo igram. Sem bil že zelo blizu in potem dobil enega res super nasprotnika, ki ni tako hitro odnehal in sem potem vseeno odigral še malo dlje čez polnoč.

Feburar sem končal z 203urami igranja  in imel 5229€ profita

https://i.imgur.com/0VYOLTx.png

Predvsem se mi zdi največji dosežek pri mesecu, da sem končno resno začel igrat tudi na višjih limitih in se počutim precej domače zdaj tam, brez da bi delal neke čudne poteze. Lahko igram zdaj tudi že NL600 in gremo na 5 mestno vsoto končno v Marcu default/smile Če se stvari poklopijo je sigurno možno!

Drugače, si bom danes vzel malo časa za pregled teorije in naredil konkretne cilje za Marec. Urejam si tudi delovno okolje in neke malenkosti, da vse poteka brez nepotrebnih distrakcij in je vse na svojem mestu. Gledam tudi, da bi si končno kupil en velik 42"-50" 4k monitor/TV, ker tisti dodatni USB dongle za ekran ne deluje perfektno. Če je preveč stvari na tem ekranu ima cel računalnik lag. Je še vedno priročno, ampak 4K monitor,ki bi bil kot 4je 24" monitorju skupaj bi bila kar lepša zadeva. Prav tako si še vedno nisem zamenjal stola. Takrat pred letom sem enega racing na koncu naorčil, ampak mi ni bil všeč in sem ga vrnil, potem sem pa tako odpotoval, tako da je verjetno čas da grem po tisti "Enjoy" stol, ker bom letos v Sloveniji dalj časa.

Zadnji popravljal Myst (01-03-2018 13:02:53)

10

BRAVO! nor post nori rezultati, nor projekt, top organizacija use za pohvalo svaka cast

11

165

Marec sem začel bolj počasi, bil kar utrujen po Februarju. Potem sem dalj časa porabil za cilje in afirmacije, uredbo delovnega mesta. Sem imel tudi še obiske pri zdravniku, ampak je zdaj ok, se lahko počasi začnem malo gibat in telovadit.

Prve dni nisem igral, potem je šlo pa zelo slabo. Nasportniki so kar vse zadeli, tudi akcije nisem imel dobre, le zadnjo dan se je veliko dogajalo, sem prišel že skoraj do nule potem pa v 5ih minutah vse izgubil spet. Vglavnem do 11ega sem odigral 43ur in imel - 579€ izgube.

Naslednji teden je bilo tudi mirno, imel le akcijo na nizkih limitih, ni se kaj preveč dogajalo a je bil vsak dan nekoliko pozitiven dan.  Se je nabralo za okoli 1000€profita in mesec na 519€ profita in 98 odigranih ur vse skupaj.

Vglavnem ne gre najbolje vse skupaj, do konca mesca bom odigral 200 ur in kar bo bo. Bom probal ne bit preveč v stresu, čeprav si tako zelo želim to čimhitreje dokončat, da sem kar preveč rezultatsko obremenjen.

Španščino kar redno delam tokrat, tudi videje več gledam. Slaba navada v drugem tednu je, da sem kdaj med čakanjem na akcijo gledal serijo, ki sem jo začel gledat, Ray Donovana. Tega prej nisem delal, tako da v tretjem tednu nazaj na biti skoncentriran in med igranjem/čakanjem razmišljati o pokru, analizirat hande, reviewat itd.

Drugače se nič kaj ne dogaja izven pokra, več ali manj doma, igram poker, gledam serijo in spim default/smile Malo razmišljam o managementu denarja in kako bom realiziral nekatere kratko ročne načrte ter kako bom preživel naslednjih par mesecev. Vsak mesec hočem povečat svoj "net worth", tako da še premišljam katere so prioritete za budget. 

Sem kar razočaran z rezutlatom, a ni kaj. Nisem naredil čisto vsega kar lahko, sem izgubil nekaj strani tako da se pozna na akciji in moram dodat nove. Sem končno dobil denar nazaj, ki so mi ga rezervirali na Malti za sposojo avtomobila. Ker sem vzel dvakrat pri drugih firmah, so mi skupaj rezervirali 1700€ in držali za 45-47 dni. Sem ji pisal po spletni pošti, a ne vem če je pomagalo, ker mislim da je 45dni najdlajši rok. Kar dolgo časa da te odtegnejo za skoraj dve povprečni plači.

Vglavnem tretji teden vsaj 52 ur odigrat, bolje okoli 60. Španščino in poker teorijo nadaljevat in se začet se spet gibat ter telovadit.

20

166

Ah obup od meseca.

Tretji teden sem dobro začel, dobil prvi stack na NL600 ampak potem zgubil 7 stackov proti enemu nasprotniku na NL100. (no dva sem dobil nazaj preden je šel). Vseeno je nekako pocasi šlo do vikenda, dvakrat sem imel skoraj 1k€ dan pa na koncu dobil setupe in večino izgubil na hitro. Potem pa sem bil pripravljen za močen vikend kjer pa je sploh bila polomija. Res je blo grdo in precej neverjetne stvari sem tudi tiltal. Ampak to se v pokru dogaja, tako da ne bi smel mislit, da moram kar zmagat ko sem favorit. Kakorkoli me je ta vikend kar uničil. Res sem preveč odvisen od rezultata, namesto osredotočen na proces in dobro igro. Sem malo pregorel v tej želji, da končam pogodbo ASAP.
Rezultat tretjega tedna je bil 832€ in 53 odigranih ur, mesec je tako bil na 1344€ in 151 urah (končal sem tudi z nekje -600€ v zadnjih minutah).

Vglavnem vikend me je kar uničil, zgubil upanje, ker se vse zdi spet tako daleč, dokončanje in 10k mesec.Ker že dolgo nisem imel nič prostih dni sem upal, da mi pomaga,če si vzamem kakšen dan brez pokra. Tako sem se ponedeljek in torek malo sprehodil zunaj, jamral prijatelju, delal načrte za naprej. Ne vem če je kaj dosti pomagalo in tudi naslednji dnevi, ko sem spet začel igrat, sem imel krajše sessione in večino izgubljal.Sem opustil za vsako ceno dosežt 200ur, ker mislim da pač nisem bdovolj močen igrat veliko.  Današnji zadnji dan bi spet lahko bil blizu 1K a se bo končal v nasprotno smer skoraj v tej vsoti. P.S. : ravno preračunal rezultat- ta teden je bil torej negativen in MArec je tako: 823€ profita in 178 odigranih ur.

Vbistvu sem začel pisat blog čisto slabe volje, a potem zbrisal odstavek, ker je bilo vso to jamranje res patetično, se zdaj boljše počutim, ko sem spravil na papir in videl kako se smilim samemu sebi default/smile Se moram malo sprostit in ne imet občutka, kot da samo šprintam, lovim nekaj in se mi most podira za mano. Tako se namreč počutim letos.

Tudi za blog se mi zdi, da po dveh letih in pol nimam več veliko novih dognanj az delit tako, da bom malo manj redno pisal updejt, kar se že kaže zadnje čase. Saj bom še videl kako se mi bo zdelo.

Izven pokra pa sem probal naredit par sklec in je šlo res slabo. Ne le da nisem telovadil, ampak sem bil tako statičen po operaciji, da se skoraj nisem premikal. Dobil sem idejo, da je najbolje začet kar na polno in se odločil naredit Insanity max 30. PRvi dan, ko je bil  cardio sem komaj preživel, a potem ni bilo tako hudo naslednji dan razen muskelfiberja v nogah. Drugi dan, ko je bil  "power" in veliko sklec in počepov, kjer sem sklec res naredil do omaganosti pa je bilo malo preveč za moje telo. Me vse boli  že cel teden kot da bi bil poškodovan.  Se komaj premikam, ni bila najboljša ideja ta šok terapija.

Španščina počasi napreduje.

Torej načrt za naprej, če se ne javim nekaj časa je tak kot do zdaj:
Se  malo bolj sprostit, čeprav to ne pomeni veliko prostih dni stran od pokra. Imam nekaj potvanj v načrtu, bolj ker sem bil že prej zmenjen kot da res potrebujem kam it, a mi je vseeno grind zdaj najbolj pomemben, tako da bom še  grindal zraven. Bom pa bolj brez pričakovanj.

Španščino še naprej delal, fitness default/smile

Še naprej je cilj vsak mesec odigrat 200ur, predelal bom še ene nove teoretske videje v naslednjem mesecu in tudi, ko dokončam program še kar tako naprej. Edino začel bom še nadgrajevati mojo igro, več batlat z regi in se učit 6max. Kratkoročni cilj je imet minimalno 30k bankrolla za poker in 15k za življenje in do takrat zapravit vsak mesec manj kot zaslužit.

Potem, ali že pred tem pa bom začel veliko novih izven pokerskih projektov.Vglavnem imam v glavi kar veliko stvari, ki bi jih z veseljem naredil/zgradil, a očitno ne gre na silo (ali na hitro), se moram spet naučit uživat v potovanju default/tongue

Lep pozdrav in upam da je šlo vam bolje ta mesec default/smile

10

167

NEAPELJ

https://i.imgur.com/sC7Myo3.jpg

Prejšnji teden v zacetku aprila sem šel z enim od najboljših prijateljev v Neapelj. Bolj kot "bro spupport". Vseeno sem še vedno hotel tudi grindat, tako da sva izbrala datum, da sem cez vikend doma in  da lahko še vseeno kaj naredim vmes na potovanju in ne porabim preveč denarja iz bankrolla. Zaradi tega je zmagal Neapelj. Kot mesto kjer so izumili pico, sem bil sigurno navdušen, saj sem res velik picoljub, odkar so odprli Verace pa sem postal res fan posebej Napoli pic, saj je testo odlicno, manj sestavin, a zelo kvlitetne a ki  odlicno pašejo skupaj!

Ko sva že rezervirala karte sem na spletu prebral kar veliko negativnih stvari, da je  umazano, nevarno, velike možnosti, da te oropajo, promet nenormalen itd. Je zgledala precej slaba izbira za kratko potovanje in malo grindat. Zadnje kar sem si celel je, da mi ukradejo laptop, ki je zdaj tut moja glavna postaja. Sem si pred odhodom naredil back upe in skopiral pomembne datoteke pa vsseno ni bil najbojši obcutek.

No, na srečo je bilo v resnici čisto drugače.  Mesto izgleda super, je zelo živahno, res se veliko dogaja, veliko karakterja, odličen vibe, lepo ob morju in s pogledom na vulkan Vezuv.  Res super, mi je bilo zelo všec.

https://i.imgur.com/cmiOhuam.jpg https://i.imgur.com/fMLBfeim.jpg

Verejtno je treba malo bolj pazit na žeparje, ampak drugače pa mislim, da ni treba skrbet da se ti kaj zgodi, verjetno se je dobro izognit le kakšnim podoročjem okoli glavne postaje in španskega predela kakor piše na spletu, sam sem se držal nasveta.
Smeti in promet-je jug Italije, tako da nekaj tega je a daleč od česa groznega, veliko boljše kot v Aziji. Pač velja, da bolj uporabljaš oči in se manj zananašaš na to kdo ma prednost.

Od picerij nama je uspelo obiskat znamenito picerijo Gino Sorbillo. To izgleda v Italiji tako, da se pri vseh dobrih restavracijah zunaj naredi velika vrsta, restavracij ni, tako da pac cakaš. Sva potrebovala skoraj eno uro, a je bil vredno. Povsod sva vprašala kaj posebej priporocajo ali se pozanimala na spletu, saj so ponavadi znani za posebej eno pico, ki je njihova specialiteta. Velikokrat je to tudi margarita, ki je prej v Sloveniji še nikoli v življenju nisem jedel, a pri Neapeljskih je to malo drugace. Tam je velika umetnost že na testu, potem samo paradižnikovi omaki, kvaliteta sira, tako da bi preveč stvari pokvarilo okus. V Stariti sva probala praženo pico, kar je tut ena od posebnosti, saj jo spražijo najprej v olju, preden jo dajo v pecico, ali pa samo spražijo ce je zaprta. Nisem bil največji fan, solata s kruhom od pice je bila pa nevrjetna. V L'Antica Pizzeria Michele imajo samo dve pici, margerito in marinaro. Sem prišel 5 minut po odprtju ob 11ih zjutraj, ko je šel prijatelj v muzej in je že bila kolona. Vseeno, ker sem bil sam je natakar rekel, daje za enega prosto, nakar so me posedli k eni tročlanski družini, ki je uživala v kosilu. Je bilo res malo čudno kako se me kar vrinili med njih. Sin me je tudi gledal, kot da bi iz lune padel. Škoda, da me niso posedli eno mizo za mano, kjer so bile tri lušne punce in še govorile so angleško. No, tudi druge solo jedce so kar posedli kjerkoli je bil sedež, res smešen sistem, me zanima kako bi to v Sloveniji izpadlo, če bi ti kar dodelili enega tujca za mizo.
Meni verjetno najboljša, čeprav je težko res določit pa je  bla zadnja 50 Kalo. Res odlično. To so verjetno ene od top pizzerij, jih pa še je kar nekaj za izprobat.

https://i.imgur.com/GXTBZHym.jpg https://i.imgur.com/fiN48umm.jpg

Pogledat sva šla tudi Pompeje in  Erkolano oz. Herkulanum ,ostanke antičnih mest, ki sta doživela svoj konec ob izbruhu vulkana.Pripoporočam ogled, ker je res zanimivo. Lahko pa res prehodiš tam kar veliko uric. Nato pa še malo naokoli, na kavici na Bellinijevem trgu ali pa pri morju in še ogromno je za videt. Sem spoznal tudi eno italjanko, sva šla na vulkan Vezuv umm ob 4:20pm default/tongue z razgledom na mesto in sončni zahod. Res zanimiva oseba, predvsem zelo direktna, je že minilo nekaj casa, da sem se na tak nacin in takoj pogovarjal z osebo, ki jo praktično ne poznam.Ti kar takoj pove, brez začetne prijaznosti in diplomatskosti kaj in kako. Sva namreč hitro padla v burno razpravo o kockanju. Vglavnem love it, kot so mi rekli da so stereotipno italjanke, sigurno temperamentne.

https://i.imgur.com/0ghZKnem.jpg https://i.imgur.com/j0ZeusNm.jpg

Edin problem je bilo parkiranje. Prvi dan je bil praznik in ob plocniku parkiranih vsaj 20 avtomobilov. Sva mislila da je ok ce ga midva tut tam pustiva. No, ni bilo, naslednji dan že cakala kazen, ce placava v parih dneh popust in vstoa 28€. Naslednji dan, greva do garaže in so 20€ ali 24€ na noc. Sva vzela ampak se kar nabere to vsak dan placevat, dobroupoštevat v budget za avto, ali pa najet plac s parkirišcem. Malo sem razmišljal, da se ga mogoce splaca kar zunaj pušcat, ampak nisem vedel koliko redno preglejujejo, zelo verjetno je EV boljši ce tvegaš, kakor ce ga daš v garažo.No en dan nama je uspelo placat par ur parkirišca, cez noc je pa zastonj a je velikokrat vse zasedeno. Zadnji dan sva tvegala po urnem iskaju parkirišca naokoli, ker sva prišla pozno domov, že zelo zgodaj mogla ita in nasreco sva se izuznila brez kazni. Pozna sva bila, ker sem pustil cel dan prižgane luci, ko sva šla v center in nato cakala pomoc dve urci... Zadnji dan nama je pa ob 4ih zjutraj 50m pred oddajo avtomobila padla crtica za bencin iz polnega na manj (so 4 digitalne crtice). Ker ti dajo veliko kazen, ce ne prineseš polnega nazaj sva šla poiskat postajo. ob 4ih zjutraj ni ravni veliko izbire, tako da je sistem da najprej daš notri denar, in potem za ta znesek natankaš. Dam notri 5 eurov, že takoj ko pritisnem začne črpalko ven metat oz. prekinjat točenje. Vseeno vse napolnim, prižgem avto in še vedno manjka crtica... Greva en krog da se mogoce senzor zbudi, nič.. Greva nazaj, nimam več bankovcev, kovancev ali kartic ne sprejema. Na srečo najdem še 10€ od katerega porabim nekje 2 € ko začne bencin že ven iz tanka tečt.   No vsaj črtica se je dvignila na polno, tako da vsa ga normalno vrnila. Vglavnem ce gre kdo tja je pametno upoštevat, rent a car in garaže, parkiranje in cestnine. Bil to nakoncu skoraj največji strošek, medtem ko so same pizze po večini cenejše kot v Sloveniji.

Poker sem nekaj igral, imel coachinge,  a potem ko sem prišel domov ni šlo cisto po planu in nisem odigral 50 ur. Okoli 32 mislim, da jih je bilo.

Ta teden v začetku pa sem odšel na Tajsko za dva mesca tokrat, mislim da bo pomagalo mindsetu, ki zadnje čase ni najboljši. Plan je vseeno odgrindat, a bo lažje prebrodit, če stvari ne bodo šle po načrtih, sem vsaj v super okolju. Tretjič mislim, da bi lahko šlo default/smile
Danes je Songkran- novo leto na kar sem malo pozabil in dobil zelo ledeno budnico zjutraj, drugače pa sem se prvič zastrupil na Tajskem in še to v bolj turistični restavraciji, ne niti lokalni tajski, tako da cel dan okrevam in sem potem pač gledal zanimiv Twitch in Jkobovo oz. MJquadsovo zmago na turnirju danes default/smile Čestitke še enkrat in hvala za popestrilo dneva!! default/smile tut če brez giveawaja default/tongue

20

168

Wsssuuup!

OK torej takrat na Songkran sm šel ven, da sem si najel stanovanje. Tokrat bolj hotelsko sobico, lep razgled, dober internet in predvsem lokacija je minutko dve od plaže.  300€ na mesec.
Po Songkranu, v soboto sem že zjutraj prepeljal skoraj vse stvari, pri največjem kovčku se je malo zataknilo. Sem 15 minut preizkušal vse možne načine in potem prišel do rešitve:
https://i.imgur.com/qzMsZUXm.png

Thai style. Po treh metrih vožnje se je kovček že premaknil in nisem mogel več zavijat, tako da se je skoraj slabo končalo. No na koncu je s pomočjo priateljice šlo enostavno, ga je držala zadaj na nogah. Sem se zrihtal in začel grindat zvečer pa si privoščil masažo. Res nevrjetno, kako mi je popokalo v križu in v eni uri sem bil kot nov, čeprav me je prej skoraj mesec dni bolel križ in še kaj. Vse to za 6€ default/smile V nedeljo sem se odpravil do tiste Taske restavracije s slovenskim lastnikom,"MOM", da ga pozdravim in malo pokramljam, tudi hrano ima odlično. Sem se zmenil pa tudi z Janom - Somebodyom, da se dobiva in greva na en fruitshake na plažo. Ga je blo res kul videt in vedno v veliko motivacijo. Sem se zvečer ves navdahnjen podal za mize , zgledal ok, dokler me ni en nasprotnik uniču default/hmm

Rezultatsko je bil kr klasični Azijski downer prve dni ko sm mal igral. No že ko sem prišel it Neapla sem doma veliko izgubil in le nadaljeval potem. En so študent, iz Slovenije, ki se zdaj povzpenja po limitih in mu malo pomagam, mi je predlagal kakšno stavo ali challenge za igranje. Ker sem toliko potoval in igral manj ur, se mi je zdela dobra ideja, tako da sva se odločila za že skoraj tradicionalni 7dni-70ur challenge in 50€ tisti, ki mu ne uspe plača drugemu.

Do ponedeljka sem odigral 55ur ta mesec.  Rezultatsko mislim, da sem v zadnjih štirih sessionih do tedaj izgubil 1050€ in tako je bil mesec na nekje +8€ haha.
Ponedeljek sem se zjutraj najrej odpravil zamenjat skuter, kakor sem se zmenil, ker je imel ta nekaj zlomljenega in sem rezerviral enega, ki je imel čisto nove gume. No na koncu sem jih sprobal nekje 5, nisem bil z nobenim preveč zadovoljen, nato pa je od zadaj pripeljala čisto novega! 1800km prevoženih kilometrov, brez prask, se res pozna pri bremzah in motorju. Res top default/smile Sem se moral kar odpravit malo naokoli in po nakupih. Nisem vzel toliko oblek s seboj imam letos veliko prostora za nove stvari default/smile
Zvečer sem vseeno odigral še par uric in cel dan v torek, v sredo sem pa zjutraj le hotel nekaj pogledat blizu mojega doma, na koncu se pa odpeljal 40 min stran do ene trgovine in tam me je prijela nakupovalna mrzlica haha. Sem verjetno malo pretiraval, ampak sem si kupil vse kar sem imel v načrtu in še kar nekaj ekstra. Hlače, srajce, majce, spodnjice, japanke itd. Tukaj je res super najdeš kar hočeš, cene so tudi top, se verjetno vrnem pred odhodom default/tongue Predvsem Uniqlo mi je bil top, japonska veriga, ne vem če je v Evropi.  Edino še eno srajco si bom šel naredit po meri h krojaču, mislim da tako stane okoli 20-25€ default/smile Sploh če mi jo bo plačal kolega, ki se je še bolj zakopal v zaostanek pri challengu default/tongue
Sredo sem se tako za cel dan zamudil in bil potem tudi utrujen, praktično nisem igral padel v velik zaostanek. Naslednje dni sem pa potem le grindal več. V četrtek za pavzo skočil na trening tajskega boksa. Že dolgo nisem treniral in sem bil malo polomljen po treningu, se moram spet utrdit, prav tako nimam nič kondicije, je bilo težko zdržat, po treningu sem se pa samo vrgel v morje. Verejtno si ne znam dobro zaviti rok ali pa imam šibko kožo pod členki, ampak mi je v vseh leth, ko sem treniral vedno potegnilo dol kožo, tako da bom počakal da se mi zaceli preden grem naslednjič na trening in si kupil še dodaten tape.  Petek in soboto nismo imeli coachinga tako, da sem potem začel ekstremne sessione,  odigral skoraj 15 ur in v soboto 16. V petek še vseeno skočil na fitnes za 45 min in naredil res hud trening. Btw, groza kako šibek sem postal po operaciji, res zelo opazno, a mislim da se ponavadi hitro povrne.
Vglavnem danes me čaka še nekje 9 urc (eč kot pol opravil), za nagrado pa grem na masažo, bo pomagalo ker sem toliko sedel, prav tako za muskelfiber po treningih.

Aja včeraj sem naletel kar na nekaj zelo podobnega sarmi. Tajska sarma. Zavita je v bananin list, ker jo pečejo na žaru, notri je pa svinjina in zelje, okus res kot sarma.
https://i.imgur.com/XTbUEhlm.jpg

Vglavnem je tukaj super, spet vse ok, veliko bolj sproščen. Načrt za naprej je lepo grindat in hodil na Tajski boks enkrat na dan, kdaj tudi samo na fitnes, se sprostit malo na plaži,ob dobri hrani ali masaži. Mi je zdaj veliko lažje delat. Rezultatsko pa upam, da se tudi obrne, igram relativno ok, ne čisto A game, ampak ne delam pa velikih napak.

40

169

Wssuuup! default/smile

Veliko se je zgodilo od kar sem zadnjič tu kaj napisal.

Da na hitro obnovim:   

1. DEL:

APRIL:
Pisal sem torej Aprila.  Tisti mesec lepo po urniku odgrindal in hodil na  Tajski boksom in fitnes. Haha, ko gledam slikce za nazaj, tak je bil moj grinding station:
https://i.imgur.com/rHmF6yhm.jpg https://i.imgur.com/VGLMwJDm.jpg

Odlična miza, ampak niti ni blo tako slabo kot zgleda. Sicer je vsake toliko časa je vrglo ven elektriko za par sekund, enkrat na teden ob nedeljah zvečer in kdaj ob nevihtah. Tudi za par sekund naredi celo zmedo, ker traja preden se modem nazaj poveže. Vseeno je bilo kul, sem spoznal kar dosti kul ljudi in precej produktven mesec. Igral sem 180 ur in 1425€ profita. Imel sem tudi en challenge/stavo vmes, ki sem jo zmagal. Vbistvu sem malo računal in s temi stavami in challengi že kar pridobil nekaj denarja default/smile

MAJ:
V Maju sem začel slabše in sploh imel precej slabo obdobje, ko sem dosti razmišljal o življenju in kako nadajevat s pokrom in z vsem. No saj, nič novega. Rezultati niso šli preveč dobro in sploh te mesci okol 1k in 2k,3k  ali celo negativni se zdijo kot cel poraz, sploh ker nič kaj ne napredujem in niti ne vem kako naj.  Prav tako mi ni bilo več zabavno biti sam na Phuketu in ravno takrat me je k sebi povabil en BPC član, ki živi v Bangkoku in je imel za dva tedna prosto sobo. Prav tako igra Heads-UP. To je bilo ravno prav zame, sploh ravno dan po tem, ko se mi je iztekla najemnina stanovanja. Res super.
Dva tedna pred odhodom iz Phuketa sem nekaj malega igral, več pa hodil ven in treniral.

https://i.imgur.com/vXdJzHvl.jpg

V Bangkoku je blo top, spet velik grindanja, s kolegom sva se super zastopila, veliko predebatirala o taktiki in veliko grindala, žurala, bil v parih res super klubih, na sploh pa je bil ta cel trip kar produktiven glede koliko ur sem vložil v poker ob vsem drugem dogajanju. Drugače je rezultatsko bilo zelo slabo, pred Bangkokom sam bil tisti mesec v minusu okoli 1600€, v Bangkoku si opomogel, na koncu Maja sem zaradi nekaterih valut in težav z eno stranjo vseeno pristal v minusu okoli 500-700€.
Omembe vredna je bila res dobra Mehiška retavracija, avtentična, lastnika iz Mehike in edina, ki je imela okus podoben kot v Kaliforniji. Čisto vse naredijo ročno, bil je še all you can eat Tacos za Taco Tuesday in vglavnem ena boljših pojedin default/smile
https://i.imgur.com/j7t6J9rm.jpg https://i.imgur.com/JD4bp7Sm.jpg

Za zadnja dva tedna sem imel v misih it v Vietnam ali Bali, ampak sem se odločil ostat še na Tajskem par dni in obiskat še nekaj krajov kjer še nisem bil. Sever Phuketa in pa Krabi, kjer je bil tudi en poker kolega, ki sem ga spoznal kakšen mesec pred tem.

JUNIJ:
Na severu Phuketa se je zgodilo, da sem se res zaštekal z eno punco, ki se je malo pred tem presielila začasno na Tajsko zaradi dela, drugače pa tudi kar rada potuje naokoli. In tako sem ostal dalj časa tu, šel za par dni v Krabi ter prestavil letalsko karto še za en mesec kasneje.
Bil je super mesec, zjutraj sem grindal, popoldne pa užival, proste dni pa prepotoval naokoli.Na severu se edino nič kaj dosti ne dogaja, tudi fitness sem imel daleč stran tako, da nisem redno hodil, preav tako ni bilo kluba za Tajski Boks. Vseeno videl veliko novega..
https://i.imgur.com/wHEBLLam.jpg https://i.imgur.com/tjEXQPlm.jpg
Skrita Banana beach

https://i.imgur.com/tsgjvMDm.jpg  https://i.imgur.com/Z433uSbm.jpg
Glamping ma Samet Nangshee ViewPointu

https://i.imgur.com/SAq8k8hm.jpg  https://i.imgur.com/Otcbh3Rm.jpg
Railey beach-Krabi- bolj v otoškem reggae stilu

Junija sem odigral 180 ali 160 ur in končal pri okol 2800€ profita, je bil pa res kul mesec na vseh področjih in sem videl res veliko novega.

JULIJ:
Ko sm prišel nazaj v Slovenijo v Juliju nisem veliko igral, kar pa sem ni šlo preveč vredu. Več sem se dobil spet z vsemi kolegi in druščino. Pri pokru sem predvsem hotel končat BPC pred BPC kampom v Maroku in se tako postavil pod pritisk in bil seveda še toliko bolj nezadovoljen z rezultati in tiltal. Nisem imel velike motivacije. Sploh nisem imel več potrpljenja z vsemi slabimi rezultati in sem vedel, da rabim neko spremembo. S tem trenerjem sem bil že skoraj leto in čeprav sem se res veliko naučil in je on zelo uspešen, se mi je zdelo, da zadnje čase nič kaj novega ne sprejmem in že vse vem kaj si on misli in da rabim kakšen nov pristop, idejo da dobim tisti AHA moment. Vseeno sem sprejel spet eno stavo in zato grindal tisti mesec, čeprav se je bilo težko spravit k mizam. Začel sem malo bolj eksperimentirat in gledat neko drugo serijo videjov z Gordonom do katere še nisem prišel. Sploh se malo bolj vda v usodo in se sprostil ter več študiral.  Vseeno se je mesec obrnil na boljše in sem iz rdečih številk prišel na 1500€ profita in odigral nekaj več kot 200ur.

Konec meseca se je zgodil še en velik moment. Ko sem govoril o spremembi, se je v BPC vrnil MAestro, tisti trener s katerim sem šel na začetku na Tajsko in se je med tem res specilaiziral za HU. Imel sem z njim par ur in si res želel presedlat k njemu. No to se je konec meseca zgodilo. Sem dobil res veliko novega zagona in čisto drugi pristop k igri. In sicer tak, h katerem sem se hotel spravit takoj po BPCju....

Malo premora default/smile nadaljujem v drugem delu

50

170

Hej Jernej, welcome back, pogrešali smo tvoje poste, part 2 bo verjetno še bolj napet default/big_smile  default/cool

10

171

Bèbik napisal:

Hej Jernej, welcome back, pogrešali smo tvoje poste, part 2 bo verjetno še bolj napet default/big_smile  default/cool

Hvala Žiga! default/smile Se kmalu kaj vidimo!

2. DEL:

AVGUST:

Na žalost Avgusta na začetku še nisem mogel skočit v nov material. Prvo polovico meseca sem namreč preživel najprej čez vikend na fantovščini v Siofoku na MAdžarskem in potem en teden na Poljskem, turistično, ki se je zaključilo s poroko enega mojih najboljšh prijateljev. Obe destinaciji sta super.
Se res veliko dogaja v Siofoku in par ulic vseh mogočih klubov, vse traja pozno do jutra. tudi ob petih zjutraj je še polno ljudi. Jaz sem se seveda spravil na polno grindat celo noč in do samega odhoda, kar ni bilo preveč pametno, saj ni bilo možnosti, a bi ko se je začelo dogajati dobil kakšno uro za spanje vmes.  Seveda se o fantovščini ne govori, ampak malo za občutek kakšen je bil ambient:
https://i.imgur.com/iKYDYjim.jpg?1
Je bilo zanimivo dajat naloge, bodočemu ženinu.

Poljska me je pa tudi prijetno presenetila. Krakovo je lepo mesto, ima veliko karakterja, se veliko dogaja. Tudi ogromno lepih lokalov in restavracij. Sem si ogledal tudi Auschwitz in Schindlerjevo tovarno, grozno. Po parih dnevih pa smo odšli še v Varšavo. Tudi Varšava je super, obe mesti sta lepo urejeni, poroka je bila pa seveda tudi super. Vglavnem, drugo polovico meseca sem se končno lahko spet težko pričakovano spravil k pokru.

Takoj sem šel čez vso gradivo in sedaj je študiranje potekalo večinoma v PIO solverju. V tem bi se res lako igral mesece in mesece, prdvsem pa sem precej hitro dobil še boljšo predstavo v nekatere frekvence in kako on razporeja vse range. Na začetku je cela zmeda, ampak s pomočjo MAestra sem kar hitro pogruntal kako stvari delujejo. Sem imel načrt še igrat po stari strategiji in le študirat nv način, z namenom da ne b v tem obdobju zarad napak implementacije šel v narobno smer s profitom. No, po parih dneh sem raje kar na polno skočil v nov sistem, saj se mi je zdelo da se bom tako veliko hitreje naučil, s profitom pa se nisem preveč obremenjeval. In s tem mi je poker spet postal tako zelo zanimiv. Sedaj je bil spet vsak odigran hadn zanimiv, toliko novih opcij sem imel, drug način razmišljanja. Mislim, da tudi z vsemi nabranimi izkušnjami do sedaj še toliko lažje vse implementirat. Igral sem tudi  veliko več nasprotnikov, battlal z regi malo za vajo in sploh je blo super. Na začetku sem delal ogromno napak, a sem se kaj kmalu navadil na nove spote v katerih sem se znašel. Predvsem pa sem veliko lažje opazil kje nasprotnik dela napake.

Avgusta sem vseeno odigral le okoli 50-60  ur in imel okoli 800-900€ profita (bil nekje 1k € pod EVjem tudi) in -300 pred zadnjim dnevom, ampak je bila na koncu velika sprememba že v igri, več ur sem tudi preštudiral, kot pa igral.

SEPTEMBER:

September je bil mesec, ko se je obetalo BPC srečanje. Letos sem se končo odločil, da se ga udeležim. Do konca sem imel zaradi nepreveč dobrih rezultatov še nekje 6500€. Nažalost tudi nisem na polno grindal prvih 10 dni pred začetkom, saj sem imel za uredit še kar veliko administrtivnih zadev, ker sem se odločil, da se vrnem na Tajsko po BPC kampu. Igral se nekje 40-50 ur in bil na 2000€ profita.
Srečanje poteka vsako leto na drugi lokaciji, letos je bilo v Marakešu, kjer "smo" zakupili cel hotel oz. Riad. Tako ni bilo drugih gostov in so lahko potekale zabave do jutranjih ur, vedno so potekale tudi cash igre. Seveda le za žetone default/wink, saj je tam muslimanska država in niso preveč navdušeni nad alkoholom in igrami na srečo.
Bilo je res super spoznat vse trenerje in prijatelje s katerimi smo vsak dan na Skypu in se skupaj prebijamo naprej. Res odlična energija, večino igralcev ki so tja prišli so precej uspešni, Gordon je tako poseben karakter, tudi Jan-Somebody je prišel, z njim se je vedno kul videt, odvijalo se je tudi veliko zabave. Tako smo se po puščavi peljajli s štiri kolesniki, en dan igrali paintball, bil je še turnir, svečane večerje itd. Top dogodek, ti da veliko pozitivne energije in novih spoznanstev. Nad samim Marakešem drugače nisem bil najbolj navdušen, saj je zanimivo, ampak ne najbolj po mojem okusu. Prvi dan ko sem prišel je pa bilo malo pravljično, kot v Aladinu, a mi je bilo dan za dnem manj všeč.

https://i.imgur.com/R2Oaj9im.jpg?1  https://i.imgur.com/Gp9fKwlm.jpg?1
Ozke ulice v medini- centru, delanje usnja- ne najbolj prijeten ogled

https://i.imgur.com/5TD6oXGm.jpg?1  https://i.imgur.com/euvFwTWm.jpg?1
zabava

Ko sem se vrnil sem bil doma še dva dni, da sem se poslovil od bližnjih, nato pa že odšel nazaj na Tajsko. Ker bom verjetno ostal dalj časa, sem si tokrat že vnaprej uredil optični internet, 100/30 (preizkušeno zelo stabilen), tudi apartma, v prtljago sem vzel še UPS, ki sem ga kupil pred tremi leti na Tajskem, tako da me je vse čakalo nared za delo. Drugače je lahko kar problem te velike baterije transporitrat po letalu. Ta očitno ustreza pogojem, a vsem vseeno skopiraj specifkacije in odgovor nekoga na letališču, ki je potrdil da je ok. Ko sem presedel na drug let in se moral še enkrat checkirat v Bangkoku, mi je to zelo prav prišlo, da sem lahko pokazal specifikacije. Vglavnem je upslo transportiratin celo elektriko je dvakrat za manj kot sekundo ven vrglo, a ker imam modem priključen na UPS, ni nobenih problemov. Res vesel da prav pride po vseh težavah.

https://i.imgur.com/qftSsWUm.jpg?1 https://i.imgur.com/WbAAYz9m.jpg?1

Ob prihodu sem imel še par dni "počitnic", ker je imela prej omenjena punca  dopust. V tem času sem si kupil še mizo in stvari da se ustalim, nato pa odšel na jug otoka, kjer sem se spet tudi srečal z Janom in ga gledal kako uničuje mizo za mizo. Res noro.
No zadnja dva tri dni pred koncem meseca sem se končno spet podal v akcijo in mesec končal pri 4100€ in 70ur igranja. Predvsem je bil občutek za mizami čisto drugačen in sem imel res zanimive battle proti igralcem, proti katerim še pred kratkim nisem znal igrat.

OKTOBER:

Sedaj mi je manjkalo do konca še okoli 2500€. Prve dni sem se vrgel v grind, nato pa spet izgubil dva dni, ker še malo preurejam stanovanje. V nedeljo sem izgubil še en dan, zvečer pogledal UFC, že hotel it spat, a zaradi slabe vesti da še tretji dan ne bi igral rekel, da se spravim in dokončam zadeve. Imel sem še okoli 500€ do konca...

Začel sem slabo in vse je izgledalo da se bom kar oddaljil od konca, nato pa si opomogel, dobil še nekaj nasprotnikov na višjih limitih in končal session 14€ nad  mejo! default/smile Tako se dodal ta mesec še 30 ur in 2500€

To je bilo to. Čuden občutek, dolgo je trajajlo, veliko vzponov in padcev, vseeno vesel, da sem končno zaključil!

Tako je izgledal moj zadnji teden igranja:
https://i.imgur.com/K5KMuI3m.png

In konec! 

https://i.imgur.com/hG0mdL5l.png

It's a lovely day, just got paid default/smile

Tak je bil nekak vibe.

Tako, da na koncu sem res vesel, da sem zadnja dva meseca toliko napredoval in sodeloval z Maestrom. Nekako se je sklenil cel krog in tudi zaradi vseh osnov in izkušenj mi je upselo recej hitro implementirat nov način igranja.  Občutek za mizami je super in imam veliko večjo vizijo nad tem kaj se dogaja. Študiranje po novem poteka da delam par simulacij v PIOtu, coaching in igranje. Še res ogromno stvari ne znam, je pa poker spet zelo zanimiv in ne grindam le za neke vsote, ampak sem spet bolj študent igre. Pot naprej je tudi precej jasna sploh nimam občutka, da je česarkoli konec, ampak bolj nov začetek.

Bom verjetno napisal več misli o celem "potovanju" kdaj drugič, že ta updejt je za celo knjigo default/smile

P.S. : Isti dan ko sem končal sem dobil kočno dostavljen še novi "monitor" oz. TV 4k 50" , sem upal da ga krstim še z UFCjem. Vglavnem, kot da imam 4 25" monitorje, Gledanje filmov je tudi top. Lepo darilo  za finale:)

https://i.imgur.com/HG7E3aQm.jpg?2 https://i.imgur.com/aUqBNKsm.jpg?1
prej.................................................................................potem default/smile

Vglavnem vse pripravjeno na grind in obdržat ves denar zase default/smile

KONEC

110

172

Zivjo, odlični pousti!!! Ko čakam mize si z veseljem preberem tvoje poste. A bi te lahko prosil za email naslov, da mi odgovoriš ko bos imel čas na par vprašanj

20

173

Srečno v novih izzivih, mission 1 completed, zdaj pa samo gasa  default/big_smile

10

174

Svaka cast Myst res iskrene cestitke. Zdj pa sam tko naprej default/smile gl

10

175

Najlepša hvala vsem za čestitke! default/smile

Po tem ko sem končal BPC rezultati zgledajo nekako takole:

https://i.imgur.com/AtnGtXB.png

The magic is gone haha.  Ampak je vse vredu, sem imel ene 4 matche, ki bi se jim mogoče lahko izognil, ampak mislim da sem imel tudi tam edge. Samo tako je pač padlo, me vseeno nič ne skrbi, sem zdaj veliko bolj samozavesten v svojo igro.
Sem pa opazil par velikih lukenj v svoji igri, v situacijah, ki sem bolj na novo z novo strategijo. Tako da sem veliko časa posveil študiranju in še vedno imam kar nekaj situacij za predelat in naredit par simulacij v PIOtu. S tem bi tudi tisti bližji dvoboji šli brez problema. Vglavnem ni šlo v pravo smer še trenutno, kar se tiče denarja.

Drugače pa sem končno še prebarval stanvanje. No vsaj glavni del in sedaj res izgleda vse veliko bolj moderno in lepo default/smile Je bil kar projekt in mi je bilo po začetku kar malo žal, da sem sva se lotila tega in ne najela koga haha. Ni izgledalo tako kot bi moralo, ampak sem potem ugotovil, da je bila kriva slaba barva za strop in slab roller. Ko sem to popravil, se je vse hitro naredilo in izgledalo res pro default/smile Tako, da je res velika preobrazba stanovanja od prve faze do zdaj. Super občutek.

Nisem omenil, da sem dobil za presenečenje tečaj kuhanja, kjer sem se naučil moje 4 najljubše tajske jedi! Res izredno dober kuharski tečaj, profesionalna oprema, pravi chef in okus hrane je bil, kot da bi jo naročil v restavraciji. Odlično in čisto avtentično
https://i.imgur.com/Stqdft4m.jpg?1  https://i.imgur.com/5xXLVAHm.jpg?1
https://i.imgur.com/LccnJCZm.jpg?1  https://i.imgur.com/wo7yWlrm.png?1
Sem si šel takoj kupit nove nože in opremil bolje kuhinjo default/smile Manjka še en določen wok. Vglavnem imam še dodatno par dobrih opcij za večerjo.
https://i.imgur.com/fKxoiO3m.jpg?1
Domače narejen pad see ew in Tom kha gai(kokosova juha) default/smile Si kar veliko kuham doma. Okus še boljši kot zunaj, sem čisto navdušen, po drugi strani pa zdaj ko grem jest ven, ne vem več kaj naj naročim, ker najljubše jedi tako doma že jem veliko.

Ta mesec je načrt spet po dolgem času odigrat okoli 200ur in preštudirat par teh spotov. Ne bi bilo slabo tudi denarno naredit en dober mesec default/smile En dan sem malo igral za foro 6max, tako da mogoče kdaj še tak session vključim, bolj realno pa bom Januarja začel z učenjem še te igre in bom ob HUju, par ur namenil še temu.

20