Tema: PLO micro into lowstakes

Najprej mi ni bilo bloga za odpirat. Pa sem potem videl, da delam ene res brezvezne napake. Tu pa tam mi manjka tudi malo motivacije za resen grind ter seveda premalo časa oz skoraj nič vloženega v učenje.
Verjamem pa, da mi bo tale blog pomagal, da se bolj skoncentriram na igro, da bom res resno vsak dan vsaj malo delal na izboljšanju igre. Pa tudi, da se bom držal in vsak mesec spravil 150ur grinda skupaj ter 35 ur na izboljšanju igre.
Na PLO20-25 mi je šlo do zdaj res dobro, na PLO50 pa sem naredil kar nekaj za zdaj neuspešnih shotov, na srečo runnal nad EV, ampak to vseeno ne spremeni dejstva da igra ni bila pravilna in EV ne zgleda lepo.
Cilj pa mi je najprej se ustalit na PLO50, kar igram trenutno, ko bo pa to doseženo se bomo pa pogovarjali dalje default/smile.
Grafe ne vem, če bom limal pogosto, bom pa tu pa tam zalepil kakšen hand iz PokerJuica.
Za začetek pa naj bo to to, spodaj še PLO20-25, in PLO50 grafa v bb.
https://i.imgur.com/fnEaQTu.png

https://i.imgur.com/Wzy9JqV.png

u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done
50

Re: PLO micro into lowstakes

Gl.

Postni kak hend za pokomentirat... Me že dolgo ni blo neki preveč na tem forumu sam o Omahi se skor ne spounem henda heh

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
00

3

Super, srečno s projektom, za motivacijo objavi kakše zanimive spote sproti, bomo skupaj predebatirali  default/wink

00

4

A boš Overwatch še igral? Pa Witcher3: Blood and Wine? Pa Diablo 3 bi si lahko ponovno naložu...  default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile

Zadnji popravljal J-kob (31-05-2016 08:11:51)

10

Srečno enosmerni človek, naj bo PLO uspešen zate  default/cool Upam, da boš v bodoče bolj odziven.. default/big_smile

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
00

Srečno!

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

GL, keep us us updated! Če te zanima kje je poleg zooma dobra akcija  za PLO 25 ali 50 ti priporočam Black Chip poker (brutalni rb) ali pa recimo microgaming (pokerloco). Srečno  default/wink

00

ty  ty, bom postnil kak hand čez vikend da. Pa updejtal takrat. Trenutno res na polno zaseden, ker je lepo vreme pa je zunaj treba kaj postorit. Mi praktično zraven igranja, pa te ene ure dnevno študiranja ne znese updejtat. Gre pa ok zaenkrat na 50.

Zadnji popravljal 1wayman (01-06-2016 22:30:56)

u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done
00

No čas za prvi update. Zaenkrat gre na plo50 res dobro. Prvih 14dni sem malo prilagodil igro. Eno stvar, ki sem jo začel delat je, da ne herocallam več tako pogosto, ker me je res stalo winrata in ljudje pač na plo50 ne blefirajo z big river beti niti približno tako pogosto kot sem bil jaz prepričan.
Mislim, da igram v redu, čeprav sem danes imel 2 neumna stackoffa in sem raje kar zaključil jutranji session in se odločil, da raje updejtam blog. Jutri še postnem kako sliko iz pokerjuica.
Enih par stvari sem v teh 14dni tudi spoznal:
- ne bom igral po 180ur na mesec, ampak mi je bolje 120-140ur. In res igrat  kadar sem skoncentriran in ne forsirat grinda za vsako ceno. Vedno sem bil navajen, da sem med pokeraši grindal nadpovprečno in navaden grind mesec sploh pod  150ur ne vem, če sem imel kdaj. Seveda nisem potem delal nič na igri, in kmalu potem dobiš občutek, da še samo grindaš in nič drugega.
- res vsak dan bom nardil hand ali dva v pokerjuicu, ko pa imam free dan pa 5-10
- vsaj en dan tedensko čisto brez grinda

Imam ok BR za plo50, in zato mi res ni treba grindat kot norcu na račun winrata. Najprej bo treba winrate na solidno raven spravit skozi 50-100k handov, potem pa dodajat ure za grind, do takrat pa manjše število ur pa boljša igra.

Nekaj malega sem igral na winamaxu, ampak mi tam nikakor ne zalaufa, pa tudi rake je res res res bolan, tako da tam ne bom več igral. 1k handov na starsih na zoomu, tudi 1 buyin minusa, ostalo pa drugi sajti.

https://i.imgur.com/EhBeE36.png

EDIT: 19k handov pa 1200€ rejka total, lovely default/big_smile

Zadnji popravljal 1wayman (11-06-2016 12:00:07)

60

Kot mi je reku moj takratni coach dost cajta nazaj... Money is not made in PLO by making hero calls  default/lol

Ne mislit da se to konča na 50kah... Tut višje nevem 50% regov enostavno nima ne bluffa na thin vbeta na riverju. Včasih ti kr ni jasno kaj čeknejo

00

v nedeljo sem igral 6ur, tako, da potem res nisem nič handov postal, včeraj sem spet delal druge stvari. Bo pa danes malo časa.
V takih situacijah nisem najbolj prepričan kaj je najbolje storit. Mamo blocker proti AAxx, pa strong hand, CO je res aggro fish, ki 3beta 30% BB pa soliden loose reg, 4bet range pa 5.5% overall. Tukaj mislim, da je bolj loose kot pa samo AAxx, nisem pa prepričan kako loose je. Zna imet nekaj lepih AKxx handov, ki jih premagamo, po drugi strani pa smo dali v pot samo 3.5bb zaenkrat.

H1: HAND1 weaktight
Je preflop ok stackoff, mogoče boljše celo samo call pa flop donk shove na veliko večino boardov? Ali pa foldamo preflop? Sem malo gledal na propokertools odds oracle, pa mi kaže, da ta hand rangira top 3% handov. Ampak ne vem kaj točno ta njihov ranking pomeni.

Zadnji popravljal 1wayman (15-06-2016 00:32:30)

10

ok, H2: Hand2 weaktight

https://i.imgur.com/k90EYdR.png

Iz statsov o nasprotniku vemo, da je reg, flop raise cbet je 18% (predvidevam, da za 3bet pote podobno), fold to cbet in 3bet pot pa 45%. Če izključimo teh 18% iz flop calling(kar znese nekje vsak par s FDjem, ter dva para ali boljše) ranga in seveda fold flop ranga, mi PJ pokaže da na turnu zadane 2 para približno 20% časa. Ne verjamem, da bi tak igralec pogosto slowplayal sete na flopu in seveda ne 2para. Tako, da kot kaže mamo čisti value bet/call na turnu, ker proti top rangu mamo 39% equitiya, dosti bb je že v potu, pa tudi nekaj malega njegovih shove handov na turnu premagamo.
Malo me pa zanima moj sizing. Je boljše betnit malo več na flopu? Ta igralec tudi ne beta fdostikrat, kadar mu checknemo, tako da upat na c/r na flopu je preveč optimistično, pa tudi board je takšen, da nasprotnik lahko misli, da gremo pogosto na ch/r na takšen board.
Se strrinjate, bi odigrali drugače?

Zadnji popravljal 1wayman (15-06-2016 00:59:54)

10

H1 je načeloma odvisen od tega kako percepcijo ma nad tabo BB. SQZ tle ko si ti UTG+1 zgleda zelo močen. Če bi blo recimo CO vs BTN vs SB je tle prot dobremu loose regu to no brainer jam. Tko pa ko si UTG+1 je pomoje raje fold. Če si ahead nimaš nekega ogromnega equity edga 3way, če si pa behind si pa čist crushan. Tle je res vse odvisno od readov. Sam tko večina folka si nabija ta 4b range % z CO vs BTN in SB vs BB spoti, drugje so pa res zanitani. Tle bo tud on z veseljem sam pocallav kake zlo močne AKBds hende recimo.

H2 je pa čist standard. Ni nobenega smisla betnt več flop z tvojim rangom. Večina njegovga ranga ma manj kot 30% prot tebi tle, tko da res ni razloga za velik bet.

20

H3: HAND3 Weaktight

igralec je 57/25/12, cbeta flop 57% samplesize pa samo 82  handov. Glede na to da je flop 3way bo malo bolj tight cbetal. Tukaj na flopu gledam, da dobim value proti slabšim FDjem, ter neki oesd drawow, ki bodo zaprli na turnu, če zgrešijo. Čeprav bi bilo boljše imet nut oesd + nut FD draw na flopu kot pa nut FD + baby oesd se mi zdi da mam še vedno bet na flopu. Ko me ta slab igralec pokliče, na turnu grem ša enkrat na bet, ker zdaj mam nekaj fold equitiya. Ko pa sem c/r na turnu, pa praktično razen drugega močnega drawa brez para! nič ne premagam, po equitiyu pa sem tam tam, da lahko kličem in shovam/kličem river na vsak zadet flush ali straight za mene.
Vprašanje: A je ok betat tole na flopu, kaj pa na turnu? Al bi kdo raje vzel free card, ampak jaz sem raje betal, ker drugače pota ne morem zmagat, če ne zadanem handa. Če betam flop, je boljše betnit mogoče pol pota, pa da me res več slabših dravow pokliče
Sem nardil v pokerjuicu za to situacijo, in shove na turnu je -5bb EV nekje, medtem, ko pa peel and stack off pa +5bb, s tem da kličem 40% riverjev, med drugim vse flushe in straighte ki ji hzadanem seveda, ter še zanimivo vse tri ase za top pare, ker on bo nekajkrat imel TP al pa drugi par z monster drawom.
Če bi pa uporabil malo majši bet sizing na flopu, ter približno enak % na turnu, mi pa ostane dosti več odzadaj, da je potem še lažje klicat turn raise, čeprav vedno sucks, da moraš klicat turn, pa nimaš nič, pa v bistvu tudi maš 0% fold equitiya. Če pa betam več, pa mam seveda več direktnega fold equitiya, zato sem zmeden, kaj je optimalen play v takih situacijah.
Agree, disagree?

00

H4: No tule pa primer, kako ne odigrat handa, ker je res stran vržen denar.   BTW, a je boljše tole samo klicat preflop proti 15% RFI from UTG rangu al je ok 3betat? Se mi zdi kr nutty hand, zato 3betam. A je flop ch/c ok, pa turn reevaluate. Ta igralec sicer stabba, kadar mu checkamo pogosto, ampak kot rečeno, tule ma 2para+ 66% časa default/big_smile
HAND 4 Weaktight
https://i.imgur.com/Z8D9klZ.png

Zadnji popravljal 1wayman (16-06-2016 22:00:07)

00

Obvezno bet flop in turn. Turn bi tut jst dost več pršu, vsaj ene 11$. Tle ti velik sizing da več FEja prot hendom ki te premagajo in pravtako ti dela EV na drawe ki jih dominiraš. O turn čekbacku bi razmišljal če bi recimo meu kak slabši FD pa nek SDV. Sam z nut drajem pa brez sdvja je pomoje zmer bolše betat.

Sizing načeloma so zelo tricky stvar. Ampak načeloma prot fišem je bolše večje sizinge izbirat kot manjše kadar maš nek hend. Tle si brez SDVja tut tko kot sm že omenu da smo veseli če zapre nek 9xxx na večji turn bet. In seveda ne bo spustu slabšega FDja in maš pol super impliedse ko zadaneš.

00

Anubis88 napisal:

Sizing načeloma so zelo tricky stvar. Ampak načeloma prot fišem je bolše večje sizinge izbirat kot manjše kadar maš nek hend. Tle si brez SDVja tut tko kot sm že omenu da smo veseli če zapre nek 9xxx na večji turn bet. In seveda ne bo spustu slabšega FDja in maš pol super impliedse ko zadaneš.

ok, thx. Pa potem 3barrelamo praktično skoraj vse riverje, če na s samo plača turn, glede na to da top 2  ali pa sete po vsej verjetnosti zarine na turnu? Al bi kr giveupal proti nekemu "normalnemu" fishu?

00

1wayman napisal:
Anubis88 napisal:

ok, thx. Pa potem 3barrelamo praktično skoraj vse riverje, če na s samo plača turn, glede na to da top 2  ali pa sete po vsej verjetnosti zarine na turnu? Al bi kr giveupal proti nekemu "normalnemu" fishu?

Dobro vprašanje default/big_smile

Načeloma nfd ni najboljši hend za blef. Zakaj? Ker ga enostavno on ne more imet, kar je velik % hendov s katerim bodo igralci klicali 2 beta na single suited board in brez težav zaprli river. Tko da tle je kr od filinga odvisno. Ampak ponavadi ko mi bustne nek močen kombodraw ustrelim river vseeno. Sam tko če nimaš nobenga SDVja skor nikol ni slaba ideja betnt. Tut če nardiš exploitative 1/3 bet je ql. Presenetljivo dostkrat uspe

H4-

skor obvezen 3bet. Prot 10% al manj nebi 3b. Flop bi pa pršu ene 2/3. Nima nobenga smisla potat, in če te rejzne je enostaven b/f. Je pa tut to tricky hend. x/x ni slaba ideja sam je jeba igrat.

Sam definitivno ne potat tle. Ne morem na 1 hend pomislit s katerim bi potnu na tak board. Ponavad maš al dovol močen hend da ti je vseen če rejzne pa maš dost njegovga ranga v slabem položaju, al je pa situacija obratna pa nevem zakaj bi mu podoniral dodatnih 8bb.

10

https://i.imgur.com/VYqRnRn.png

Evo čas za update. Jap v 7-8k handih sem mel 36 buyinov downswinga. Tako je ta PLO, kr dosti swingi dokler res ne crushaš igre, pa še takrat znajo bit svingi kar lepi. Vem za ene par spotov v katerih sem slab in bom pač enega po enega poizkusil izboljšat. Eden takih je turn fold to cbet, kjer kličem preveč in imam potem na riverju veliko težkih situacij zaradi preveč wide ranga.

Na starsih sicer ne gre najbolje. Ker so tam verjetno najmočnejši regi, fishi se sicer najdejo, ampak kljub temu mi starsi lepo zbijajo overall winrate sicer na tem majhnem samplu. Mogoče bi zaenrkat res bilo boljše igrat na vseh ostalih networkih, kjer rake ni visok, pa je kljub temu dober rakeback, pa malo bumhuntat, pa igrat hkrati na 3eh networkih če je treba.

Kar je najbolj pomembno je da imam EV še nad nulo, čeprav je bil zadnji teden res težak za grind in skoraj vedno kadar sem imel močan hand je mel nasprotnik malo boljšega. Po par dnevih takega runna je zelo težko igrat optimalno, čeprav se kr trudim.

Na začetku sem rekel, da je cilj bit nad nulo na PLO50 po EV in zaenkrat sem.
15k handov še odgrindam, da potem po 50k handih vidim, če sem v plusu. Potem pa bo cilj za naprej seveda naslednjih 50k handov odigrat z boljšim winratom.
V PJ sem rekel, da bom vadil vsak dan. Nisem. Mogoče vsak tretji. Malo me je lenoba dobila. Zgleda se bo treba pač prisilit za mesec, dva in res vsak dan nardit ta hand ali dva, da potem to postane navada.
Zdaj šibam na dopust za dobre tri tedne, sicer v tem času bom vseeno igral, bo bolj delovni dopust. 20k handov upam, da mi uspe odigrat.

Zadnji popravljal 1wayman (21-06-2016 20:42:52)

30

Evo nazaj z dopusta in čas za update. Odigral sem 25k handov. Winrate je dober na PLO50. Sedaj se res počutim domače na PLO50. Je pa tudi res, da še vedno preveč spewam. Vem za 5 buyinov spewa v tem času, kar je 2bb winrata dol samo od tega. Sem rekel, da se bom prisilil, da vsak dan delam v PJ. Se nisem... Sem pa vsaj odigral več kot 20k handov.
Pa tudi razmišlam ne dovolj. Za naslednji teden mam cilj pogledat river situacije in poizkusit razumet, če je bet na riverju boljši kot check in tudi, kadar nam nasprotnik checka, ali pa je bil checkan turn, če je boljše stabbat river ali ne. Se mi zdi, da tukaj leži še mnogo "zastonj denarja".
http://www4.slikomat.com/13/0717/89w-after2.png
http://www4.slikomat.com/13/0717/isy-after2.png

Tekom naslednjega meseca pa bi rad še malo razširil defend na blindih, ker imam preslab winrate iz blindov. Mislim, da sem na BB veliko preveč tight predvsem proti MP in CO open. Ampak ne prehtevajmo stvari. Najprej pregledat river situacije, potem pa it na blinde. Učim se tudi nekaj MTT PLO. Bi bilo fajn vsak dan vklopit kak $50 turnir zraven cashgame miz.

Zadnje tedne sem igral manj. Dopust je bil super, plavanje vsak drugi dan v bazenu pa savna. Morje je imelo 17C tam kjer sem bil, tako, da za plavat ravno ni default/smile. Je pa bilo nonstop vzdržnih in prijetnih 19-23C max. Nisem jaz za 30C+ dopust haha. Trgovina je pa bila 2km stran, da sem se lepo razgibal z vsakodnevnimi sprehodi.
Zdaj pa bo čas, da začnem igrat več. Do konec avgusta bom odigral še 100k handov. Verjetno vse na PLO50. Če bo takrat BR in winrate zadovoljiv pa bom zvišal limit.

Zadnji popravljal 1wayman (17-07-2016 23:04:30)

50

Malo sem gledal zdaj overall rezultate. 27maja sem začel s coachingom, 30. odprl tule projekt. Od takrat naprej sem bil rahlo v minus na starsih, rahlo v minusu na winamaxu (kjer je res bolan rejk) na ostalih networkih mi je pa kar šlo. 2 meseca sta mimo, odigral pa sem v tem času za eno mesečni volume ~190ur... Ene 2 tisoč handov mam še na untrackanih sajtih, tam pa rahlo v plusu.
V sredo je res konec dopusta. Jutri grem malo teorijo skozi, v sredo pa začnem grindat dosti več. Do konec avgusta res hočem odigrat še 90k handov.
Tudi v nonshowdown mi zdaj rdeča črta ne leti več kar strmo dol, ampak gre dol na bolj zadovoljivi ravni. Mogoče posledica več foldanja na turnu in tudi ne kar avtomatsko giveupat v malih potih.
Sem pa tudi na heaterju atm imo in se bo winrate malo bolj umiril, ko se to izenači. Ker še vseeno delam napake in ne verjamem, da sem longterm že na nivoju 7bb winrata. Enkrat bom, zdajle pa še po mojem nisem.

https://i.imgur.com/TvsOaAk.png

10

Lepa! Kdo te pa coacha če ni skrivnost?

00

Yoni, tisti, ki ima omahawizard website drugače. Čeprav sem vzel še en beta package, ki je še v izdelavi za MTT PLO od Sean Kapul-a, mi je kr na hitro odprl svet razmišljanja za PLO ta Sean, že na prvem coachingu, po čeprav je blo glede shortstacked pa MTT teorija. Morm rečt, da po tistem sem začel kr drugače igrat. Po Yonievem coachingu pa sem začel manj spewat pa herocallat.

00

1wayman napisal:

omahawizard

Mal sm ga pogledal v database pa sm kr mal šokiran kok računa default/big_smile Očitno sm bil jst res preveč poceni svoje cajte haha.

Kdo pa je ta Yonie ki si ga omenu? Me prou zanima kdo coacha zj pa kako heh

00

Lani plo50, letos pa PLO100 grinda. Ma kr ceno ja.Težko je pri PLO sploh ceneje najdit. Highstakescoachi majo pa itak po $175-$250 urno potem. To mi je blo pa zaenkrat še preveč dat, za en 5 urni package po $1k.
Pa tudi, takrat sem rabil nekoga, ki je pred kratkim igral PLo50, ker mi je bil prvi cilj res PLO50 premagat in ne za višje neke advanced topice. Pa se mi je on glede tega zdel ok, ker je lani še plo50 grindal.

Drugače pa ne vem točno kak je njegovnickname na starsih, mogoče Ph33rox, sam nisem ziher.

Zadnji popravljal 1wayman (25-07-2016 17:14:33)

00