Tema: Izplačilo 'večjega' zneska

Pozdravljeni, ker mi je uspelo nagrindat nekaj več denarja, imam sledeče vprašanje.. V preteklosti sem si že izplačal parkrat po 2-3k direktno iz poker strani na bančni račun in nisem imel problemov. Sicer so to manjši zneski, za katere se očitno ne zmenijo na banki, če prav razumem. Sedaj me zanima kako je z zneski nad 20k€+, saj si mislim izplačat podoben znesek, ampak imam vseeno pomisleke in dobenga pojma kaj naj pričakujem?

Igre na srečo so obdavčene 20%, če prav razumem in pride do tega, da moreš dokazat od kje ta denar? Kako zagovarjat to 'premoženje', če pride do tega da bi ga moral?  Je bolje odpret s.p. in prek tega plačat teh 20% in je vse 'čist' denar? itd.. Se opravičujem, če so malo nerodna in začetniška vprašanja, ampak se hočem prepričat kako in kaj je s tem, da pol nebi imel nobenih problemov. Čez kakšno leto ali dve imam tudi cilj kupit neko manjšo stanovanje, katero bo seveda financirano zgolj s denarjem iz pokra in imam glede tega še določene dvome, da bi potekalo vse brez problema. Če mi lahko kdo razloži kako in kaj je s tem, bi mu bil hvaležen, ker sem res prvič v teh čevljih s temi možnosti in pogoji za lepši jutri. default/smile

Če je važen še kaki background info, star sem 22 in imam status študenta, račun pa na NLB.

00

2

Re: Izplačilo 'večjega' zneska

Kolikor vem, da poker ni obdavčen, kaj več bo znal povedat @CoreySteel. Kar pa se tiče stanovanja pa ga naj kupi nekdo od staršev pa ga da pisat nato na tebe pa je zadeva tudi rešena. default/big_smile

00

Zakaj pa na starše (v čem je fora, da bi to nardil)? Nočem, da bi bilo to pisano na njih (zaradi osebnih stvarI).

00

Pri nakazilih pomoje nebi smel bit problem. Znajo pa komplicirat ko boš dvignu. Jst sm šou dvignt na banko ene 7k ko sm si kupoval avto, pa so me tok spraševali kaj je ta Neteller iz katerega prejemam nakazila, pa je pršu zaposleni a, pa manager b pa so nevem kje vse gledali kdo sem in kdo nisem.

Načeloma pa bi moralo vse laufat super. Sam pač lahk pričakuješ komplikacije, dnar pa bo moral bit tvoj neobdavčen ne glede na karkoli.

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
00

To, da so smešni malo mi je jasno že parkrat postalo in sicer ko sem si iz bančnega računa na mastercard nakazoval, pa me je tam na okencu uslužbenec/ka samo gledal in MENE spraševal, če si tak znesek sploh lahko prenakažem in če sem mel kdaj probleme lol.

Glede dviga še nisem mel problemov, je pa res da si še nisem nad 2k€ rabil dvignit. Po drugi strani, sem si zelo poredko iz NETTELRJA dvignil, ampak kar iz strani same, ker je pač direkt iz poker strani 0% deposit fee.

In kaj naredit, če me oni vpraša od kje mi denar? Pač rečem, da od pokra pa je to to? Kako nekomu cash game razložit, ki nima pojma kako to deluje lol..

Zadnji popravljal Shr0om (17-08-2017 09:46:36)

00

Ja jst nevem zakaj raj plačam tistih 10€ feeja pa si dam na banko heh. Se mi zdi da bo manj vprašanj kot če vidijo da je iz neke strani.

Ampak ja ti igraš poker, to je to. Vem za enga kolega od kolega ki so ga dacarji lovili sicer, sam je mel blizu 1mil dobičkov. In je hitro dokazal da je vse legit in so ga pustili pri miru pol

00

7

Ma ja, saj se da dokazat to vse skupaj, mislim da ni neke bojazni za preplah.

00

Kot prvo bi samo rekel, da v praksi stvari laufajo precej drugače, kot naj bi v teoriji. Banke avtomatično javljajo marsikatera nakazila, ampak do sedaj še nisem slišal, da bi imel kdor koli kakršne koli probleme in da bi kdo spraševal od kje denar ipd, pa je šlo tudi za šestmestne številke. Se pravi še nisem slišal, da bi kdo moral dejansko dokazovati izvor svojega denarja, čeprav Anubis pravi, da enega pozna, tako da mogoče nam ta kolega lahko pove kaj več, kako je to izgledalo default/smile

Četudi pride do tega, da bi ti moral dokazovati izvor, s tem ne bi smel imeti težav. Poker dobitki tako in tako niso obdavčeni, tako da ti ostane celota. Dokazoval bi lahko z izpiski cashoutov, v najslabšem primeru (a najboljša varianta) prosiš sajt za "audit računa", kjer dobiš vse podatke kaj si delal z denarjem na svojem poker računu.

EX-PokerStars Team Pro Online | https://i.imgur.com/cjWZ9kz.png | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

Anubis88 napisal:

Pri nakazilih pomoje nebi smel bit problem. Znajo pa komplicirat ko boš dvignu. Jst sm šou dvignt na banko ene 7k ko sm si kupoval avto, pa so me tok spraševali kaj je ta Neteller iz katerega prejemam nakazila, pa je pršu zaposleni a, pa manager b pa so nevem kje vse gledali kdo sem in kdo nisem.

js bi mu direkt reku, da ga naj boli qrac od kje mi denar, ker kolkr mi je znano banka ni davčna pisarna in naj samo šuti pa lepo našteje denar al pa pokliče koga iz davčne če želi. Filajo te z vsemi možnimi karticami, lupijo s krediti in provizijami, ko pa hočeš dvignit svoj trdo prigaran denar pa komplicirajo neki. marš

00

Anubis88 napisal:

Jst sm šou dvignt na banko ene 7k ko sm si kupoval avto, pa so me tok spraševali kaj je ta Neteller iz katerega prejemam nakazila, pa je pršu zaposleni a, pa manager b pa so nevem kje vse gledali kdo sem in kdo nisem.

kje pa so ti managerji, ko bradati košarkaš igor in ostala drhal dviguje svoje lopovske pare? Banda skorumpirana

Zadnji popravljal Stremetzsky (17-08-2017 20:51:02)

00

11

Se strinjam s tabo @Stremetzsky banda hudičeva ustaška

00

Stremetzsky napisal:
Anubis88 napisal:

js bi mu direkt reku, da ga naj boli qrac od kje mi denar, ker kolkr mi je znano banka ni davčna pisarna in naj samo šuti pa lepo našteje denar al pa pokliče koga iz davčne če želi. Filajo te z vsemi možnimi karticami, lupijo s krediti in provizijami, ko pa hočeš dvignit svoj trdo prigaran denar pa komplicirajo neki. marš

Stremetzsky napisal:
Anubis88 napisal:

Jst sm šou dvignt na banko ene 7k ko sm si kupoval avto, pa so me tok spraševali kaj je ta Neteller iz katerega prejemam nakazila, pa je pršu zaposleni a, pa manager b pa so nevem kje vse gledali kdo sem in kdo nisem.

kje pa so ti managerji, ko bradati košarkaš igor in ostala drhal dviguje svoje lopovske pare? Banda skorumpirana

Oh joj, tok hudo pa spet ni. Sej tle večinoma ne spadamo v 95% slovencev ki samo jamrajo? default/big_smile Pač po eni strani jih razumeš da jih zanima od kje ti denar. Če se boš obnašal kot kreten do njih pa ti bodo samo komplicirali zadevo. Je pa res da so zelo nesposobni dostikrat na bankah, sam jbg. Zaenkrat smo še vsi dobli denar.

00

KO DA napisal:

Se strinjam s tabo @Stremetzsky banda hudičeva ustaška

zakaj pa ustaška?
se ti pozna, da se malo preveč s srbi družiš.

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

Anubis88 napisal:
Stremetzsky napisal:
Anubis88 napisal:

Stremetzsky napisal:
Anubis88 napisal:

Oh joj, tok hudo pa spet ni. Sej tle večinoma ne spadamo v 95% slovencev ki samo jamrajo? default/big_smile Pač po eni strani jih razumeš da jih zanima od kje ti denar. Če se boš obnašal kot kreten do njih pa ti bodo samo komplicirali zadevo. Je pa res da so zelo nesposobni dostikrat na bankah, sam jbg. Zaenkrat smo še vsi dobli denar.

nebi se obnašal ko kreten, sem samo napisal tako iz jeze. Lepo bi mu povedo, da od kod meni denar je čisto moja stvar in stvar institucij, ki so za te stvari, njegova pač ne. On je tam zato, da mi našteje moj denar in ne trati mojega časa z nepotrebnimi vprašanji!

11

15

Kolikor sem slišal moraš za zneske nad 10k dokazat izvor, kot za preprečitev pranja denarja,  pod 10k pa da gre avtomatik čez. Ne vem če je to res, ker mi je nekdo tudi rekel, da tudi za večje zneske ni problema. Sam imam izkušnje le pod 10k pa nikoli nisem imel problemov.
Glede davkov, mislim da je poker deklariran kot posebna igra na srečo in kot tak zaenkrat ni obdavčen. Prejšni mesec je bilo treba javit vse zneske tudi na tujih bančnih računih, drugače si lahko bil kaznovan (predvsem Avstrija je bila zelo zanimiva, zdaj pa morajo tudi oni javljat vse). Me je že skrbelo, ampak sem prebral člene in so bili Skrill in Neteller izvzeti iz tega. Tako da je po mojem mnenju vse "čist" denar in nič ne skrivamo default/smile Je pa res da je to bolj moje laično znanje in mnenje, sem nekaj bral zakonik glede vsega ampak nisem ne pravnik niti se nisem potem tako zelo poglobil v pravno ureditev, ker sem večinoma na forumih prebral, da ni panike.

Drugače sem tudi na dveh bankah, ko sem odprl račun in so me vprašali iz kje bodo prihodki povedal, da iz pokra pa niso imeli nobenih pripomb ali čudnih pogledov. Večino so me z zanimanjem malo povprašali le o vsemu skupaj in kako ta svet deluje. Za dvig večje količine gotovine pa je ponavadi potrebno to najavit v banko en dan prej, ne vem če imajo vsi iste omejitve, mislim da če hočeš dvignit nad 4k€.

Zadnji popravljal Myst (22-10-2017 19:20:34)

11