Re: Malo o pokru in malo o vremenu

Še ena pomembna stvar za tiste, ki razmišljajo o poker štali. Ali pa so že notri.

Tista neka jajca od pogodb pa penali pa včasih mogoče celo kakšen podpis....

To je pravno gledano vse brezveze.
Razlika je sam to, po moje. Če imaš na emailu, lahko sprintaš na rizlo pa skadiš. Če imaš na papirju pa raje ne. Preveč peče.

Torej, če se znajdeš v štali in ti ne paše več. Pač vrni kar je njhovega, vzemi kar je tvojega in se kulturno zahvali za sodelovanje.
To je to.

22

Sem mislil, da mi to gre. Sam zgleda, da sem že mal dinozaver...

Kako nastavim, da mi nove stvari letijo v inbox? http://si.pokerpro.cc/novice/

01

Da zaključim temo o poker šolah.

Če imaš danes željo postati dober spin&go player moraš v poker šolo. Tudi zato, ker imajo monopol nad znanjem.
Ne vem, če je veliko drugih možnosti. Razen, če imaš res že velik predznanja ali pa nekoga, ki te uči.

Poker šola je pač bližnjica. Da se ne matraš sam z zadevami, ki so jih že drugi odkrili. Top vsebina in top coachi so tam notri. Igraš za njihov denar. Vsaj v večini primerov.
Enkrat, ko bo na voljo nek spodoben GTO program - s ceno 100 EUR/leto - se lahko to precej spremeni. Bomo videli. Program sicer že obstaja in ga coachi uporabljajo. Samo prodaja se še ne. Ali pa ima noro ceno.

Poker šole vedno bolj na široko odpirajo vrata. Tudi vedno več se mi zdi, da jih je. Vsaj pet jih pokriva spin&go poker.
Torej lahko izbiraš. In lahko menjaš, če ti ni všeč. In delaš tako, da se res dobro počutiš. Dodaš še 120% delavnosti in 150% discipline ter imaš res dobre šanse, da uspeš. Enkrat ko znaš, lahko nadaljuješ sam, če ti paše.

Ko enkrat začneš, si poker pro. Ne pa hlapec. Če hoče kdo bit hlapec, naj si v Sloveniji najde službo. Veliko šefov jih bo veselih.

Na koncu pridem do vprašanja a bi poslal nekoga, ki začenja poker, po tej poti.
Poker ekosistem se res že dobro kisa. Trend je še vedno slab. Lahko uspeš pa ti v črnem scenariju to finančno ne pomaga. Al se pa moraš začasno selit v drugo državo (kar zna bit v bistvu dobro). Ne vem kaj bo čez n let.

Po drugi strani. Če ti uspe pridt na 100$ mize in tam preživet, je tud to nekaj vredno.
Več kot povprečna slovenska diploma.

Pa v teh nevihtnih časih tudi ni tako slaba ideja biti pod velikim dežnikom poker šole. Sej ti dajo tud velik bonbončkov...

Zadnji popravljal Matheeew (11-02-2020 00:19:04)

21

Jst nisem prišel do 100$ miz.

Pa diplome tudi nimam.

01

30

Torej s cim se ukvarjas? Kaj te dopolnjuje kot osebo?

20

Družina. Pa še en hobi sem si počasi našel.
Poker pa še vedno za denar.

10

Sem mislu, da sem na eni blokiran.

Mogoče sem pa na dveh.
https://i.imgur.com/IalBEk7.png

00

Aja, ok.

To je sam za Slovenistance.
To res niso oni nič krivi. Lahko bi vsaj bolj jasno zapisali. Mi je blo čudno, da ni nikjer Jemna in Sirije v TOS.

https://i.imgur.com/X7ZTtli.png

00

34

Matheeew napisal:

Če hoče kdo bit hlapec, naj si v Sloveniji najde službo. Veliko šefov jih bo veselih.

default/heart default/heart default/heart

In se vecji hakeljc je imeti druzino s to slovensko placo...mislim, da kvaliteta zivljenja drasticno upade...ker z povprecnimi placami dvomim, da si lahko privoscis vrtnarja in varusko....ker casa in energije bo primanjkovalo...kaj sele ce hoces, da otrok obiskuje vrtec in solo v kateri ima moznost veganske prehrane in razne rekreativne dejavnosti...kreganje z zdravnico ker mu hoce dati antibiotik z aspartamom kot sladilom lol...busted preden se obrnes...ravno danes sem o tem govoril s psihiatrom...pravi, da imamo ze utecene tirnice, katere delujejo za vecino, torej hrana v vrtcu ki vkljucuje pasteto narejeno iz svinjske masti in ojacevalcem okusa je OK...ce hoces kaj vec, bos pac imel probleme in dodatne stroske...kako to sfurat z slovenskimi placami meni res ni jasno...pa, da dodas se izlete, varcevanje za starejsa leta, nakup stanovanja ali placevanje najemnine, servis koles, in ne biti zakreditiran...????..in ce hoces igrati poker, bos vedno moral ostati doma z otroci ko zbolijo, saj si brezposeln in ti ne pripada nega otrok...kot poker igralec ni dobro biti porocen na papirju...lahko pa res shekas CSD z malo iznajdljivosti ce hoces...visji otroski dodatki, zastonj vrtec in malica v soli, redna in izredna denarna socialna pomoc, 80% subvencije najemnine, placajo ti osnovno in dodatno zdravstveno zavarovanje...tko da ja, it za hlapca bi bilo greh default/smile

Zadnji popravljal andraz (11-02-2020 03:42:42)

11

35

matthew zakaj ne uporabljaš več "pro4life" accounta?

01

36

andraz napisal:

kot poker igralec ni dobro biti porocen na papirju...

Zakaj tako misliš?
Če si poročen ima žena lahko višje davčne olajšave pri plači, ker ti uradno nimaš dohodka.

Zadnji popravljal ZKesic (11-02-2020 03:01:27)

01

37

Ki pri nasih placah znese koliko? Nekaj deset € lol

Daj se u racun da ona nebo nikoli dobila nege za otroka, ker si ti brezposeln in bos moral vedno ti doma skrbeti za otroke ko zbolijo....mati samohranilka prejme vecje otroske dodatke in sigurno ima se kaksno dodatno boniteto...mislim, da bos kot samski lazje prejel vecjo socialno pomoc kot da si porocen z zaposleno zeno..(glede slednjega nimam se vsega jasnega, koliko vplivajo otroci v skupnem gospodinjstvu na visino socialne pomoci)

Zadnji popravljal andraz (11-02-2020 04:12:56)

00

38

-EV ce prasas mene, razen ce rabis papir zaradi drugih razlogov ali te biti porocen na papirju toliko bolj osrecuje

00

39

Mogoce imas prav v primeru da ima tako dobro placo da bi davcna olajsava prerasla ostale bonitete...in se to bi mogli bit v praksi brez otrok, ker dvomim da bi blo mogoce cene..

00

Smartspin je nateg. In njihovi lastniki goljufi.

Strategija je danes na voljo, hitro, za mali denar, kot nikoli prej. Ljudje ne nasedajte, njihovemu marketingu.

Bil sem boljši reg, od 15 do 60. Brez, da bi bil v stablu. Ogromno je botov, scamov podprtih z največjimi spin stabli. Stran od takih ljudi.

Zadnji popravljal zelenizmaj (11-02-2020 09:16:01)

play wit heart not wit ego
00

Feels napisal:

matthew zakaj ne uporabljaš več "pro4life" accounta?

Ta pa ni moj.
Jaz ne bom pro 4 life.

00

42

andraz napisal:

mislim, da bos kot samski lazje prejel vecjo socialno pomoc kot da si porocen z zaposleno zeno..(glede slednjega nimam se vsega jasnega, koliko vplivajo otroci v skupnem gospodinjstvu na visino socialne pomoci)

Če prejemaš socialno pomoč, se moraš prijaviti na Zavod za zaposlovanje in sprejeti vsako službo, ki ti jo ponudijo. Zato to niti ne pride v poštev za pro poker igralca.

00

Na birokracijo pa neke olajšave se ne spoznam veliko.
Od države dobivam otroške dodatek.

Žena je tudi brezposelna. To ne pomeni, da ne dela. Sam ne moreva oba na polno, dokler mulca še malo ne odrasteta.
To, kar dela žena je več vredno od mojega pokra. Tudi na uro bo počasi več dobila.

Za socialno, zdr. zavarovanje in neke druge dodatke pa še nisva nikoli zaprosila. Dokler lahko delava, tudi ne bova.

EDIT: ne jaz, ne žena nisva uradno brezposelna. Pomeni, da nisva prijavljena na zavod.

Zadnji popravljal Matheeew (11-02-2020 10:22:43)

00

Peljem tamala dva na en mali trip. Pa se vrnem čez par dni.

00

45

ZKesic napisal:
andraz napisal:

mislim, da bos kot samski lazje prejel vecjo socialno pomoc kot da si porocen z zaposleno zeno..(glede slednjega nimam se vsega jasnega, koliko vplivajo otroci v skupnem gospodinjstvu na visino socialne pomoci)

Če prejemaš socialno pomoč, se moraš prijaviti na Zavod za zaposlovanje in sprejeti vsako službo, ki ti jo ponudijo. Zato to niti ne pride v poštev za pro poker igralca.

Zato pa pravim, da rabis malo iznajdljivosti...in biti na zavodu prijavljen kot brezposeln in nezmozn za delo, tako da ne rabis izgubljati casa z njimi..mogoce je tudi da zavod za zaposlovanje preda tvoj primer CSDju in imas mjr...

Zadnji popravljal andraz (11-02-2020 10:52:55)

00

zelenizmaj napisal:

Smartspin je nateg. In njihovi lastniki goljufi.

Strategija je danes na voljo, hitro, za mali denar, kot nikoli prej. Ljudje ne nasedajte, njihovemu marketingu.

Bil sem boljši reg, od 15 do 60. Brez, da bi bil v stablu. Ogromno je botov, scamov podprtih z največjimi spin stabli. Stran od takih ljudi.

Tale hitra strategija za mali denar... kje že?
Sem tudi sivi in črni trg raziskoval. Pa nisem našel skoraj nič obembe vrednega. Večinoma so bile outdated zadeve.

Če si igral in preživel 15$-60$ limite pol itak kapo dol. Malo sem videl takih solistov. So pa bili.
Sej se da. Sam če si pa bolj pri začetku poker kariere pa ne vem, če se danes še splača solirat.

Zadnji popravljal Matheeew (12-02-2020 16:16:16)

00

za tiste,ki jih zanima igranje na 888 ,sporočam,da sem pred leti naložil klienta na Hrvaškem in se je dalo igrati nemoteno.Ko sem prihajal v Slovenijo sem igral prek A1 instant priključkov in je tudi delovalo nemoteno.Napisal sem zato,ker sem opazil velikinteres za igranje v tej pokersobi.

10

Seveda prijavit se morate z bivališčem na Hrvaškem.

00

Ne zanima.

Ne štekam čist zakaj to tu pišeš.

02

Če ne paše v rubriko med pokrom in vremenom,potem bom v kakšni ljubavni portal napisal. Se oproščam...

20