Tema: Od dna navzgor

Pozdravljeni!

Sem 27 letnik, ki bolj ali manj uspešno poizkuša s pokrom dobro leto dni. Pokra sem se takrat lotil smrtno resno in prebral Doylov Supersystem, Gordonovo Malo zeleno knjigo in se »zabaval« s Sklanskyjevo teorijo. Sicer sem kmalu ugotovil, da branje knjig ne nadomesti ur preživetih ob mizah, ampak recimo da nekaj teorije vedno pride prav. Malo sem poizkušal SnG-je, DoN-e, NL10 in NL25 in drugo. Nikjer nisem bil nevemkako uspešen, najbrž tudi zato, ker sem večinoma igral s freemoney-em. No skratka, odločil sem se, da se zdaj pokru posvetim malo bolj resno – predvsem pa z nekim ciljem.

Tako sem na nekem forumu dobil idejo in navdih za tale projekt, katerega cilj pove že ime. Od dna navzgor. Pod besedama dno in navzgor imam v mislih NL10 in NL100 (6-max). Projekt ne bo časovno omejen, sem si pa zastavil nekaj drugih pravil:
- začetni BR = 250$
- na limit višje grem, ko imam minimalno 30 buy-inov, predvsem pa, ko sem prepričan, da premagujem limit in je samozavest na dovolj visoki ravni
- na limit nižje grem med 15 in 20 buy-ini, odvisno od situacije
- na forumu redno objavljam hende - predvsem tiste pri katerih dvomim v pravilnost svoje igre
- na forumu objavljam svoje ugotovitve za premagovanje določenega limita

Ob vsem naštetem imam še par mini pravil kot so: igranje ne za vsako ceno, 2-4 mize maksimalno, dol iz mize ko sem podupliran (vsaj na začetku) itd. Ob tem pa prebrati kakšno pametno literaturo in pogledati kakšen pameten video.

Upam, da bom na forumu dobil kakšen nasvet in feedback glede igre in handov - s tem namenom sem se tudi odločil objaviti moj projekt.

Tako, zdaj pa
“Let's Shuffle Up And Deal”

00

Re: Od dna navzgor

Ja, ja, velik sreče.
dve stvari:
-če bo preveč deval, naj ti ne stopi v glavo
-če bo jemal in krekal, zdrži in vztrajaj, tilt je jeba...

Kje boš pa špilu?

The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...
00

3

Lepo da si se projekta lotil sistematično, sam ne pozabi na pravila in posluši biaggota!

še en subjektivni popravek bi dodal;

dol iz mize ko sem podupliran

Ni potrebe! podupliran stack ti da za mizo pozitivno karmo in samozavest, ne bež od tega! samo ne se zajebavat s podupliranimi regularci (igrej ABC / nutz) in vmes si še kej preberi kako špilat deepstack, ni nč strašnega in je super počutje ko se podupliraš še enkrat default/lol

Zadnji popravljal erzor (13-10-2009 23:45:06)

00

zaenkrat sem na nordici, verjetno pa se bom tekom projekta malo prestavljal, če že ne zaradi drugega, zaradi tega da bom kakšen bonus mimogrede popucal - seveda, ko se premeknem malo višje.

ja, saj za tole strategijo pobega z mize ko sem podupliran sem mislil predvsem na začetku projekta, da se malo navadim. bom pa mlao pobrskal za kakšno deepstak literaturo.

00

Tale moj projekt se izvaja in gre v pravo smer (gor), a na žalost s slowmotion hitrostjo. Primarni razlog za to je pomanjkanje časa, saj mi dnevno uspe igrati le kakšno urico. Ob enem igram samo 2 mizi, tako da mi je v cca. 18. urah igranja uspelo nagrindat, če se temu lahko tako reče) zgolj 2,3k hendov.

Preden malo analiziram dogajanje le še majhen popravek glede bankrolla – namreč začetni BR ni bil 250€ kot sem sprva mislil, temveč 200€.

Torej tule so moji statsi:
http://www.shrani.si/t/p/R7/3NRoQPHc/stats.jpg

Zdaj, VPIP% je v redu, medtem ko je PFR% precej nizek… Razlog za to je, da razne A2s, 56s in podobne hande iz poznih pozicij in pri treh in več limperjih (kar se dogaja nonstop) raje samo kličem in nato na flopu vidim pri čem sem – seveda iz zadnje pozicije. Poleg tega nisem prav siguren v pockete od 2-7 in jih limpam – pod pogojem da je kakšen 60/0 igralec limpal pred menoj, sicer z njimi raisam. Občutek imam, da je takšna zadržana preflop igra na tem limitu kar primerna, saj večina igralce s katerimi imam opravka ne vejo, kaj počnejo.

Naslednja prenizka statistika je 3bet%, razlogi pa so podobni kot pri tistih za nizek PFR%. Ta procent predstavlja predvsem hende, s katerimi sem pripravljen all-in preflop. Predvsem se nočem postavljati v neugodne situacije in raje samo pokličem ter poizkusim dobiti pot postflop. Proti TAG-om se to da s preprostim callom njegovega c-beta in po njegovem checku na turnu z eno lepo stavo… 2nd in 3rd barreling je precej redek pojav (tipičen primer: http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/982010).

Malo sem prebiral mikcrolimit literaturo, kjer večinoma odsvetujejo slowplay, a sam ugotavljam, da je marsikdaj tudi slowplaj +EV. Slabim igralcem je kljub močnemu handu dobro pustiti iniciativo, saj se kar sami zakoljejo s kakšnim slabim parom, pri čemer bi verjetno ob vsakem betu ali reraisu odstopili. Tako pa radi prispevajo še kakšen $ v pot. Seveda tega ne počnem na drawi boarde… En primer (malo me je sicer skrbel kiker, ampak hand potrjuje tezo: http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/982005).

Ugotavljam, da je za tele mikro limite res pravi recept ABC poker, z izogibanjem težkih situacij in nekaterim pravilom, ki so verjetno v 95% pravilni: vsak miniraise nasprotnika ponavadi pomeni nuts (http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/982014), ček na turnu/riverju pomeni šibkost, rib se z 2nd in 3rd barrelom ne spravi iz pota čeprav imajo le (katerikoli) par.

Saj vem, veliko filozofiranja za tako malo handov boste rekli – a sam raje k zadevi pristopam bolj študijozno in sistematično. To je tudi razlog da igram le dve mizi, saj mi to omogoča precej boljše reade igralcev in njihove igre. Bolje kvaliteta kot kvantiteta!

Ravno sem prebral tale (http://www.megaupload.com/?d=2OCBHN4E)  »priročnik« o mikrolimitih, ki se loteva treh ključnih stvari, na katere se mora osredotočiti miklolimitaš: valuebet, (ne)blefiranje in showdown value. Priporočam!

Grem se zdaj naprej borit! Komentarji in pripombe zaželene!

Začetni BR: 200€
Sedaj BR +  rakeack (tistih par centov): 304,16€

00

6

konobare napisal:

Tale moj projekt se izvaja in gre v pravo smer (gor), a na žalost s slowmotion hitrostjo.

Začetni BR: 200€
Sedaj BR +  rakeack (tistih par centov): 304,16€

50% povečanje brola na dveh mizah v 10ih dneh pa govoriš o slovmoušnu?zavidanja vreden uspeh. gl

00

7

konobare napisal:

Tale moj projekt

Tale tvoj projekt mme je ob zadnjem poročilu pritegnil----lepa,videm da štekaš šuder limit.

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
00

rim napisal:

50% povečanje brola na dveh mizah v 10ih dneh pa govoriš o slovmoušnu?zavidanja vreden uspeh. gl

no, s slowmotionom sem imelv  mislih predvsem število handov, saj ljudje na tem pagu limajo tedenske grafe s po par 10k handov...

z večanjem bankrola sem seveda nadvse zadovoljen, sicer imam kar visok W$SD%, ampak mislim da to ne kaže na nek extra dober run, temveč predvsem na, kot sem prej omenil, izogibanju nepotrebnim zapletom. pač z dobrim handom išem value, jajca pa vržem stran.

00

evo, pripenjam še dva sramotilna henda, ki jih nikakor nebi smel odigrati, kot sem jih:

1. ne zaljubi se v svoj hand: http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/982120

2. ko si rečeš, eh sej ga noben nima (kralja): http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/982128

00

10

Ja drug hand ko na flopu un stavi ti klices pa se en klice je verjetnost da si najboljsi(nimajo K FH ali vsaj QQ; AA) po moje proti dvema manj kot 10%

F.Preseren.: Pij, jej in kavsaj za vecnost se ne ravsaj!
00

Uh, 2. hand default/hmm

00

ja, vem, ni opravičila za tale donky play... bil se malo v tiltu ker mi je par handov nazaj en suckoutal na riverju ko sva šla na flopu allin.
v bistvu sem razmišljal, da če drugi igralec samo kliče najbrž nima kralja. prvi pa pač nabija c-bete. na riverju, kjer mi je bilo že jasno koliko je ura, sem si pa mislil, da imam že toliko $ notri, da grem do konca.

no, tole je bila kar draga šola, ampak nimaš kaj... je bil pa ta hand del enga redkih negativnih sešnov, ko sem, sedaj ko gledam nazal, res porazno igral...

00

Z JJ bi lahk 3-betal preflop.......sicer ne bi nč spremenilo.

00

14

Super razlaga statsov in dogajanja na micro limitah! Tudi sam imam zelo podobne statse (precejšnja razlika med VPIP in PFR, točno zarad teh konektorjev in nizkih parov, pa nizek 3bet... in bolj kot se trudim igrat "pravilno", slabše se obnese. Večina igralcev te tukaj ne postavlja na nič in gleda svoje karte in Ax se jim zdi nac. Ti če 3betaš alpa raisneš svoj nizek poketpar, njemu ne pomen nič. On ne reče "opa, ziher ma nuts". Enostavno se potem največkrat zgodi, da ujame tistga asa, al pa magar kickerja (ponavad na riverju), pa si bolj v minusu, kot bi lahko bil...

00

Konobare, če ni skrivnost nam, zaupaj kje igraš?
lpT

00

16

Jp JJ 3bet PF. Prvi hand pa odvisno od statsov, če je izjemno pasiven je easy fold.
Drugač pa ja W$SD je visok, za ene 3-4% ti bo padu, ker tud win rate ni lih sustainable.

00

JJ ni bil v mojem 3bet rangu (kot pokaže statistika z 2,8%)- bi bilo pa zanimivo vidit, kako bi djmaniak odreagiral nanj. če bi samo callal, bi se verjetno zgodilo to kar se je, na njegov 4bet bi pa janeze zaprl.
sem pogledal statistiko djmaniaka - pred tem handom sva odigrala le par iger, tako da se na njegove številke nisem mogel zanašati. po malo več handih pa ima 30/5, tako da bi bil upravičen že preflop fold default/smile

@Berni23: zaenkrat sem na nordici

00

18

bravo. ti pa obvladaš te range pa to... kar tako naprej.
sigurno te čaka svetla prihodnost!

00

Če je manijak greš z janezi do konca default/smile preflop mislim default/smile

Zadnji popravljal edismah (26-10-2009 13:50:34)

00

Zgleda, da si kr pravi! Kr tko naprej! Pa foldi janeze default/smile

http://www.youtube.com/watch?v=zaJTYzcOcgg
00

Zdele sem malce pregledoval tale forum in sem našel tale projekt, ki me je navdušil, pa me zanima kako kaj napreduje ta projekt. Si že na NL20?

00

Ja to pa tudi mene zanima. Šlo ti je namreč precej dobro. No upam, da je vse ok in lepo napreduješ.

lp, Andrej

00

No samo to, hendi ki so gor. 2 hand NI 3bet PF ker maš 3 passive igralce, ki te kličejo z vsem sranjem+ če pade overcard si v riti. kot odigrano ga igraš za set value, definitivno pa foldaš na turnu. Za KK, bi odigral isto, mogoče checkov turn in c/c river, tale shove pa je lahko samo nuts ali air, v tem primeru bi reku da to isto nardi z AQ,KQ,QJ, mislm pa da je zelo od igralca pomembn.
Še nekaj glede statsov. Premal handov raizaš, po mojm si premal agresivn še posebej pf in na flopu.
Lp

00

Season11 napisal:

No samo to, hendi ki so gor. 2 hand NI 3bet PF ker maš 3 passive igralce, ki te kličejo z vsem sranjem+ če pade overcard si v riti.
Lp

to je potem razlog za 3bet če misliš da te bodo pasivni igralci klical z vsem in ne obratno...

00

moja napaka, še enkrat sem prebrau kar sm pisu je zgrešeno. Vendar vseeno mislm, da je 3b pf vprašljiv  default/big_smile da izoliraš 3 playerje+ še enga za tabo OOP maš ponavadi hand, tko da ne vem kako bi ti odigral če bi on jammu pf? All in z JJ? Po mojem sta obe opciji vredu.

00