Tema: From 20 to 200 on a highway

Vlada udarja z več strani, mašine štelajo čudne stvari, ampak jz ne je*** 5%.  default/big_smile  Zato sm se odloču da tudi jz zalaufam projekt. Drugače prihajam iz Lj, star sem 22, študent,na netu grindam že okol 2leti.  Skratka, lep, urejen, negovan, večkrat ostrižen, z usemi papirji, prvi lastnik.
Obstaja več razlogov za to mojo odločitev, eden izmed teh je, da bom lahko spremljal moj vzpon do željenega cilja, obenem pa delil zanimive situacije s člani foruma, od katerih upam, da se bom kaj naučil, pa tudi kakšen član kaj od mene.  default/smile Upam tudi, da mi bo projekt vlil tudi malce discipline, ki mi jo zadnje čase nekam manjka.  Moje osebno mnenje je, da ne rabiš biti noben prodigy da ti rata priti na ta nivo katerega si želim. Verjamem, da se vse to da doseči s trdim delom, učenjem in pravim pristopom k stvari. Teh vrlin mi je v preteklosti v določenih trenutkih kar krepko primanjkovalo, zato se bom potrudil po najbolših močeh da se držim teh 3 točk in se končno naučim kaj iz svojih napak.

Projekt bo zastavljen malce širše in ne bo osredotočen samo na SH igro, ampak tudi na HU in pa PLO. NA vseh limitih imam namen priti do limita 200 do konca leta. Nekateri se bodo vprašali zakaj se ne posvetiti samo eni vrsti in potem drugim. Tako sem se odločil, ker znanje več vrst pokra širi repertoar playev, ki se jih da implementirati v drugo zvrst (npr. HU pripomore k izboljšanju igranja HU potov SH) s tem pa iammo tudi več orožij za naše ovce. Kasneje ob obvladovanju iger se bo po rezlutatih in mojih željah več ali manj skristaliziralo, katerim igri se bom posvetil bolj kot drugim. Za začetek bom več časa posvetil SHNLHE igri.

Prehod do limitov bi moral iti nekako v tej smeri: Z lahkoto default/big_smile Bodite pozorni na tresljaje (beri swingi, ki se lahko zgodijo na 50ki in 100ki.  default/smile 

Šalo na stran, zadal sem si tudi nekaj pravil katerih se bom držal v času projekta in katera bodo tako rekoč zlata:

-25k handov na mesec (izjema velja za tripe, morje, kjer verjetno ne bom mogel grindat)
-3 pogledani videoti na teden ( gledanje video materjala na coaching straneh občutno izboljšuje znanje, zato mislim da so "a must" zadeva  današnjih čsih za izboljšavo naše igre). Baluga whale nuts default/smile
-anger managment classes (hehe, ker sm po duši tilter in mi je ratalo že kar precej br-ja brezglavo stiltat, bom vsekakor delal na izboljšavi na tem področju. Zavedam se, da noben ni tiltless,see pa da to zreducirati na minimum in z določenimi ukrepi kot so ne igraj jezn,zaspan, zapri mize ko si natiltan itd. Tu mislim da bodo pomagali videoti Tommy-ja Angela na DC in pa njegova knjiga. Same pohvale na nejgov račun do zdaj od mnogih grinderjev
-TILT less: ob zavedanju da sm na tiltu ali ne igram svojga A-game-a INSTANT zaprem in ne igram dokler se ne zberem. Zaradi pomanjkanje koncentracije in tilta je šlo žal preveč denarja, zato mislim da je to ena izmed najbolj +ev točk
-stop loss: za začetek 5BI stop loss. Zaenkrat še ne znam prenesti 5bi swinga v sešnu in igrati naprej svoj A-game, zato vsakem primeru prekinem sešn ne glede na to, koliko in kakšne ovce so na mizi.
-Bankroll management. Ena izmed najbolj pomembnih točk, katere se je potrebno držati za uspeh. Za vsak preskok na višji limit potrebnih najmanj 30BI, po padcu na 25BI grem na nižji limit. Tega se držim kot svetega, s tem da višje ko grem, boljše je da imam večji BR saj je edge z višjimi limiti vse manjši in majši in več je downswingov. To velja za SH igro, za PLO in pa HU je pogoj za igranje minimum 40BI, saj so swingi preprosto preveliki, zato previdnost ni odveč.
-Število miz: sam nekako najbolje delujem ko grindam na 3-4mizah zato bom večinoma časa igral na toliko mizah. Izjema je mogoča le, če premagujem limit za najman 10bb/100 na semplu 5k hendov in se mi z igranjem na max 6 mizah ne zmanjša. To je mišljeno predvsem za grindanje limita, ki ga očitno premagujem, da se nabilda BR za višji limit. To velja predsem za mikro limite, kjer je abc igra dovolj za premagovanje limitov. HU in pa PLO zaradi dinamike igre pa tudi od začetka ne mislim igrati na več mizah. 
- najmanj 2 krat update v tednu. S tem bodo podatki bom vsaj ažuren in omogočal spremljanje projekta, pa tudi brez daljšega javljanja se lahko zgodi, da projekt zamre.
-posnamem 1 urni video na 14dni. Z objavljanjem videa bom delil mojo igro z drugimi in obenem upal, da bodo člani odkrili napake, na katerih se bom jaz in še marsikdo kaj naučil.
-od danes naprej ves rakeback,ki ga dobim ne gre v BR, vendar je namenjem pokrivanju stroškov študentksega življenja default/smile Izjema je le, če bustnem  BR. default/smile

Pravila lahko dodajam in pa spreminjam, vendar se prej posvetujem s člani foruma oz. igralci, ki imajo toliko izkušenj,da vejo, če bo morebitna sprememba vplivala na boljše.

Igral bom večinoma na ongame mreži, možno bo igranje tudi na kakšnih drugih sajtih, vendar dokler si ne nabildam BR-ja definitivno ostajam na ongame-u.

Se pravi za konec, da še enkrat ponovim cilje. Priti na SH NL, HU NL in pa PLO na limit 200 in ustvariti 30k profita skupaj vred z rakebackom.

Začenjam z BR-jem 280$ na nl20, katero mi ne bi smelo biti problem premagovat, ker sem že premagoval 30ko in 50ko. Backup je 500$ iz RB, ki sem ga naredil prejšni mesc, zato si lahko privoščim ta rizik. Na nl30 grem z 20BI in dropnem dol, če padem na manj kot 15BI. Za vse ostale limite ni nobenih izjem, velja izključno le za ta dva limita. Razlog leži v tem, da sem oba limita že premagoval za več kot 20bb/100 hendov na stretchu 20k hendov za vsak limit posebej. Če bom igral moj a-game s premagovanjem teh limitov ne bi smel imeti težav.  In ja, dokler ne nabildam BR-ja vsaj na 1k ne začenjam igrati PLO in pa HU, ker je preveč variance in posledično preveč rizika.

Jz upam, da mi bo projekt zalaufu,saj so od projekta odvisne tudi druge stvari, tajska  default/heart, razni tripi, kajtanje  default/heart 
Skratka, z uresničitvijo projekta se mi odpira veliko možnosti tudi na drugih področjih in bi bilo zares škoda,da bi jih zamudil. Zavedam se, da ne bo lahko, ampak z upoštevanjem zgornjih pravil, bo pot vsekakor lažja in nebi smela biti nedosegljiva.

Zdej pa dovolj blebetanja:

Let's grind people!!!   

Zadnji popravljal da4 (08-02-2010 20:47:16)

00

2

Re: From 20 to 200 on a highway

za ongame priporocam  50BI minimum, ce si nagnjen tiltu pa se tok bolj, ker pri meni se pozna ce pusim 5BI ko mam samo 30BI BR al pa ko mam +60BI

PunBB bbcode test
00

3

Upam da ne mislš da je ongame naštiman.  default/smile  Za mikrolimite pa res ne rabš takega BR-ja, nebom valda nl4 igral. Z resnim pristopom se mi verjetno ni treba bat, sploh pa mislm da mam dovolj velik edge, da tud  ob runnu pod evjem nebi smel bit težav bit vsaj brekeven na 4mizah na dolgi rok. Verjamem pa, da če igraš več miz naekrat rabiš večji BR zaradi večje variance. Se pa strinjam za višje limite (nl50+ in pa PLO pa HU) je dobro met 50BI.

00

želim ti čim več ovc na mizah, pa čim manj tilta! default/big_smile

00

da4 napisal:

Upam da ne mislš da je ongame naštiman.  default/smile  Za mikrolimite pa res ne rabš takega BR-ja, nebom valda nl4 igral. Z resnim pristopom se mi verjetno ni treba bat, sploh pa mislm da mam dovolj velik edge, da tud  ob runnu pod evjem nebi smel bit težav bit vsaj brekeven na 4mizah na dolgi rok. Verjamem pa, da če igraš več miz naekrat rabiš večji BR zaradi večje variance. Se pa strinjam za višje limite (nl50+ in pa PLO pa HU) je dobro met 50BI.

več miz, več handov, hitreje se varianca pogliha. število miz ne bi smelo vplivati na število BI.

00

6

art_vandelay napisal:
da4 napisal:

več miz, več handov, hitreje se varianca pogliha. število miz ne bi smelo vplivati na število BI.

Bolj robotska igra, ker imaš manj readov, manjši win rate, večji swingi  default/big_smile

00

7

art_vandelay napisal:

Matematično je že res, ampak dropi so vseen večji kokr jz vem, se pa ne strinjam s tem, da število miz ne bi smelo vplivati na število BI. Težko verjamem, da proji, ki heftajo nl100 na 20miz majo za sabo 30BI  default/wink  Mogoče se motim, ampak neki tazga sm na 2+2 zasledil.

00

"pro" ne bo nikoli igral z 30BI niti 4 mize niti 20 miz default/wink
Najboljši multitablerji na starsih(high stakes) majo vsaj po 200BI vsaj ti za katere sem js slišal.

Trenutno najboljši multitabler na svetu http://www.pokertableratings.com/stars-player-search/nanonoko
ima tudi po 5-10BI swinge med sešni ... pa poglej kako na koncu njegov graf zgleda default/smile

Res, da več miz, ko igraš manjši je winrate ... ampak, če ti ni preveč všeč varianca in pa več tednov dolgi swingi pol je več miz rešitev default/wink Da ne omenjam, da se z rakebackom ponavad nadoknadi to kar izgubiš v winrate.

Victory is reserved for those who are willing to pay its price
- Sun Tzu
00

dost ma 20 BI vsaj do 50ke na ongamu

00

10

Dejmo da4! Maš da razstreliš ongame. Čakamo prve videe. Deli na igri, pa bojo tud rezultati pršli. Drž se svojih pravil in ne ponavljaj starih napak. Osel ne gre dvakrat na led...

GL

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
00

11

da4 napisal:

Ne ampak ker  je to max5  so se vecji swingi, pa reku sem ti iz lastnih izkusenj, ker sem trenutno na nl10 ki sem ga ze enih 5x dal cez (torej nekaj ze vem) 50 BI pod EV ( vse to v malo vec kot 1 mescu). Da o "nastimanih" situacijah ne govorim, to so tiste ko ze spravi 80% stacka not, pa izvlece tisti out na turnu/riverju....  Drgac pa GL

Zadnji popravljal idl3r (08-02-2010 22:46:50)

PunBB bbcode test
00

12

da4 napisal:

Tako za HU kot tudi PLO je 50Bi minimum tud na mikrotih, lih prevčerajšnjim mel HU sešen na NL 20 in sem bil tudi do 8 BI pod EV v to pa še seveda niso všteti handi, ko je šel denar noter na riverju in so ujeli ne vem kaj vse runner runner in coolerji, zdaj pa si zamisli da  to traja po 30k handov .. Tak da HU se ti bolj splača it igrat na NL10, kjer so tud igralci slabši.. Drugače pa če se dobro naučiš HU mislim da ni nekega razloga da bi še šel nazaj na SH, ker tu maš največji edge nad nasprotniki  default/wink

00

13

mene pa zanima zakaj greš od začetka če si že premagoval višje limite z več kot 20bb/100?

00

14

res je; bolše bi blo če si najdeš stejkerja in začneš kr na NL50 al pa NL100 recimo....

00

15

@ Rok: naredu sm eno velko napako, mel sm obdobje downswingu in vmes tiltnu na hard in na ta način prejšn mesc podoniru 1,5k. Da ne govorim o tem,kok slabo je ko igraš prestrašeno kar je podzavestni tilt in je tud dost slaba stvar. Na račun tilta sm res podoniru preveč dnarja tko da zarad tega se odpravljam od začetka.
@ Pjer: stake se mi ne splača, ker na nl50 sm verjetno nekje marginal winner zarad mojih tiltsešnov, nl100 pa še sploh nism igral tko da niti nevem če bi premagoval. Zaenkrat tud nism tok confident in mislm da mi bo grindanje na teh limitih prineslo potrebno samozavest za naprej...

Včerajšnji sešn:
http://www.shrani.si/t/2Y/Z4/1kfd001T/stats.jpgv

Po polovici sešna sm postal čist divji,sploh pa razlika v vpipju in pfrju je zarad tega, ker iz meni nerazložljivga razloga ljudje rejzajo za 2bb,kar s posuitanimi konektorji pokliče tudi izven pozicije, sej so implied oddsi preprosto prevelki.  default/smile  Se pa zavedam da treba mal popravt to razliko.

Evo včerajšni prvi sešn se je začel po idlerjevih napovedih   default/lol

Prvi zaplet:

Zanimivi hendi:
1. V tem primeru sem testiral minbet, da vidim kako reagira na to. V vsakem primeru tud če samo plača lahko z bettanjem vseeno stacknem do riverja. Zanima me samo to, če prou razmišlam: men se zdi normalno, da v tem primeru shovam river. Tuki ma lahko komot Kx in me izplača. Kaj pravte?

2. Kakšen je lahko moj turn play? Zavedam se, da bi lahko clo več raise na flopu, da še bol zaračunam vse drawe

3. Zame zanimiv hend, ker nevem točno kje se nahajam kle. Villain je weak/tight player  Je moj shove na turnu pravilen. Kaj lahko predstavlja tu z donkom halfpota in samo callom na flopu?
edit: zajebava pokerhand replayer,postnem dodatno

4. Hand ovčarska situacija. Z villainom sva deep 2bane. Na utgju mam KK, rejzam 4bb, en call, BB shova 2bane. Jz kličem, villain pokaže AA. Tega jz nikol ne zaprem na teh limtih. Kdo zapre?  default/smile

To je pretty much to za prvi sešn, upam da bom mal bolš runnu dans, predvsem pa da ne bom ponou par glupih situacij od učeri.

00

16

Kar sm jst opazu je da če en squeeza tko da porine AI ma ponavad nek par v roki, al pa AK. KK seveda ne boš zapiru  default/smile

00

17

Čao! z 22 mi ni všeč mini raise na flopu, jst bi ga dal na mal več, krat 3. Čeprov je drybord, ampak ga je laži pol steknt, da mu ni treba pol na riverju overbeta delat.

z 66  jst drgač 3betam na BB, verjnetno bi ti button zapru, če te sb kliče maš pa izolirano ovco na SB, hend si potem regularno odigral, ne morš pol zarad flusha foldat.

Dobr review... kr tko naprej

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
00

18

JZT SM NAJVEČJA OVCA, samo men lahko rata spušit8ban v 1uri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

00

zaka mene tud pijejo uceri pa dans ? ka to mamo na ipj-e nastimano da tale te4den ne gre default/big_smile  če mam full house ma on pokker ce mam tris ma flush oz dobi  default/smile newerjetno ko da bi gledal moje situacije isto
default/smile  vceri saltu z 600 na nl25 dans na 370 razmislam a naj spilam nl5 al rajs nl2
default/hmm zakaaaaaaa jebemti boga pa poker spet cel mesec gre u ku*** jao default/lol

00

20

Ma,težko je z 280 lunam raztišavat kišto pu avtocest,še posebej k turbo dela na polno.Dobr bi se blo mal u box-e ustavt pa sponzorja zamenat-use bojo uzjel,če že niso.

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
00

21

da4 link zate  default/wink  http://windows7center.com/tutorials/how … windows-7/

PunBB bbcode test
00

22

Ne obupat, sam tole krizo morš prebrodt... pol bo šlo pa dobr... Pač si že neki cajta na downswingu in poslednično tud zarad tega slabše igraš. LP

- Winston Churchill
00

23

@wanabeprofaker: sam fokus pa bo, ne morš na nl5 it nazaj lol
@Reno: Ma sponzorji niso krivi, pomoje bol to da hočem kr v tretji štartat pa ne potegne lih najbol  default/lol 
@Idler: nevem točno kaj si s tem mislu?
@dro18: točno to, če mi rata ne tiltat bom hitrej napredoval

Evo dans je  bla totalna terapija po včerajšnem idiotskem tiltu. Od 8 ban kokr jih učer pušnu sm je blo najman 6 podarjernih tko da glava boli. Sploh ne bom objavlu da se nau kdo kej nalezu  default/smile  Še zmer me pesti tilt, po sešnu sm pa jezn še sam nase da si pustim take bedarije delat. Res škoda da si na tak način zgublam dnar, bolš vržt čez oken denar kokr pa tkole  default/smile

Dans je šlo mal bolj tko nekak kokr bi moral. Mal sm mel sreče da sm naletu na ene par fishev, ki so dajal, pa poleg tega je še zdržal takrat k je blo treba. Še zmer mam razliko med vpip in pfr prevelko, kar morm obvezno popravt poleg af, ki je premejhn. Blo je tud ene par zanimivih situacij v katerih nism točno vedu kaj narest pa me zanima vaše mnenje.

1. tole je fold,right?

2. Tole je najbrž easy fold tud na nl20 proti average playerju?

3. Men se tuki  zdi normalno da nardim še drug barrel na turnu, ker če me hitne na riverju ga lahko stacknem. Zanima me tud na kaj date villaina ko donkne river?

Pa še graf današnje terapije:

http://www.shrani.si/t/15/c1/2hj3mkfS/10-2-2010.jpg

Se morm sekirat ker mam rdečo črto tok v minusu? Je to verjetna posledica tega da mam prevelk gap med pfr in vpip?

00

24

Vidu sm na screenshotu da imas win7 in po defaultu nimas msnja v trayu ... razn ce te ne moti ...

Glede 1. handa jst bi preflop foldu ali pa izoliral limperja(odvisno kok limpa/kok ma limp&fold), 2. hand bi preflop definitivno foldu , 3. hand na turnu vzames free karto, ker turn ni ravno neka scary karta (aja zakaj pa take grable odperas iz UTG ? to je normalno pri tebi ali si samo to odpru mal za "ravnovesje")

PunBB bbcode test
00

25

1.hend, predflop bi mogu odpret, ne vem zakaj justaš z QJ izven pozicije, postflop uredu
2. hend, preflop fold, check raise na flopu, ker nisi imel iniciative v hendu,
3. preflop fold, postflop standard play

- Winston Churchill
00