Tema: Staking da ali ne

Kaj menite o stekanju za en turnir ?
Meni se to zdi zelo vprašljivo in za stejkerja nedonosno.
Za en sam turnir se mi bolj primeren zdi swap kot pa stejk.

Tako da jaz na turnirjih delam swap, samo enkrat dosedaj pa sem se dogovoril za stake.
Igralec je potem seveda odletel malo pred ITM.

Recimo če pa bi se nekdo odločil za nastopanje serije turnirjev in bi imel solidne rezultate pa bi bil staking manj vprašljiv.

Mnenja ?

When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.
00

Re: Staking da ali ne

jaz nikoli ne stejkam za 1 turnir, razn kdaj se med prijatli stejknemo. Za serijo turnirjev ( primer Pajkov 2 dnevni grind ) pa se mi zdi stejk kul. Varianca se zmanjsa ceprav ne iznici.

00

staking ne, swap čist OK. sicer sem tud nasplošno proti staking-u ker se mi zdi dokaj nelogična zadeva v primeru winning playerja. razumem da se zmanjša varianca a ta stvar deluje v obe smeri, in če je player ROI++ potem bo pač varianco zgrindal  na primernih limitih.

edino zame upravičen staking je v primeru da je nadpovprečno dober igralec povabljan v zelo soft igro, ki pa se igra na zanj neprimernih limitih, zatorej staking - kao neke sorte taking a shot v zelo EV+ situaciji.

dober primer je bil recimo tom dwan v macau, kjer je igral proti soft nasprotnikom in recimo da so/bi bili limiti previsoki da bi imel 100% sebe. v tem primeru se mi zdi stake dober in upravičen, medtem ko da se stake-a kar nek random guy ki ima pač +ROI+ za njegove redne limite, zato da se zmanjša varianca pa nima smisla, razno če bi bil stake res dolgoročen in je znanje tistega ki ga stakeam orto nad mojim nivojem in stem v bistvu vlagam nek denar v znanje in čas nekoga drugega, ki pa mi bo na dolgi rok *sigurno* prinesel nek dobiček.  vse ostalo je zame zguba.

00

4

winning playerja bom stejkal tudi za samo 1 turnir. vprašanje je le pod kakšnimi pogoji...

00

5

AtomAnt napisal:

staking ne, swap čist OK. sicer sem tud nasplošno proti staking-u ker se mi zdi dokaj nelogična zadeva v primeru winning playerja. razumem da se zmanjša varianca a ta stvar deluje v obe smeri, in če je player ROI++ potem bo pač varianco zgrindal  na primernih limitih.

edino zame upravičen staking je v primeru da je nadpovprečno dober igralec povabljan v zelo soft igro, ki pa se igra na zanj neprimernih limitih, zatorej staking - kao neke sorte taking a shot v zelo EV+ situaciji.

dober primer je bil recimo tom dwan v macau, kjer je igral proti soft nasprotnikom in recimo da so/bi bili limiti previsoki da bi imel 100% sebe. v tem primeru se mi zdi stake dober in upravičen, medtem ko da se stake-a kar nek random guy ki ima pač +ROI+ za njegove redne limite, zato da se zmanjša varianca pa nima smisla, razno če bi bil stake res dolgoročen in je znanje tistega ki ga stakeam orto nad mojim nivojem in stem v bistvu vlagam nek denar v znanje in čas nekoga drugega, ki pa mi bo na dolgi rok *sigurno* prinesel nek dobiček.  vse ostalo je zame zguba.

dober odgovor, strinjam z vsem

osebno sem vedno bolj za swap kot za stake, razen kadar igram večje live turnirje, od €1k - €2k buy in, ki so izven mojega BR-ja. Za online večje mtt-je, npr. Sunday major-se imam rednega partnerja s katerim swapava, za vse ostalo rajši igram znotraj lastnega br-ja.
Kar se tiče stejkanja drugih, moram res dobro poznat njihovo igro, da se odločim za to, + da vem da bom iz njihove izkušnje tudi sam odnesel nekaj novih informacij.

00

6

Stejker mora met v vsakem primeru dovolj velik BR glede na stejk. Ni pa nujno, da ima tudi skill, da bi sam igral na tem nivoju. (Npr. lahko je dober cash game player, turnirjev skoraj ne igra. / Lahko ima dovolj denarja, ki ne izvira iz pokra.) Investira v dobro izbrane igralce, kar je EV+. Nekateri se še bolj profesionalno ukvarjajo s stejkanjem, zato več časa posvetijo spremljanju igralcev, statistike; namesto da bi čas vlagali v svojo igro. V tem primeru je večji EV, kot če bi "stejkali sebe".

Iz vidika stejkanih igralcev je obratno. Imajo znanje, skill, a nimajo BRja. Včasih downswingi, včasih nenačrtovani cashouti.
To je moje amatersko mnenje. Tako pač stejker in stejkani pokeraš uskladite skupne interese.

Me pa zanima, kako je s stejkingom za cash game?
Mi ni povsem logično, razen v primeru, ko se sicer winning player na določenih limitih spusti par nivojev nižje zaradi prisilnega cashouta. Tako se stejkani hitreje vrne na "svoje" limite, stejkerju je tudi EV+.

A prav razmišljam?  default/big_smile

Vsi smo enakopravni. Nekateri bolj, drugi manj...
00

pjer napisal:

winning playerja bom stejkal tudi za samo 1 turnir. vprašanje je le pod kakšnimi pogoji...

Kakšne pogoje pa mu postaviš za 1 turnir - jaz imam dostikrat takšne želje, pa jih ponavadi zavrnem.

When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.
00