Tema: Jkob's Blog - it's 2013 already

Lep pozdrav!

Torej, zaradi večih razlogov (ki bodo omenjeni v nadaljevanju) sem se odločil, da začnem pisat blog, začenjam pa kar na začetku, pri sebi.

Ime: Jaka Z.
Starost: 22
Igram poker: cca 3 leta
Trenutni sajti: FTP
Limit: NL50 FR Rush
Krvna skupina: irrelevant

Takole, da si lahko malce ustvarite sliko, čigave skropucala boste (če jih boste) prebirali. Kot je verjetno večini, ki kaj spremlja podforum Projekti znano, sem dobra 2 mesca delal na projektu:

http://www.pokerpro.si/forum/viewtopic.php?id=5314

ki pa ga zapiram, in sicer zaradi večih razlogov;

a) Nekonsistentnost glede limita, FR/SH, sajta - to ubistvu pomeni, da sem vse preveč truda vložil v skakanje iz NL10-NL100, iz SH v FR in nazaj, namesto, da bi stalno grindu na limitu, ki mi odgovarja in gradil igro. Poleg tega sem malo skakal tudi po sajtih (predvsem 2x na PartyPoker), tako da je celoten projekt izgubil rdečo nit in se mi ne zdi več smiselno furat celotno zadevo naprej

b) Igranje pokra z namenom doseganja zastavljenih mesečnih ciljev je totalna bedarija, ki v nobenem pogledu ne izboljša moje igre (zatorej se mi zdi pisanje bloga bolj liberalna in "širša" opcija, ki mislim, da bo imela več pozitivnih učinkov na mojo igro)

c) Sam projekt (na zastavljen način) je deloval precej manj motivacijsko kot sem sprva mislil, hkrati pa sem ugotovil, da je bolje da motivacija izhaja iz nekje drugje

In tako se bom sedaj posvetil teli temi, vsebovala pa bo:

1) Everything poker related (od moje igre, grafov, handov do vsemogočih razmišljanj na to temo)
2) Vse ostalo kar spada zraven in ima tako določen vpliv na poker
3) Vse ostalo kar ne spada zraven ampak se mi zdi sexy, da prilimam tu gor  default/smile

OK, da počasi zaključem tale (PRE)dolg uvodni post, samo še napišem nekaj o trenutni situaciji --> Igram na FTP in ostajam na Rush Pokru. Dokončno sem se odločil, da bom igral FR in ne SH (čeprav bom vedno trdil, da je SH bolj zanimiv in bolj challenging) zaradi večih razlogov. Prvič zato, ker se mi zdi SH Rush igra zelo zelo preveč spewy (in zaradi dokaj švoh tilt kontrole me zna to v zelo depresivne situacije spravit!). Drug, pomemben faktor, je količina materiala za učenje (predvsem filmčkov), ki jih je za FR Rush kar precej več. Last but not least pa je player pool, ki je na SH Rush mizah vsaj pol manjši kot na FR (kar pomeni, da si pri NL100 dejansko istih 100 ljudi podaja cekinčke gor in dol vsak dan).

Dobro, naj si bodi tole zaenkrat vse, če se bo sploh kdo spravu brat tole celotno faflanje (zgleda skoraj kot malo krajše poglavje slabo zastavljene in trivialne kriminalke lol), jutri pa se spet oglasim, že imam v načrtu par idej in razmišljanj glede samega pokra tule gor spravit (Ne obljubljam in-depth analize Hasenbratna, ki vam bo odprla pot do NL1K v 3eh dneh, upam pa tudi, da bo vsaj berljivo).

Lp, Jkob.

Zadnji popravljal J-kob (06-05-2013 10:27:10)

00

Re: Jkob's Blog - it's 2013 already

Hudo default/cool 
Najprej ti želim seveda čim več novega znanja in pozitivnih rezultatov. Se že veselim prebiranju tvojega bloga, saj tudi sam igram Rush, trenutno postopoma na NL25 FR in glede na to, da si odiigral že kar nekaj handov ( bi se dalo izvedet točno številko?) bom z veseljem spremljal tvoje razmišljanje in rezultate seveda. Zanima me tudi kakšen je biu tvoj bb/100 na NL10 oz NL25 če si igrov tud FR? Zanima me tudi, ob katerih urah največ igraš?
  default/smile

00

3

Dobro jutro!

Torej obljubil sem, da tudi danes malo dopolnil tale blog, tako da bom začel z polemiziranjem, zakaj sem sploh odprl blog:
1) Delno je bilo odgovorjeno že v prvem postu, ker je projekt izgubil bistvo in ker mi pisanje bloga daje nekako manj omejitev oziroma večjo širino pri temi pisanja
2) Da bom na  tak ali drugačen način lahko delil moja razmišljanja z ostalim folkom, sploh glede same Rush igre, za kar predvidevam, da bo verjetno marsikomu vsaj malce v pomoč
3) Da lahko notri vključim stvari, ki so manj ali pa sploh niso poker related in s tem ne hodim v OffTopic
4) Ker bi vseeno rad sem in tja pokazal moj napredek (ali nazadovanje lol) v igri, prilepil kak graf, zanimiv hand ali kaj podobnega
5) Da lahko tukaj napišem stvari, ki se mi zdijo pomembne za samo igre in jih posledično tudi sam prebiram znova in znova, da mi ostanejo v glavi (kot nekakšen notebook npr)

OK, to je v grobem kar se glavnih namenov za blog tiče vse, tekom dneva imam namen opisat moj Open-Raising koncept v NL FR, glede na to da sem kar dolgo časa brskal in bral o teh zadevah, ker me je to precej matralo v primerjavi s SH (bom tudi malo grafično prikazu vse skupaj). Zaenkrat pa je to vse, je še malo zgodaj, zdajle lepo spit kavico pa en hitr sešn  default/smile

@ Jony86: Hvala za pozitivne želje! Lepo slišat, da si že na NL25, upam, da prideš še dalj v čimkrajšem času! Hmm, ravno NL25 je stopnja, ki mislim, da sem jo 99% odigral na SH (večina mojega dosedanjega FR udejstvovanja je bila na začetu na NL10). Moj BB/100 na NL10 je bil dokaj majhen (cca 2.1/100) vendar čez dokaj velik sample, okrog 150K handov.  Na žalost pa sem tekom prejšnjega meseca tudi pobrisal celotno bazo na HM (delno zaradi tega, ker sem hotel začet popolnoma na novo, delno zaradi malo slabših rezultatov, delno pa zato ker je bila tako velika, da je vse štekal če sem hotel All Hands Graf pogledat  default/smile  )

LP, Jkob.

Zadnji popravljal J-kob (05-04-2011 09:39:03)

00

4

lepo zastavljena zadeva! se veselim tvojega bloga!

00

5

Hvala Pjer, se bom potrudu narest celotno zadevo čimbolj zanimivo! Hkrati bom pa zelo vesel, če boš sem in tja tudi sam kako mnenje prispeval, glede na to, da razturaš tale gejm!  default/wink

No ja, ker mamo vsi radi lepe grafe, limam svojga od včeraj in danes. Zraven lepim še en zabaven hand, oboje pa je bolj kot ne razvedrilne narave!

http://i52.tinypic.com/o6wbj4.jpg

00

6

Sej vem, da je najbrž večina že vidla tale video, ampak zdle sm mal brskal po mojih videih na telefonu in našel tale biser. Staro, ampak me še vedno nasmeji  default/smile

00

Fak tok cajta nisi nč napisu da sm mislu da si že bankroteru  default/big_smile Am.. spremlu sm tvoj projekt kr od začetka in se mi zdi da si meu rdečo črto krepko navzdol sej men se zdi da si tud sam reku in me zanima kok si kej delu na temu in kako si popravu da ti gre zdj tkole lepo vodoravno  default/smile  hvala za odgovor ker mislm da to tud mene zajebava in morm to nekak odpravt  default/tongue

00

8

lunatic napisal:

Fak tok cajta nisi nč napisu da sm mislu da si že bankroteru  default/big_smile Am.. spremlu sm tvoj projekt kr od začetka in se mi zdi da si meu rdečo črto krepko navzdol sej men se zdi da si tud sam reku in me zanima kok si kej delu na temu in kako si popravu da ti gre zdj tkole lepo vodoravno  default/smile  hvala za odgovor ker mislm da to tud mene zajebava in morm to nekak odpravt  default/tongue

Pozdrav  default/smile

Ravno bankrotiru nisem, sem pa imel kar velik downswing (zato tudi menjavanje limitov, SH/FR in pa sajtov), ampak ni bilo nič usodnega, mogoče le to, da sem se dokončno odloču za FR (kar mislim, da je dejansko dobro!).

Glede NonSD črte pa takole. Prvi faktor, ki je vplival na to, da je šla strmo po bregu navzdol je bilo dejstvo, da sem igral SH; igraš veliko več handov in se posledično znajdeš v bolj marginalnih situacijah in tu je potem, če si šibek postflop (definitivno sem), veliko foldanja. Drugi razlog je bil visok Cbet % (če se ne motim sem ga imel na začetku okrog 75-85%), kar je popolnoma smiselno, saj če cbetaš vsak board in potem ne veš kako naprej in spustiš hand to samo negativno vpliva na NonSD; da ne omenim tega, da če je bil vsaj kolikor toliko dober igralec proti meni, je znal ta visok cbet % exploitat do onemoglosti.

Seveda sem delal na tem (odkar sva prvič govorila z edisom na skypu, ker se on zelo obremenjuje/fokusira na NonSD črto in sem se enostavno nalezu tega, pa tudi dejstvo je, da na dolgi rok tak NonSD winnings kar lepo odžira winrate), prvi korak k temu je menjava igre na FR. Poleg tega, da sem zmanjšal Cbet % (ne zaradi zmanjšanja samega, ampak ob upoštevanju nasprotnika, boarda in skratka iskanja optimalnih situacij za Cbete), sem tudi povečal Turn Cbet % (tendenca Rush igralcev je zelo v smeri floatanja, ker folk vse preveč agresivno odigra na flopu in potem na turnu preda svoj hand in se da to zelo zelo izkoriščat), trudim se maksimalno koristit koncept scare card, bolj se zavedam, kdaj je 3barrel igra dobra in kdaj ne, etc etc. Poleg tega sem imel prej zelo nizek c/r % (recimo 3-5%, kar dejansko pomeni, da sem igral c/r večinoma ulovljene sete in sem pa tja kak nut FD), k sem ga sedaj malo razširil, ker je to zelo močan line, če ga znaš uporabit v pravih situacijah in konec koncev tudi to vpliva na NonSD.

To bi blo nekako to, če se še kaj pametnega NonSD-wise spomnim pa seveda napišem, zaenkrat pa upam, da sem ti vsaj malo nakazal na kaj bodi pozoren.

00

Pa 3betaš igralce s 70% + fold to 3bet pa cold 4betneš parkrat v ugodnih spotih(late pozicije)

00

hvala default/smile) grem zdj sešn bom sam c/r na flopu  default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile ne sj se hecam bom pa se potrudu pa mal dau poudarka na tole k si napisu...  sicer ne igram rush-a ampak a mi poveš na keri strani razn pokerstrategy gledaš filmčke?

E: zdle sm vidu tvoj post edis pa me še neki zanima ker sm enkrat en tvoj post prebrou, se pravi že da ga 3-betam ampak a ti recimo 3-betaš ko nimaš pozicije? ker sam se tega kr izogibam ker kej kmal nastane pi*darija iz tega  default/big_smile  default/big_smile

Zadnji popravljal lunatic (05-04-2011 13:00:03)

00

11

edismah napisal:

Pa 3betaš igralce s 70% + fold to 3bet pa cold 4betneš parkrat v ugodnih spotih(late pozicije)

lunatic napisal:

hvala default/smile) grem zdj sešn bom sam c/r na flopu  default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile ne sj se hecam bom pa se potrudu pa mal dau poudarka na tole k si napisu...  sicer ne igram rush-a ampak a mi poveš na keri strani razn pokerstrategy gledaš filmčke?

E: zdle sm vidu tvoj post edis pa me še neki zanima ker sm enkrat en tvoj post prebrou, se pravi že da ga 3-betam ampak a ti recimo 3-betaš ko nimaš pozicije? ker sam se tega kr izogibam ker kej kmal nastane pi*darija iz tega  default/big_smile  default/big_smile

Ja seveda, tako kot Edis pravi, tudi več 3betanja (sploh pri Rush pokru).

Filmčke zaenkrat na Pokerstrategy.com in pa Cardrunners.com, sej bom mogu še kak sajt najdt v kratkem! Hmm, ja seveda se 3beta tudi izven pozicije, seveda ob primernih nasprotnikih (in pa manj kot v poziciji). Nekdo k odpira 50% iz BTN lahko iz blinda 3betaš z skoraj any two (če seveda ni nek aggro, ki kliče oz 4beta light).

00

hvala default/smile

00

ja, lahko 3betaš če ma okrog 30 steala pa recimo 80% fold to 3bet. js cbetam skor vsak 3betan flop.. je pa odvisn od tvojga image-a

c/r primerne flope(J72r je čist neprimeren) in tiste, ki visok cbet, ta takih J72r jih pa lahko floataš

00

14

edismah napisal:

ja, lahko 3betaš če ma okrog 30 steala pa recimo 80% fold to 3bet. js cbetam skor vsak 3betan flop.. je pa odvisn od tvojga image-a

c/r primerne flope(J72r je čist neprimeren) in tiste, ki visok cbet, ta takih J72r jih pa lahko floataš

Ja 3betani poti so druga zgodba. Tukaj tudi jaz cbetam skoraj vsak flop. Zakaj pa je tak dry board čist neprimeren? A to govoriš, ko imaš set ali ko ga nimaš? Zdaj odvisno od same situacije, ampak npr:
http://i53.tinypic.com/2wd3kmq.jpg

Sicer ni C/R (ampak v primeru, da bi bil OOP bi odigral enako). Tu je nasprotnik, ki odpira zelo wide UTG (zanemarimo da je samo 88 handov), ima 80% flop cbet in 61% fold flop cbet to raise.

Tukaj C/R oziroma Raise ne pride v poštev? Mislim da imam velik fold equity. Moj line definitivno predstavlja set, s takim lineom mu foldam vse PP-je (44, 55, 88-TT, AK, AQ, AJs) poleg tega pa bo z zelo težkim srcem naprej odigral JJ+. Ta line mora bit uspešen v 50%, kar mislim, da proti takemu playerju na tem boardu definitivno je.

Zadnji popravljal J-kob (05-04-2011 14:09:39)

00

15

Še jaz malo dodam na 3-bet.

Edini primer, ko ne naredim continuation beta po 3-betu je, če ostanemo postflop 3je ali več in je board zelo drawy.

Kar pa prilagajam je velikost continuation beta glede na nasprotnika in board...lahko je vse od 40% pota do 100% pota. Primer 40% pota je, da na flopu pade K ali A in board ni drawy. Primer 100% pota je npr. kombinacija nizkih kart s flush drawjem na boardu (jaz imam lahko tudi luft v roki). Kot sem rekel je velikokrat odvisno tudi od nasprotnika, ampak board pri meni igra večjo vlogo glede velikosti CB na 3-bet...rad pa se igram z velikostjo CB po 3-betu.

Lunatic, mogoče tudi to še malo stestiraj in boš vidiš kako se obnese...npr. 40% pota CB se obnese tudi proti preflop limperjem, ko jih že preflop raisnem in oni nato s klicem gledajo flop, ker pač radi gledajo flop...kličejo te potem, če imajo draw, raisnejo, če jih je zadelo....in tako lahko potem še na turnu primerno odigraš, ko imaš informacijo.

Torej malo se poigraj tudi z velikostjo CB po 3-betu...ampak obvezno tudi polariziraj...npr. osebno 40% CB lahko naredim tako z zgrešenim flopom kot s trisom in 2 paroma...medtem, ko blizu 100% CB naredim lahko tako z overpairom kot z zgrešenim flopom na drawy board, ko imam še out...ali pa tudi, če jih nimam (odvisno od nasprotnika).

Še ena ideja...ko narediš 40% pot CB po 3-betu...naredi še 60-70% pot CB na turnu tudi, če zgrešiš in je nasprotnik klical...tako izgleda kot, da si slowplayal na flopu....pri tem moraš biti pazljiv le, če turn kopletira kakšno od vlečk.

Vse kar sem napisal sem uporabljal bolj pri regular 6max cash igri, ne pri Rush igri (ga ne igram).

Zdaj sem pa že preveč povedal o svojih taktikah...ampak so itak polarizirane in vam ne bo pomagalo, če se najdemo za mizami  default/tongue

Zadnji popravljal DvoMi (05-04-2011 14:32:41)

00

Jkob, tvoj line je za thinking playerja zlata jama. Mogoče tuki na NL50 ne dojemajo, ampak sam si vidu parkrat, da na takih boardih ko me raisnejo nikol ne spustim handa, ker je tole 99% bluff oz. v tvojmu primeru spreminjanje svojih 66 v bluff, ki so itak dobre prot overkartam, kar je edino kar ti zapre tale igralc. Prot thinking playerjem boš pa najebu 100%, če boš tole delal. Raisneš tut sete na takle board?

DvoMi, AKx stavim manj ker itak zaprejo, če nimajo, Axx/Kxx pa tolkokrat floatajo da je problem začetnika navadit da v 3betanmu potu bluffa tut turn..naj se prvo nauči cbetat skoraj vse normalno, da parkrat kiksne in se navadi pol pa naj eksperimentira.. ker kr nnaenkrat postat tkole tricky, ga bo zjebal

Zadnji popravljal edismah (05-04-2011 14:56:48)

00

Ok sm zdele lepo use prebrou pa sam tok da odogovorim pol ne bom več pisu da ti ne bomo čist zafilal bloga  default/big_smile  Sm upoštevu vajine nasvete in morm rečt da poleg tega da so karte lepo padale je rdeča črta zlo lepo tekla. Sam sm čist drugačnega mnenja kot DvoMi sj vem da je agresivnost ključ do uspeha sam s c-beti v 3-betanem potu sm zgubu že preveč denarja (mogoče tud zarad tega ker sploh ne znam odigrt) tko da če nism v poziciji jih razn takrt k me zadane ne delam. Spodi je pa še graf od sešna zdele  default/lol  default/lol lepo ti gre uro pa pou pol pa use pade v 5min  default/lol  default/lol  grem raj mal zadihat pol pa nazaj haha  default/smile  Ok to je use zdj ti ne bom več smetiu LP in GL default/cool

http://www.shrani.si/f/3G/sp/1L48I2oD/graf.jpg

00

18

edismah napisal:

Jkob, tvoj line je za thinking playerja zlata jama. Mogoče tuki na NL50 ne dojemajo, ampak sam si vidu parkrat, da na takih boardih ko me raisnejo nikol ne spustim handa, ker je tole 99% bluff oz. v tvojmu primeru spreminjanje svojih 66 v bluff, ki so itak dobre prot overkartam, kar je edino kar ti zapre tale igralc. Prot thinking playerjem boš pa najebu 100%, če boš tole delal. Raisneš tut sete na takle board?

DvoMi, AKx stavim manj ker itak zaprejo, če nimajo, Axx/Kxx pa tolkokrat floatajo da je problem začetnika navadit da v 3betanmu potu bluffa tut turn..naj se prvo nauči cbetat skoraj vse normalno, da parkrat kiksne in se navadi pol pa naj eksperimentira.. ker kr nnaenkrat postat tkole tricky kr naenkrat, ga bo zjebal

Imaš prav, se strinjam. Ampak tip ima na turnu cbet 100%, kaj naredit potem, preprosto foldaš? Ker ta line je potem še bolj exploitable, če delaš tako vedno z PPji, ko ne zadaneš.

DvoMi: Ja seveda je tudi sizing pomemben, ampak mislim, da to ni stvar, ki bi jo delal tako po reglcih kot si ti napisal. Ker če polariziraš tako, da narediš potsize Cbet tut z luftom, investiraš veliko denarja, ki ga potem preprosto prepustiš če te rejzne in obratno, če polariziraš tako, da narediš 40% Pot size Cbet ko imaš tris oz 2 para ali močnejše pa zgubljaš value. Enak učinek dosežeš če ohraniš Cbet pri npr 2/3 konstantno, in je tako popolnoma depolariziran in boš zelo hard to read. Te 40% cbet oziroma 100% cbet se bolj splača uporabljat proti ribam oziroma igralcem, ki niso niti malo pozorni na to in ni potrebe po balansiranju, kjer greš preprosto lahko na full value oziroma s tem, da investiraš malo dosežeš enak učinek kot če bi dal notri 2/3 pota.

Lunatic: Me veseli, da se vidi nek učinek in da sem lahko nekaj malega prispeval k temu!  default/wink

P.S.: Naj si bodi zadosti s to debato, da mi popolnoma ne nasmetimo bloga, če pa je še kaj za povedat na to temo, pa se komot odpre nov topic in tam nadaljujemo!  default/wink

Zadnji popravljal J-kob (05-04-2011 15:08:55)

00

19

A z 77 bi ga tud CR na unle flop?

00

20

Kady napisal:

Verjetno, da ne. Sej pravim, da ima Edis prav  default/wink

00

21

Kady ma point tule. Tele 66 so na tistem potu pravzaprav hend spremenjen v bluff. Ker 77 je skoraj glupo rerejzat glede na to, da nasprotnik ne more imeti nevem kaj. Če ma JJ ti akcijo pokvari samo A ali pa K če pade v turn.

Evo butasto vprašanje glede tistega henda. Kaj bi naredu na turnu če bi te plačal? V primeru da pade AS in v primeru da pade 9ka ter v primeru da popari 3jko? Si se v vseh treh primerih predal na turnu?

...lahko pametuješ kolko hočeš, ampak je tvoj post še vedno pod mojim...

22

100jko napisal:

Kady ma point tule. Tele 66 so na tistem potu pravzaprav hend spremenjen v bluff. Ker 77 je skoraj glupo rerejzat glede na to, da nasprotnik ne more imeti nevem kaj. Če ma JJ ti akcijo pokvari samo A ali pa K če pade v turn.

Evo butasto vprašanje glede tistega henda. Kaj bi naredu na turnu če bi te plačal? V primeru da pade AS in v primeru da pade 9ka ter v primeru da popari 3jko? Si se v vseh treh primerih predal na turnu?

Ja sej pravim, je Edis že prej isto vprašu kot Kady. Pravim, da se strinjam, nekako se mi je zdelo v tej situaciji dobr line, ker se mi dozdeva da mi zapre v 80% primerov tamle na flopu. Zdaj če bi pa naprej gledal, pa barrelam definitivno na A in 9, 3 pa ne spremeni moči njegovega ranga, tako da verjetno kliče še turn barrel. Mislim da na A turnu foldamo vse 44, 55, 88-QQ, hande, ki jih ni zaprl na flopu (mogoče celo KK in AK s katerim je klicu na flopu; na flopu mislim da če villian že kliče, kliče z 44, 55, 88-QQ, mogoče KK in AK).

Ampak sej pravim, imate prav, call je najboljša opcija.

Zadnji popravljal J-kob (05-04-2011 16:34:44)

00

23

Zdajle sem v 3eh dneh pogledal kar par filmčkov, tako na PS.com kot na CR.com, in bi za vse, ki igrajo Rush, priporočal naslednje dva:

Rush Poker - Sixpeppers (Cardrunners)

Sicer je filmček star več kot eno leto, tipson igra brez HUD-a, ampak ima zelo zelo dobre razlage in pa dokaj agresiven stil, ki mi je noro všeč!

Secrets of Poker Part 1 - Cornie4ever (Pokerstrategy)

Gre za NL200 FR Rush video, ampak dobro obdela osnove, glede samega bankrolla, igre in pa tudi zelo poučni handi!

Zelo zanimiv za ugotavljanje "Comftorable" Bankrolla je njegov JTs test: in sicer če si pripravljen odigrat 5bet shove z JTs BB vs BU (najdete v videu)!

In še dobra misel na isto tematiko:
* Playing good includes big moves with your whole stack! Scared? Don't Play.

00

24

zakaj 3 betat igralce z veliko steala, ki foldajo 80% na 3 bet, če jim pot z lahkoto vzameš na flopu ali turnu ker veš da ima ogromen range  in z njegovim cbetom s tem še povečaš non SD. razen če so za tabo igralci ki bojo squeezal light. sam veliko raje 3betam igralce ki kličejo 3 bet in ogromno foldajo na CBet v 3bet potu. moje mnenje glede 3 betanja v ekstremnih situacijah... mogoče sm pa samo fish default/wink.. aja pa GL GL GL default/smile

Zadnji popravljal Brmat (05-04-2011 17:21:35)

00

25

J-kob napisal:
Kady napisal:

Verjetno, da ne. Sej pravim, da ima Edis prav  default/wink

Lol si se hitr vdal, jaz ene tud z 77 tkole nazaj, sam kak $ manjši raise. Lih zato da vidjo da sem sposoben (sam to pač prot regom, kateri si bodo to označili).

00