Re: "$talker" - na poti do profesionalca!?

hand 1 variance ...glede na odigrano bi jaz razmisljal da ima KK AA ali QQ. Ce si bil odlocen zatikat,raise more pre. Kaj si mislil da ima AQ ?
hand 2 shorty
hand 3 shorty
hand 4 overplayed AA ...ti check, nasprotnik pot, ti min raise, nasprotnik zatik in ti placas ? wtf ?!?

00

Mihec, kolega, ti si mi rahlo  suspekten......

7.10.2011  9:07

Vceraj s kolegom (break even player na PS NLH10, vendar ni vec aktiven)

10.10.2011  10:07

z izkusenejsim kolegom (sicer neaktiven bivsi break even NL20 igralec)

v temi Pokershowdown contest
5.10.2001 11:09

Sem pa sel v akcijo in dobil feedback od novega "coacha". Frienda, ki je ex. six max player in sedanji winning player na heads up

7.10  8:04

Ker njegova glavna dejavnost je se vedno igranje pokra in ne coaching. Tko da decko rabi tud svoj mir. ;-)

a ta tvoj prijatel res obstaja, ali ga samo ti vidiš,kako sedi ob tebi in ti ure in ure razlaga, kako bi lahko boljše odigral hend?
komu je bolj podoben?
Philu Iveyu, ali Tomu Dwanu??
ali pride sam Gus Hansen k tebi na kokto??

Zadnji popravljal maliprofi (10-10-2011 23:30:24)

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

28

Mislim da si mal faliu "sport" kolega michi...brez zamere

00

a ta tvoj prijatel res obstaja, ali ga samo ti vidiš,kako sedi ob tebi in ti ure in ure razlaga, kako bi lahko boljše odigral hend?
komu je bolj podoben?

Al pa ga Stanić coacha?  You never know...

Don't be racist. Be like Mario. He's an Italian plumber created by Japanese people who speaks English and looks like a Mexican.
And runs like a jamaican and jumps like a black man And grabs coins like a "Ongame Jew" default/smile
00

30

Megalodon napisal:

komu je bolj podoben?

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRiy6wcJIiO910Cj34xoqMNi3PPr9h-GdEnDQX8CTPJdJSJ2DHVrp3nk2sq

00

RUS napisal:
Megalodon napisal:

komu je bolj podoben?

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRiy6wcJIiO910Cj34xoqMNi3PPr9h-GdEnDQX8CTPJdJSJ2DHVrp3nk2sq

Sarkazem ON default/smile Ne jemlji si k srcu default/big_smile

Zadnji popravljal Megalodon (11-10-2011 00:08:02)

Don't be racist. Be like Mario. He's an Italian plumber created by Japanese people who speaks English and looks like a Mexican.
And runs like a jamaican and jumps like a black man And grabs coins like a "Ongame Jew" default/smile
00

32

http://c2.api.ning.com/files/xBiyfwTfQvBN1fTXpfv13fHxDPWE839O3PmHZ7S293KozJTeooV5KIydWEObFktBc7qlQTPNuzk*bYQelBdHUkAiIbltQm-x/BoratVeryNice.jpg

00

33

maliprofi napisal:

a bejs no. default/tongue
niti ne vem ce bi na to odgovorjal, ker bo to se en threat v stilu tistega na J-kob blogu nedavno.
no, pa dajmo vseeno...

maliprofi napisal:

nakateri imamo vec kot enega prijatelja. a ni to fino, da imas vec prijateljev. default/smile
bo pa drzalo, da si pa tu zadel da gre za istega. bravo.
NL10/NL20 tip baje igral oboje breakeven.
(not that much of a difference - is it?)

je pa decko vceraj nalozil 200$ in hopla, zopet v akciji na bwinu, ko je ugotovil da je na ongame bl soft konkurenca kot na PS.
Po 4k handih ima WR= 6BB/100, tko da lahko da bo naslednji post ze "winning player". In potem bo to spet ista oseba. A ne! ;-)
[ti vnaprej pomagam, da si ne bos zopet prevec dela nalozil]

maliprofi napisal:

Sem pa sel v akcijo in dobil feedback od novega "coacha". Frienda, ki je ex. six max player in sedanji winning player na heads up

jah, tu pa si se zmotil. tu pa nastopi faktor drugega prijatelja.
in ne bos verjel. imam tudi tretjega (v pokru), pa se enih 100 v real lajfu. ;-)
na FBju sicer neki cez 300, ma ne morem lih vseh stet za prijatelje!? Al kako? default/tongue

maliprofi napisal:

Ker njegova glavna dejavnost je se vedno igranje pokra in ne coaching. Tko da decko rabi tud svoj mir. ;-)

uff, tole pa je trditev. hehe. bom zacel ze dvomit v svoj vid in razmisljat, da sem v kaksnem shizo stanju. default/tongue
aja, pa locit moras sedaj dva osebka - eden je kolega, s katerim sedaj skupaj igrava, drugi pa "coach", ki je prej igral NLH SH, vmes NLH HU, sedaj pa igra HU PLO 1/2, 2/4. No zdej pa bo malce bolj logicno tud zate. A ne? ;-)

maliprofi napisal:

komu je bolj podoben?

ga naslednjic pogledam malce bolj od blizu in sporocim. a prav? ;-)

PS: pocasi prihajam v stanje, ko se taksnim postom lahko samo se smejim. hehe...svasta! default/smile
PS2: verjamem, da je tezko dojeti, da so nekateri tko odkriti in transparentni. verjetno deluje to malce naivno in zna se zgodit da se bo na podlagi izkusenj tud kmalu spremenilo ali vsaj prilagodilo. default/tongue

Zadnji popravljal michi (11-10-2011 10:26:35)

Michi - "The $talker"
00

34

AtomAnt napisal:

hand 1 variance ...glede na odigrano bi jaz razmisljal da ima KK AA ali QQ. Ce si bil odlocen zatikat,raise more pre. Kaj si mislil da ima AQ ?

Na teh limitih bi blo tud to mozno. default/tongue
Drugace pa ja - agree da sem sel premal gor na pre.

AtomAnt napisal:

hand 4 overplayed AA ...ti check, nasprotnik pot, ti min raise, nasprotnik zatik in ti placas ? wtf ?!?

za tega se pa posipam s pepelom. cist v k...., ma je bil res prvi hand, ko sva ostal brez igralcev in kje sm si mislu, da mu bo na prvi hand padu straight na flopu. default/tongue v nasprotnem pa res verjetno non-sense. agree.

se komentar coacha:

"Ase imas na super nevarnem boardu, ki ti ni niti najmanj vsec. Ponavadi checknes, ce imas hand, ker zelis inducat bet, kar si ga, ampak ne priporocam, ker se gres guessing game kaj ima. Pomoje je najboljsi line flop bet/turn bet (fold to a shove), c/c river ce pade varni non-spade, c/f ce pade spade. Flop moras stavit, ker si oop, board je terrible, tvoj hand je kar grozen tu zdaj, ceprav si imel pf AA. Ce te raisa, je tu zdaj odvisno od igralca, ampak hand range ki ga ta flop zadene (ponavadi rabis miracle v tem primeru, ali pa ima soliden draw (proti AA, mind you)). tako da stavis, dokler ne naletis na neki hudi resistance. Turn pa moras stavit, ker ce te je na flopu floatal, je njegov range sila polarized (te ima crushed, ali ima neki 68ss ali kaj slicnega). Ce je tricky trappy, ali pa neki aggro (se pravi, imas dober read kako igra), pol je turn check tudi moznost. Ker pa pogosto ne ves, pa lepo igraj enostaven poker in idi na bet/fold turn. Po flop floatu/turn reraisu brezskrbi da ima."

"Ker pa velikokrat ima neki flushdraw na turnu, par+flush draw, flush draw, etc. stavis ob nescare turnu zato, da zaracunas drawom, morebiti koncas hand right there."

Michi - "The $talker"
00

35

Evo, danes zopet zacel nazaj na NL20, potem ko smo zadnjic malce tiltnal po -5BI na NL20 in potem se dodatnih -5BI na NL4. default/tongue
Danes tako zacel na NL4, da malo povadim za PSD in da se navadim teh donkov, ki zarivajo nemogoce zadeve na teh limitih (btw: to je najnizji limit na bwinu default/tongue). Ni blo srece in sem mel dost te se it te igralniske (ne)srece, pa sem se po 500 handih lotil visjih limitov. Heater je bil izjemen. Med drugim so prileteli tudi Quadsi, ki pa jih je vedno tezko vnovcit, ce jih je 3/4 ze na boardu default/tongue
http://tinyurl.com/63e97vh

Bilo je ze cca. +3BI v manj kot 500 handih, potem pa tale hladen tus:
http://tinyurl.com/6cft8gy
Klasicni bad beat? What could I do here?

Da bi se nato malce resil s temle, kjer sem mu dal range glede na njegov VPIP (69) tud devetke in 10tke - torej 50% 50% da ma nad ali pod mano: http://tinyurl.com/684e38c
Tu bi verjetno moral zarint AI na turnu, ce sem se ze to sel?

In da mi koncno v zadnjem vzamejo vse skoraj vse, kar sem danes nagrindal:
http://tinyurl.com/684e38c
Za tega mi se vedno ni jasno, kako bi ga odigral bolje?

Se danasnji graf:
http://si.pokerpro.cc/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/si.pokerpro.cc/100000/9000/109413/thumb/p16bv0gttgtp717o78be1vud150n1.JPG

Zadnji popravljal michi (13-10-2011 18:09:27)

Michi - "The $talker"
00

36

michi napisal:

In da mi koncno v zadnjem vzamejo vse skoraj vse, kar sem danes nagrindal:
http://tinyurl.com/684e38c
Za tega mi se vedno ni jasno, kako bi ga odigral bolje?

Tale je bil napacni link. Na tem handu sem enga donka se prijetno obral.
Tule so me pa potem dokrajcili:
http://tinyurl.com/5swk8rv
Bi mi kdo znal povedat, kako tega odigrati bolje? Tnx.

PS: vidim, da moram se kaksne winning hande postat, da ne bom samo negativen imidz buildu. ;-)
PS2: coacha v danes  nimam ravno na voljo...

Zadnji popravljal michi (13-10-2011 18:16:51)

Michi - "The $talker"
00

michi napisal:
maliprofi napisal:

a bejs no. default/tongue
niti ne vem ce bi na to odgovorjal, ker bo to se en threat v stilu tistega na J-kob blogu nedavno.
no, pa dajmo vseeno...

maliprofi napisal:

nakateri imamo vec kot enega prijatelja. a ni to fino, da imas vec prijateljev. default/smile
bo pa drzalo, da si pa tu zadel da gre za istega. bravo.
NL10/NL20 tip baje igral oboje breakeven.
(not that much of a difference - is it?)

je pa decko vceraj nalozil 200$ in hopla, zopet v akciji na bwinu, ko je ugotovil da je na ongame bl soft konkurenca kot na PS.
Po 4k handih ima WR= 6BB/100, tko da lahko da bo naslednji post ze "winning player". In potem bo to spet ista oseba. A ne! ;-)
[ti vnaprej pomagam, da si ne bos zopet prevec dela nalozil]

maliprofi napisal:

jah, tu pa si se zmotil. tu pa nastopi faktor drugega prijatelja.
in ne bos verjel. imam tudi tretjega (v pokru), pa se enih 100 v real lajfu. ;-)
na FBju sicer neki cez 300, ma ne morem lih vseh stet za prijatelje!? Al kako? default/tongue

maliprofi napisal:

uff, tole pa je trditev. hehe. bom zacel ze dvomit v svoj vid in razmisljat, da sem v kaksnem shizo stanju. default/tongue
aja, pa locit moras sedaj dva osebka - eden je kolega, s katerim sedaj skupaj igrava, drugi pa "coach", ki je prej igral NLH SH, vmes NLH HU, sedaj pa igra HU PLO 1/2, 2/4. No zdej pa bo malce bolj logicno tud zate. A ne? ;-)

maliprofi napisal:

komu je bolj podoben?

ga naslednjic pogledam malce bolj od blizu in sporocim. a prav? ;-)

PS: pocasi prihajam v stanje, ko se taksnim postom lahko samo se smejim. hehe...svasta! default/smile
PS2: verjamem, da je tezko dojeti, da so nekateri tko odkriti in transparentni. verjetno deluje to malce naivno in zna se zgodit da se bo na podlagi izkusenj tud kmalu spremenilo ali vsaj prilagodilo. default/tongue

default/big_smile default/big_smile šala, brez zamere default/tongue

"To win at poker, you have to be very good at losing."
                                                                     - Tommy Angelo
00

J8s  check behind river, če te dva plačujeta flop in turn, ker drugače se ti lahko naredi ravno to kar se ti je zgodilo, da staviš river in si raisan, na kar ne veš kaj storiti, si skoraj vedno premagan a foldati ne moreš.

56s ne trepiraj v nedogled, ker bodo overcards na later street.

AQ nekako standard, možen bi bil nekoliko večji value na river

00

39

AtomAnt napisal:

J8s  check behind river, če te dva plačujeta flop in turn, ker drugače se ti lahko naredi ravno to kar se ti je zgodilo, da staviš river in si raisan, na kar ne veš kaj storiti, si skoraj vedno premagan a foldati ne moreš.

verjetno res boljse tako. ideja je bla, da z nizjim flashom bo poklicu. potem pade pa se moznost za lestvico, pa sem poskusal mal value ven dobit. verjetno res nesmiselno rint v probleme, ce ni treba. spet sem mal prevec gledal njegove statistike (visok VPIP, pa sem mu dal sirsi range).

AtomAnt napisal:

56s ne trepiraj v nedogled, ker bodo overcards na later street.

Good lesson this one. Tu sem sicer zelel presenetit kaksenga junaka, ki caka barvo.
Torej po tvoje odigrati reraise ne turnu. Kaj potem v primeru da raisa nazaj?

AtomAnt napisal:

AQ nekako standard, možen bi bil nekoliko večji value na river

Tu opazam, da mi donki zadnje bete foldajo, ce so preveliki. Vcasih se grejo do pol pota, ce le ta ni prevelik. Ponavadi tretjina, kadar so ze fino tinvestirani in pot comited, pa kao nekaj majo neki hand, ki ga nocjo spustit brez SD. default/tongue

Michi - "The $talker"
00

56s ... ti si bil preflop 4xbb raise in bb plača. 556 flop nimaš kej čakat in trapirat, saj je zgrešilo standardni raise hand, in te bo večina plačala cbet s super wide handom če so že plačali preflop.

bet flop, bet turn if raised, shove. v tem primeru bi bil izid handa isti, samo linija bi bila drugačna, boljša. 56s hand je pač bad beat, ker je pač zadel 2 outer, 8%.  noben ni šel broke zaradi bad beats.

flush hand še dodam glede na tvoj komentar.. nižji flush bo največkrat block betal river. polet tega te premaga Ax Qx flush, kaj bo deval allin tukaj.  check behind river.

00