Tema: Phil Ivey pobral že drugo zapestnico na WSOP 2009

Phil Ivey pobral že drugo zapestnico na WSOP 2009

http://i40.tinypic.com/15dp1l0.jpg

Po zmagi v $2,500 Omaha/Seven Card Stud Hi-Lo Eight or Better izgleda, kot da bo Phill Ivey osvojil pravo bogastvo na spremljevalnih eventih WSOP 2009.

Ivey je preživel brutalno finalko polno profesionalcev, in v hads-up uničil Ming Lee-a, ter si tako prislužil že sedmo WSOP zapestnico v karijeri!

To je njegova druga zapestnica na WSOP 2009 in sedaj naskakuje svoj rekord iz leta 2005, ko je osvojil 3 zapestnice.
Prvo zapestnico na WSOP je Ivey dobil na $2,500 No Limit 2-7 Lowball eventu.

Po lanski netrofejni seriji na WSOP 2008, izgleda, da je Ivey letos velik favorit za najboljšega igralca 2009 WSOP.

»Mislim, da nisem bil pri stvari,« je Ivey dejal o 2008 WSOP.

»Trenutno se počutim odlično. Mislim, da sem imel lansko leto veliko, distraktorjev ki so prihajali iz zasebnega življenja.«

Ivey ima sklenjene stave glede zapestnic z: Daniel Negreanu-om, Ted Forrest-om in Doyle Brunson-om, a glede te teme ni bil preveč zgovoren

»Pobral sem vse stave z zapsetnicami« je bilo vse kar je povedal!

Finalka je poskrbela za brutalno borbo za vse udeležene: v top 9 so bili me drugimi Ivey, Carlos Mortensen, Dutch Boyd in Jon Turner.

Na koncu v three-handed igri so ostali Ivey, Mortensen in Lee. Lee je bil short stacked večino igre in izgledalo je da bo finale potekal med Mortensen-om in Ivey-em.

Mortensen je izpadel tretji, in odnesel $89,342.

Lee se spopadel z Ivey-em in za kratek čas prevzel chip lead. Ivey je potem kmalu izločil Lee-a v Stud-8 handu, ki se je končal z trisom Q za Ivey-a proti paru J-anezu. 

Njegova zmaga mu je prinesla 7 zapestnico v karijeri, a Ivey si jih želi še več.

Erik Seidel je v vodstvu pred Ivey-em z 8 zapestnicami v karijeri.

»Sedaj sem eno bližje Erik-u« je izjavil Ivey.«Ni nič osebnega. Lepo je naskakovati rekorde drugih ljudi. Piše se zgodovina pokra!«

»S tem ko postajam starejši se začenjam zavedati, da je pomembno koliko trofejnih zapestnic zberem v karijeri. Vem da imam možnost, da postanem vodilni v številu zapestnic, če bom nadeljeval v takšnem slogu!« 

Ivey je za zmago domov odnesel $220,538.

00