Tema: Turnirska situacija

Imamo 35k na katerega se nabildamo iz začetnega stacka 30k, ko pokrademo par potov. Nasprotnik (Andy Frankerberger) je na naši levi in ima 26k. Smo na UTG+1 in min raisnemo na 400 z QQ. Plača nas 7 igralcev skladno z našim imagem. Pot size 2.800. Flop pade J9c8 rainbow. Pridem 2.400 in me Andy plača. Turn pade 6c - možnost backdoor flush-a. Jaz check, Andy stavi 4.000. Jaz po premisleku plačam. Pot size: 16.000. River 4s. Jaz check, Andy bet 5.025. Kaj bi naredili vi ?

When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.
30

2

Re: Turnirska situacija

jaz mu zaprem. k ti močno kontinuiaš v turn v sedem igralcev, mi zgleda njegov call takoj za tabo zelo močan. po moje ma set, al pa top 2, ( par + 10tko mogoče ). lohk ga pa pocahnaš z blokerji:)

20

3

kogoj napisal:

jaz mu zaprem. k ti močno kontinuiaš v turn v sedem igralcev, mi zgleda njegov call takoj za tabo zelo močan. po moje ma set, al pa top 2, ( par + 10tko mogoče ). lohk ga pa pocahnaš z blokerji:)

"Kontinuiru" v sedem igralcev je na flopu in ne na turnu? Na turnu je hero čekiru.

00

4

ja, na flopu sem mislu

00

5

Mogoče podatek kolk je buy in turnirja bi prav prišel. A se gre za live ali online turnir?Glede na starting stack predvidevam live turnir, pa tud 7 playerjev vidi flop je bolj tipično za live turnir.
V glavnem moja ocena situacije. S QQ na J98rbw flop v 7 way-u nisem prov nič excited. Vsekakor ne c-betnem skor pot na flopu v tolko ljudi, ker zapre ti nihče nič od boljših handov, par+str.draw tudi ne, edino kar mogoče dosežeš da nekdo ki je takoj za tabo in tako v sendviču, ker ima še veliko playerjev za sabo, ti mogoče zapre 98 (bottom 2), in pa mogoče koga z T8/T9 eliminiraš iz handa, kar je kul. Jaz sem v tem spotu deloma nagnjen k majhnem c-betu, ker isto dosežeš, ter obdržiš manjši pot, drugač pa mogoče check-callnem flop, glede kako se situacija odvrti. Tudi check-fold je opcija, če je na flopu več playerjev vpletenih. V multiway potu boš težko pripeljal QQ do riverja, še težje bo to na showdownu winning hand.
Glede na to kako si ti odigral, in si uspel ostati na turnu HU, potem je river call. Ker če turn plačaš, potem moraš tudi river, saj turna nisi plačal za improvement!!!, ampak ker misliš da si dober. Potemtakem si dober tudi river, ki ne spremeni ničesar. Je tako?

40

EPT?

00

Preflop live je moj betsizing še zmeri več kot minirejz, da ne plača glih cela miza.
River v tvojem primeru fold.
Flop definitivno manjši cbet(recimo 1500) in pol odvisno od števila callerjev igram naprej.
Zgaga je naredu dobro analizo, sam pomoje se morš odločit na flopu, a bi rad izoliru pot al obdržou manjši pot ker oboje v 8way potu ni možno default/smile

10

Torej pot se je odvijal na EPT9 SanRemo pred parimi dnevi. Rad bi slišalk še par komentarjev preden povem, kako se je hand odvijal dalje ... dalje ..

When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.
00

Malo off: Mislim da sm igrau že s tabo parkrat u GO, velik močn možakar z očali? default/big_smile

00

Jaz bi ravno tako plačal na riverju, same reasoning kot pravi zgaga. Nimam izkušenj s tem igralcem, ampak če je res dober igralec, tko deep nebi bil tako zelo prepričan da ima monster na tem riverju, ki na s premaga, ma v range-u vse možne J kombinacije, ravno tako če je observant in ve, da ti veš kaj je value bet, možno da dela bluff da te spravi z boljšega henda, ...zato je več kombinacij kjer je profitable da pokličemo kot zapremo, imho...

"Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future." - JFK
00

@rapala - nisem ravno reden gost Gorice, tako da se verjetno motiš ...

00

@Zgaga - vprašanje tukaj ni call (jasno je, da turn call pomeni tudi river call) ali fold temveč v primeru da ima value hand, ki je slabši od našega - recimo Jx ali bo plačal naš raise. Jaz sem razmišljal v smeri velikega raisa - recimo v velikosti celotnega pota, ki izgleda kot bluff (to bi bil v tem primeru moj all-in) pa to vendarle ni.
Kot rečemo sem se vseeno odločil za bolj varno varianto in naredil call. Kaj mi pokaže mojster Andy - 7 default/clubdefault/club . Torej je plačal za gor/dol na flopu (dejansko je imel samo gutshot) skoraj cel pot in imel tudi backdoor flush opcije.
No pot sem si zapomnil in mu vrnil naslednjič z mojim favorite handom 2 spade: 3 spade: , kjer sem seveda na turnu imel nuts  default/big_smile .
Pa me je potem on plačal turn in river dva močna beta z TPTK  default/big_smile .

01

13

No to je pa kr neki. Zarad mene se lahko piše Phil Ivey, to je pač ovčarski play. Plačevat flop v potencialnem multiway potu s spodnjim double gutterjem je pa pač bedarija.
River big raise je pač lahko na takem bordu samo bluff, da ti zapre kakšne 2 para. Ne vidm handa ki te plača, da ga premagaš, razen če je res hud level vzpostavljen že prej in je hand HU od samega začetka, potem se lahko z Jackom levelne in plača, te da recimo na AT / missed draw, ampak to so že višje inštance.

20

Torej bi vsi nardil isto, kot si sam default/smile se vedno si 100bb deep, nima smisla na tako koordiniranem boardu delat value raise-a, ker te ne poklice slabsi hand
...

"Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future." - JFK
00

wtf pregamo ja samo bluff? Že v turno je fold saj v takšen multiway game in board si potencialno zelo odzadaj...

Vonj dobička je prijeten, naj prihaja od koderkoli.
01

limp preflop

20

tak se to špila na eptjih ja.  default/palecgor   default/big_smile,eni se bojo pa celo življenje drkali na microtih pa jebali ježa s trikrat več znanja default/lol  default/tongue ..isto kot situacija v svetu trenutno,nepravično u 3 pizde materne  default/lol,ampak psi lajamo,karavana gre naprej  default/roll  default/lol

Zadnji popravljal nejc1805 (12-10-2012 01:22:13)

Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.
20

@Nejc: Zakaj meniš, da je nepravično, da imajo eni več in drugi manj. Recimo kaj pa si ti naredil, da bi bil recimo bogat ?
Jaz sem npr. 16 ur na dan / 6 dni v tednu delal 10 let, da sem prišel do statusa, ki ga imam sedaj. Pa nimam nobenega strica v ozadju, ki bi me "vpeljal" v posel. Samo eni nikdar niti poskusiti nočejo, ker posledice v Sloveniji, če ti ne uspe, so katastrofalne, saj te okolica dobesedno povozi s svojo privoščljivostjo. No po drugi strani pa je fovšija slovenski nacionalni šport #1  default/smile .

10

pijan sn bil pa sn nekaj spesno skupaj. v bistvu se pa tud zdaj trezn strinjam sam s sabo  default/big_smile .. mah ,letelo je na tvojga prijatla 5 default/club  7  default/club ,ti bi pa tud lahko zaprl  default/tongue .. drugače se pa strinjam tud s tvojim postom  default/palecgor

Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.
00