Tema: zdravo klapa

Pozdravljeni,
čeprav sem poker že prej igral (a zelo redko) sem se povsem zaljubil v poker pred malo več kot mesecem dni ko sem poker kot igro bolje spoznal, ko sem z namenom se malo bolj pripraviti ( strategijo in podobno) na live turnir z prijatli prebral nekaj člankov na različnih forumih. Sem namreč zelo analitična oseba in ko sem malce bolj spoznal kako dejansko zapletena in izjemno strateška igra je poker sem bil dokončno "hooked". Če ob temu dodamo še to da ob današnjih softwerskih dodatkih je možna analiza igre, igralcev tendenc itd mi ni blo pomoči default/smile Ker sem trenutno tudi brezposeln  imam časa na pretek in sem do sedaj prebral že par knjig in ogromno objav na različnih forumih. Trenutno seveda igram na dnu NL2 kjer mi je knjiga Crushing the Micros ogromno pomagala na začetku kako zmagovati na teh limitih. Trenutno po 16k odigranih handih imam recimo win rate cca 5 BB/100, čeprav se zavedam da je to zelo majhen vzorec a vseeno se mi zdi da vsakemu začetniku je večja vzpodbuda zmagovati kot izgubljati default/smile

Drugače sem star 33, rojen v Ilirski Bistrici, študij dokončal v Portorožu, nato delal in živel 6 let v LJ sedaj pa že dve leti živim v Kobenhavnu.

Za konec pa eno začetniško vprašanje, namreč čeprav igram NL2 CG me zelo navdušujejo MTTji in SNGji. Torej kaj priporočate začetniku da se na začetku drži ene vrste igre ali se lahko tudi malce žonglira med temi tremi glede na to da je strategija in koncepti med njimi različni?

LP

00

Re: zdravo klapa

velika večina mtt/sng igralcev ima kljub "dolgim" karieram malo poker znanja,
saj je večina ključnih situacij odigrana z majhnim številom BBjev.

Na CG imaš več al manj 100bb+, in bo večina rok odigrana postflop, in tukaj bo potrebnega več razmišljanja.
Zato ti svetujem, da nadaljuješ z grindom keša, dokler recimo ne premaguješ vsaj NL10, še bolje NL25. Takrat boš
imel neko trdno osnovo za gradit naprej + nekaj bankrolla se bo nabralo, in boš lahko razmislu v katere vode se podat naprej,
naj bo to mtt, sng, cash...

LP GL

00

3

Pozdravljen  default/smile

ponavadi priporočajo, da se na začetku posvetiš eni igri CG,stt,mtt, PLO nekako hitreje pride do nekega napredka ...

se pravi če si začel na kešu ostani tam in igraj čeprav , ko si še vedno na nl2 lahko tudi kaj drugrega opletaš default/smile probaj pa se sam odloči ...

gl

"People, I just want to say, you know, can we all get along?"
00

Ja verjetno je najboljše da se držim samo CG na vsaj dokler ne priguram vsaj do kakšnega NL50.

Hvala

00