Re: Svarilo pred stakanjem semi pokerpro-ja

Jebiweter napisal:

Ravnokar sem v Novicah zasledil prispevek:

http://www.slovenskenovice.si/novice/sl … vecah.html

meni se tole zdi super zadeva, pa tako kot je rekel azo lepo denar na roke mami Zvonki  default/smile

pa še mi nekaj zberemo.

P.s. Scorpio, vsak ima kdaj trenutek slabosti:D res lepo videt da si popravil svojo napako, lepa odlika ni kej.

00

202

a kdo pozna ta primer osebno?
ker me zanima, ali je dejansko tako, ali so samo Novice tako predstavile

00

203

azo napisal:

Kot obljubljeno, bom ta 1k€ potalal tistim ki res nimajo. Cez par dni grem na eno malo daljse potovanje tako da bom to naredil ko se vrnem.

Ce ima kdo kake predloge oz. pozna koga, ki bi denar potreboval naj me PM-ja (denar se bo dal na roke, tako da vse agencije in dobrodelne organizacije odpadejo.)

Kaj pa recimo za živali, glede na to da si morda še težje same pomagajo kot ljudje?

00

204

Jaz bi predlagal, da se denar nameni nekomu, katerega zgodba še ni medijsko izpostavljena, saj tem najverjetneje že kdo drug ponudi pomoč..

Zadnji popravljal mongo (12-10-2011 20:48:05)

00

205

@mtvdeum: Zivalim ne mores dat denarja na roko. Sj ne recem, da so vse take organizacije lopovske, ampak moje izkusnje z njimi so zelo zelo slabe, ce tako ravnajo tudi z denarjem jim ne bi dal niti centa!

PunBB bbcode test
00

206

idl3r napisal:

@mtvdeum: Zivalim ne mores dat denarja na roko. Sj ne recem, da so vse take organizacije lopovske, ampak moje izkusnje z njimi so zelo zelo slabe, ce tako ravnajo tudi z denarjem jim ne bi dal niti centa!

se strinjam s tabo, samo če prineseš v zavetišče za 1k eurov pasje oz. mačje hrane, težko z njo naredijo kej druzga kot da jim jo dajo default/smile

00

207

Ker je ze bil komentar glede predlogv za izvedbo dobrodelne akcije. Meni osebno se mi zdi FUL pomembno, da je tisti, ki je prispeval denar tudi zraven, ko se denar izroca.

Za vecino od nas je najlazje shipnit nekomu neko cifro $$ na MB in prepustit da se drugi ukvarjajo z izrocilom denarja.

Za ljudi v stiski se mi pa zdi ful pomembno da se jim ne ponudi samo golo financno pomoc ampak tut pozornost in razumevanje. To se pa da na najlepsi nacin pokazat le tako, da se vsi zberejo in nesejo denar - da ljudje dejankso vidijo da niso sami in lahko na izrocen denar asocirajo tut neke obraze ljudi.

00

208

bravo azo.

@mtv:za živali smo zbirali denar v prejšnji dobrodelni akciji, letos so na vrsti otroci...

00

209

nekaj imam v mislih, da sem perd kratkih bral o nekem vrtcu, ki je zelo dotrajan. se kdo kaj spomni o tem?

00

210

prlek napisal:

nekaj imam v mislih, da sem perd kratkih bral o nekem vrtcu, ki je zelo dotrajan. se kdo kaj spomni o tem?

Komu pa bi dal za ta vrtec denar, občini?

00

211

to mas prav ja... tu ne bi mogli direkt pomagati
slaba ideja z moje strani

00

212

Mislim saj namen zdaleč ni slab, ampak je treba gledat, da denar pride v prave roke!

00

213

Ma pomoje je najboljše najt kako familjo z otroci ki so na robu in se komaj komaj prebijajo iz mesca v mesec... Takim bo ta denar kot da so zadeli na lotu. Pomoje sploh ne bo problem najt takih primerov, pri nas je itak tega vedno več, preveč.

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
00

214

Zelo lepa gesta azo  default/smile
Strinjam se z mongom, da bi se pomagalo nekomu, ki še ni medijsko izpostavljen, marsikdo, ki je v resnični stiski se ne želi izpostavljati oz. mu je težko, da bi bilo to javno objavljeno, ljudje smo pač različni.  Vsekakor pa je težko take ljudi poiskati oz. se težko odločiti ali nekdo res potrebuje pomoč. Malo sem razmišljala o tem in se mi je porodila ena ideja. Obstoja portal podarimo.si, kjer obstoja tudi rubrika "potrebujem" mogoče bi preko te rubrike lahko komu pomagal, ki prosi recimo za oblačila za otroke, je tam kar nekaj oglasov, ko ljudje prosijo za pomoč, sploh sedaj, ko prihaja zima.

00

215

azo napisal:

Kot obljubljeno, bom ta 1k€ potalal tistim ki res nimajo.

http://i791.photobucket.com/albums/yy198/mosca8/Joker-Clapping.gif

Zadnji popravljal RUS (13-10-2011 12:48:34)

00

potrud se da dobi denar oseba, ki res potrebuje, pa da das na roke, da naujo kake provizije padale default/smile

drgac je pa rjana dala super predlog: das v pragmaticni obliki, in ni moznosti, da bi jo hipoteticno neodgovoren/na starš/a lahko pognal/a, pa pomoje dobr da ciljas na otroke s to donacijo..... preprican sem da poleg oblek, zdravil in podobnega, bi lahk se solske potrebscine, ki so se zdaj aktualne, s tem pokril in bi starsem vsaj za nekaj casa zmanjsal breme

drgac pa svaka cast za to gesto, ceprov mislm da do nje nisi bil obvezan, zato pa je to se bolj obcudovanja vredno. Kapo dol

00

217

Denar je danes bil doniran družini v stiski. Družino sestavljajo trije člani. 50 letni oče, 35 žena in 4 letna hčer.
Žena je tuja državljanka in zato ni upravičena do službe. Oče, že 2.5 leta ni dobil službe, kar je tudi posledica starosti
in dejstva, da je preživel 3 infarkte. Družina se preživlja z 280€ mesečnih dohodkov.

Doniranih je bilo 1.1k od tega je 100€ doniral eden izmed forumašev, ki želi ostati anonimen.

moj P.S.

prava izbira v pravem času.
Respekt @azo-tu in anonimnežu!

Lp
B

The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...
80

218

Super azo, da ti je uspelo najti družino kateri si polepšal iztekajoče leto in bližajoče praznike s svojo donacijo, še lepše je, da se ti je še nekdo pridružil in je bil tako znesek celo večji  default/smile  V Sloveniji res preveč ljudi živi v revščini in več takih kot sta vidva z anonimnežem bi bilo treba.
Bi pa rada nekaj dodala, obstoja tudi možnost zaposlitve tujca ali pri nekem delodajalcu (občasno se med potrebami na zavodu pojavijo celo objave, kjer je eksplicitno navedeno, da želijo zaposliti tujca), možna pa je tudi samozaposlitev (za kar seveda žal ponavadi potrebuješ nek zaćetni kapital, kar pa je spet problem v tem primeru, seveda je pa odvisno tudi od znanja oz. izobrazbe). Prosim ne narobe razumeti tegale mojega posta, napisal je dobronamerno, z namenom, da se mogoče lahko še kako drugače pomaga tej družini, da bi ji bilo v prihodnosti lažje.  Skratka, glede na to, da je gospod brez zaposlitve, je verjetno prijavljen tudi na Zavodu za zaposlovanje (žal so pri nas zavodi sami sebi namen in ne opravljajo funkcije, ki naj bi jo) in mogoče bi pri svoji svetovalki/svetovalcu lahko pridobil bolj podrobne informacije glede možnosti zaposlitve partnerke. Je pa res, da moraš biti ponavadi kar tečen, da kaj zveš oz. moraš že sam kar precej vedeti o zadevi za katero sprašuješ, da potem pridobiš kakšne pametne nasvete oz. informacije.

00

219

Bravo fantje, super da dajete "nazaj"!

00