Tema: Tapie v Dublinu, prevzem 'praktično zaključen'

http://si.pokerpro.cc/uploads/si.pokerpro.cc/images/768919307_middle_thumb_fulltilt_poker.png

Laurent Tapie, izvršni direktor skupine Groupe Bernard Tapie, naj bi bil trenutno v Dublinu, od koder namerava v kratkem znova zagnati hišo Full Tilt Poker ...

Več informacij dobite v novici.

10

Re: Tapie v Dublinu, prevzem 'praktično zaključen'

gogogogogo default/smile

00

vamooooooos default/big_smile

00

Nekaj dni pred črnim petkom sem razmišljal, da bi izkoristil upload bonus na tiltu. Čisti zegn, da nisem dal keš gor. Zdaj pa ne vem če me bodo kdaj videli tam. Kdaj bodo zalaufali keš mize?

play wit heart not wit ego
02

zelenizmaj napisal:

Nekaj dni pred črnim petkom sem razmišljal, da bi izkoristil upload bonus na tiltu. Čisti zegn, da nisem dal keš gor. Zdaj pa ne vem če me bodo kdaj videli tam. Kdaj bodo zalaufali keš mize?

Jutri!

00

robcki napisal:
zelenizmaj napisal:

Jutri!

Jutri?

00

7

Veliko teh "senzacionalnih" novic si neka random poker news stran izmisli da pritegne nove bralce. Da je to res lahko vidite ze po temu da nikjer v originalni novici ni nobenih verodostojnih citiranj na uspesen dogovor. Druge poker strani potem grejo za to novico, jo prevedejo in tako nastane spekulacija. Podobno kot 95% vsebine na 24ur.

To govorim samo za to, da ne bo kdo cooleran.

Ps. Intuicija mi govori, da bo FTP dejansko zarunnal ampak vseeno ne jemljem zgornje novice resno.

00

Najnovejše iz pokerstrategy.com:

Full Tilt Poker Hiring Customer Service Reps & Applying for a New License

Pocket Kings Ltd., one of the companies which made up Full Tilt Poker, is actively seeking new customer service representatives. Additionally, it has been discovered that Orinic Limited, another Full Tilt entity, has applied for a license with the AGCC.

While the poker world awaits news of a takeover of Full Tilt Poker's assets by Groupe Bernard Tapie, two seemingly positive developments related to the potential return of Full Tilt have been revealed.

Pocket Kings is hiring
Pocket Kings Ltd., one of several companies which made up Full Tilt Poker, was the employer of Full Tilt's support staff while the company was operational.

14 available positions with Pocket Kings were listed at an Irish online recruitment agency, jobs.ie, on April 3rd, 2012. The majority of these positions are for customer service representatives, and each is for a 2-3 month contract role which may lead to permanent employment.

Orinic Ltd applies with AGCC
Orinic Ltd is a subsidiary of Full Tilt Poker which in the past has held an active license with the Alderney Gambling Control Commission (AGCC). Full Tilt initially planned Orinic's license to be used to market the company in Switzerland.

In late September, the AGCC revoked most of Full Tilt's gaming licenses. Orinic's license, however, was suspended rather than revoked because it had not been used yet.

According to a story initially reported on by Pokerfuse, Orinic applied with the AGCC for a Category 2 license to offer online gambling on March 23rd.

The AGCC's official Notice of Application states that any person with an objection to Orinic's application must submit that objection to the Commission in writing before April 6th (14 days from the time of the filing).

Genius may have it's limitations, but stupidity is not thus handicapped... default/smile
00