501

Re: Kur* pa moja služba; družinski človek na lovu za denar z GG

če hočeš met urejeno prebavo:
zajtrk - 1 jabolko, 2-4 jajce s konzervo tune (80g), ter 2 kosa polnozrnatega kruha.. lahko še daš gor nariban sir pa kečap recimo

malica - 80g ovsenih kosmičov s kakim jogurtom, ter sadjem in skuto (po možnosti ovseni s mlekom in proteini, ter sadje)

kosilo - 150-200g mesa (bilokakega, samo da je bolj rodo), 80g špagetov ali riža, oz. neke priloge ko ma zmerno hidratov in maščob, ter zraven kakšen brokoli/cvetača/kislo zelje/fižol, itd.. (to lahko vse izbiraš ko se naveličaš)

malica 2 - sendvič iz polnozrnate štruce, ter piščančja prsa in sir (bilokako bolj rodo meso, ter sir z normalno vrednostjo maščob ali pa 'light'

večerja - nevem, lahko maš malco 2 za večerjo.. drugače pa si proteine nabavi, pa zmešaj z 0,25l mleka in 0,25l vode, pa vrjemi da boš sit celo večer.

nekak tak bi jaz dal nekomu, ko se ne giblje preveč pa hoče met urejeno dieto.

Zadnji popravljal Shr0om (04-01-2015 21:32:24)

19

502

bljeh te fitnes diete ješ 1 tedn pa bi najraj zbruhu use naslednič ko vidiš to, vsaj jst default/smile

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
12

503

Hahahaha Shr0om kakšna divja "dieta", a ti bi se rad znebil poker konkurence?  default/big_smile  default/big_smile

41

504

@Shr0om verjetno jajcemam nima ravno časa za to pa tole je tudi verjetno dosti več kalorij kakor jih rabi, ampak vseeno to je legit dieta, ki jo pozna vsak, ki se resno ukvarja s fitnesom. Ne vem kako dobi tok dislikov in se vsem zdi tako divja in smešna.

3x na teden težke uteži 1x kardio pa tale dijeta mal mešaš vrste zelenjave, mesa dodaš sadje pa naravne smootije itd. pa si v 3 mescih terminator. Res pa je kar se prebave tiče, da prdiš ko svina in je bolš da si samski te 3 mesce. Sploh če maš kašne sumljive gainerje/proteine.

10

505

@ Shaytan  default/big_smile

mogoče sem se malo narobe izrazil, sploh me ne zanima neko bildanje in jedilnik, da bi me "spucal" in naredil terminatorja. Sem imel v glavi nekaj kar je kao "zdravo" pa da si lahko naprej pripravim, ker sedaj jaz jem recimo kosilo, kaki sendvič kasneje in potem sem lačen kot volk zvečer in valda, da lepo televizija in nekaj za pojest. Malo se sicer pozna na vampeku, ampak me ne moti to, temveč v kaj se to lahko razvije, zato tudi mislim, da če malo pomigam in malo bolj zdravo jem bo veliko bolje oz. bo pri takšnem stanju vsaj ostalo, ker nisem ravno mladenič več, da bi lahko vse zbasal v sebe. Ne vem, mogoče bi že s tremi obroki to rešil, recimo zajtrk, kosilo in potem večerja vsaj 3 ure pred spancem. Vmes pa malo miganja.

Drugače pa epic fail kar se tiče ciljev o vstajanju, telovadbi in hrani. Vstal sem kakih 15min kasneje, tako da potem nisem imel časa ne volje za telovadit, zajtrka pa se mi ni dalo delat, ker nisem bil lačen (verjetno zato ker se napokam pred spancem). Tako da sem se vstal, pripravil malega za vrtec, med vožnjo delal neke tehnike dihanja, prišel domov, kava in za mize. 8h v eno, z eno uro coachinga vmes. Popizdiš! Tak sem jezen na sebe. Vlada potem pride moja domov, pogledam stran od računalnika in se mi kuj soba vrti. Seveda sem potem začutil lakoto in pojedel 7 jajc s par hrenovk. Potem nič do večera, ko sem valda postal lačen in si lepo privoščil tortilije.
To se mora nehat. Danes bi bilo isto, v kolikor ne bi že po 2.5h dosegel stop lossa. Nujno moram spremenit to nabijanje v eno in si jemat odmore, konec koncev delo nikamor ne bo zbežalo. Evo mi je že bolje ko sem to napisal.

Prav tako ne bom telovadil zjutraj, ker mi je prvo kot prvo muka, drugo kot drugo pa mi to povzroča pritisk in stres, da moram to naredit. Teh 15-20min si bom vzel tekom dneva, ni vrag, pa še pri volji bom. S prehranjevanjem pa še moram malo razmislit.

00

506

Vem vem, da tebi tak jedilnik še zdaleč ne ustreza, samo želel sem povdariti, da shroom ni toliko v temo brcnil. Tebi konkretno pa žal ne znam pomagat, ker sem se vedno šel čist striktno al pa junk, vmesne stopnje jedilnika pa nisem uspel zbalansirat(še).

Glede rekreacije pa ti lahko iz lastnih izkušen povem, popoldanski 20min sprehod alpa zvečer uzun 10min kolebnca pa fajn 10min stretching pa zravn neki uplifting musko pa dost vode in boš k prerojen sploh če še dodaš hladn tuš pol. Js sem vedno med odmori od učenja/pokera itd. gledu tv in sem imel občutek kakor da se sploh nisem spočil ne oči ne mentalno ne nič, ko pa sem sprehode uvedu pa da zravn še poslušaš kakšen podcast o biznisu al karkoli te zanima in boš naspideran pa maš 20 minut rekreacije.

Life hack da ne gledam TV-ja pa sm pogruntu da dam čez odejo in me vedno spomne, da naj še enkrat pomislim predn uzamem dalinca.

Men je to res pomagal, mogoče se v čem najdeš tudi ti.

ps. glih sm  se še spomnu. Zrihti si skuto, mleko ali navadn jogurt pa ene 2 banani pa vrž v mixer skupi in spij 3-4 deci pa maš lahko za malco umes k sm vidu da nč ne ješ. pa lahko ti tudi čez noč počaka v hladilniku

Zadnji popravljal Shaytan (06-01-2015 18:40:28)

00

507

200+ burpejev dnevno, pa ti je lahko menza McD.

glede teme: @jajcemam, i hate u.
zakaj? zarad grafov pa zelene črte. tak sem...

The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...
42

508

Ko vidim odgovore, kot so 'fitnes' dieta in 'divja' dieta se moram prav nasmejati. Jaz sem podal uravnoteženo dieto, če pa lahko kdo drug poda kakšno boljšo pa izvolite. Priprava tega ti vzame skupaj dobre pol ure, če nisi kulinarično nesposoben, ampak to je za ene že dosežek semizdi (brez zamere). Men takšna dieta na easy ugaja, če se tebi to zdi nezdravo, ali bilokak, prosim obrazloži. Seveda ne rabiš tako jest 7 dni v tednu, lahko kombiniraš default/wink. Dovol o tem, ker ko sem prva dva odgovora prebral sem, kot sem že prej omenil, sem se moral smejati default/big_smile.

Jajceman, GL v novem letu, pa da bo graf čimbolj eksponenten default/smile!

Zadnji popravljal Shr0om (07-01-2015 13:59:51)

03

509

Ta tvoja dieta shr0om, je za nekoga ki se dosti giba. Kruh za zajtrk, kosmiči malica, OH spet za kosilo, spet kruh za malico2, tako na hitro bi rekel da je to ogromno kalorij, verjetno pozabljaš da vsi ljudje ne športajo ravno dosti. Zgleda da je to gladko preko 2k kalorij, ti pa si še dodal da je to za nekogar ki se malo giba. Kar se tiče nekih prepirov o tem katera dieta je boljša od druge je itaq useless.  Smo leta 2015 in dejstvo je da lahko z zelo različnimi dietami človek pride do zadanih ciljev. Pa naj bo to hujšanje ali definicija mišic. Tudi sami proteinski praški ipd vsekakor niso nuja. Da sploh ne omenjam raznih vitaminskih dodatkov, pri katerih je lahko absorbcija glede na zaužit delež zelo majhna. So pa lahko takšne zadeve priročne ko te čas preganja, ampak sam še vedno prisegam na "pravo" hrano, če je to le mogoče. Itaq pa je za vsakega posameznika najboljše, da sam poizkusi kaj mu najbolj ugaja.

Drugače pa vsaka čast za lansko leto jajcemam, upam da letos še bolj razturaš.

Ya hya chouhada!!!
00

510

jajcemam napisal:

@ Shaytan  default/big_smile
Prav tako ne bom telovadil zjutraj, ker mi je prvo kot prvo muka, drugo kot drugo pa mi to povzroča pritisk in stres, da moram to naredit. Teh 15-20min si bom vzel tekom dneva, ni vrag, pa še pri volji bom. S prehranjevanjem pa še moram malo razmislit.

Hehe upam da ne boš potem tako kot jaz, saj sem ugotovil da če odlašam s športanjem do popoldneva/večera, potem dostikrat sploh nič ne naredim. Ko sem se pa navadil takoj zjutraj malo mignit pa je bila takoj boljša situacija. Saj se bolj pogosto gibam pa še počutje je avtomatsko boljše, tako psihološko kot fizično. Ta tvoj pritisk/stres se bo v tednu dni spremenil v olajšanje in dobro počutje imo. Po drugi strani pa je tudi res, da če začneš že zjutraj grindat, potem vmes lahko zelo prav pride neka telovadba. Sploh če je bil jebeni session pred tem.

Ya hya chouhada!!!
00

511

Shroom, problemov tvojega prehrambenega programa je po moje ogromno. Če omenim samo predlagan zajtrk:

"zajtrk - 1 jabolko, 2-4 jajce s konzervo tune (80g), ter 2 kosa polnozrnatega kruha.. lahko še daš gor nariban sir pa kečap recimo"

To je divja mešanica za telo, pa če je to tebi smešno ali ne. Prvi problem se pojavi že v želodcu, ker škrob razkraja baza, beljakovine pa kislina. Če vse skupaj namečeš vase, se potem ti dve nevtralizirata med sabo, namesto da bi razkrajali hrano, in prebava traja tudi več kot 20 ur. Naslednji problem je mešanica sadje/tuna/kruh, saj se sadje prebavlja prb. 2h, za meso/ribe pa je potrebno vsaj 2x več časa. V prebavilih zato nastane "štoflc", ki ga jasno počasi izločiš smrdečega in neprebavljenega. Dalje je problem mešanica maščob/moke/sladkorja (kečap  default/hmm  ), kar na sluznici prebavil ustvarja obloge, te pa omejujejo delovanje imunskega sistema in lahko povzročajo probleme z bezgavkami. Naslednji problem sta tuna in sir, oba "mrtva", predelana beljakovinska industrijska hrana, ki močno zakislujeta telo, to pa ima za posledico veliko zdr. problemov, od težav s koncentracijo, utrujenosti pa do težav z limfnim sistemom, itd. Naslednji problem je preveč umetnega sladkorja in soli v kruhu, kečapu, siru... In še sigurno sem kaj pozabil, ampak najbrž že našteto dovolj zdr. problemov povzroča.

Jaz bi jajcemanu predlagal da naj za začetek opusti misel, da bi na hitro vnaprej pripravljal hrano in da bi malo športal. Jebiga, hrana in gibanje sta temelj človekovega obstoja in če si za take stvari ne vzameš časa potem si ziher nekje skrenil in je samo vprašanje časa, kje se bo to poznalo.

40

512

Zanimiva debata.
Jaz sem izgubil c.c.a. 10 kg v zadnjih dveh letih in uredil prebavo ("se spucal") z enostavnim pristopom: močen zajtrk, toplo kosilo in tekočina namesto večerje .
Na začetku je bilo težko, ker sem bil celo mladost navajen jesti zvečer. Sedaj pa spijem nekaj kozarcev vode/čaja/limonade če sem lačen pred spanjem.
Je pa res da tudi zjutraj začnem s pol litra vode že pred zajtrkom.
Kar se gibanja tiče mi pa uteži nikoli niso dišale. Sam prakticiram vaje z lastno težo (precej hodim po rokah - ni bolečin v križu) in min. 3x na teden prelaufam svojo trim turo.

20

513

biceps napisal:

Shroom, problemov tvojega prehrambenega programa je po moje ogromno. Če omenim samo predlagan zajtrk:

"zajtrk - 1 jabolko, 2-4 jajce s konzervo tune (80g), ter 2 kosa polnozrnatega kruha.. lahko še daš gor nariban sir pa kečap recimo"

To je divja mešanica za telo, pa če je to tebi smešno ali ne. Prvi problem se pojavi že v želodcu, ker škrob razkraja baza, beljakovine pa kislina. Če vse skupaj namečeš vase, se potem ti dve nevtralizirata med sabo, namesto da bi razkrajali hrano, in prebava traja tudi več kot 20 ur. Naslednji problem je mešanica sadje/tuna/kruh, saj se sadje prebavlja prb. 2h, za meso/ribe pa je potrebno vsaj 2x več časa. V prebavilih zato nastane "štoflc", ki ga jasno počasi izločiš smrdečega in neprebavljenega. Dalje je problem mešanica maščob/moke/sladkorja (kečap  default/hmm  ), kar na sluznici prebavil ustvarja obloge, te pa omejujejo delovanje imunskega sistema in lahko povzročajo probleme z bezgavkami. Naslednji problem sta tuna in sir, oba "mrtva", predelana beljakovinska industrijska hrana, ki močno zakislujeta telo, to pa ima za posledico veliko zdr. problemov, od težav s koncentracijo, utrujenosti pa do težav z limfnim sistemom, itd. Naslednji problem je preveč umetnega sladkorja in soli v kruhu, kečapu, siru... In še sigurno sem kaj pozabil, ampak najbrž že našteto dovolj zdr. problemov povzroča.

Jaz bi jajcemanu predlagal da naj za začetek opusti misel, da bi na hitro vnaprej pripravljal hrano in da bi malo športal. Jebiga, hrana in gibanje sta temelj človekovega obstoja in če si za take stvari ne vzameš časa potem si ziher nekje skrenil in je samo vprašanje časa, kje se bo to poznalo.

Hodim srat takoj po zajtrku brez problemov, tak da mej ti tvojo teorijo (mislim, sej maš prav, ampak ni to pri vseh enako, ti to nasplošno govoriš kaj se zgodi), lahko pa probaš na svoji koži. Vsak ma DRUGAČEN METABOLIZEM, tako da ni pri vseh enako tako ti misliš zgleda, še posebej če redno telovadiš. Vsakemu svoje.

Če pa misliš, da se ti taki zajtrk ne more takoj prebavit, pa predlagam, da poskusiš ta zajtrk v naslednem zaporedju -> 2dc vode spij, naredi 3 jajce s tuno, sirom, kruhom, pojej jabolko in spij kavo. Če te nebo srat prtisnilo po 5 minutah se očitno ne gibaš dovol ali pa je tvoj metabolizem za ku***.

Oprosti, če se ti zdi da 'napadam', ampak hočem samo povedat kako je pri meni, pa da za mene, ter veliko ostalih to ne velja v praksi.

@invictus
Se popolnoma strinjam default/smile

@zoomer, to je čisto dovolj da si zdrav za moje pojme in tudi bolj zdravo od fitnesa na koncu koncev, ker večina jih pride na fitnes pa se vsede na naprave, pa drka tisto eno mišico pa misli da je to zdaj uh in ah. Rajši sem suhi pa vsaki dan laufam, ter se počutim vitalno in zdravo, kot pa da se preseravam na napravah v fitnesu (čeprav je to navsezadnje vseeno bolše kot sedet doma).
Nevem kake bolečine v križu ti misliš, sam mam mrtvi dvig 180kg, ter počepa 160kg, pa nisem mel nikoli nikakršnih problemov default/smile. Samo raztegovat se moraš vedno, ter res vredu ogret celotno telo pred takimi napori.

Zdaj pa se umikam iz te teme, ker nočem 'spammat' pod jajcemanov projekt. Se opravičujem, da se je to sploh začelo tu vleči, ampak hotel sem samo podati neko dieto, ki se meni zdi logična ter uravnotežena. Zdaj seveda bojo to blatili nekateri, ker pač niso nikoli tega prakticirali pa govorijo v tri dni preden sploh kaj takega probajo, ampak ok. Kot sem rekel, vsakemu svoje default/smile.

Zadnji popravljal Shr0om (07-01-2015 22:55:41)

11

moje pripombe na ta jedilnik ........

tuna. po možnosti iz zastrupljenega pacifika.
kečap???  ne ga srat. pol kile paradižnika, pol kile sladkorja, pol litra kisa, da se sladkor ne čuti.
pa polnozrnate stvari?? če si jih ne pečeš sam, je to ponavadi beli kruh z zrni, poarvan z umetnimi barvili.
pa samo suho, rodo meso?? po možnosti pitano pišče, polno antibiotikov.
ne vem, no....

preveč zdravih stvari je tukaj na kupu. jaz bi še kaj nezdravega vmes stisnil.
pa kot je nekdo omenil. to je jedilnik za športnike. ogromno kalorij, ki jih je treba pokuriti.

jej tak, kot so naši dedki in babice, pa ne moreš zgrešiti.

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
20

515

No pa se moja dva centa da argumentiram svoj prejšnji odg: men te diete niso usec k so ful preveč spacifične. Osebno sm mnenja če povečaš količino obrokov pa zmanjšaš količine obrokov si na pravi poti do zdravja. Ok ne zdj met 3x obrok kos pice k to pač ni to. Ampak čist normalno kosilo s tem da manj poješ, kake 2 uri kasnj jabčk poješ pa kto. Če pa hočeš hujšat se pa generalno izogibaš cukra, pr obrokih preračunaš kok kalorij poješ pa kok porabiš. Če bo vsebina kalorij ki jih zavžiješ manjša od količine ki jo pokuriš boš generalno hujšal.

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
10

516

En par stvari ki so meni pomagale-mi še pomagajo:

-Izogibanje cukru, vsega kar je iz pešnice ( v šparu imajo izvrsten pirin kruh)
-za zajtrk ovsene kosmiče (bio) z mlekom in kakavom, odlično ker je hitro pripravljeno ter te nasiti za dolgo časa
- enkrat zvečer tek oz vadba. To je pri meni povzročilo, da se je želodec nekako "skrčil", poleg tega po teku/vadbi spiješ veliko tekočine, zato za večerjo ni treba veliko pojest kar se po mojem najbolj pozna.

Zadnji popravljal miso191 (08-01-2015 03:56:51)

00

517

Hja čimmanj kruha in sladkorja jesti zjutraj in ne zvečer, vsaj pol ure 3x na teden pulz na 120 obratov pa si tam kjer hočeš biti...
tak je moj recept, ki deluje že tretjo dekado...

10

platar napisal:

vsaj pol ure 3x na teden pulz na 120 obratov pa si tam kjer hočeš biti..

če požreš dovolj kruha in sladkorja in mastnega mesa in se minimalno giblješ, imaš po enem letu permanentno puls na 120....  default/smile

corey, zdaj pa nas pobriši ali pa prestavi, ker smo zasrali tole temo do amena....

01

519

čist preveč komplicirate... če se želiš zdravo prehrenjevat moraš jesti vsaj 4-5 na dan. seveda manjše obroke. pa če še temu dodaš telovadbo vsak dan ni šans da se zrediš.

zdej kaj je zdravo kaj ni pomoje da ve vsak. za telovadbo pa isto. na začetku na izi potem vsakič več oz. prilagajaš sebi. simple as that  default/smile

21

galzar napisal:

če se želiš zdravo prehrenjevat moraš jesti vsaj 4-5 na dan.

To je popularno mnenje. Intermittent fasting anyone?

11

521

galzar napisal:

čist preveč komplicirate... če se želiš zdravo prehrenjevat moraš jesti vsaj 4-5 na dan. seveda manjše obroke.

To je mit še iz prejšnjega stoletja, ki pa je zdaj že bil seveda v mnogih študijah ovržen. Pa brez skrbi da tudi v praksi. default/smile No zdaj pa tudi sam več ne bom smetil jajcemamu teme s to debato o hrani etc, ampak bom raje počakal na njegove update. default/smile

Ya hya chouhada!!!
00

522

Lepo ste se razpisali, iz tega sem ugotovil, da mi je sedaj še manj jasno kaj je "pravilno". To, da sedaj spet ni v redu, če ješ petkrat na dan, mi je novo, ampak je vse mogoče. Navsezadnje so predkratkim predlagali, da bi naj mladina uživala D3 kapljice do 18 leta, zaj pa vedi kaj je prav. No jaz malemu tega nisem dajal, tudi meni mati ni, sem ga raje na sonce peljal.

Tako da ja, s tem si več ne bom belil glave. Za zajtrk kake kosmiče, potem neko kosilo in pač ne ravno pred spancem pojem še nekaj, pred tem pa kako jabolko, če bom lačen. Vmes bom telovadil tistih 20 min in si potem belil glavo v kolikor bo potrebna priredba.
Itak je treba začet z malimi koraki, drugače je vse skupaj preveč in kaj hitro propade, kot se je zgodilo v mojem primeru. Enako je pri pokru, če bi mi coach povedal vse naenkrat na začetku ne bi bilo nič iz tega projekta. Tako pa malo po malo in se prime, preverjeno, tako da se bom tega držal.

Naslednji teden dodam telovadbo, ne časovno opredeljeno in potem naprej.

60

523

ah saj si inteligententen. Ne pretiravat, normalno se razgibavaj. Če pa želiš hardcore, potem pa je teba dat čisto malo na stran poker in družino. vsak se odloči zase kjer je meja. Jaz mam raje 95kg in 15% body fat pa a spunco preživima 2 dni na teden čisto za naju.
Leisure time 4 ure dnevno pa quality family time, kot pa nek ripped 6 pack,  pa se tudi raje odpovem nekim random ženskim pogledom na ulici .

Zadnji popravljal 1wayman (11-01-2015 01:54:28)

u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done
60

524

zajtrk:
2 jajci, košček kruha, stisnjen pomarančni sok.

malca:
Grški jogurt z banano, nasplošno sadje...

kosilo:
Izogibaj se svinjskemu mesu, prdelanim mesnimam, cvrtim jedem( pohano pomfri itd...)
solata obvezno, ribe usaj 2 krat tedensko..

malca2:
Izogibaj se slabih hidratu, sadje lahko ješ ampak dej ga rajši dopoldne..
Prepečenec s tuno, neki lahkega...

Večerja:
Solata s tuno, Solata s piščancem itd...

Če ne treniraš in to se samo izogibaj trans maščob, in ogljikovim hidratom v poznih urah.. Se boš boljši počutu sigurno s to prehrano..Opazuj sam sebe in si spreminji jedilnik tko ku ti odgovarja..

10

jaz sem sicer preveč mesojed, ampak ne vem, kje vsi najdete v predlogih za zdravo prehrano za skoraj vsak obrok neko meso?? pa tole tuno?? kaj je sploh tak dobrega na tuni?? to, da je najbolj poceni riba, ki so jo že skoraj izlovili, ter da imajo za njih dobre reklame??

jebo te tuna.
če že riba, potem postrv iz slovenije, ali pa smuč, je prav gotovo manj zastrupljena kot tuna, gojena v zastrupljenih vodah južnega pacifika.

pa pusto goveje meso je boljše kot piščanec ali puran.

Zadnji popravljal maliprofi (12-01-2015 00:08:13)

41