526

Re: Kur* pa moja služba; družinski človek na lovu za denar z GG

Postrv iz Slovenije filana u ribogojnuici z briketi.. Ne bo človek zbolel od tune v konzervi default/big_smile Je dosti več zunanjih dejavniku ka te ubijajo kot tuna, ka sploh ne veš default/wink Maš denar? kupi si jadransko tuno, če je atlantska zastrupljena default/wink Zakaj meso? Ker je zdravo default/big_smile maš dosti tega sranja na netu da si lahko prebereš..
Noben ni nič reku proti govejemu mesu default/wink

Zadnji popravljal rapala (12-01-2015 12:43:08)

10

527

Shr0om napisal:

Hodim srat takoj po zajtrku brez problemov, tak da mej ti tvojo teorijo (mislim, sej maš prav, ampak ni to pri vseh enako, ti to nasplošno govoriš kaj se zgodi), lahko pa probaš na svoji koži. Vsak ma DRUGAČEN METABOLIZEM, tako da ni pri vseh enako tako ti misliš zgleda, še posebej če redno telovadiš. Vsakemu svoje.

Če pa misliš, da se ti taki zajtrk ne more takoj prebavit, pa predlagam, da poskusiš ta zajtrk v naslednem zaporedju -> 2dc vode spij, naredi 3 jajce s tuno, sirom, kruhom, pojej jabolko in spij kavo. Če te nebo srat prtisnilo po 5 minutah se očitno ne gibaš dovol ali pa je tvoj metabolizem za ku***.

Oprosti, če se ti zdi da 'napadam', ampak hočem samo povedat kako je pri meni, pa da za mene, ter veliko ostalih to ne velja v praksi.

To, da te navije takoj po zajtrku, ti po mojem napačnim vzrokom pripisuješ. Vzroki so najbrž najprej, da: se zjutraj telo (torej tudi prebava) "zalaufa"; je zajtrk prvi dnevni obrok in je v črevesju potreben prostor; mogoče je vzrok tudi kava, ker odvajalno deluje. Možno da je stvar navade... Skratka, vse prej kot posledica zdravega in na hitro prebavljenega zajtrka.

Jasno sicer, da ima vsak drugačen metabolizem, zato pa sem bolj splošna dejstva napisal. A tako drugačnega, da bi zajtrk, ki ga opisuješ naenkrat bil zdrav za človeka... Sorry, takega metabolizma ni. Hvala vseeno za predlog, ampak ga, glede na to da sem že dolga leta vegetarijanec (od nedavnega presnojed), ne bom preizkušal, saj bi me najbrž k dohtarju spravil default/big_smile Če lahko dodam, moj metabolizem je odličen, v fitnesu sem pa tudi praktično vsak dan in se več kot dovolj gibam. Nasploh tvojega posta nisem vzel kot napad, tako da je opravičilo odveč. Konec koncev itak vsi samo iz svojih izkušenj in perspektive kakšno navržemo, če se kdo ne strinja bodo pa vsaj debate dobre.  default/smile 

Kar se tiče prehrane, bi nekaj v tej smeri bil najboljši korak k zdravju (legendarni Dr. Papuga):

- RAZNOVRSTNA SEZONSKA HRANA. Žitne priloge naj ne presegajo tretjino obroka. Ne pozabite
uporabljati različna žita (proso, rjav riž, koruzni zdrob, ajdo ipd. do 40% celotnega obroka).

- Hrano čim manj sladkajte, kisajte in poprajte.

- Uživajte čim več svežih sezonskih živil (sadja in zelenjave) v manjših obrokih.

- Pozimi in tudi sicer ob hladnejšem vremenu uporabite nekaj toplih začimb, ki ustvarjajo toploto v telesu
(hren, muškatov orešek, ingver, cimet, majaron, materina dušica).

- Poleti in ob toplejših podnebnih razmerah jejte predvsem svežo hrano blagega okusa s čim manj toplimi
(prej naštetimi) začimbami.

- Sadne in zelenjavne sokove pijte na tešče in med obroki. Kadar zajtrkujete žita, je po pitju sadnih sokov
zaželen daljši, vsaj polurni presledek.

- Uživajte čim manj industrijsko predelane in konzervirane hrane.

- Uporabljajte čim manj jabolčnega kisa in gorčice in zmerno solite.

- Kis lahko nadomestite z limono, tej dodajte le malo oljčnega, sezamovega ali drugega hladno stisnjenega olja.

- Zajtrkujte pred deveto uro in večerjajte tri ali štiri ure pred spanjem.

- Redno telovadite in bodite čim več na svežem zraku in v naravnem okolju.

- Ohranite duševni mir, ki vam bo povečal obrambne moči.

- JEJTE ČIM MANJ: belih testenin, krompirja, izdelkov iz jajc, izdelkov iz bele moke, jajčevcev,
paradižnika, paprike, mesa in rib;
- mleka in polnomastnih mlečnih izdelkov (priporočljive so zmerne količine fermentiranih mlečnih izdelkov,
ki vsebujejo zelo malo mlečnih maščob);
- ocvrte hrane (posebno omejite uporabo maščob živalskega izvora), arašidov, orehov, žveplanega suhega
sadja (nežveplano suho sadje jejte v manjših količinah s presledki), banan (posebno, če so umetno dozorele
ali premalo zrele), hrane, ki vsebuje več maščob in moke, umetnega ali pravega sladkorja.

- Za delovanje črevesnih bakterij je blagodejno, če v presledkih uživate majhne količine nemastnih mlečnih
izdelkov (posneti jogurti, kislo mleko, kefir ali sirotka).

In še predlog jedilnika (Seveda so to le okviri in verjetno v očeh večine "ultra usekani". Ampak je treba najprej stvar sprobat in po željah prilagoditi):

1. dan:

ZAJTRK
korenčkov sok
2-4 dcl, jabolka
MALICA
sončnična
semena
KOSILO
zelena solata z malo olja,
zelenjavna juha z misom,
dušena kolerabica in
brokoli, sojin sir v omaki
MALICA
jabolčni krhlji
VEČERJA
sojino mleko,
polenta

2. dan:

ZAJTRK
2-4 dcl
nesladkanega
soka
MALICA
mandeljni
KOSILO
zeljnata solata, lečna juha
z zelenjavo, korenjev pire,
rjavi riž, zelenjavni zrezek,
pečen sojin sir
MALICA
sezonsko sadje
VEČERJA
prosena kaša s suhimi
slivami

3. dan:

ZAJTRK
sveže sezonsko
sadje
MALICA
jabolka
KOSILO
regrat s fi žolom, jabolčna
čežana
MALICA
hruške
VEČERJA
kislo mleko,
kuhana
zelenjava

4. dan:

ZAJTRK
sok iz korenčka
in pese
MALICA
jabolka, hruške
KOSILO
leča v zeleni solati,
cvetačna juha z ovsenimi
kosmiči, tempeh
(fermentirana soja) v
omaki, parjena zelenjava
MALICA
suho sadje
VEČERJA
pečen tofu in
zelenjava

.
.
.

Shr0om napisal:

Zdaj pa se umikam iz te teme, ker nočem 'spammat' pod jajcemanov projekt. Se opravičujem, da se je to sploh začelo tu vleči, ampak hotel sem samo podati neko dieto, ki se meni zdi logična ter uravnotežena. Zdaj seveda bojo to blatili nekateri, ker pač niso nikoli tega prakticirali pa govorijo v tri dni preden sploh kaj takega probajo, ampak ok. Kot sem rekel, vsakemu svoje default/smile.

Škoda, da se je več ljudi odločilo za umik iz teme, pa da si nekateri celo želijo brisanje postov. Čeprav ni debata o pokru, se mi zdi super, da izmenjamo mnenja. Povrh vsega pa osvežilno na forum deluje. Če bomo nabijali samo o handih in številkah bo uporabnikov tako ali tako vedno manj  default/big_smile

65

528

@ biceps

ti,ti,...ti,ti,...ti,ti,...ti,ti moja rožica...

00

529

Biceps, ta jedilnik od Papuge zgleda fajn  default/smile

Ga bom poskusil sprakticirat...vmes bi edino si dal 1x na teden meso za kosilo, in 1x riba....in verjetno moreš res dobro splanirat nakupovanje in hrambo vseh teh raznovrstnih živil  default/big_smile

Ju3 start default/big_smile

00

530

Biceps saj debata je že kewl, ampak mogoče bi lahko imeli posebaj temo za to. Ker zdaj smo res nasmetili jajcemamu njegovo temo. Pa drugače ena anekdota, moj stric je presnojed. Lansko leto si je zlomil zapestje in ko je moral v bolnico, so mislili da je bolan, saj je deloval podhranjeno in so mu kar šibnili infuzijo. default/smile

Drugače se tudi ti slepiš s tem da je ta tvoj jedilnik neka biblija zdravja. Koliko je tu zraven špricanega sadja in podobnih zadev? Pa ogromno sladkorja. Da sploh ne omenjam vplivov okolja na hrano in človeka. Po moje lahko edino nehče ki živi na neki osamljeni kmetiji v gorah in vso hrano prideluje sam reče, da se je dejansko približal nekemu zdravemu življenju.

No daj res odpri neko temo posebaj za to. default/smile

Zadnji popravljal Inv1ctus (14-01-2015 17:36:38)

Ya hya chouhada!!!
10

531

Nikoli si nisem mislil da smo pokeraši tako  zavzeti zdravojedci  default/big_smile  Pomoje je pol pol, pol jih je takih  "lešnikarjev", druga polovica pa ob 4h zjutraj po grindu na burek in kebap  default/big_smile

20

532

http://si.pokerpro.cc/forum//viewtopic.php?pid=167557#p167557

evo sem odpr temo na to, pa še malo več.

00

533

Mi je bila kar všeč debata, vsaj preberem kaj novega, ker za brskanje po ostalih straneh nimam ravno časa default/hmm

@ biceps: ala ti vera, če se lahko tega držiš. Jaz bi se sicer rad, vendar bi se zakaj takega odločil v extremnih pogojih...

In spet sem se znašel v norišnici, nova služba, poker, učenci... ni kaj ni. Mislim da prej skupaj nisem prebral toliko majlov kot te dni. Misli mi švigajo v vse smeri - je kar izziv.

Poker ne laufa najbolje, ker so se pač odločili, da mi dajo večino časa spodnjega 25% ranga za igrat, če pa že dobim kaj višje, je pa potem na bordu vredno vse skup 25% tako da ja, potrpežljivost in disciplina. To me bolj razkuri kot pa izguba all inov... Nekako break even mesec zaenkrat.

10

534

Še vedno letim kot drek, ampak še držimo glavo nad vodo!

Telovadba za teden 5/5! Gremo! (ampak kaj si nor kako je moja kondicija v kur*u)

10

535

a je mozno dobit coaching od tebe? default/smile resno,,,to je moj prvi post ker sem pozabil račun na starem acountu pa se ne morem javit v private,,valjda,,nevem default/hmm lp

00

536

smokey napisal:

a je mozno dobit coaching od tebe? default/smile resno,,,to je moj prvi post ker sem pozabil račun na starem acountu pa se ne morem javit v private,,valjda,,nevem default/hmm lp

Trenutno ne, sem polno zaseden.

In evo ga opet, žena me pokliče za kosilo in jaz frajer hladno rečem da ne morem, češ "Če pa mam empra za mizo pa še NL400 je!"

Prav na k*** si grem, pa ne za to ker sem letel kot drek proti njemu in mi je pač spizdo banco in potem lepo odplaval... Sploh ne zaradi tega, ampak ker sem si že prej rekel, da ko je čas za družino, se vstani in pusti igro, butli bodo še vedno tam ko prideš. Ampak neeee, jaz pač ne, hepan! Prav peče potem ko vidiš kako tele si, še posebej ker se je to navada, ki sem jo skoraj odpravil, tako da mi sedaj ne preostane drugega kot začeti znova.

Lepo browser timer na vsakih 30min, da mi zapiska in se tako preverim, če tiltam in potem obvezna pavza po 2h urah za 10 min.

Aaaarghhhh!

41

537

Mislim, da je to najgloblji (lol, slovenski prevod) pot igran do sedaj.

$2 NL (2 max) - Holdem - 2 players

Hero (SB): $513.36
BB: $889.70 (VPIP: 91.39, PFR: 70.33, 3Bet Preflop: 52.94, Hands: 234)

Hero posts SB $1.00, BB posts BB $2.00

Pre Flop: (pot: $3.00) Hero has 8  default/heart A spade:

Hero raises to $4.00, BB raises to $6.00, Hero calls $2.00

Flop: ($12.00, 2 players) 6 spade: 4 default/heart 8 diamond:   
BB bets $11.50, Hero calls $11.50

Turn: ($35.00, 2 players) 3 default/heart
BB bets $34.50, Hero calls $34.50

River: ($104.00, 2 players) 6 diamond:
BB bets $837.70 and is all-in, Hero calls $461.36 and is all-in

SpoilerBB shows K spade: 5 heart: (One Pair, Sixes)
(Pre 36%, Flop 29%, Turn 25%)
Hero shows 8 default/heart A spade: (Two Pair, Eights and Sixes)
(Pre 64%, Flop 71%, Turn 75%)
Hero wins $1,026.22

Zadnji popravljal jajcemam (27-01-2015 13:31:49)

70

538

Lol default/big_smile Nice read default/smile

00

539

Pa dajmo povzet mesec:

Mesec novosti in sprememb odkar sem začel delat za BPC in je bilo vse skupaj kar velik zalogaj na začetku, ampak se zadeve počasi stabilizirajo in je tako vse manj stresno. Vmes se mi je že zdelo kot da nimam več privat življenja, saj sem se težko odklopil od dela in pokra nasploh. Še vedno ni popolno, ampak sčasoma bom našel pravo razmerje med vsem in bo tako vse užitek delat.

Trenutno je mali bolan in je samo vprašanje časa kdaj bom tudi jaz saj že čutim bolečine v križu in znosa teče v potokih.

Poker: eden tistih mesecev ko se veliko stvari ne poklopi, kot so motnje izven pokra, slabo letiš, ne dovolj časa za igranje, itd... tako da se na koncu meseca morem zadovoljit s 3.5k profita, čeprav PT4 pravi 750?? No ja, dokler ni prišla zadnja posodobitev sem pogrešal veliko handov, sploh ta velikih.

Pičim na kosilo z bratom in potem na njegovo čago, saj je imel RD in prišel na kratki odmor iz misije.

Naslednji mesec je naš!

00

540

Super začetek mesca... če verješ!

Najprej sem obležal v postelji, bolan do amena. Še iz postelje se mi ni bilo za vstat. Končno se počutim bolje, se vsedem za mize in evo lepo stop loss. Z igro sem zadovoljen, saj so v glavnem bili set upi in to na limitih NL400-600. Včasih imam občutek, da ne moreš na določenih sobah nič naredit, kot pa jo lepo hranit z dinarčki in čakat dokler se ne spomni rečt hvala ter potem začne lepo vračat default/big_smile

00

541

biceps napisal:

Škoda, da se je več ljudi odločilo za umik iz teme, pa da si nekateri celo želijo brisanje postov. Čeprav ni debata o pokru, se mi zdi super, da izmenjamo mnenja. Povrh vsega pa osvežilno na forum deluje. Če bomo nabijali samo o handih in številkah bo uporabnikov tako ali tako vedno manj 

Amen   default/palecgor

43

542

Evo teden se ni izboljšal niti poslabšal, tako sem po eni strani srečen, saj je kazalo na hujše, ampak sem potem nekako prilezel nazaj na -1k  za teden. Sem pa šel malo dol po limitih in zmanjšal mize, tako kot vedno ko se mi kaj takega dogaja. Rabim malo več focusa.

00

543

Končno sem ujel malo ritma in evo me že čaka selitev v novo stanovanje v kratkem, kar bo zagotovo spet porušilo sistem za nekaj časa. Kaj češ, je še dolga pot do ugodja. Za mizami je bilo nekaj časa break even, končno se kaže nek profit na obzorju.

00

544

Prejšnji teden je bil dokaj v redu saj mi je uspelo pokrit izgube in naredit majhen profit. Seveda bi lahko bilo bolje ker runnam kar slabo, ampak bo že. Očitno se moram preselit prej kot sem imel v planu, tako da imam še polne roke dela s tem. Komaj čakam, da spravim to skozi, čeprav se še niti začelo ni prav. To bo moja 11 selitev v življenju, se počutim kot nomad. Noro kot se zdi, upam da to ni zadnja selitev, saj ciljam na zadnjo v lastno hiško!

40

545

Večina "velikih" stvari je že preseljenih tako da mi je ostalo to delovno okolje za nadaljnih 3 dni, dokler ne dobim interneta v novem stanovanju. Jao, pa še špegle sem pozabo v novem flatu...

http://i.imgur.com/DdOaHcx.jpg

40

A te ne hrbet boli pri tako mali mizi default/big_smile Si boš mogo kaj tekega omislit počasi default/big_smile -->

http://static.giantbomb.com/uploads/original/1/16706/2103239-gamechair.gif

20

547

Hej vsi!

Mesec je za nami in evo mene končno v novem stanovanju. Včeraj so mi dali nova okna noter kot zadnji večji projekt v stanovanju, tako da mi ostane spet pleskanje sten (pa ravno ko sem prepleskal staro stanovanje). No to in par manjših zadevic za katere bo poskrbela moja draga, kot so nabava nove jedilne mize, stolov, kozarcev in par manjših stvari, ki če jih skupaj potegneš vseeno stanejo nekaj, ampak hej, smo zategovali kar nekaj časa, tako da se niti ne pritožujem, če si kaj takega omisli (čeprav se meni zdi nepotrebno) in sem srečen, da ji lahko sedaj to omogočim. Navsezadnje je smisel vsega dela ravno to. Ne me narobe razumet, ne razmetava z denarjem ali si sedaj kupuje neke bedarije, pač take potrebne stvari, ki niso nujne, je pa jih fajn met...

Poker ta mesec je bil slab kar se tiče volumna, profit cca 5k. Nov mesec sem nazaj v grindu na pune in tako gremo razturat!

Aja, finta danes, grem k mami na obisk pa mi začne razlagat, da je včeraj sanjala da je zadela sedmico na loto, prisežem da sem sam včeraj sanjal, da sem trofil 6+1... Stavim, da boma oba trofla bulo, ampak finta pa bi bla default/big_smile

20

548

Hej, narod!

Ta mesec sem začel porazno s 3k luknjo, tako da sem se moral posnet med igro in jo poslat GG v pregled. Igra je brez večjih napak, le nekaj malega glede miselnosti pri dokaznih konceptih prilagajanja nasprotniku... Tako da sem dobil nazaj samozavest in začel igrat naprej. Danes mi je uspelo celo spet sest za NL1K in odigrat en meč, ki pa se je na koncu končal BE. Skupno pa sem prilezel iz luknje in tako uvidel zeleno barvo.

40

549

Sranje... Ravno ko sem si opomogel od prvega udrca evo me spet na tleh. Dosegel najslabši dan -2.8k, v glavnem na NL600. Letel slabo in bi jih igral še naprej, če ne bi bil denar ovira, ker sem defenitivno imel edge. Ker pa hočem biti profesionalen glede tega, moram zmeraj gledat na mojo rollo in se ne zaletavat. Danes sem šel nižje limite in spet stop loss. Trenutno slabo za mizami, ampak me ne skrbi, še posebej ne glede igre, pravzarpav se počutim odlično glede tega!

Bom pa šel za nekaj časa k preprostim stvarem, ki skoraj zagotovo delajo denar, da si opomorem in potem spet probam višje. V bistvu bom to delal vsak mesec, najprej 5k plusa (upajmo), potem pa shoot višje.

30

550

Evo mene v akciji na pune! Počutim se super za mizami, prav veselje mi je igrat zadnje čase. Vsak dan v tednu je bil pozitiven, tako da sem spet prilezel iz luknje in naredil profit. Pravtko spet segam po NL500-600, sicer malo z zadržkom, ampak bo minilo. Akcije je kar veliko.

Še vedno se kar veliko tega dogaja... sicer tukaj sovražim moj turn sizing.

Hero (BB): €764.27
SB: €427.50 (VPIP: 62.00, PFR: 51.20, 3Bet Preflop: 29.35, Hands: 279)

SB posts SB €1.50, Hero posts BB €3.00

Pre Flop: (pot: €4.50) Hero has A  diamond: A spade:

SB raises to €6.00, Hero raises to €21.00, SB calls €15.00

Flop: (€42.00, 2 players) 5 spade: 3 default/club Q diamond:
Hero bets €14.00, SB calls €14.00

Turn: (€70.00, 2 players) T default/club
Hero bets €47.00, SB calls €47.00

River: (€164.00, 2 players) A default/club
Hero bets €110.00, SB raises to €345.50 and is all-in, Hero calls €235.50

SpoilerHero shows A default/diamond A spade: (Three of a Kind, Aces)
(Pre 82%, Flop 74%, Turn 68%)
SB shows Q club: 6 club: (Flush, Ace High)
(Pre 18%, Flop 26%, Turn 32%)
SB wins €852.00

Zadnji popravljal jajcemam (22-03-2015 21:50:07)

00