Tema: Okraden na Nettelerju

Spoštovani pokeraši!

Dolgo že berem ta forum in mnogo koristnih informacij mi je dal. Zdaj pa prvič pišem ker imam težavo. Pred dobrimi tremi tedni mi je heker nekje vdrl v sistem in spraznil Netteler Net+ kartico. Čeprav sem bil ful previden, nikoli s kartico nič plačeval, le dvigal na bankomatih in dvakrat dal številko kartice in datum poteka pri rezervaciji sobe preko sistema booking (sicer sobe ne morš rezervirat, plačal z gotovino pol), a nikoli nikjer nisem dal unih 3 številk na hrbtni strani kartice. Imel kartico skos pri sebi, itd.. Z online nakupi me je oškodoval za 1200 EUR. Klical sem na support in poslal mail s katerim opisal celotno zadevo. Zadevo preiskujejo in so kontaktirali trgovca kjer je heker kupoval. Zanima me samo, če ma kdo kakšno idejo kam se lahko obrnem če ne bom dobil denarja nazaj, ker ko povprašal na naši policiji sploh še niso slišali za internetno denarnico...?

ursus1977 na starsih

00

Re: Okraden na Nettelerju

Žal mi je, da se ti je to zgodilo. Ne vem, če ti je kaj v pomoč, toda nekje sem slišal za http://www.cert.si/ , morda ti oni lahko pomagajo. Upam, da se zadeva uspešno reši.

00

online težko kaj nardiš z kartico če nimaš unih 3 številk.

00

Hvala Mamokisho, se bom obrnil na njih v vsakem primeru, ker tud men ni jasno kako je heker izvedel nakup kot pravi Stremetzsky brez unih treh številk. Mi računalničar povedal, da najbolj verjetno da mi heker vdrl v kompjuter in namestil keylogger, ampak, tistih 3 številk zagotovo nisem nikjer vpisoval, kartice pa razen mene nihče nikol ni mel v rokah...

00

Zna biti, da si kartico kdaj vtaknil v bankomat z nameščenim skimmerjem. Če je bil take sorte, da poskenira celo zadevo je imel kakšen Romun nato vse potrebne podatke, vključno s PIN kodo. Samo v tem primeru bi bilo bolj verjetno, da ti bi jo spraznil na bankomatu...

"To win at poker, you have to be very good at losing."
                                                                     - Tommy Angelo
00

Tud to je ena od varjant ja, ker so vse trgovine kjer so bili izvedeni nakupi locirane v istem francoskem mestu. Ker preiskava še poteka ne bom še lepil "zgodovine" z mojga accaunta sem gor.

00

Btw pametno je imet tisto 3mestno cifro odzadaj zakrito. Pač neki nalepiš čez

10

Razumem, ampak moje kartice ni imel v rokah nihče razen mene. Če so mi vdrli v računalnik z zlonamerno programsko opremo do tistih 3 številk niso mogli, ker jih nisem nikoli vpisoval. Al so me pa res kje na bankomatu dobili s skimmerjem kot je bilo gor omenjeno in ponaredili kartico. Ker iz history-jana mojem accauntu ni jasno ali je heker izvajal nakupe online ali v živo v trgovinah.

00

Trgovec, pri katerem je bil izveden najdražji nakup s katerim sem bil oškodovan ( računalnik za cca 900 EUR), iz zgoraj omenjenega francoskega mesta je poslal Netellerju podatke o tem, na kakšen naslov je bil računalnik poslan (isto mesto kot trgovec). Bom sporočil nadaljnji potek in če bom dobil nazaj denar, ker če bi se mi to zgodilo pri slovenski banki mi je le ta po naši zakonodaji dolžna vrniti denar, v mednarodnem okolju pa temu ni tako, kot mi je bilo razloženo s strani slovenskih strokovnjakov ki se spoznajo na to področje.

00

ampak če  ti naša banka mora vrniti, potem bi ti morala tudi tuja. po moje obstaja kakšen zakon, ki velja v celi EU,  pa ponavadi so v tapravi Evropi potrošniki bolj zaščiteni, kot v balkanski.

Zadnji popravljal maliprofi (25-06-2015 09:42:38)

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
20

Problem je ker ni nobene inštitucije na katero bi se lahko obrnil. Strokovnjak iz SI-CERT-a mi je direkt povedal da ne bom dobil nič nazaj. Bomo videli. Bom javil kakšen bo potek.

00

ja.
na koga se obrniti.
to je vprašanje za milijon tolarjev......

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
00

Cak mal tole pa ne gre tko.. upam da sm pravilno razumel ampak tebi je nekdo ukradu denar iz netellerja in si kupu racunalnilk in zdj ti nemors do dnarja? Sj netellet bi mogu met cashback v takih primerih. Sj je dnar sj je sled sj se use vid. Sj ti ni ukradu bitcoinov pa se tm se da sledit.. ptijava na neteller? Naj voidajo nakup, nardijo cashback pa prjavjo zlorabo

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
10

Newjack vse kar praviš je bilo narejeno, še več, imajo celo podatke in točen naslov kamor je bil računalnik poslan..le da če se denimo izkaže da je hacker poslal računalnik na nek naslov (recimo neko zapuščeno hišo al kaj podobnega) in ga pol tam prevzel ne bom dobil nič. Ker kot so meni tolmačili na SI-CERT-u, bi mi slovenska banka v takem primeru morala po naši zakonodaji vrniti denar, Netellerju pa tega ni treba, oziroma js ne vem na katero inštitucijo naj se obrnem da prisili Neteller v povračilo....ampak kot rečeno zadeva še poteka in bom javil kaj in kako...

00

poišči na neteller strani katera institucija jih regulira in njih kontaktiraj za pomoč.

00

Optimal Payments. Ženska ki pri tej družbi zadolžena za goljufije vodi cel postopek. Sem si z njo izmenjal že ene 20 mejlov v teh 2 mescih...

00

Sej tut če je napisal random naslov (beri brez lastnikov) še vedno more prevzet na tistem naslovu. Taka roba traja neki dni da se dostavi in če je bla prijava narejena nevem zakaj ga tam nebi čakali dečki v modrem? Kakorkoli že, upam da dobiš denar nazaj.

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
00

predno sem js izpolnil vse birokratske zadeve in je zgoraj omenjena gospa nadaljevala s postopkom bi bil kompjuter lahko že na marsu...

00

Po 3 mesecih in 24-ih izmenjanih mejlih so pri Netellerju priznali napako. Bom sporočil če oz. ko mi bodo vrnili denar.

50

Evo, pa je le bil srečen konec te epopeje in so mi vrnili kar je bilo mojega. Nočjo pa nič povedat kaj in kako sem bil okraden. Vse kar sem zvedel je bilo da je bil "illegal transaction"...

110