Tema: 2016 Bankroll Challenge

Hej! default/logo_spade16

Veseli me, da je zadnje čase spet precej živahno in zanimivo na pokerpro forumu. Odločil sem se, da si tudi sam postavim poker izziv in ga delim. V februarju sem si zastavil ''Bankroll Challenge'', kjer je moj prvotni cilj zgraditi bankroll. Igral bom na PokerStars, moj začetni BR pa bo znašal $75.

1. del
-igral bom 6-max [Turbo] SNGje

-Buy-In:
       * BR $75  - BI $1.50  (50bi)
          * BR $175 - BI $3.50 (50bi)

2. del
*BR $450 - Pa bom naredil premor in se odločil ali nadaljevati na 6max ali pa presedlati na SNG MTTje.

Nekako glavne smernice pri challengu so čim bolj disciplinirana igra. Po končanem igranju pregledati kakšen zanimiv hand, razmisliti in ob priložnosti povprašati za mnenje. Občasno bom objavil potek challenga in mogoče še kakšen zanimiv trenutek, ki ni povezan z njim.

Zaenkrat si želim in verjamem, da mi lahko uspe osvojiti igro in zgraditi soliden bankroll s 6-maxi, nato pa bomo videli kako dalje. Z objavo challenga mislim, da bom dal še več od sebe kot sicer, vesel in hvaležen bom tudi za vsakeršno pomoč in podporo.

Lp!  default/tongue

Zadnji popravljal Mihaylo (06-04-2016 13:34:01)

70

2

Re: 2016 Bankroll Challenge

Srečno s projektom, keep us updated! default/wink

30

veliko uspeha

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
10

Hvala!

Evo 3 dni igranja ta teden za mano. Malo manj iger zaradi izpitnega obdobja. Začelo se je precej slabo, ev črta je kaj kmalu pobegnila, vendar borbam počasi nazaj v pravo smer! default/smile

Na $1.50 je res precej slabih igralcev. Na prvem levelu so pripravleni it ai z Ax, QJo, AJo skor ne folda kdo PF. Igrajo skor vsak hand ogromno limpajo itd. Sem pa malo razočaran, da mi zaenkrat tega ni uspelo dobro izkoristiti. Proti takim igralcem potem najbrž preveč cbetam in veliko takih strelov gre potem v nič? Težava nastopi tudi pri stealu in restealu proti takšnim igralcem, predvsem potem na bubblo. Tut zlo težko si v takšnih situacijah zamislim njihov range, za razliko od ostalih solindih igralcev. Tako, da drugi teden bom poizkušal s kakšno mizo manj in se posledično bolj posvetit tem situacijam in več iztržit.

Sem pa za vikend doma, kjer najbrž ne bom veliko igral. Drugače nasploh veliko športam (gorsko kolo, hribolazenje, tek, gorski tek). Imam pa tut nekaj manjših športnih izzivov v 2016. Eden izmed njih je, da imam letno 53 vzponov na en vrh tukaj nad našo vasjo (1116m), kr prijeten dvo urni trening s cca 680višinci. Drugače pa se trenutno pripravljam na maraton v Radencih, kjer imam željo čas na 10km spravit nekje med 43-45 minut.

Lep pozdrav!  default/logo_spade16

00

5

srečno pri kartah pa velik varnih koraku  default/cool

ps. tale izziv glede vzponu...dobra ideja za samo motivacijo pa tu, smo učas mel take "stave" pa si me zdej dobr spomnu de se kej podobnga ponovi  default/big_smile ...mrbit spet Zasavsko Planinsko Pot prehodt  default/tongue

aja vejš kaj mamo hribuci pa pokeraši skupnega??? graf  default/big_smile

Zadnji popravljal Kelt (06-02-2016 13:11:56)

00

Kelt napisal:

srečno pri kartah pa velik varnih koraku  default/cool

ps. tale izziv glede vzponu...dobra ideja za samo motivacijo pa tu, smo učas mel take "stave" pa si me zdej dobr spomnu de se kej podobnga ponovi  default/big_smile ...mrbit spet Zasavsko Planinsko Pot prehodt  default/tongue

aja vejš kaj mamo hribuci pa pokeraši skupnega??? graf  default/big_smile

Hvala enako! Izziv se dobro obnese, preizkušen že lani. Mi je pa to kot nek trening za K24. 80 km dolga pot z vzponi na pet najvišjih vrhov okoli Črne na Koroškem, za katerega še sicer nisem fiksno odločen, vendar ga imam nekako v mislih za 2016. Se pa ''Zasavska Planinska Pot'' sliši precej mamljiva.

haha dobra dobra ta glede grafa default/wink default/tongue

00

Pozdrav!

Nekaj malega sem delal na strategiji in imel potem nekaj težav pri vpeljavi novih stvari. Najbrž bi moral zmanjšati št. miz in počasi dodajati nove ideje v igro. Tako sem porabil kr neki časa, da sem uspel sestavit dobro igro, sedaj pa se počasi spet obrača zadeva v pravo smer. Drugače runnam vredu imam pa precej težav v HU igri. Najbrž sem premalo potrpežljiv default/neutral .

Drugi teden delam na HU igri. To razmerje med 1st pa 2nd bi se dalo kr popravit in posledično tut rezultati.

*Drugače pa odigranih dodatnih 570 sngjev
*Neki StarCoinsov se je nabralo vmes tk, da sem koristo  2x $10 VIP Cash Rebate
*Začetni BR: $75 Trenutni BR: $121 (slaba polovica prvega levela default/smile)

Pa še neki statsov, če bi mogoče kateri SNG ali drug mojster želel malo preverit default/tongue.

Lp in srečno!  default/logo_spade16

20

Preveč tight iz vseh poziciji, zanima pa me če imaš to filtrirano za 75bb, ali overall. GL default/smile

10

Ne, overall je to default/smile.

00

Pozdrav,
odločil sem se malo izkoristit zadne fraj dni izpitnega obdobja. Najprej sem bil par dni na Gorenjskem pa nato še doma na Koroškem. Večino časa porabo za hribolazenje in iskanje zimskih razmer default/smile.

Doma sem naredil nekaj iger vendar sem igral slabo. Nekako se ne počutim najbolje, če nisem na svojmo PCjo in posledično je tut igra malo slabša. Sem pa zdaj že nazaj na Štajerskem na svojem mestu, odločen popravit igro in grindat default/cool!

Pa še ena situacija, ki se kar pogosto zgodi in ponavadi sem malo v dvomih; Torej igram 6-max [Turbo] SNGje, pa recimo, da nas ostane za mizo 4 ali 5 igralcev. Sem na BTN cca +-14BB, igralca na SB in BB tudi približno podobna stacka. Držim nek soliden hand (QJ, K10). Ali lahko v takem primeru samo potisnem ai. V primeru, da PF stavim 2,5x potem, če me 3beta ne morem klicat in ostanem precej kratek. Po drugi strani pa, če zarinem sem skor vedno, ko me kliče zadi default/hmm

Lp default/logo_spade16

10

2x raise in easy fold, če te kdo zabije all in. In vsekakor je preveč 14bb, da bi kar porinil, čeprav handi, ki si jih omenil so +ev push. Samo je bolj +ev mini raise, ker če te pokliče kdo igraš pot v poziciji in pa še kadar imajo boljše karte, ko porinejo izgubiš samo 2bb in imaš še vedno lep stack 10+bb default/smile

20

@plavalec Proti večini igralcev odigram tako kot praviš 2x raise in fold na 3bet. Proti igralcem, ki pa imajo zelo mali % Fold to Steal in potem tudi nizek % Fold to Cbet, sem nekako ugotovil, da se vse prevečkrat potem zapletem na flopu. Tako, da teh se poizkušam enostavno izognit ali pa preflop ai.

Drugače pa uspel realizirat cilje, ki sem si jih zadal za vikend. Popravo sem nekatere stvari, predvsem igro v HU. Odigral 300 SNGjev, sprva uspešno potem pa v trenutko pado 20 bi pod EV tako, da je blo nekaj časa kr grdo. Vendar nič zato vem, da igram dobro in prejkoslej se more situacija obrnit navzgor default/cool ! Spuco sem še en $10 VIP bonus, skupno tretji. Cilji za drugi teden nič posebnega. Izbrati moram dober tajming za session in igrat kar se da dobro, da se čimprej prestavim na $3.5 default/smile

Igre tega vikenda;

Lp! default/logo_spade16

00

Mihaylo napisal:

@plavalec Proti večini igralcev odigram tako kot praviš 2x raise in fold na 3bet. Proti igralcem, ki pa imajo zelo mali % Fold to Steal in potem tudi nizek % Fold to Cbet, sem nekako ugotovil, da se vse prevečkrat potem zapletem na flopu. Tako, da teh se poizkušam enostavno izognit ali pa preflop ai.

Pomojem allin za 15BB  ni nikoli profitablino, ker te bo klical samo z boljšim handom. Razen če je res fish in imaš kakšen note, da calla allin zelo wide.. Tudi če imaš ti top hand in bi si želel all in je vrjetno bolje min raisat, da mu daš možnost da spravi v pot nekaj denarja z marginal handi, z dobrimi te bo pa itaq 3 betal in ti 4bet shovas.  default/smile

Pain is only temporary. Victory is forever!
00

Pomojem allin za 15BB  ni nikoli profitablino, ker te bo klical samo z boljšim handom. Razen če je res fish in imaš kakšen note, da calla allin zelo wide.. Tudi če imaš ti top hand in bi si želel all in je vrjetno bolje min raisat, da mu daš možnost da spravi v pot nekaj denarja z marginal handi, z dobrimi te bo pa itaq 3 betal in ti 4bet shovas.  default/smile

Seveda te bo klical z boljšim handom, v veliki večini ko pa foldne, pa mi poberemo pot. In je +ev push, poglej si v icimizerju ali pa hrc.  default/wink

10

Pozdrav,

sicer sem uspel osvojiti BR za $3.5 6-maxe vendar, ko potegnem črto nisem najbolj zadovoljen default/smile  default/hmm . Vse skupaj je trajalo kar dolgo. Veliko je bilo nihanja v igri. Mislim, da sem se preveč posvečal volumnu, kot pa bi se moral kvaliteti moje igre. Vse preveč nekih nepotrebnih zapletov s slabšimi igralci. Velikokrat bi enostavno moral zapret določen hand, pa sem si nekak po tiho govoril (ah pa saj nima, sej ne more met glih zdaj, pa ta tko igra vsak hand, kaj je prej naredil ne more bit zdej boljši). Tako, da sem kar malo jezen nase. Drugače pa že delam na tem, da odpravim omenjene napake. Igram manj miz in v določenih situacijah raje malo bolj premislim kot pa, da samo vsekam po miški. Vse to se že pozna na igri. Sem se pa pošteno naigral, temu primerne pa so bile tudi bonus nagrade, ki trenutno predstavljajo večino profita default/smile.

*Bonusi: 6 x $10 VIP Cash Rebate +$60
*Promocija: (100M Celabration) +$69
*Začetni BR: $75 Trenutni BR: $245.20

Vem čudn graf, tko kot na trenutke igra default/hmm default/yikes . Bo bolje default/roll!

Prekoračil sem BR $175 tako, da prihodnji teden počasi pričnem na $3.5 po potrebi se vračam na $1.50. Tokrat bom igral 6-8 miz in ne 8-10 kot prej. Poizkušal bom igrati bolj disciplinirano in uporabiti vse znanje, da popravim profit iz igre. Mogoče bom zraven malo za veselje priklopil tudi kakšen MTT, tam po 2-3 na teden za $ al pa dva.

Lp, srečno! default/logo_spade16

30

Super, samo gor po limitih! default/smile
gl gl

00

Hej,

moja pot na $3.5 se je končala. Prvi session na $3.5 je še bil nekak normalen potem pa boom. Malo nerodno, da me je tak swing doletel ob trenutku, ko sem prešaltal višje. Enostavno nič ni šlo, nima smisla kaj več opisovat  default/neutral. Najbrž sem kak session odigral tudi malo slabše default/hmm .  Vmes sem priklopil kako mizo $1.5, da sem malo blažil padec. Torej spet bom grindo samo $1.5 in nekak čimprej poizkušal narediti novi skok na $3.5, tokrat močnejši default/smile .

Lp:pokerpro:

10

Počasi se stvari obračajo nazaj v pravo smer. Neuspešen run na 3.5, na  začetku meseca je pustil nekaj posledic v moji igri. Rabil sem nekaj časa, da si priznam, da poleg vsega ostalega tudi sam tu pa tam naredim kak kiks. Malo sem dodal na sami disciplini. Mnenja sem tudi, da bi moral bolj prilagajat mojo igro glede na nasprotnike, trenutno proti vsem igram bolj kot ne po istem kopitu.

Zadnje čase sem igral precej manj predvsem zaradi faksa. Tudi preostanek meseca bo najbrž podobno. Mojim športnim aktivnostim imam ob prvi priliki dodati še malo gorskega kolesarjenja default/smile.

Igre tega meseca:

Lep pozdrav,  default/logo_spade16 .

30

Ta teden igral malo več. Uspel zgradil BR nazaj za nov štart na $3.5. Neki iger na $3.5 sem tut že odigral. Mislim, da moram dodat še malo discipline, malenkost še naštudirat stvari in mogoče malo sreče s kartami in bi se mogla zgodba na $3.5 počas obrnit v pravo smer default/roll . Za vikend mislim odigrat 1M Freeroll in pa 2-3 satellite za Sunday Million default/smile.

Borba v mesecu Marcu za vrnitev na $3.5 default/big_smile
-2 x $10 Bonus, skupno $80.
-Nakazo sm 20$, prišlo prav pa še ticket za satellite SM.
-BR: $75 / $243
-Grafi: $1.5, Turnirji, $3.5

Lp,  default/logo_spade16

20

Včeraj me je seveda zamikal sunday million 10th anniversary. Beri (zdej ko je 10m se pa že splača haha default/big_smile ). Odigral sem par satellitov (skupaj za $40) in uspel dobit vstopnico. To sicer ni blo v planu projekta, vendar prijetna izkušnja. Skratka 2 uri veselja na SM sta za mano, tistih 40$ pa bom že nekak nadoknadil default/big_smile.

Drugače pa danes super dan na $3.5. Pravo veselje je igrat, ko se stvari lepo poklopijo default/cool. Počasi lezem nazaj proti zelenim številkam na $3.5. Mislim, da je ključno to, da igram manj miz na session. Probam se tudi izogniti določenih solidnih igralcev, katere imam večino označene. default/smile

Torej danes pa en super dan na $3.5. default/smile [ BR: $75 / $295 ]

30

Haj!  default/smile

Približno dva meseca od začetka SNG 6-max projekt sta za mano. V drugi polovici marca sem igral dokaj uspešno. Uspel sem se približat končnemu cilju oz. zgraditi soliden BR. Zato sem se odločil, da ob tej priliki naredim premor oz. najverjetneje bom zaključil z igro na 6-max in po vsej verjetnosti poizkušal presedlati na SnG MTTje. Nekaj izkušenj na tem področju imam. Če primerjam igro, mi je tista na SnG MTTjih lažje razumljiva oz. enostavnejša.  Zato bom ob tej priliki, ko imam soliden BR tudi za micro SnG MTTje naredil premor in razmislil.

Ne glede na to kje bom nadeljeval pot, pa mi je glavni cilj to, da se čim bolj prisilim delati na igri (strategija, forumi, več analiz, bolj uporabljati HM, itd). Skratka več energije v tej smeri kot pa do sedaj. default/tongue

- Začetni BR: $75 Trenutni BR: $468
- Še igre marec:

Lep pozdrav, srečno! default/logo_spade16

40

Zdaj bi menjal, ko maš tako lep graf? default/smile kaj pa grind in shoot na 7ke, 15ke .. itd. Kako že gre, ne menjaj zmagovalnega konja. default/wink  default/tongue

00

Ma nwm sej pravim nisem še čisto odločen. Malo pavze in več pozornosti nazaj faksu, športu, kjer sem se malo polenil potem bomo pa videli. default/big_smile

V bistvu če sem iskren je velik delež trenutnega BRja sestavljen iz bonus nagrad in promocij. Tu pa tam kakšnega MTT keša. Manjši delež pa od samih sttjev. Mislim, da je glavni razlog, da razmišljam tako to, da se veliko večkrat na sttjih znajdem v situaciji za katero nisem ravno prepričan, da sem odigral pravilno. Kakorkoli pa sem po uspešnem mesecu na točki, kjer imam več motivacije in veselja za študiranje igre.  default/cool 

Želim pa tebi vse dobro na poti do 15tk, lp default/palecgor

10

Haj!

Torej po krajšem premoru je padla odločitev, kako nadaljevati z gradnjo bankrolla  default/smile. V prvem delu projekta sem igral 6-max turbo sngje. Po dveh mesecih mi je uspelo iz začetnih $75 prilezti na dobrih $450. Tu sem se odločil narediti premor. Sedaj po krajšem premisleku pa sem se odločil, da bom mojo pot nadaljeval na sng mttjih. Slednji so mi bili vedno pri srcu in ker imam ravno soliden BR, sem se odločil, da presedlam na Micro SNG MTTje;

-$1.50 45man [Turbo]
-$0.50 180man [Turbo]
-$1.00 180man [Hyper-Turbo]
-$2.50 180man [Turbo]
-$+- Občasno bom priklopo kakšen večji MTT, da lahko malo sanjam kakšno večjo nagrado.
default/big_smile

Vem, da gre za čisto drugo zvrst igre. Nekaj malega iger, da se privadim sem v aprilu že odigral. V kratkem pa sledijo rezultati in pa handi zanimivih situacij.

Lep pozdrav!  default/logo_spade16  default/smile

10

Prvi teden grindanja SNG MTTjev je za mano. Nekaj iger je mogoče še iz prvih dveh mesecev projekta.

Uvajanje na MTTje je uspelo, bo pa potrebno popravit predvsem igro v zadnji fazi turnirja. Preveč sem izgubljal, ko sem krado blajnde. PF sem odpiral 2x, 2.2x in potem glede na to, da so stacki večino časa precej short je težko odigrat postflop + kr precej solidnih igralcev, ki te kr hitro zarinejo nazaj. Zaenkrat je prvi cilj, da popravim to in ne izgubljam dragocenih blajndov default/smile.

Večino iger je $2.5 180m Turbo, kjer nažalost trenutno nikakor ne pridem blizo FT. Je pa zato pri drugih več uspeha.

30