Tema: Kljucne potrebscine za SNG-je

Zdravo,

sem začetnik, ki ga veseli igranje SNG-jev. Na vse izkušenejše SNG igralce, ki so svojo pot pričeli pri microstakesih, zdaj pa igrajo tudi višje, se obračam z vprašanjem: katere potrebščine (programi, coaching strani, clipi, knjige itd.) so leta 2017 najboljše oz. ključne za premagovanje microsov in premik navzgor?

Skratka, kaj je NUJNO in/ali NAJBOLJŠE? Če bi danes morali ponovno začeti z nule, kako bi se tega lotili?

Do zdaj sem:

- se spoznal z osnovami pokra ob branju vseh Harringtonovih knjig (4 MTT, 3 cash game, 1 online cash game)

- prebral Moshmanovo knjigo o SNG-jih in se spoznal z osnovami SNG strategije (ITM je bolj pomemben kot zmaga, zgodaj zelo tight itd.)

- reševal kvize v icmizerju in analiziral nejasne spote

S tem znanjem mi je uspelo premagovati $0.40 regular speed SNG-je na 888 (vzorec 1400 iger), turboti na istih stakesih pa so mi povzročali težave. Zdaj igram €1 turbo SNG-je na Coral Poker in gra bi morala biti zelo premagljiva (ponavadi ~5 ljudi na mizo, ki imajo statse 40/10), jaz pa se še vedno s težavo privajam na turbo format.

Mislim, da je velik leak z moje strani preširok shoving in calling range (domneval sem, da je ICM pri turbotih drugačen od navadne hitrosti in je treba igrati bolj agresivno), saj sem ob ogledu istega spota v icmizerju in menjavi turbo/regular formata videl, da ni nobene razlike (isti % za shove glede na iste stacke/blinde in spreminjanje hitrosti).

Se jaz kaj motim/ne znam uporabljati programa ali je dejansko tako, da med regular/turbo formatom v samem procentu push/fold (nash equilibrium) ni razlike?

Pa še to: je icmizer za te stakese dovolj relevanten, da ga vselej upoštevam/sem pomirjen z odločitvijo, če pravi, da je +EV? Sprašujem ravno zaradi igralcev, ki so večinoma 40/10 modelčki in nimam pojma, kako se bodo obnašali. Kako prilagoditi/upoštevati nash equilibrium v takem fieldu? Recimo, da mam nek marginal shove na buttnu (stack npr. 9bb), ki pa ni nujen za preživetje in za katerega icmizer pravi, da je +0.30%, za sabo pa  2 prej opisana modelčka. Shove, ker je +EV, ali fold, ker ni velik +EV?

Se opravičujem za daljši post, resnično pa si želim crushat te turbo microse in bi mi vsaka pomoč prišla zelo prav. Tisti, ki vam to uspeva: napotki, nasveti?

Prepričan sem, da bo prišlo prav še marsikateremu začetniku, ki se 2017 prav tako podaja na SNG pot. default/smile

LP

10

Re: Kljucne potrebscine za SNG-je

Zdravo.

Izgleda da si se stvari lotil na dost pravi način. Najbolj pomembna je igra in pa po končanem sessionu analiza vsega kar si odigral tudi z icmizerjem tako kot si rekel. Drugače edino lahko še probaš kakšne training video tipa Run it once ipd.

Kar pa se tiče dela v icmizerju:

1. Ne ni razlike v shoving rangih glede na hitrost turnirja. Pomembni so payouti, in pa stacki (velikost, razporejenost, itd.)
2. Proti fishem moraš seveda vzet bolj tight calling range oz. pogledaš v bazi handov s kakšinimi handi te plačujejo in prilagodiš na to. Kar pa sprašuješ za majhne +EV shove pa predvidevaš svoj edge in ga vnesešeš not pa vidiš če je še vedno shove. Za 9bb proti fishem lahko brez težav vzameš 15-20% edge

Zadnji popravljal TheKiddow (01-02-2017 16:23:12)

10

Predlagam ti, da uporabljaš hm ali pokertracker in si od začetka vse! spote, ki nisi 100% prepričan če so jam ali fold označiš in nato po ali pred sešnom pogledaš in greš skozi v icimizerju. Fajn je tudi če imaš ceu paket icimizerja 2 pro, ker je tudi sng coach (pač dobivaš različne spote in lahko jim greš skozi 120 na dan se mi zdi).To je meni pomagalo na začetku kar precej in se hitro napreduje v push/fold spotih. Glede "marginalnih" push spotih 0.3% sploh ni malo in pa fishi kličejo bolj tight kot pravi nash torej lahko dejansko še več hendov porineš kot pravi nash. To je na kratko to, kaj več bi bila pa že coaching ura default/smile glgl

00

Zdravo,

hvala obema za odgovor. Vsaka informacija pride zelo prav in vsak odgovor iskreno cenim. Res je, zadeve sem se lotil precej resno (v smislu dobičkonosnega hobija, ki me zelo veseli, kaj več trenutno ne). Vsak dan počnem to, kar sta oba napisala in rezultati so se že obrnili na bolje. Občutek imam, da premagujem €1 9-max turbo SNG-je (vzorec je zanemarljivo majhen in runnam precej nad EV-jem, ampak vseeno imam glede na lastno igro in očitno nesposobnost soigralcev občutek, da je edge precejšen). Po 200 igrah je ROI 25%, ITM pa 50%. Vem, da gre za absurden rezultat in vem, da je vzorec absurdno majhen, vseeno pa igram bolje kot kadarkoli prej (zahvale gredo icmizerju - tako kvizu kot igranju z različnimi spoti).

Samo še za 1 informacijo bi vas prosil, ki se mi zdi ključna, in sicer upoštevanje rejka. Trenutno igram na Coral Pokru in zadeva je sledeča: rake pri SNG-jih je 14%, rakeback je 30%, player pool pa tako šibek, da skoraj ni za verjet.

Ravno izredno šibek pool in odsotnost kakršnih koli sposobnih regov mi da misliti, da igre same po sebi zaradi rejka niso preveč dobičkonosne (ne me narobe razumeti, nisem požrešen, rad bi ugotovil samo, če se mi zadeva sploh splača). Torej govorim v smislu, da če bi zadeva bla tako dobra, kot zgleda, bi blo več ljudi, ki bi to izkoriščalo. Na 888 sta bla saj 2 rega na mizo, ki sta vedela, kaj počneta, tle je pa res absurdno (mislim sploh ne rabim nobenih tagov razen vijoličnega, s katerim označujem slabe fishe. Vse je samo vijolično ...).

Torej, 14% rake, 30% rakeback in po navadi cela miza 40/10 modelčkov, morda se najdeta (največ) 2 razumni osebi na SNG, pa še ti nista dobri, samo pač nista manijaka (vseeno hude in očitne ICM napake itd.).

Se zadeva splača?

Lahko pa dodam, da mi je v splošnem stran všeč. Ljudje igrajo kot taki manijaki, da se igra skoraj povsem zreducira na push/fold in to je trenutno področje, kjer hočem največ napredvat. Torej do ~10bb je tak totaln kaos, da samo foldam z izjemo premiumov, potem pa izkoriščam edge, ki ga mam nad drugimi v ICM-u. Tko da zadeva meni načeloma ustreza, sprašujem samo, če 14% nekako absolutno gledano vseeno ni preveč.

Pozabil dodati še: Ja plavalec, res je. Na začetku pač človeku nič ni jasno, ker mu sama igra ni jasna (kater push/fold kdaj), kaj šele, da bi vedel, kaj pričakovat od 40/10 igralca. No, sčasoma so se določene zadeve razjasnile in tile "modelčki" sodjo v dve skupini: al so čisti manijaki in pretiravajo v tem smislu (rekel bi, da je teh 10-20%) - tu paziš, da je push bolj tight od nasha in si precej skromen - al so pa pasivni kiti; za kite sm praviloma mislu, da se bojo obnašal povsem nepredvidljivo, pa so v bistvu precej predvidljivi: kjerkoli blizu bubbla so preveč tight (reku bi, da je teh 80-90%), tko da praviloma bolj spoštujem njihove shove, shovam pa skoraj v skladu z nashom, morda malo bolj tight, pa se kar v redu obnese (vsaj zaenkrat).

PS: Glede rejka ... Na Coral Pokru se zmanjša šele pri €5 (10%), buy ini pa si sledijo €1, €2 in €5, vmes nič. Vedno sem se spraševal, kje je magiča meja, kjer igre postanejo res bolj zahtevne in jih je premagovati veliko težje. Odigral sem kakšnih 10 iger za €2 in pool je bil identičen kot €1, ista zadeva. Lahko sklepam, da bi z dobrim poznavanjem ICM-a in še malo truda zaradi manjšega rejka bolj profitno igral €5 al je preskok skoraj sigurno prevelik zaradi razlike v skillu?

00