Re: Moja pot do HIGH STAKES SNG'S

Zdravo plavalec,

še 1-krat hvala za odgovor v SNG forumu, kot začetnik te stvari zelo cenim. Prvo pohvala za grafe, očitno crushaš format pokra, ki mi je trenutno najbolj všeč (nekaj je na končnosti SNG-jev, kar mi je všeč, pa ne znam povedati, kaj ... imajo začetek in konec in vsaki stopnji igre se je treba prilagoditi - to mi zelo odgovarja).

V bistvu se nate obračam s sila splošnim vprašanjem, in sicer: kako kaj življenje kot SNG igralec? default/big_smile Če se ti ne ljubi odgovarjati, sploh ni problema. Ljudje po navadi ne pišejo tako obširnih postov kot jaz in to povsem razumem. Če pa ni težko, ti zastavim nekaj (pod)vprašanj, saj mi je toliko bolj zanimivo nekoga, ki je v teh igrah uspešen, spraševati v slovenščini. Sploh pa mi je zanimivo, ker si napisal, da se s pokrom preživljaš (vsaka čast).

- se še vedno in v prvi vrsti preživljaš s SNG-ji? Si želiš še napredovati v stakesih ali si zadovoljen s trenutnimi ($15)?

- si opazil kakšne spremembe v tem formatu?; So ljudje v splošnem gledano boljši kot pred petimi leti? Pri katerih stakesih se to najbolj opazi? Kje je nekakšna meja (sklepam, da so $1 SNG-ji več ali manj enako švoh kot pred leti), kjer so potrebni hudo kompleksni HUD-i (ne moreš verjet, ampak zaenkrat zadošča VPIP/PFR, hahaha), kjer se moraš posvečati in resnično razmišljati o nasprotnikih itd.?

Zadnje vprašanje sprašujem nekako v smislu celega diskurza "poker is dead".  Ne morem verjeti, koliko ljudi vedno znova govori v tem smislu (na neki točki sem jim verjel, da pač v online pokru morda res ni več denarja, razen če se s tem ne ukvarjaš povsem profesionalno, kot da bi želel npr. živeti od nogometa). Trenutno igram €1 SNG-je na Coral Pokru in ne morem verjeti (ni pretiravanje, dejansko ne morem verjeti default/smile), kako ljudje igrajo. Saj razumem, da nimaš pojma in ti pač malo odgovarja po službi gemblat in gumbke pritiskat, ampak da vedno znova stack zgubiš v prvih 3 hendih s trash hendom in podobne reči ... Svašta. (Zgodi se tudi, da pogledam na mizo in sem že ITM, ker so se modelčki med sabo pobili, pa sploh še ni tako pozno ... Imam še ~10bb recimo). V glavnem, ljudje se mi trudijo dejat denar, tak je občutek leta 2017.

- je karkoli, česar se bojiš, kar ni v tvoji moči in zaradi česar bi bil eksistencialno ogrožen (ne vem, poplava online botov, kakšna obdavčitev al kaj jaz vem kaj, da pač zadeva ni več dobičkonosna)?

In še za konec: pošlji PM, koliko računaš za coaching. Že v naprej povem, da si ne glede na ceno tega trenutno ne želim, saj sem na točki, da mi v bistvu ne bi prav prišlo. Trenutno mam občutek, da napredujem zelo hitro (tisto začetniško napredovanje, preden prideš do stagnacije), in sicer samo zaradi vadbe ICM spotov in podobnih osnov. Tu mi noben ne more pomagati ... Dokler so nasprotniki zombiji, ki radi kurijo denar, bom igro že premagoval z osnovami oz. solidnim poznavanjem formata igre. Ko pa pridem na višje stakese, bi morda razmislil o coachingu, ne vem, na tej točki težko rečem.

Srečno še naprej, pa prilepi še kakšen graf, saj so tako lepi. default/smile

Zadnji popravljal TexasRanger (19-02-2017 19:24:09)

70

Imaš zs!  default/wink

10

Ne morem še pošiljati ZS-jev, tako da odgovarjam tukaj.

Hvala za vse, vsaka informacija še kako prav pride. Bom upošteval vse nasvete. Cena se mi zdi sprejemljiva, sploh za coaching od nekoga, ki premaguje takšne stakese. Si bom zapomnil ponudbo.

Srečno! default/smile

20

29

Zdravo ,

Karere so sedaj najboljse strani za igranje 6-max SNG-jev ?

20

Strani, ki so jih meni priporočali člani tega foruma, so Poker Loco, Coral Poker in Tigergaming.

Igram na Coral Poker, preostalih dveh nisem sprobal. Coral Poker je vredu.

Plusi:

- veliko ljudi, ki ne vejo, kaj počnejo

- rakeback deal (kontaktiraj Bebika)

(Morebitni) minusi:

- če bi rad mel velik volumen, se ti bojo igre mogoče prepočasi polnile

- software crasha na vsake toliko (je pa res, da je bil prejšnji računalnik precej star, samo je vseeno tudi nekaj na njihovem softwaru .. 888 mi ni crashal tudi z 9-imi mizami, Coral Poker pa redno - recimo v povprečju enkrat na eno ali dve uri - z manj kot petimi ... če imaš dober računalnik ni problema)

10

Verjetno ti crasha zaradi holdem managerja (imej odprtega opravitelja opravil in, ko zašteka boš videl da se holdem manager ne odziva in poker stran tudi ne, pa samo klikneš končaj opravilo in zapreš holdem managerja in je takoj vse ok). Pol pa spet zaženeš hm  default/wink

00

Z novim računalnikom crashanja ni več in uživam ob tekočem igranju. default/smile Če ima kdo starejšo mašino in zadeva na vsake toliko vseeno zatrokira, je tule rešitev, s katero zmanjšate število crashev za približno 90% (še vedno se zgodi, ampak zelo redko): v task managerju najdite proces corapoker.exe ali karkoli je že -> desni klik -> dajte prioriteto na visoko.

Samo še 1 vprašanje, da ne bom denarja zgubljal na najbolj bedast način:

Po tvojem nasvetu sem se odločil sprobati še Tiger gaming. Coral Poker je odličen (soft etc.), ampak igre v polnem teku (ki omogoča laufanje ~6 miz hkrati) trajajo le 19.00-00.00 po našem času, včasih bi mi pa odgovarjalo potegniti še kakšno uro ali dve dlje in takrat bi Tiger gaming prišel prav.

Vprašanje pa je: s katero metodo denar nalagati in dajati dol, da je najmanjša izguba zaradi morebitne provizije, menjave $ v € ali česarkoli drugega? Fora je, da že ko hočem denar naložiti, ne vem, kaj bi naredil.

Če bi zbral kreditno kartico (= meni najbolj ustrezno) tudi tam v zgornjem kotu piše by Skrill. To pomeni, da kreditna ni kreditna, temeč Skrill (in pač v Skrill account vneseš kreditno ... v tem smislu?) ali kaj?

Meni osebno bi najbolj odgovarjalo: kreditna za nalagat denar in direktni transfer na bančni račun za dol pobrat. Je to na tej strani sploh mogoče? Če ni, se bom pač prilagodil s Skrillom (mam account).

Sprašujem tudi zato, ker sem imel s Skrillom v preteklosti zelo slabe izkušnje. Zgubil sem njihovo kartico in rabil novo in modeli niso odgovarjali na kakršnekoli pozive več tednov ... Google search je našel ogromno število ljudi s podobnimi težavami. Denar ždi na accountu, ti si živčen, oni pa flegmatično ne odgovarjajo. Ne delujejo kot najbolj profesionalno podjetje na področju financ, ne vem.  default/big_smile

LP

Zadnji popravljal TexasRanger (23-02-2017 17:21:08)

10