126

Re: Is Crypto Paradise, lets all get filthy rich :)

Drugače pa si poglej retracemente paraboličnih bull runov in retracementov/teroije za njimi.

Tukaj še imaš primerjavo 2014 bull rally BTC korekcije in 2018 BTC korekcije. Da, fundamentalne stvari so drugačne, ampak vsak pristaš TA si je mazal roke, ter pričakoval kaj bo in priložnost, ki se ponuja.

Vzami si par minut pa prečekiraj to sliko, lahko bi šel v veliko večje podrobnosti, ampak mislim da že iz te primerjave dobiš sliko.

https://i.imgur.com/Z6wOeH7.jpg

ampak okej, ljudje pač rečejo, da TA pokaže samo to kar se je v preteklosti dogajalo in ni pokazatelj za prihodnost. Na to bi jaz samo rekel, da če ne poznaš zgodovine, ne poznaš sedanjosti in prihodnosti. Vzorci se ponavljajo. Jaz raje zaupam temu kar vidim na grafikonih, ne pa kar čutim in kako se drugi počutijo okrog tega, čeprav nimajo nobenega argumenta razen svojih čustev.

edit*: opazil da bi moral na 2018 retracement malo bolj navzdol potegnit retracement, kjer se je trendline začel, ampak vseeno pade na 0.786, preden me spet kdo linča skoraj za brezveze.

gl vsem kot sem že rekel, ampak mislim da sem vse svoja mišljenja dovolj dobro podkrepil z dokazi, tudi če se ni izkazalo za pravilno/se ne bo, vedno sem pa vesel kritike, se ne bom sekiral če mi kdo dokaže svoj prav in me naučil kaj novega

Zadnji popravljal Shr0om (13-03-2018 18:02:58)

00

127

Evo še moj zadnji updejt, po tem ko se je odbilo navzdol in se vrjetno izpolnjuje fraktal izpred let, ki bo ubil kripto za par mesecev/leto. Me ne bo do naslednjega bull rally-a, tako da upam da se je morda kdo kaj novega naučil, razen slepo kupit in HODL-at. Imam polno dela in učenja s stvarmi, ki se ne tičejo trgovanja, tako da do nadaljnega. Dosegljiv bom tu in tam na Discordu ko bom imel čas (rečite NewJacku za link), če še ima kdo kakšno vprašanje bom tam odpisal, ker se mi ne da tukaj kregat in 'pametovat' kot nekateri mislite, čeprav samo podajam svoje mnenje in argumente, ki bazirajo na tem kar se dogaja in kaj se novega naučim.

https://i.imgur.com/Wv5SdI7.png

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/WkkibWN1-BTCUSD-D1-We-clearly-need-to-set-things-straight-here/

@Mathew, oprosti nisem vedel za hack, se opravičujem.

gl, ne se preveč jezit  default/tongue

edit:* naletel na to, tako da očitno so še aktivni (13 marec upload)

Zadnji popravljal Shr0om (15-03-2018 10:41:58)

07

128

Bravo Shr0om. Na žalost vseh TA hejterjev se vse obrača po tvojih priporočilih. Sam sem mnenja že od nekdaj, da tako fundamentalne objave in ostale zadeve, ki niso TA so skrbno objavljene točno ob določenih trenutkih, da se s TA, da razbrat kaj se bo najverjetneje zgodilo. Ne pravim da je 100% vedno tako, vendar v velikih primerih pa je tako. 

Še vedno pa nobeden ne more potrdit, da bo sedanji crash povzročil večmesečno ali letno dead obdobje za crypto. Lahko se obrne že konec meseca.  default/big_smile

00

129

greytex napisal:

Bravo Shr0om. Na žalost vseh TA hejterjev se vse obrača po tvojih priporočilih.

Kaj pa tebi ni jasno? default/yikes default/big_smile

Model ni zadel NITI ENE SAME stvari in na žalost naredil ogromno minusa vsem, ki so ga poslušali ter sam jasno dal vedet, da nima pojma ne o tehnologiji, ki stoji za samimi stvarmi, ne o trgovanju.

Naj te spomnem da je svetoval ICX naložbo, ki je bila od takrat dobesedno raztrgana tako vs $ kot vs BTC in ga prodal z izgubo (vsaj to mu je uspelo, saj bi bila do danes izguba ogroma), nato brezglavo uložil in svetoval naložbo v NANO na ALL TIME HIGH vs BTC v zadjih par mesecih in tudi tega prodal z izgubo (logično je tudi NANO vrednost samo dol od njegove napovedi tako vs BTC kot vs $ in ne govorimo o majhnih odstotkih). Kot zadnje je rekel, da bo začel shortat ALL TIME LOW BTCja v zadnjih mesecih, kar si lahko vsak sam razloži kako odličen timing za postavitev short pozicije je to...
Pa pustimo na strani scam coin, ki ga je vmes priporočil, ker ga ne poznam in njegovo obračanje po vetru v smislu BTC bull in bear runna vsake 2 dni default/big_smile

Končno se ga rešimo in ti ga hvališ... Upam da je čimmanj ljudi utrpelo denarno izgubo zaradi tega kretena in se bo morda našla v prihodnosti kakšna konstruktivna debata v tej temi s strani malo bolj razumnih ljudi.

Zadnji popravljal TŠC182 (15-03-2018 11:33:11)

70

130

TŠC182 napisal:
greytex napisal:

Bravo Shr0om. Na žalost vseh TA hejterjev se vse obrača po tvojih priporočilih.

Kaj pa tebi ni jasno? default/yikes default/big_smile

Model ni zadel NITI ENE SAME stvari in na žalost naredil ogromno minusa vsem, ki so ga poslušali ter sam jasno dal vedet, da nima pojma ne o tehnologiji, ki stoji za samimi stvarmi, ne o trgovanju.

Naj te spomnem da je svetoval ICX naložbo, ki je bila od takrat dobesedno raztrgana tako vs $ kot vs BTC in ga prodal z izgubo (vsaj to mu je uspelo, saj bi bila do danes izguba ogroma), nato brezglavo uložil in svetoval naložbo v NANO na ALL TIME HIGH vs BTC v zadjih par mesecih in tudi tega prodal z izgubo (logično je tudi NANO vrednost samo dol od njegove napovedi tako vs BTC kot vs $ in ne govorimo o majhnih odstotkih). Kot zadnje je rekel, da bo začel shortat ALL TIME LOW BTCja v zadnjih mesecih, kar si lahko vsak sam razloži kako odličen timing za postavitev short pozicije je to...
Pa pustimo na strani scam coin, ki ga je vmes priporočil, ker ga ne poznam in njegovo obračanje po vetru v smislu BTC bull in bear runna vsake 2 dni default/big_smile

Končno se ga rešimo in ti ga hvališ... Upam da je čimmanj ljudi utrpelo denarno izgubo zaradi tega kretena in se bo morda našla v prihodnosti kakšna konstruktivna debata v tej temi s strani malo bolj razumnih ljudi.

Govorim samo o BTC-ju. Vse ostalo kar je dal predloge za alt coine me ne zanima. TA za Bitcoin deluje. Če ste pa kupoval Alte po njegovih navodilih ste si pa sami krivi. Uporabljajte zdravo pamet, preglejte projekte, za BTC pa TA drži.

00

131

greytex napisal:

Govorim samo o BTC-ju. Vse ostalo kar je dal predloge za alt coine me ne zanima. TA za Bitcoin deluje. Če ste pa kupoval Alte po njegovih navodilih ste si pa sami krivi. Uporabljajte zdravo pamet, preglejte projekte, za BTC pa TA drži.

pjer napisal:

Daytrading je navadn BS...razn če želite preživeti svoj lajf tko da po 12 ur na dan bulite v ekran in norite zraven...vsekakor vaša izbira.

Ti je pjer lepo povedal kako je s tem. Izbira kaj boš delal v lajfu je pa seveda kot je napisal tvoja.

11

132

TŠC182 napisal:
greytex napisal:

pjer napisal:

Daytrading je navadn BS...razn če želite preživeti svoj lajf tko da po 12 ur na dan bulite v ekran in norite zraven...vsekakor vaša izbira.

Ti je pjer lepo povedal kako je s tem. Izbira kaj boš delal v lajfu je pa seveda kot je napisal tvoja.

Stari vsak dela po svoje. A dayplaying poker ali dayworking na šihtu je  pa qul?

11

133

Okrog BTC-ja so ble vse moje napovedi za več dni vnapred = swing trading, če ti swing trading enačiš s scalpanjem/daytrejdanjem, pol ni moj problem.

Za vsak trejd okrog alt coinov sem napisal razlago, zakaj temu tako (med tem je tudi BTC kazal pozitivno = trg pozitiven). Če ti ne razumeš kako veliki volumen deluje in channeli, pol ti ni pomoči. Lahko bi rekel enako za IOTO v začetku decembra, ko je poskočila iz 80c na 1.5$+ (čisto isti primer je bil NANO ko sem ga kupil, saj je konsolidiral in se pripravljal na nov brejkout. Če je zate to nakup ATH-ja, pol si pač retard ti, ker ne razumeš kako stvar deluje).

ICX je bil na bottom supportu, kot sem obrazložil prej trejdom.

Že to, da si napisal da sem brezglavo vložil denar v pozicije, po tem ko sem za vsako pozicijo cel zid teksta napisal in zakaj tako mislim, mi pove kolko ti dejansko maš pojma o bilo čem.

Kot pravim, bom na Discordu za ljudi ki so malo bolj odprtega mnenja, samo če se ti bolje počutiš ker si preneumen da bi dojel stvari ki sem jih napisal, ti ni pomoči.

brezglavo vlagam denar, bog ti pomagaj res če imaš tako mnenje po vsem napisanem. Failam sem s tem, ker sem mislil da se bo izpolnil H&S in da bo alt coin sezona nazaj, ter da so zato takrat bili alt coini poceni, ki so zadeli bottom support. Na žalost se ni izpolnil H&S in si že lahko takrat shortal BTC (pa tudi vse alt coin pozicije zbrisal, ker so šle v ku*** s tem ko je BTC failal). Naslednja stvar je bla ko je GS fuddal crypto, kar je ponavadi dobro za market, pa še na bottomu je bilo vse.

Ostali TA okrog BTCja, ki sem ga dal, pa si poglej kaj se je zgodilo in mi naštej kje sem narobe zadel. Vse pozicije so bile swing trejd varjanta, al ti naj za vsaki bounce pišem tukaj in davam gor TA, ker bi bilo to daytrejdanje in scalpanje. Mislim, če se kdo treplja po rami se ti, če te resnica boli in ne moreš požret da ma nekdo boljše mnenje od tebe.

ne morem verjet kaj berem, al si prelen da bi prebral kaj sem pisal, al pa si ko 12 letni froc ki mu je nekdo dokazal drugače in se sedaj joče in sovraži tisto osebo. Ko pa se tista oseba enkrat zmoti, pa seveda pozabiš na vse in se izrecno obesiš na eno napako.

zgubil denar ljudem? sem napisal, da naj ljudje ne FOMO-ajo v ta market in raje počakajo par tednov/mescev. Za alt coin pozicije si bi lahko vsak nastavil stop loss na 1% magari, ker ima Binance možnost stop lossa.

https://i.imgur.com/T3QghIy.gif

zdaj pa mene zanima, kako debato bi ti imel o blockchain tehnologiji? Sploh veš na katerem programskem jeziku bankomati delujejo po večini in zakaj bi bilo fajn to zamenjat (en izmed primerov, med nešteto drugimi)? Maš kaj pojma o programiranju sploh? Se tebi zdi, da se bo uporaba blockchain tehnologije čez noč zgodila po enem bull rallyu? Če ne, zakaj nebi med tem zaslužil od trga ki ti ponuja to možnost. Tržni kapital kripta (in vseh shitcoinov) je zgolj zmes špekulacije, dobrih novic in stabilnosti BTCja zaenkrat, ker je vse vezano na obnašanje BTCja (ki pa je sam po sebi zelo špekulativni asset - ''neznani avtor z milijon sredstev, ki lahko sam zruši market v sekundi'' in se na srečo za vse nas, trguje zelo tehnično, razen ko whale proda par jurjov tega sredstva, med tem ko kupne moči tako ali tako ni več).

to so dejstva in če me ti označiš za premetenega kretena, ker se oziram na dejstva in me ti zaradi tega sovražiš in imaš na piki, je brezveze s tabo diskutirat. kaj šele da cherry pickaš moje 'napake' in potem izbiraš svoj prav (čeprav sploh ne razumeš kaj sem jaz pisal očitno in se vrneš zmagovito po tem ko izberem plan B, zato ker se plan A ni izpeljal), da bi se ja izkazalo da imam jaz narobe lol. Tako da, veselo diskutiranje blockchain tehnologije, ki nebo imela realne cene še par let, ker je še zaenkrat špekulativno sredstvo (ki pa postaja seveda vedno večje in dobiva temelje).

mislim, da sem več doprinesel k tej temi v parih postih in k razumevanju kako stvari stojijo, kot pa ste vi prej v celih 7 straneh špekulacije in vaših brezglavih investicij, katere je vsak lahko zadel med bull rallyom lol. Če bi v Novembru odprl Binance, naložil jurja in izbral investicijo tako, da bi se z glavo zabil v tipkovnico, bi mi to naredilo 1000% profit do sredine Januarja. Toliko o pameti, ki si jo potreboval med bull rallyom BTCja in ostalih špekulativnih sredstev. Vsak je lahko pameten med bully rallyom pa ko je vse zeleno cel mesec ker je norišnica optimizma, pa bodi zdaj pameten ko je bear market, ogromna volatilnost in zmeda v zraku, ter probaj zadet stvari (kar se tiče altcoinov).

kaj si kdo misli o mojem TA BTC-ja in altocoinov mi je vseeno, sem prepričan v svoje pozicije in jih odprem na podlagi več faktorjev. Samo, da si ti zdaj pameten kako sem se jaz motil in izgubil denar ljudi, po tem ko sem napisal 100x že da mi je to hobi in si naj vsak svoje mnenje ustvari, pa samo tvojo pamet pokaže. Še enkrat, pojdi skozi moje poste okrog TA BTCja pa mi prosim napiši koliko sem se zmotil, razen inverse H&S, katerega si lahko seveda hedgal s short pozcijo po odbitku. neverjetno kaj ti pišeš in kako malo razumeš stvari. seveda bom spremenil pozicijo in mnenje, če se plan A ni izpeljal ali misliš da se je bolše oklepat plana A in še več denarja pušit, namesto spremenit pozicijo in hedgat ter profitirat. Res ne razumeš te osnovno šolske zahtevnosti dojemanja situacije in kako narediti najbolje iz nje in se ji optimalno prilagoditi? kaj morem bit tvoja mama, da te naučim hedgat s pozicijami, ni samoumnevno kaj naredit, ko se situacija spremeni?

še vedno sem napisal, če ima kdo boljšo razlago in mnenje, jo naj poda. Pa sem vedno dobil 'pameten' odgovor, da TA ne deluje ter da moreš bit retard če day trejdaš (česar jaz sploh ne delam, ampak swing trejdam). Stermetzky je edini ki je kaj konkretnega napisal, ker je vsaj napisal kar si je mislil o trgu (ter da jaz paničarim) in sem mu tudi dal svoj prav in si želel da ima prav, ker bi bla nova sezona alt coinov = lepi ROI%. Tako da nimam problema s kritiko, če je vsaj kritika na nekem nivoju pameti.

TŠČ ti si vse skupaj tako napisal, kot da sem zgubil 500% na alt coinih, med tem ko ma vsak svoje stop losse (ki rangirajo do 5% max). Glede BTCja pa sem ti tak že napisal da še idi enkrat skozi TA ki sem ga objavil in še mi enkrat povej kje sem se motil, razen inverse H&S, ki ga je vsak hedgal s short pozcijo, ko se ni izpolnil. Zanimivo da si zdaj pameten, prej pa te ni blo, čeprav sem že na prejšnji strani napisal da vidim BTC na 4k$. Za scamcoin pa si poglej zgoraj videjo, katerega so objavli BAR 13 marca z njihovim CEO-jem. Spet govoriš iz riti da se lahko bolje počutiš ookrog samega sebe, čeprav jaz priznam da nisem vedel za hack osebno. Vedel sem samo da so aktivni in da še delajo na projektu. Prosim pogooglaj kaj pomeni risk/reward, ker je bilo enako z ICX pozicijo in NANO-jem. Kvečjemu r/r, ki se je splačal, zato je bilo tudi pametno odpret pozicije. Za blockchain tehnologijo pa mi je vseeno, ker vem da še bo trajalo leta preden bo kaj stvarnega nastalo in se implementiralo na nekem večjem spektru. To ne pomeni, da nič nevem o njej. Za mene je vse precenjeno zaenkrat in ne moreš določit realne vrednosti, lahko pa igraš trg ki ti ponuja neverjetne povratke tako med bull rallyom, kot med korekcijo BTCja.

Zadnji popravljal Shr0om (15-03-2018 14:00:41)

35

134

supporta ni več, ker ni več buying powera, niti na SMA200. 4k$-4.5$ je ziher, 2k$ tudi. Lahko pa še enkrat moje poste preberete iz prejšnjih strani, sem že 10x razložil. + Spet je lepa priložnost z vlkim levergom kaj $ nardit, če boste shortali BTC, coine bo itak postavlo na realno vrednost in ne napihnjeno špekulativno v kateri so do zdaj živeli. To bo trajalo par tednov/mescov da bottom najde, par mescov da bo sideways šlo in vrjetno leto pa nekaj da bo spet rally. gl  default/smile

https://i.imgur.com/tDlWtGB.jpg

https://i.imgur.com/EvfeL6D.jpg

https://i.imgur.com/8wMoZyT.gif

Zadnji popravljal Shr0om (30-03-2018 15:55:15)

15

Shr0om napisal:

supporta ni več, ker ni več buying powera, niti na SMA200. 4k$-4.5$ je ziher, 2k$ tudi.

2k$ je ziher? default/hmm
Mogoče res, ampak ziher?? Pa ti bi mogu milijonar bit do zdaj no default/big_smile

Shr0om napisal:

...coine bo itak postavlo na realno vrednost in ne napihnjeno špekulativno v kateri so do zdaj živeli.

Realna vrednost? In koliko je realna vrednost BTC, ETH, VEN, NANO,...?

00

Morš bit res pogumen (beri: neumen), da v kripto uporabiš besedo ‘zihr’.

"4k$-4.5$ je ziher, 2k$ tudi"
00

137

Mrknilo vse v tej temi skupaj z kripto svetom. Dec/jan investitorji so se spekli fino sedaj se caka novi krog. Moje mnenje glede btcja je bounce od 6k levela. Nebi se cudil tud ce ma shroom prou. Anyway ne vem ce kej spremlate ampak velik altov bo dobil svoje usd pare kar bi mogl uspostavt neko neodvisnost od btcja kar je longrun super. Neo, Iota, eos pa ne vem keri coini se bojo dubl usd pair. Razmisljal sem da ni odprl nek projekt o kripto za investicije short/long ce bi vs to potencialno zanimal spremlat? sledit bo itak nemogoce edin za long hold, daily scalp/invest coini pa ne bo mogoce

our father, who art in variance, binkage be thy name
thy sunday come, thy sunday done
on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run
and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us
and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers

amen.
10

138

Valda, odpri tudi svojo temo, da se malo učimo en od drugega, mogoče pa kaka dobra ideja vzklije  default/wink

newjack napisal:

Mrknilo vse v tej temi skupaj z kripto svetom. Dec/jan investitorji so se spekli fino sedaj se caka novi krog. Moje mnenje glede btcja je bounce od 6k levela. Nebi se cudil tud ce ma shroom prou. Anyway ne vem ce kej spremlate ampak velik altov bo dobil svoje usd pare kar bi mogl uspostavt neko neodvisnost od btcja kar je longrun super. Neo, Iota, eos pa ne vem keri coini se bojo dubl usd pair. Razmisljal sem da ni odprl nek projekt o kripto za investicije short/long ce bi vs to potencialno zanimal spremlat? sledit bo itak nemogoce edin za long hold, daily scalp/invest coini pa ne bo mogoce

10

139

newjack napisal:

Anyway ne vem ce kej spremlate ampak velik altov bo dobil svoje usd pare kar bi mogl uspostavt neko neodvisnost od btcja kar je longrun super. Neo, Iota, eos pa ne vem keri coini se bojo dubl usd pair.

Dokler neboste poštekali da so tej tvoji in ostali shitcoini ničvredni in scam in bo šla njihova dolgoročna vrednost proti nič se ne bomo premaknli prow nikamor, potem lahko šele pričakujemo now BTC boom... GL pri nadaljnem izobraževanju...

10

140

U mad bro? default/big_smile kaj pa ni shitcoin? default/smile

amen.
00

141

newjack napisal:

U mad bro? default/big_smile kaj pa ni shitcoin? default/smile

Niti malo, celo zabava me navdušenje nad usd shitcoin pari default/big_smile

00

142

https://www.youtube.com/watch?v=CKDRgRVeNhM

Epic default/big_smile

btw priporocam d si kej pogledate Tona, Jimmy Songa, mogoce kakšen video od Richarda Heartha preden je podlegel trendu in izdal svoj shitcoin default/smile
Pa še koga da linkam z kvalitetnimi objavami na twiterju:
https://twitter.com/ArminVanBitcoin
https://twitter.com/fluffypony
https://twitter.com/SatoshiLite

Zadnji popravljal TŠC182 (01-04-2018 23:22:48)

10

143

default/big_smile

00

144

newjack napisal:

Jaz sem tam januarja razmisljal o kaki telegram skupini kjer bi se govorilo o kripto projektih, trading, itd. Potem po 17.1. Ni blo vec nekaj interesa.

Sam sem pred crashom kupovaval vse mozno in icote flipal itd. Lakomnost naredi svoje. Isto kot pri pokru, ko laufa smo vsi tol problem je ko obrne. Sedaj pa sem se osredotocil samo na par projektov in sicer CS, OTH, Wabi, Neo, Snc pa pac eth in btc.

00

145

Btc ded, neo ded, eth ded, oh wait what? default/big_smile #shitcoins

amen.
00

Shr0om napisal:

4k$-4.5$ je ziher, 2k$ tudi.

tale je tut vedno bolj smešna. vsak dan me bolj nasmeji. sem si jo mogo dat kr v podpis. default/big_smile #zihr

Zadnji popravljal Stremetzsky (15-04-2018 18:56:56)

00

lah bi dal neke majce delat al pa kaj takega.

http://shrani.si/f/p/Dw/1gbAaDBY/zik.png

http://shrani.si/f/2K/5B/3e3VRWBW/bull.png

http://shrani.si/f/2f/CF/2Tt0sgZC/ss.png

http://shrani.si/f/1M/f6/3SK3CL3U/cakam.png

Zadnji popravljal Stremetzsky (15-04-2018 19:17:43)

140

148

Ne morem si pomagat da ne podelim en komentar.

V tem topiku je par neverjetnih čudakov. Namesto, da bi vsi skupaj komentirali crypto sceno in podajali svoja mišljenja, se učili eden od drugega, par kretenov samo išče napake v drugih in iščejo priložnost za kritiziranje in delanje norca. Ne vem kam to pelje ampak res žalostno kakšen folk je tukaj gor. Ta topik je postal place za metanje ven svoje negativne energije, ki jo imate res preveč.

Sej nekako mi je jasno, da poker opere možgane ampak do take mere je pa že mal preveč.

30

greytex napisal:

V tem topiku je par neverjetnih čudakov. Namesto, da bi vsi skupaj komentirali crypto sceno in podajali svoja mišljenja, se učili eden od drugega, par kretenov samo išče napake v drugih in iščejo priložnost za kritiziranje in delanje norca. Ne vem kam to pelje ampak res žalostno kakšen folk je tukaj gor. Ta topik je postal place za metanje ven svoje negativne energije, ki jo imate res preveč.

Sej nekako mi je jasno, da poker opere možgane ampak do take mere je pa že mal preveč.

ko se malo izobraziš o tej kripto sceni, vidiš, da eni pišejo svetovne bedarije tukaj. In kaj nej pol s tako temo?
Sem tudi sam upal, da se bojo razvijale neke konstruktivne debate, ki bojo uporabne za vse, zdej pa upam, da se tema zapre and lets move on.

01

150

Stremetzsky napisal:
greytex napisal:

ko se malo izobraziš o tej kripto sceni, vidiš, da eni pišejo svetovne bedarije tukaj. In kaj nej pol s tako temo?
Sem tudi sam upal, da se bojo razvijale neke konstruktivne debate, ki bojo uporabne za vse, zdej pa upam, da se tema zapre and lets move on.

Glej mojster, če si pa ti tako izobražen potem pa podeli kak dober komentar. Vsi smo željni tvojih nasvetov. Sej ni treba biti tak egoist in vse zase obdržat.

015