Tema: Eat-sleep-PLO

Lep pozdrav,

Poker:
Moje ime je Gregor. Poker sem zacel igrati 2010 (studenska liga v MB). Igral sem predvsem live cash game (1/2, 2/4) v obdobju med 2011 in 2013, kjer sem si narbral 5k bankroll. Obcasno tudi online (brez vecjih uspehov razen en turnircek za 3,5k).
Leta 2015 sem zacel poslusati Podcast od joeingram in tako sem se pocasi spoznal z PLO (the great game).
Tako da sedaj igram samo se PLO (vse je samo rekreativno).

Cilj:
Spravit nivo in znanje na stopnjo, da bi konstantno premagoval PLO25-PLO50.  Zato tudi blog oz. projekt, da bi bolje spremljal napredek.
Vsakih 14 dni bi prelipil stanje oz graf in pa napredke v tem obdobju.
Igral bom na PartyPoker, in startni Bankroll bi bil 500$ za PLO10. Pri 1000$ bi poskusil z PLO25 in pa pri 2000 z PLO50.
Sem pa tudi clan pri Upswingpoker – PLOLab, kjer je bila (oz se je, ampak zamira) PLO skupina. Zal se je stanje zelo poslabsalo odkar je odsel Jnandez in njegova ekipa.

Vse skupaj je iz hobi vidika, saj nimam namena postati pokerpro. Je pa neko veselje in ljubezen do igre, ki me se vedno navdusujeta.

O meni:
Od leta 2011 zivim v Nemciji (kar verjetno razlozi slovnicne napake), kjer si sluzim vsako dnevni kruh. Sem tudi mladi ocka 2 letnemu sinu, ki mu trenutno posvetim najvec casa.
Hobiji: Fusball, Poker, Lego kocke, kolesarjenje, Crypto, druzina, gledanje serij in pa posluzanje raznih podcastov (tega laghko predlagam: the last podcast on the left).

Kratek opis o meni in o ciljih, predvsem pa se veselim kreativne kritike saj bom probal objavit civ vec handov.

Lep Pozdrav,
Gregor

110

Re: Eat-sleep-PLO

Super, srečno s projektom! default/palecgor

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
10

Srečno, keep us updated! PLO 25ke in 50ke na Party-ju so res soft, rakeback je tudi zelo soliden tako da imaš dobre pogoje za dvig po limitih. Glgl default/wink

20

košir napisal:

Srečno, keep us updated! PLO 25ke in 50ke na Party-ju so res soft, rakeback je tudi zelo soliden tako da imaš dobre pogoje za dvig po limitih. Glgl default/wink

Hvala. Bo treba mal truda pa bo  default/smile .

Zadnji popravljal led_zeppelin85 (29-04-2018 14:27:21)

00

Pozdravljeni

Tuki en hand, ki sem ga odigral pred parimi dnevi. Zanima me ce je to call 3bet oz ce 4betam, in pa zakaj bi bilo bolse eno oz drugo.
Jaz sem se odlocil za 4bet, ker je villain bil dokaj aktiven in loose igralec. Idea ja da spravim cim vec preflop, tko da je SPR na flopu cim mansi in gre vse not.
Tnx  za feedback.

***** Hand History for Game 17235374905 *****
$10 USD PL Omaha - Thursday, April 26, 22:30:11 CEST 2018
Table Orlando (Real Money)
Seat 6 is the button

Total number of players : 6/6
Seat 1: Player1 ( $32.52 USD )
Seat 2: Player2 ( $20.37 USD )
Seat 3: Player3 ( $9.83 USD )
Seat 4: Player4 ( $11.52 USD )
Seat 5: Player5 ( $17.29 USD )
Seat 6: HERO ( $10.15 USD )

Player1 posts small blind [$0.05 USD].
Player2 posts big blind [$0.10 USD].

** Dealing down cards **
Dealt to HERO [ Ks 7c Kc 5d ]

Player3 folds
Player4 folds
HERO raises [$0.35 USD]
Player1 calls [$0.30 USD]
Player2 raises [$1.30 USD]
HERO raises [$4.20 USD]
Player1 folds
Player2 calls [$3.15 USD]

** Dealing Flop ** [ 5s, 7h, 6d ]
Player2 bets [$6.73 USD]
HERO is all-In [$5.60 USD]

Zadnji popravljal led_zeppelin85 (29-04-2018 14:35:15)

00

Dosti lažje hend pogledat če ga daš v weaktight al pa podobn converter. Sam dobr, naj ti bo za prvi hend.

Če hočeš 4betat take švoh kralje moreš res met dober razlog za to; nasprotnik more bit res izjemno aktiven. Načeloma se v PLO KKxx hendov ne 4beta, razen če so res premium in proti zelo agresivnemu igralcu. KK75ss so recimo zlo povprečni kralji. Za primerjavo, tvoj KK75ss ima samo okrog 50% equitija proti najbolšim Axxx ds hendom, tko da ne dobiš neke velike prednosti z 4betom kr ti tega ne bodo zaprli pred flopom.

Tko da načeloma je tle pravilna poteza fold, proti res agro igralcem (pozor tle so te celo squeeznli, ne pa 3betnli, v tem primeru so ljudje še bolj tight!), 4beta se pa res proti 20%+ squeezerjem v tem spotu

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
40

Anubis88 napisal:

Dosti lažje hend pogledat če ga daš v weaktight al pa podobn converter. Sam dobr, naj ti bo za prvi hend.

Če hočeš 4betat take švoh kralje moreš res met dober razlog za to; nasprotnik more bit res izjemno aktiven. Načeloma se v PLO KKxx hendov ne 4beta, razen če so res premium in proti zelo agresivnemu igralcu. KK75ss so recimo zlo povprečni kralji. Za primerjavo, tvoj KK75ss ima samo okrog 50% equitija proti najbolšim Axxx ds hendom, tko da ne dobiš neke velike prednosti z 4betom kr ti tega ne bodo zaprli pred flopom.

Tko da načeloma je tle pravilna poteza fold, proti res agro igralcem (pozor tle so te celo squeeznli, ne pa 3betnli, v tem primeru so ljudje še bolj tight!), 4beta se pa res proti 20%+ squeezerjem v tem spotu

Hvala za podroben odgovor. Bom v prihodnje tut hande bol pregledno objavo.

00

Pozdravljeni,

prvi teden je mimo in tukaj na kratko rezultati. Stevilo handov je bol bogo, to je pa predvsem zato, ker sem jaz in potem se ostali clani druzine zboleli.

Stevilo handov: 2400
Profit/izguba: -54$
Rakeback: 10$
Bankroll: 456$

http://shrani.si/f/2Y/Kr/2BhSOycw/week1.jpg

10

Pozdravljeni,

ta hand je bil odigran pred parimi dnevi. Imama nekaj vprasanj.
open form BTN je standart. Ce nas BB oz SB 3betne je to folt (jaz bi zapro, ker nas nasprotnikov range vedno dominira)
bet sizeing na flop, turn
river ? (vse kar je vleko je na koncu prispelu flush draw, stright drwn - kar ne vrjamem da bi potem betno)
Ali moram drugace odigrati ker BB ni 100BB deep?

A je mozno da converter pokaze 4 colors deck?

Hvala.

partypoker, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 4 players
Replay this hand on Upswing Poker

UTG: $15.27  (153 bb)
BU (Hero): $10.00  (100 bb)
SB: $27.45  (275 bb)
BB: $7.06  (71 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BTN with 3 J 9 J
1 fold, Hero raises to $0.35, 1 fold, BB calls $0.25

Flop: ($0.75) 6 T J (2 players)
BB checks, Hero bets $0.72, BB calls $0.72

Turn: ($2.19) 2 (2 players)
BB checks, Hero bets $1.85, BB calls $1.85

River: ($5.89) 7 (2 players)
BB bets $4.14  (all-in), BU (Hero) folds

00

Yo,

definitivno ni fold na flopu če te betnejo. Si dominiran ja, ampak maš vseeno z tem da je hend ds in dokaj konektant pri J9 veliko opcij na flopih; na vseh srednjih flopih boš neki zadel in mel vsaj solidne blokerje.

Flop sizing jst betnem ponavad manj kot pot, ampak na tok drawy boarde je pot fajn, tut na turnu, ampak pazi da delaš isto z combodroji tut. Tko da pot turn sigurno, hend rabi ogromno protectiona.

Easy river fold, ne blokaš nobenga križa

40

Anubis88 napisal:

Yo,

definitivno ni fold na flopu če te betnejo. Si dominiran ja, ampak maš vseeno z tem da je hend ds in dokaj konektant pri J9 veliko opcij na flopih; na vseh srednjih flopih boš neki zadel in mel vsaj solidne blokerje.

Flop sizing jst betnem ponavad manj kot pot, ampak na tok drawy boarde je pot fajn, tut na turnu, ampak pazi da delaš isto z combodroji tut. Tko da pot turn sigurno, hend rabi ogromno protectiona.

Easy river fold, ne blokaš nobenga križa

Se enkrat hvala za pomoc. 
A tam si mislu preflop v prvem stavku? Flpo nebi nikol zapro :-).

00

Zdravo,

en hand ki se mi je danes zgodil.
Hand mislim da je bil do riverja vredu, na riverju pa dilema  default/smile. A se tu vedno zapre na donk all in?
Jaz sem ka klical zato, ke kriz ni prso pa sam mam en herc blocker pa SPR je tolk mali.

Anubis pogledal sem tvoja videa in je noter ogromno dobrih informacij. Nisem cisto siguren ampak
mislim da si mel podobno situacijo ko pride back door flush, in mislim da si nekak omeno da ponavadi
majo flush. Prosim popravi ce se motim.

partypoker, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 4 players

UTG: $7.07  (71 bb)
BU: $11.38  (114 bb)
SB: $15.24  (152 bb)
BB (Hero): $17.66  (177 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BB with J K K J
2 players fold, SB raises to $0.30, Hero 3-bets to $0.90, SB calls $0.60

Flop: ($1.80) 2 8 K (2 players)
SB checks, Hero bets $1.40, SB calls $1.40

Turn: ($4.60) 3 (2 players)
SB checks, Hero bets $4.37, SB calls $4.37

River: ($13.34) 7 (2 players)
SB bets $8.57  (all-in), Hero calls $8.57

Hvala za pomoc!

10

13

Kaj pa je imel nasprotnik? default/smile Dostikrat imajo pomoje, ampak ne vedno, tako da ni vedno fold, malo je odvisno od tega ali ima nasprotnik tudi sposobnost blefiranja na tak rundown, v njegovih oceh imaš ti tusi dostii handov, ki zaprejo na tak river in lahko exploita tak river, ko pade runner runner flush opcija.

20

DreDay napisal:

Kaj pa je imel nasprotnik? default/smile Dostikrat imajo pomoje, ampak ne vedno, tako da ni vedno fold, malo je odvisno od tega ali ima nasprotnik tudi sposobnost blefiranja na tak rundown, v njegovih oceh imaš ti tusi dostii handov, ki zaprejo na tak river in lahko exploita tak river, ko pade runner runner flush opcija.

Zdravo,

rezultatov handov ne dam zraven, ker tko upam dobit vec koristnih informacij od clanov foroma  default/big_smile  (spodaj je rezultat).
Se strinjam s tabo, da je to zelo od nasprotnika odvisno, zal v tem primeru premalo odigranih handov. Mel sem pa obcutek, da je sposoben.

Kar je bilo zanimivo, da ni dolgo razmislal da je bil all in zelo hitro. A so time tells na teh limitim ocitni oz
ali jih tudi uporabljate pri odlocitvah?

Showdown:
SB  shows  Q A 9 5 (a flush, Ace high)
(Equity - Pre-Flop: 42%, Flop: 31%, Turn: 38%, River: 100%)

BB (Hero)  shows  J K K J (three of a kind, Kings)
(Equity - Pre-Flop: 58%, Flop: 69%, Turn: 63%, River: 0%)

SB wins $29.48

10

Se strinjam da je pametno brez rezultata hende postat, boš dubu bolše odgovore.

Kar se pa henda tiče je tako; ni dosti KK** tle boljših od tvojega za klical river donk. Seveda kak A default/heart bi bil boljši, ampak glede na to da ne blokaš križev in ne blokaš nekega turnjenega straight drawa, je to dober hend za call.

Seveda je pa tle en hakeljc; ogromno igralcev ne bo spremenilo riverja v blef v tem spotu. Tudi agresivni regi so tle previdni, v tvoje turn pot rangu maš namreč dosti turnjenih FDjev tudi ti. Kar je pa še bolj pomembno je pa da se težko tle najde hend (še posebej če misliš da je nasprotnik sposoben), ki kliče tvoj turn pot po flop callu. Ker na flopu ni nobenega drawa razn  default/club , torej niti kakega gutterja, bo sposoben igral klical turn pot bet samo z dvojnim fdjem tle (al pa kot sm gor omenu, z kakim presenetljivim A654cc hendom.

Tko da v tem primeru niti nima nasprotnik tok malo  default/heart kot zgleda na prvi pogled. Je pa res, da bi znalo po neki gto strategiji river bit call, ampak iz mojih izkušenj igralci niti približno ne blefajo riverja dovol v teh spotih. Mal drugače bi blo če bi bil board A high in bi ti ubral tako linijo, ker je bolj verjetno da te bo postavil nasprotnik na top set kot v spotu z K high boardom, ker sigurno 3betaš precej več AA kot KK.

Ampak ja long story short, pomoje je river fold tle brez reada v 100%. Naš calling range je tle definitivno lahko 2pair+z A blokerjem oziroma flush. Ne boš exploited verjami. Malo opazuj te situacije tudi ko nasprotniki igrajo da vidiš če boš kdaj videl ta river blef. Mislim da boš kr dolgo čakal.

30

Anubis88 napisal:

Se strinjam da je pametno brez rezultata hende postat, boš dubu bolše odgovore.

Kar se pa henda tiče je tako; ni dosti KK** tle boljših od tvojega za klical river donk. Seveda kak A default/heart bi bil boljši, ampak glede na to da ne blokaš križev in ne blokaš nekega turnjenega straight drawa, je to dober hend za call.

Seveda je pa tle en hakeljc; ogromno igralcev ne bo spremenilo riverja v blef v tem spotu. Tudi agresivni regi so tle previdni, v tvoje turn pot rangu maš namreč dosti turnjenih FDjev tudi ti. Kar je pa še bolj pomembno je pa da se težko tle najde hend (še posebej če misliš da je nasprotnik sposoben), ki kliče tvoj turn pot po flop callu. Ker na flopu ni nobenega drawa razn  default/club , torej niti kakega gutterja, bo sposoben igral klical turn pot bet samo z dvojnim fdjem tle (al pa kot sm gor omenu, z kakim presenetljivim A654cc hendom.

Tko da v tem primeru niti nima nasprotnik tok malo  default/heart kot zgleda na prvi pogled. Je pa res, da bi znalo po neki gto strategiji river bit call, ampak iz mojih izkušenj igralci niti približno ne blefajo riverja dovol v teh spotih. Mal drugače bi blo če bi bil board A high in bi ti ubral tako linijo, ker je bolj verjetno da te bo postavil nasprotnik na top set kot v spotu z K high boardom, ker sigurno 3betaš precej več AA kot KK.

Ampak ja long story short, pomoje je river fold tle brez reada v 100%. Naš calling range je tle definitivno lahko 2pair+z A blokerjem oziroma flush. Ne boš exploited verjami. Malo opazuj te situacije tudi ko nasprotniki igrajo da vidiš če boš kdaj videl ta river blef. Mislim da boš kr dolgo čakal.

Zdravo,

hvala se enkrat za odgovor, te komentarji zelo pomagjo predvsem z tako dobro razlozitvijo.
Glede handa: sem ga parkrat sel skoz in res tukaj skoraj nikol ne blefirajo oz dokaj malo oz skoraj nic. Sam opazam
da dokaj preveckrat klicem river z niti preblizno NE nut handom. Tukaj kaj se ogromno krat ulovim z miselnostjo
ah sej to pa ni logocno da ma  default/smile , (kar se ob natancem rewievju ne zdi vec tko).

Nasprotnik je svoj hand odigrla cisto pravilno, al bi tudi on lahko kaj porpavo?

Kaj pa time tell a se ozira kdo na to al je to vse malo tko (treba z rezervo jemat)?

Hvala!

10

Zdravo,

Se en hand od danes. Gre ponovno za river spot. Cez cas sem hotu representirat moj hand kot 2par oz set, nasprotniku sem hotu dati vedet da hocem protectat moj hand, z check resi na flopu z turn betom. Kaj pa river? SPR je manj kot 1, nimam nobenga shovdown
value. Check behind, all in oz bet 1/2 pot?

Mogoce so napake tudi ze na preflop/flop/turn.

Rezultat sledi.
Hvala v naprej.

partypoker, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 6 players

UTG: $19.27  (193 bb)
MP: $14.39  (144 bb)
CO: $10.55  (106 bb)
BU: $10.57  (106 bb)
SB: $10.36  (104 bb)
BB (Hero): $10.00  (100 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BB with T 8 K 6
4 players fold, SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

Flop: ($0.60) Q 5 4 (2 players)
SB bets $0.37, Hero raises to $1.15, SB calls $0.78

Turn: ($2.90) 9 (2 players)
SB checks, Hero bets $2.30, SB calls $2.30

River: ($7.50) A (2 players)

?

00

Ne na timing telle se nebi preveč oziral.

Nasprotnik je seveda pravilno odigral h1.

H2, flop raise je mislim da zelo slab. Ne razumem kaj hočeš z tem rejzom dosežt? Z nfdjem bi mi bil seveda dosti bol všeč.

River pa ja, moreš zabit tle. Nimaš sicer idealnega henda ker blokaš vse drawe nasprotnika in nobenga made henda, ampak si na dnu tvojga ranga, repaš pa dosti setov, tko da ni problema tam zabit. Lp

10

Zdravo,

objavo bit tudi moje zapiske, ki sem jih pred kratkim naredil. Zapiske sem naredil ob gledanju  videa iz PLO-Lab.
Gre za situacijo Singel reisd pots v vlogi agressorja.

Podatki:
- 1 nasprotnik
-oba 100BB deep
- hero je agresor

Zapiski so v anglescini, ker mi je bilo tko lazje zapisat ker se tko vedno uporabljajo angleski izrazi.
Cisto mozno je da so v zapiskih napake, zaradi tega tudi objava, blo bi dobro slisat se kaksno mnenje
oz. popravek.

Poker: Single Raised Pots (Postflop when we are aggressor)
1)    There is a big difference being IP (in-position) or OOP (out off position) in a single raised pot. IP you will do more betting and OOP you will do more checking.
Reasons:
a)    OOP you don’t know if your opponent will bet or not, because of that you have to check sometimes also your good hands in hope that the opponent will bet so we can check raised (put 2bets).If you check only your weak hands that wand to see a free card you opponents will easy exploit that and and steel a lot. That’s way you should sometimes check also good hand.
b)    Board texture matters a lot when you OOP. The draw-heavier the board is the worst it is for being  OOP, that’s means we had to do more checking. That’s important when the SPR is very high. Because the nuts will change so often and there is  going to be a flop, a turn and a river bet and it is very hard to be OOP. Because again we don’t decide if there is going to be a bet or not. And again you want to check your good hand because sometimes you wand to see a free card so you had to protect  your checking range.
c)    When you have more equity you going to do more betting. If your range has more equity then the opponents you also bet bigger
Example: we open from EP and get call from BTN and the flop is AK3. We should bet more because of our equity against the wide BTN range.
d)     POLARITY (means how often the nutts you or your opponent will have on the flop)
Example 1: board AK3 we have good equity and also good polarity because in our range are a lot of AAxx and KKxx and AKxx.
Example2: board is 459 (2suits), we have good equity but not that god polarity because the board will change so often

2)    Example:
a)    EP open and BB calls – AK6rb (board):   
-    We have position
-    More equity
-    and over range has more nuttiness (polarity)
The OOP player checks 100% and the IP player C-bets 83,8%
b)    EP open and MP (tight range) calls – AK6rb    
-    We are out of position (lowers the time we gone C-bet
-    Less equity (we gone C-bet less
-    and over range has more nuttiness (polarity) and also the board is not draw-heavy
-    The OOP player C-bets 53,7% 

c)    CO open and BTN call – 984 (2suits):
-    board draw-heavy (OOP should C-bet a lot)
-    the equity are very similar also the polarity are close
-    the OP players C-bets 25,6
-    the OP players check and the BTN bets – there is gone be 10,8% check raising:
             Reason:
a)    we need to protect over checking range
b)    the more draw-heavier the board is we gone check raising more to end the situation earlier so the opponent hasn’t the advantage to play 3streest in position in the situation were the board can change a lot of the times. So we are going to lower the SPR (with check raising) and avoiding the river decision.

3)    IN POSITION (IP) as a caller:
The OOP player is going to C-bet to much - he will put all of his good hands here and what naturally happen that he will check all his bad hand – that also means that there checking range is not well protected. That’s means that the player IP can bet (bluff) with a lot of hands.
Pay attention how much the OOP player is going to C-bet (also bet-seizing)

When the factors are in your favour:
    draw-heavy board
    equity are close
    SPR is high
You should start betting (even some weaker hands), because the player has a hard time playing OOP (board-texture changing from flop to turn from turn to river, being OOP the hall time)

10

Pozdravljeni,

tukaj pa hand z rezultati.

partypoker, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 6 players

UTG: $19.27  (193 bb)
MP: $14.39  (144 bb)
CO: $10.55  (106 bb)
BU: $10.57  (106 bb)
SB: $10.36  (104 bb)
BB (Hero): $10.00  (100 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BB with T 8 K 6
4 players fold, SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

Flop: ($0.60) Q 5 4 (2 players)
SB bets $0.37, Hero raises to $1.15, SB calls $0.78

Turn: ($2.90) 9 (2 players)
SB checks, Hero bets $2.30, SB calls $2.30

River: ($7.50) A (2 players)
SB checks, Hero bets $6.25  (all-in), SB calls $6.25

Total pot: $20 (Rake: $1)

Showdown:
BB (Hero)  shows  T 8 K 6 (high card, Ace)
(Equity - Pre-Flop: 45%, Flop: 30%, Turn: 28%, River: 0%)

SB  shows  2 T 8 A (a pair of Aces)
(Equity - Pre-Flop: 55%, Flop: 70%, Turn: 73%, River: 100%)

SB wins $19

00

Pozdravljeni,

v facebook skupini, so naredili od handa ki sem ga igral en mali quiz. Blo bi super slisat se vasa mnenja.

Quiz #2: On the equity graph, remember that the blue line represents the OOP player which is SB in this example, and the red line represents the IP player which is BB in this example. As you can see, the SB has a significant advantage on this river card.

http://shrani.si/f/3x/10x/wOkF8g2/kkjjss.png

http://shrani.si/f/3H/KG/13ZihT10/kkjjss2.png

Moje mnenje:
A) fold (tko kot je bilo receno, da spot igralci premalo bluffajo)
B) fold (nimamo herc blokerja in pa samo blokamo krize)
C) fold (nimamo nobenga herc blokerja)
D) call (blokamo Kh kr relevanten herz, verjetno bi bilo veliko bolje Ah)

00

Pozdravljeni,

Tukaj rezultati prvih dveh tednov v maju. Rezultat je dokaj slab. Kar velik delez minusa je od HU ko sem zacel mize, tko da bom v prihodnje se temu izogibal. Nekaj handov je bilo odigranih iz tablice tako da jih zal nimam (tam smo naredili +15$).
Bila je pa tukaj se ena sprememba da sem iz PartyPoker sel na PokerSatrs. Prednost je predvsem v velikem stevilu iger ob vsaki urgi, tudi HUD bolse deluje in pa nekak igralci se mi zdijo slabsi. Problem je seveda rejk in pa rejkback.

PartyPoker
Stevilo handov: 4700
Profit/izguba: -92$ + 15$ (netrackanih) =  -77€
Rakeback: 15$
Bankroll: 395$ (potem smo bankroll prestavli na PS)

http://shrani.si/f/1w/Kn/3lDu0CXP/week2pp.jpg

PokerStars
Stevilo handov: 1300
Profit/izguba: 68$
Rakeback: 0$
Bankroll: 395$ (PP) + 68$ = 463$

http://shrani.si/f/40/ig/3ciLGwCU/week2ps.jpg

Vem da je rake zelo pomembna zadeva, ampak mislim da ce bom na igri delal bi mogel premagovati igre na PP.

00

Zdravo,

tukaj se analiza (rezultati) od prejsnega Quiza.

http://shrani.si/f/3K/k6/41YCHytt/quiz.png

in pa se dva Handa, ki sta se pred kratkim odigrala. Gre ponovno za river spot, rezultati sledijo.
Vrjetno so tudi napake na flopu, turnu?

Hand 1:

PokerStars, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 6 players

UTG: $12.41  (124 bb)
MP: $10.49  (105 bb)
CO: $10.17  (102 bb)
BU: $19.00  (190 bb)
SB: $10.04  (100 bb)
BB (Hero): $27.06  (271 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BB with Q 9 7 8
1 fold, MP calls $0.10, 2 players fold, SB calls $0.05, Hero checks

Flop: ($0.30) T 4 6 (3 players)
SB bets $0.26, Hero calls $0.26, MP calls $0.26

Turn: ($1.08) 8 (3 players)
SB bets $1.03, Hero raises to $3.70, MP folds, SB calls $2.67

River: ($8.48) 7 (2 players)
SB bets $5.98  (all-in)

Hand 2:

PokerStars, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 4 players

UTG: $7.01  (70 bb)
BU (Hero): $21.21  (212 bb)
SB: $9.70  (97 bb)
BB: $12.24  (122 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BTN with Q A 4 A
UTG raises to $0.20, Hero 3-bets to $0.75, 2 players fold, UTG calls $0.55

Flop: ($1.65) 3 K 8 (2 players)
UTG checks, Hero bets $1.10, UTG calls $1.10

Turn: ($3.85) A (2 players)
UTG checks, Hero bets $3.10, UTG calls $3.10

River: ($10.05) T (2 players)
UTG checks,

Zadnji popravljal led_zeppelin85 (17-05-2018 07:39:15)

00

Bodi zlo previden z temi analizami... Tko kot sm ti jst razložu je po moje vse exploitative fold, ker bodo tvoji nasprotniki igrali daleč od GTO frekvenc beta na riverju. Nisem sicer v detajle pogledal analize, ampak folk se res boji river ustrelit ko pade bdfd.

Glede hendov:

1) h1 je podoben spot kot zgoraj; jst tko pravim v teh spotih: "fold in nobenmu ne povej kaj si zapru". Edin pravi blef ki ga ma lahko tle so  default/heart in od teh maš ti 2 v roki

2) Turn bi tle jst betnu recimo 40%... Dejansko je skor nemogoče da te outdrawa nasprotnik ne glede na to kar ma, in ker si tok pritisnu na asa ti bo dejansko zapru 90% hendov glede na tvoj hend.

River pa nevem točno kaj je vprašanje? v 99% ti bodo donkli QJ**, tko da je tle edino vprašanje če hočeš 1s počakat preden zabiješ al 2 default/smile

00

Anubis88 napisal:

Bodi zlo previden z temi analizami... Tko kot sm ti jst razložu je po moje vse exploitative fold, ker bodo tvoji nasprotniki igrali daleč od GTO frekvenc beta na riverju. Nisem sicer v detajle pogledal analize, ampak folk se res boji river ustrelit ko pade bdfd.

1) h1 je podoben spot kot zgoraj; jst tko pravim v teh spotih: "fold in nobenmu ne povej kaj si zapru". Edin pravi blef ki ga ma lahko tle so  default/heart in od teh maš ti 2 v roki

2) Turn bi tle jst betnu recimo 40%... Dejansko je skor nemogoče da te outdrawa nasprotnik ne glede na to kar ma, in ker si tok pritisnu na asa ti bo dejansko zapru 90% hendov glede na tvoj hend.

River pa nevem točno kaj je vprašanje? v 99% ti bodo donkli QJ**, tko da je tle edino vprašanje če hočeš 1s počakat preden zabiješ al 2 default/smile

Zdravo,

Anubis se enkrat hvala za pomoc pri handih, res pomoga dobit feedback od izkusenih igralcel.

Ja gledeh teh simulacij je treba res pazit. Predvsem (ce se ne motim) vse temelji na GTO igri za 100BB.
Zadeva pri PLO Lab je nekak tko da naj bi vse poteze temeljile na GTO in iz tega naj bi potem
prilagajali igro na nasprotnika. Po pravici povedano so zadeve zelo zanimive ampak ne tako prakticno uporabne
(predvsem za limite ki jih igram), tukaj mi veliko vec pomagajo tvoji komentari in pa videi, trenutno prebiram
tudi PLO from Skretch (ceprav je zadeva stara se mi zdi dokaj uporabna).

Glede hendov:
Hand 1: sem zapro predvsem zarad razlogov, ki smo jih imeli pr zgornem handu. Sam blockam herze (kar naj bi bil v vecini njegovi blufi, zal imam samo 9v kari, pa tudi J9 je prso za bolsi straigt).

Hand 2: sem zal samo cekno.  Hand je potobno komentiral kot ti en clan v drugi skupini.
Napake:
a) flop bet bi moral biti 1/2 pota, ker je nas hand tko mocen in nocemo zgubit nasprotnika
2) turn bet bi moral biti 1/2 pota, ker je nas hand skor nepremagljiv (kar si tudi omenil, nas tesko outdrawa)
3) river definitvno bet, nasprotnik nas premaga samo z QJ in to bi vrjetno betno. Zdej sem tudi opazo da je mel na
riveri samo se 20BB.
Pridvidevam da sva hand jaz in nasprotnik na riveri narobe odigrala. On bi moral betnit (predvsem ker ima samo se 20BB in
jaz bi ga vsekakor klical, ker je to moj toprange in SPR je tko majhen). Moja napaka je pa cek behind (ker tuki me vedno
lahko poklicejo kaki 2pair mogoce KKxx)

Hand 1:

PokerStars, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 6 players

UTG: $12.41  (124 bb)
MP: $10.49  (105 bb)
CO: $10.17  (102 bb)
BU: $19.00  (190 bb)
SB: $10.04  (100 bb)
BB (Hero): $27.06  (271 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BB with Q 9 7 8
1 fold, MP calls $0.10, 2 players fold, SB calls $0.05, Hero checks

Flop: ($0.30) T 4 6 (3 players)
SB bets $0.26, Hero calls $0.26, MP calls $0.26

Turn: ($1.08) 8 (3 players)
SB bets $1.03, Hero raises to $3.70, MP folds, SB calls $2.67

River: ($8.48) 7 (2 players)
SB bets $5.98  (all-in), BB (Hero) folds

Hand 2:

PokerStars, Omaha Pot Limit - $0.05/$0.10 - 4 players

UTG: $7.01  (70 bb)
BU (Hero): $21.21  (212 bb)
SB: $9.70  (97 bb)
BB: $12.24  (122 bb)

Pre-Flop: ($0.15) Hero is BTN with Q A 4 A
UTG raises to $0.20, Hero 3-bets to $0.75, 2 players fold, UTG calls $0.55

Flop: ($1.65) 3 K 8 (2 players)
UTG checks, Hero bets $1.10, UTG calls $1.10

Turn: ($3.85) A (2 players)
UTG checks, Hero bets $3.10, UTG calls $3.10

River: ($10.05) T (2 players)
UTG checks, Hero checks

Total pot: $10.05 (Rake: $0.43)

Showdown:
BU (Hero)  mucks  Q A 4 A (three of a kind, Aces)
(Equity - Pre-Flop: 66%, Flop: 91%, Turn: 83%, River: 0%)

UTG  shows  9 J Q T (a straight, Ten to Ace)
(Equity - Pre-Flop: 34%, Flop: 9%, Turn: 18%, River: 100%)

UTG wins $9.62

00