76

Re: Domen »wonderkid« Korelc zadel Bad Beat Jackpot!

tm nima on kej dost...

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.
- Winston Churchill
00

77

klobasa napisal:

Svaka čast, kapo dol. Redko kdo bi to naredu. Res lepo, bravo!!!!!

+1

sm se kr naježil ob branju tega, malo je takih na svetu ki bi se tako odločili. big respect domen!!!

00

wau, lepa Domen!

00

prlek napisal:

rabiš kakega medicinca za projekte?

V tej fazi ne, ko bo center postavljen/zgrajen pa zagotovo.

malogar napisal:

Kakšen avto pa voziš zdaj? default/big_smile

Drugi me vozijo naokoli ---> http://www.jh-lj.si/lpp
Glede na to, da večino časa preživim v Lj se vozim z busom… načrtujem pa nakup kolesa, ko bo zunaj dovolj toplo(nisem najbolj navdušen nad zimskim letnim časom default/smile )

dro18 napisal:

a pa je zazidljiva parcela?

Ja, celotna površina je zazidljiva.

technoboy napisal:

svaka čast, ej teh 75 k pa porab zase....ce si 400 k za  druge nisi nč naredu če nauš nč zase naredu.... u kratkm ti bo velik ljudi hvaležnih, pa gor p dol saj sej znajo use pozabt sčasoma... tko d zase neki nared. kup si avto, bajto odpri lokal pr wondrju... boli te k. kaj.....neki pač
sam nasvet;)

Kako to misliš, da nisem naredil nič zase? Če bo zastavljen projekt vsaj približno uspel, bom s tem »dobil« nek trajen občutek zadovoljstva… to pa je veliko več kot lahko dobim s kopičenjem materialnih stvari.
Sploh pa se mi zdi kupovanje stvari, ki jih ne potrebuješ neodogovorno/sebično.

Jebiweter napisal:

No, jaz samo upam da dejansko boš uspel pridobit investitorje/subvencije, ker roko na srce, preostalih 75k je premalo za dokončno izvedbo projekta. Vsekakor pa izjemna poteza, sploh zato ker sam ne bi bil sposben izvest česa takega, zato te še toliko bolj spoštujem!!!

Ja.. verjamem, da se bo našlo kakšnega soinvestitorja oz. pridobilo kakšne subvencije. Drugače bom moral spet dobit jackpot  default/wink

50

80

Majstore!

Respect!!!

10

81

Zelo pohvalno.

Na žalost se vse preveč ljudi ravna po tem:
Kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo in to z denarjem ki ga nimamo, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih NE POZNAMO.

100

82

wonderkid čestitke in upam da ti rata vse ustvarit kar si napisal v načrtu default/smile \o/

00

83

Navijaš za kraljevski klub,zadel si kraljevski pot,kraljevsko vlagaš,torej si --------- kralllllllllll default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile

Lahk bi tale sajt naredu en intervju s tabo,da bi mal bolj na širok razložu kdo si in zakaj si to naredu,lažje bi mi ki te ne poznamo podrobno zaštekal tole,tako pa tapkamo u mraku default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile  default/big_smile,no,vsaj jest,ostali so itak u ilegali.

http://www.shrani.si/f/3I/i5/zIPZFpr/thfunny-cats18.jpg

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
40

84

super poteza!! sam nazalost te bojo nategli sry taka j realnost v tej drzavi.

33

jaz ti želim, da se shurijeva napoved ne uresniči......

don't be so quick to judge me.
after all, you only see what i choose to show you
10

http://images.geeknative.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/si.pokerpro.cc/2010/09/optimist_prime.jpg

default/big_smile

10

super poteza!! sam nazalost te bojo nategli sry taka j realnost v tej drzavi.

Na žalost se jaz tudi strinjam s to izjavo.Prej te bojo pojebal z kakimi davki kot pa da bi kdo kaj pomagal
ali pa soinvestiral.Slovenija je dežela kriminalcev,za poštene ljudi tukaj ni kruha,če bi to isto naredil v Avstriji
sem prepričan na popolnoma drug scenarij.

00

88

se pridružujem dobrim željam.
ker cinikov nas je že itak preveč....

The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...
20

89

Vsa čast za zastavljen projekt. Samo ni malo drago to 99eur po kvadratu?

00

90

Think positive ...

00

91

Sele zdaj sem prebral tole temo! default/smile

Zelo lepa poteza. Mislim, da se zmeraj vec ljudi zaveda da z pozresnostjo in sebicnosjto ki trenutno vlada svetu ne bomo preziveli kot rasa. Drugo je to zavedanje spravit v dejanja - to zahteva naredit korak naprej od tega kar vecina trenutno zmore.

PS. Ful bi blo nice ce bi ta center ponujal podobne storitve kot Omega center v NY. http://eomega.org/

21

wonderkid napisal:

Pred nekaj tedni sem »obljubil«, da se bom v kratkem razpisal o tem kako/kam sem investiral denar in zakaj sem se tako odločil…

Kot sem napisal že kmalu po tem dogodku: Taka vsota poleg številnih pozitivnih stvari prinaša tudi velikansko odgovornost in priložnost, da narediš kaj »velikega«.

Po dobitku sem razmišljal o raznih možnostih investicij, nakupov ipd.(če kdo pričakuje zgodbo o kakšni hudi/dragi zabavi je ne bo dočakal…).
Na kratko o čem vse sem razmišljal oz. kakšni so bili predlogi/nasveti, ki sem jih prejel:
Ni trajalo dolgo, da sem sprejel odločitev, da denarja ne bom porabil za stvari oz. vlagal v stvari katerih ne podpiram – borza, delnice, banke ipd. sem hitro črtal.

Razmišljal sem o nakupu zemlje v hribih, ekološka pridelava, mir… tudi ni bilo ok, se mi zdi preveč sebično glede na trenutno situacijo v svetu.

Nekako sem želel, da bi upošteval naslednji stavek:
"Kar počnemo zase, umre z nami. Kar delamo za druge in svet, je nesmrtno."

In tako sem sodeloval pri ustanovitvi zavoda, ki se ukvarja z izboljšanjem kvalitete življenja ljudi. Prvi projekt zavoda, ki se že odvija so laserski tretmaji: »laserska metoda preprečuje stranske učinke odvajanja od kajenja in drastično povečuje število ljudi, ki so prenehali kaditi.«
Seveda se ob tem ukvarja tudi z odpravo vzrokov zaradi katerih kadijo in se ponudi določene alternative. Dovolj o tem, da ne bom preveč zašel.

Da bi lahko razširil dejavnosti zavoda in (pozitivno) vplival na večje število ljudi pa rabiš neko zgradbo, kjer bi se te stvari odvijale
---> in sem kupil 1.700 m2 zemlje v Mednem po 99€/m2. S pomočjo občine ali pa morda soinvestitorja bo tam stal nek center zdravja, kjer bi se odvijali razni tretmaji, terapije, telovadba/joga, qi gong, predavanja…  Pomagat ljudem izkoristit potenciale, osmislit življenje, ozavestit in jim predstavit na kakšen način lahko pomagajo drugim(s tem seveda hkrati pomagajo tudi sebi…).

Nekaj  tisoč €€ sem vložil v podjetje, ki se ukvarja z ekološkim izdelki(ne bom pisal za kateri zavod oz. podjetje gre…ker me večina ne pozna bi morda sklepali, da je namen mojega pisanja delanje reklame oz. kaj podobnega)

»Bodi sprememba, ki jo želiš videti v svetu.«
Še en pomemben stavek, katerega se trudim upoštevat in skrbim, da se moja dejanje ujemajo z mojim načinom razmišljanja.

Trenutno mi je ostalo še približno 75k€, za gradnjo oz. še razmišljam kaj bi naredil dokler se ne uredi vsega na občini. Na banki ne želim imeti več kot 5.000€, nočem da finančni teroristi upravljajo z mojim denarjem in tako povzročajo vedno večje razlike med ljudmi.

Za konec pa še:
»Poleg poklica, ki ga boste izbrali; naredite kariero iz človečnosti. Posvetite se plemenitemu boju za enakovredne pravice. Iz sebe boste naredili veličastnejšo osebo, veličastnejši narod iz svoje dežele in veličastnejši svet, v katerem boste živeli.«

Toliko zaenkrat, če koga še kaj zanima oz. ima kakšen predlog naj napiše(lahko tukaj ali pa prek ZS).

Velikokrat sem že slišal, da sem utopist oz. kaj podobnega… ne razumem negativnega prizvoka ob besedi utopist, očitno nekateri ne sanjajo ali pa niso pripravljeni zasledovati svojih sanj ---> »Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana moč, da jih uresničiš.«

Glede vprašanj zakaj ne prispevam več denarja v dobrodelne namene… treba se je lotit vzrokov za trenutno stanje in ne zgolj blažit posledice.

Lepe praznike vsem default/wink

Domen

http://si.pokerpro.cc/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/si.pokerpro.cc/110000/1000/111005/thumb/p16ddgkpii1skl1q25jsgov21nv71.jpg
Nekje na sredi se nahaja teh 1.700 m2... v bližini je Hotel Medno, več kmetijskih površin ter potok:
http://si.pokerpro.cc/forum/extensions/hcs_image_uploader/uploads/si.pokerpro.cc/110000/1000/111005/thumb/p16ddgrrgu3f413jnn281n9c18m71.jpg

Kaksen update?

Meh...

Evo z zamudo en kratek splošen update, natančneje se pa lahko bolj razpišem v naslednjih odgovorih, če koga kaj podrobneje zanima ...

Poker: Trenutno na pavzi, lani sem igral turnirje in cash game na Partypokru, da malo ostanem v stiku z igro in ker pač rad igram.  default/smile Uspelo mi je zmagat en 15k Gtd za 3k$ + 3. mesto na 50k Gtd za 2k, na turnirjih z višjo prijavnino (50$+) pa mi zaenkrat ni uspelo resneje konkurirat - graf . Če bo vse po planu, z začetkom naslednjega leta spet začnem igrat redno in bolj sistematično.

Študij: Definitivno prava odločitev, diplomiral iz filozofije in sociologije na filofaksu v Lj., do konca leta naj bi zaključil magisterij iz sociologije. Nadaljnji koraki v tej sferi me trenutno ne zanimajo, potencialne službe za filozofe in sociologe pa tudi niso najbolj privlačne z moje trenutne perspektive.

Tenis: Pred kratkim sem naredil trenerski izpit in začel z delom z nekaj mlajšimi tekmovalci. To je v planu tudi za naslednje leto, ampak sigurno ne kot full time investment. Delovanje na tem področju se mi zdi smiselno, ker imam nekaj izkušenj iz tekmovalnega tenisa, delo s tekmovalci predstavlja določen izziv in preprosto se mi zdi tenis zanimiv šport, ki pa žal v Sloveniji organizacijsko še ni dovolj razvit.

Projekt Medno: Takratni plani so se hitro spremenili zaradi večih dejavnikov, sledilo je obdobje različnih zapletov, zdaj smo v procesu spremembe namembnosti zemljišča v zasebno gradnjo in potem prodajo, ko bo to urejeno. Za nekatere aktivnosti, ki smo jih planirali za Medno, se je izkazalo, da bi bila primernejša druga lokacija, za druge pa, da niso najbolj smiselne oz. nekaj s čimer bi se res želeli ukvarjat.

Projekt v Prekmurju: V Lucovi smo ustanovili socialno podjetje in štartali večletni projekt, ki bo zajemal področja naravne gradnje, samooskrbe (energija, hrana, voda), gojenja in predelave industrijske konoplje v različne namene itd. Za projekt naravne gradnje smo dobili tudi razpisna sredstva s pomočjo katerih se bo v naslednjih mesecih zaključilo gradnjo prve hiše, kjer se je kot glavni material uporabilo slamo in začelo z gradnjo druge hiše, kjer bo poudarek (tudi) na uporabi industrijske konoplje. Hiše imajo funkcijo  pri spodbujanju takega načina gradnje, uporabljalo se jih bo pa tudi za osebne potrebe, razne delavnice, oddajanje itd. Temu bo sledilo delo na povečanju lastne samooskrbe, hkrati pa so to izzivi, ki so relevantni tudi za tamkajšno lokalno skupnost.
Lucova spada v občino Gornji Petrovci, ki je že več let najbolj zadolžena občina na prebivalca v Sloveniji; tam je tudi produktivno razmišljati o in prakticirat drugačne oblike družbene produkcije in reprodukcije prek razvoja lokalnih skupnosti, povečanja samooskrbe in drugih progresivnih praks na podeželju.
Nekaj slik za lažjo predstavo: Lucova

Toliko na kratko, good luck vsem pri igranju in se srečamo kmalu za mizami.  default/wink Če pa koga še kaj zanima pa naj napiše tu oz. me kontaktira.

70

To pa je top nekro threada na slovenskih forumih... Hah mal je zamude ko rabiš 7 let za update maš prav... Se je verjetno že špekuliralo da so te kaki mafijoži ugrabli verjetn default/big_smile

Gl na projektih default/wink

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
10

Super zanimivi projekti. Ko razmišljam kaj bi jaz naredil s tako vsoto, je nekaj čisto diametralno nasprotnega, tako da vsa čast! default/smile

Evo pa eno vprašanje. Si še tako goreč navijač Reala? default/big_smile

EX-PokerStars Team Pro Online | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

Ja, dovolj goreč, da sem proslavljal odhod Solarija in zdaj spet uživam v čarovnijah Isca + komaj čakam novo sezono.  default/smile

Drugače pa jutri enodnevna prekinitev poker pavze, grem odigrat turnir v Perlo (ETOP big friday) za malo odklopa od študijskih obveznosti; če se srečamo, me zahaklajte za kakšno pivo.  default/wink

10