Tema: LET'S GO

Pozdravljeni,

Sem 33 letni "seasoned" poker player. Za sabo imam vsaj 10let igranja. Nekih 5 let je bilo igranje pokra edini vir zasluzka, kjer sem se imel za wannabe proja. Sedaj imam sluzbo kot vsi "normalni" smrtniki in sanjam o dnevu kjer bom lahko pustil ta job na racun kart. Dosti je stvari, ki bi jih se lahko napisal a raje pustim podrobnosti za pozneje.

Cilj uvodnega posta je narediti korak k bolj proaktivnemu uresnicevnaju sanj. Zadnje case mi namrec manjka motivacije in upam da lahko z blogom malce zmigam svojo rit. Iskreno ne vem kaksna bo oblika teh zapisov ter o cemu se bomo pogovarjali a se tudi nocem vezati prevec. Pustimo se presenetit.

Za konec prvega posta prilepim nek recimo temu meaningful sample zadnjega pol leta iz MPN mreze, kjer sem igral izkljucno 6max cg anon mize.

https://i.imgur.com/qVGIKta.png

50

Re: LET'S GO

Živjo! Glede na to, da imava podobne (iste) cilje, lahko stopiva v kontakt....namreč že dalj časa iščem sodelavca, in vemo da je timsko delo zelo uspešno. Igram nl 6 max Cash game. Če si za, lahko v zs pošlješ kontakt, sam jih še ne morem pošiljati. Aja pa lenuhov, ki se ne učijo in niso resni mam poln k****.  default/tongue  default/tongue
Drugače pa lepi rezultati in srečno naprej!

20

Se ne spoznam veliko na 6 max nlhe. Toliko vem, da tvoj rezultat ni slab. 150k handov v pol leta kot seasoned player se mi zdi zelo veliko. Deluje kot da si na dobri poti.

Sedaj imam sluzbo kot vsi "normalni" smrtniki in sanjam o dnevu kjer bom lahko pustil ta job na racun kart. Dosti je stvari, ki bi jih se lahko napisal a raje pustim podrobnosti za pozneje.

To sem dal čez ene 7 let nazaj. Vprašaj, če te kaj zanima.

Sej pa verjetno že veš, da bo MPN zaprl poker čez 3 mesece?

Srečno!

10

Končno tudi blog cash playerja, bom z veseljem spremljal... Upam na čim več objav in veliko sreče za mizami default/smile

20

Wow, nepricakovano lep odziv default/smile

@Marovtus, trenutno ne iscem study buddya, prav tako sem bil v preteklosti del nestetih study groupov, iz katerih se je bore malo izcimilo. Seveda za pogovor o splosnih stvareh, support in mogoce light strat talk je forum cisto dovolj.

@Matheeew
Hvala za spodbudne besede, cenim to.
Vem da se MPN umika nazalost, trenutno testiram partypoker navadne mize. Malce je neroden ta HH download, se mi zdi da ne dobim vseh handov.

@AbsoluteCoconuts
Hvala! Enjoy the ride!

V 2019 sem razvil navado ne gledanja rezultatov. Najdaljse obdobje je bilo 2meseca, povprecno pa cca mesec dni. To je ena najboljsih stvari, ki jo lahko poker igralec naredi zase. V temu obdobju sem imel zelo dobre rezultate se bolj pomemben pa je odstotek A-gamea, ki sem ga prikazoval. Ko igras tako se naredi nekaj zelo cudnega, zamegli se sestevanje v glavi "kok si gor al pa dol". Po dolocenemu casu, se sploh vec ne spomnes tistih "hudih" sessionov, prav tako ne polagas prevec "hypea" na heaterje. Vse skupaj se prelevi v eno obdobje kjer probas pac igrati A-game.

Pa sem se drzal te dobre prakse skozi celotno leto? NE! Zakaj ne?? Ker je vec kot ocitno za to potrebna disciplina. Good things don't come easy. Kljub moji logicni oceni, da mi ne gledanje rezultatov izjemno pomaga, sem mesal drek proti koncu leta, ko sem testiral nove sajte in delal shote. Slabi sessioni, tilt in vse kar pride s tem je seveda sledilo.

Vem da je tehnicno tezje izvesti to pri dolocenih softwareih a se definitivno da. Najvecji problem je igranje z "short" rollom in shottanje na nove limite. Ampak ta zadeva se da popravit z globjim brm-jem kjer si lahko pustis vec svobode in bojkotiranje gledanja session grafa vsakih 5min! default/smile

Za konec naj prekopiram in prevedem kratek odlomek iz enega boljsih poker blogov iz Run it once (Mobius Poker Blog)

Igralec z winrateom 5bb/100 ima 44% moznosti negativnega sessiona v samplu 1000 handov. 36% moznost losing runna v 3000 handih. 26% moznosti losing runa v 10k samplu, 13% v 30k in 2% v 100k samplu.

Ce povecamo winrate za 50% na 7.5bb/100, oddsi ne padajo dosti. 42% moznost loosing sessiona v naslednjih 1000 handih itd. itd.

Torej res hoces se vedno preverjati rezultate vsakih 2k handov?

30

Igralec z winrateom 5bb/100 ima 44% moznosti negativnega sessiona v samplu 1000 handov. 36% moznost losing runna v 3000 handih. 26% moznosti losing runa v 10k samplu, 13% v 30k in 2% v 100k samplu.

Ja. Sam ti lahk pa narediš 150k handov v pol leta  default/lol  default/lol  default/lol

Sej če varianco prav razumem, gre nekako takole po igrah:
Turnirji / PLO >> Spin&Go >> NLHE

Jst se ne spomnim kdaj sem nazadnje lahko sploh gledal moje rezultate.
Imam PT4, H2N pa ne podpirajo strani, da bi rezultat vidu.
Kar je kul. Me zanima sam cEV na igro. Pa kok na konc mesca na Skrill pride. Sam tist cEV pa kar pogosto poškilim med sešni. To vem, da ni ok.

Zadnji popravljal Matheeew (16-02-2020 21:28:57)

00

VertigoUP napisal:

V 2019 sem razvil navado ne gledanja rezultatov. Najdaljse obdobje je bilo 2meseca, povprecno pa cca mesec dni. To je ena najboljsih stvari, ki jo lahko poker igralec naredi zase. V temu obdobju sem imel zelo dobre rezultate se bolj pomemben pa je odstotek A-gamea, ki sem ga prikazoval. Ko igras tako se naredi nekaj zelo cudnega, zamegli se sestevanje v glavi "kok si gor al pa dol". Po dolocenemu casu, se sploh vec ne spomnes tistih "hudih" sessionov, prav tako ne polagas prevec "hypea" na heaterje. Vse skupaj se prelevi v eno obdobje kjer probas pac igrati A-game.

Tudi jaz sem to prakticiral nekaj časa, se pa ne spomnim več kako dolgo je bilo to obdobje. Bi moral malo pobrskati po blogu default/smile Je bilo pa skoraj sigurno najbolj "plodno" obdobje default/big_smile

Seveda je pa treba vseeno delat session reviewe ipd default/smile

Srečno s projektom!

edit: od novembra do aprila je bilo moje najdaljše obdobje ne-gledanja grafov/rezultatov/bankrolla default/smile

EX-PokerStars Team Pro Online | https://i.imgur.com/cjWZ9kz.png | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

VertigoUP napisal:

Ce povecamo winrate za 50% na 7.5bb/100, oddsi ne padajo dosti. 42% moznost loosing sessiona v naslednjih 1000 handih itd. itd.

^To je odvisno tudi od std dev. Če igraš z zelo nizkim, je skoraj nemogoče, da narediš minus v ~30k handih z 5bb/100 WR.

V kolikor igraš full time pa verjetno igraš 100k+ handov/mesec, tako da losing meseca naj niti ne bi imel.

Redno spremljati lastne rezultate je po mojem mnenju pomembno. V kolikor imaš npr. streak 10k handov v katerih konstantno zgubljaš obstaja velika verjetnost, da delaš določene napake in moraš spremeniti strategijo.

Jaz ne gledam rezultatov med samim sessionom, po njem se mi pa zdi pomembno, če nič drugega že samo zaradi motivacije.

00

ZKesic napisal:
VertigoUP napisal:

^To je odvisno tudi od std dev. Če igraš z zelo nizkim, je skoraj nemogoče, da narediš minus v ~30k handih z 5bb/100 WR.

V kolikor igraš full time pa verjetno igraš 100k+ handov/mesec, tako da losing meseca naj niti ne bi imel.

Redno spremljati lastne rezultate je po mojem mnenju pomembno. V kolikor imaš npr. streak 10k handov v katerih konstantno zgubljaš obstaja velika verjetnost, da delaš določene napake in moraš spremeniti strategijo.

Jaz ne gledam rezultatov med samim sessionom, po njem se mi pa zdi pomembno, če nič drugega že samo zaradi motivacije.

Kdo pa še igra 100k hendov na mesec? Nismo več v 2012 ko se je dal sam z volumnom delat dnar.

Nevem sicer kako je za hold'em, sam pri omahi 10k hendov ni praktično nič. Losing meseci tudi niso nič nenavadnega za zelo solid winnerje, še posebej na resnih limitah.

Kar se pa OPja tiče, vidim da je mal problem nazaj na nl50. Ne sme ti to motivacije pobrat. Sm govoru leta nazaj da je bil v omahi največi preskos iz plo50 na plo100, ker so na 100kah igrali prvi pravi proji. Glede na trend zadnjih let se je verjetno mal znižal ta limit, tko da maš že na nl50 prve proje in zna bit velka razlika zaradi tega z nl20 ki ga gladko premaguješ.

Nimaš kaj, delat na igri pa skos šoti na nl50 default/smile

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
00

ZKesic napisal:

Seveda je "odvisno od std dev", ampak če ga boš imel "zelo nizkega" potem tudi winratea ne boš imel lol, tako da boš v vsakem primeru delal minus default/big_smile

EX-PokerStars Team Pro Online | https://i.imgur.com/cjWZ9kz.png | http://i.imgur.com/W2Z8aDs.png | http://i.imgur.com/JIUl86K.png | http://i.imgur.com/CmuMxPQ.png | http://i.imgur.com/K7YX4SD.png | http://i.imgur.com/5bQlvYY.png | http://i.imgur.com/OsF7CUX.png
00

Ko se je še dalo igrati na planetwin, sem odigral tam 150k handov plo2 s std dev cca 80, ker so vsi limpali non stop in samo klicali, tako da v ekstremnih situacijah pride tudi do plusa pri nizki std dev haha plus je bil seveda zelo majhen, zaradi ogromnega rejka. samo kot info

00

Pozdravljeni,

Teden je naokoli, malo smo grindali, vec urejali "real life" zadeve. Zanimiv in predvsem razlicen odziv glede prejsnjega posta.

Do neke mere se strinjam z vsemi. Zal so casi hardcore rakeback grinda res mimo. Ne toliko iz perspektive da to ni vec mogoce, kot iz perspektive da dolgorocno zrtvovanje kvalitete za kvantiteto ni najbolj premetena odlocitev. In bil sem na obeh straneh, da ne bo pomote, zato lahko o temu govorim odprto. Okolja postajajo bolj tekmovalna (vec regov), povprecen rekreativni igralec ima na voljo vec informacij, kar pomeni da njegov denar zdrzi malcek dlje. Se vedno se da in se bo dalo po mojem mnenju se kar nekaj casa - le pristopi se spreminjajo, ce zelis biti uspesen.

IZBOR STRATEGIJE, VPLIV VARIANCE, SESSION REVIEWI
Zanimiva mi je omemba ZKesica, ki pravi da je potrebno redno gledanje rezultatov in spreminjanje stvari, ce le te ne tecejo kot je treba - recimo po 10k handih. Tu mislim da je velik mindset leak, ki ga pokaze mnogo igralcev zacetnikov, ki niso razvili zaupanja v svojo strategijo oz. tezko ocenijo implikacije same variance na igro. Seveda je vsakemu igralcu najtezje dolociti ali je strategija ki jo igra zmagovalna ali ne. In kot sem omenil se zlahka zgodi, da v enem od stirih primerov dozivis "bottom 2% run". To so tezki trenutki, ko dvomis v marsikaj. Tukaj veliko igralcev naredi napako ter zacne spreminjat vsepovprek, medtem ko razlog za kratkorocne rezultate lezi bolj v varianci kot v njihovi tehnicni igri. Prav tako bi odsvetoval povezavo kratkorocni rezultati - motivacija. To ne bo lahko a zagon in zeljo po izboljsanju/igranju moramo najti v nemornetarni gratifikaciji.

Poleg prej napisanega, igralec porabi ogromno energije za konstantno implementiranje novih strategij, popravkov in dodatkov v rangeih. To posledicno vodi v stres pri izvedbi za mizami, pa potem zopet v dvome, tilt, slabo igro - zopet menjavanje strategij itd. itd. Zacaran krog. Pozabil sem povedati da to ni le primer, ki sem ga opazil pri losing igralcih ampak tudi pri igralcih, ki niso zadovoljni z visino svojega winratea na kratek rok.
Najboljsa resitev je izbor konstante zmagovalne strategije, ki je dokazana. Ali imas coacha, ki je winning in garantira do dolocene mere uspeh(pazite se scammerjev in coachev ki prodajajo luft), ali nekaksen course (ceprav je vecina ponujenega na trgu zelo neprimernega). Potem probas kopirati in res igrati svoj A-game 100k handov, kjer bos dobil vsaj priblizno sliko. Seveda so to zacetki, kako nadaljevati in se razvijati kot uspesen igralec naprej ... to je drug del romana. default/smile

Moj review lastne igre danes izgleda drugce kot je v preteklosti, kjer sem pregledal hande skoraj po vsakemu sessionu. Sedaj gledam hande 1x na teden. Da je vse bolj strukturirano kot "random" imam v excel tabelah zapisane dolocene linije, za katere vem da so profitabilne proti povprecnemu igralcu. Ker je tega kar dosti si pomagam s tabelo, da res ne spregledam potencialnih napak in izboljsav izvedbe v prihodnosti. Z filtri namestim parametre da dobim zeljene hande. To mi omogoca vpogled v stevilo napak, ki jih storim, posledicno pa se lahko bolj osredotocim na dolocena podrocja, ki potrebujejo mojo pozornost v naslednjih sessionih.

Nadaljujemo grind pa se slismo enkrat naslednji teden! Srecno za mizami!

P.S: Glede std. dev. Primer v prejsnjemu postu uposteva 6max cash game average std. dev. Seveda se razlikujejo std. dev. pri formatih in tipu igre. Razlikuje se tudi std. dev. pri lastni igri, saj verjetno ne igras enako proti vsem igralcem in prilagajas svojo igro. Torej v primeru je bila neka povprecna srednja vrednost. Ekstremne vrednosti niso vzdrzne dolgorocno zato jih ne moremo vzeti v zakup.

Zadnji popravljal VertigoUP (23-02-2020 16:30:59)

60

Še mojih 5 centov na temo kvalitete / kvantitete...

Če se greš tek na dolge proge v pokru in še nisi pri koncu maratona potem itak fokus na kvaliteto.
Igra je pa obvezna praksa. Včasih dobiš že kaj plačano na začetku. Lahko imaš pa tudi sam stroške. Sam moraš pa dati to čez. 

S časom se pa razmerje obrne. Vedno manj teorije in vedno več igre/denarja. Ko si pri koncu je pa smiselno, da praktično samo še igraš.

Se mi zdi, da ni bistveno drugače kot v drugih biznisih.
Eni pravijo, da rabiš minimalno 10.000 ur, da neko stvar lahko res osvojiš. Dobrih 5 let s tempom 160h/mesec. Vsaj.

Varianca je pa kot domača naloga. Jo kar moraš narest...
Pomeni, da preveriš predvsem najslabše možne scenarije in verjetnost, da se uresničijo. Za igro, ki jo igraš. Med drugim je to potem osnova banrkoll managementa.

Pod črto mi zgleda, kot da ti ciljaš na nadpovprečno slo mesečno plačo pa še šparal bi rad zraven.

50

14

Glede kvalitete / kvantitete si mora vsak sam izračunati kaj se mu najbolj splača.

Poznam npr. igralca, ki na PS igra cash mize z ~6bb/100 WR na mikrotih. Igra pa samo ~300 handov/uro, ker je multitabling omejen na 4 mize.

Matematično bi se mu dejansko bolj splačalo igrati 1000 handov/uro na Zoom, tudi če bi imel WR samo 2bb/100 po RB. Pa še več izkušenj bi dobil v krajšem času.

41

Zivjo, lep pozdrav vsem!

Konec meseca februarja in marca nisem odigral skoraj nic voluma. V tem casu sem se dvakrat selil, kar v tej covid psihozi ni macji kaselj. Real life problems. Ampak je ratalo in koncno sem na svojem. Prav tako sem po osmih letih zamenjal svoj star PC z absolutno zverino.  default/cool

Kar se tice rezultatov sem jih pogledal enkrat sred marca. Skupaj sem morda odigral 10-12k handov z nekimi 8-10bi plusa. Grafi so zal ostali na stari kisti - mogoce updatnem v prihodnosti.

Anyway, plan za naslednja dva meseca se je spraviti v resen grind na PartyPokru. Zelo vesela novica je vrnitev Pokerstarsov a tam najverjetneje resnega cash grinda ne bom sproduciral. So pa super ti nostalgicni obcutki, saj sem na Starsih odigral vecino svojega lifetime voluma, dosegel multiple Supernova znacke in prisluzil vecino profita. In to govorim, pa se sploh nimam dostopa zaenkrat do svojega racuna. Ostal sem zaklenjen zaradi RSA zetona, ki je potekel in se ne morem vlogirat v racun. Ticket supportu sem napisal 11 dni nazaj. No answer so far... default/big_smile

Till next time, srecno za mizami!

30