Re: PLO grinder ŠPANIJA

Update Sept/Okt

Imel sem plan z novembrom spet začet več igrat, tako do evo tut blog se nadaljuje.
V septembru nisem igral nič, je blo tok drugih raznih stvari na tapeti, da nisem najdu volje. Šiht, druženja, frendi, treningi, delo po bajti in z registracijo avta, veliko sem tudi bral, več gledal šport, ipd. Oktobra sem odigral 26 ur in približno toliko tudi delal na teoriji[vision, HHreview in preflop]. Odkar sem znižal CO open iz 32 na 26% veliko veliko lažje igram in tudi proti limperjam dosti majn rejzam po Jnandezovih napotkih, tako da se počutim ok, rezulati so sicer slabi v tem samplu, ampak odpiramo nov list. Trenutno igram večino plo30 na winamax, dokler imam še reload bonus.

https://i.imgur.com/1VNerSJ.png

Po atatovem zgledu bom tudi delal tedenske reporte, tako da bom vsak teden sam sebi accountable.

1.11.-7.11.

20h igre
1h/dan vision
*HH review po potrebi

Kaj je s španijo? Uradno še vedno drži, da punca gre, če bo pa res je pa odvisno od stanja dejanskega kakšno bo februarja. Da pa blog ne bo suhoparen mogoče tekom vsega pilimam tut kako slikco iz RL v Sloveniji.

10

Oprosti ker tole pišem v tvojo temo vendar se mi ne da iskat kake posebne PLO teme;

Vprašanje: Začel sem igrat tud PLO in me zanima, predvsem tisti ki ste že več pregrindal; a je to pogost pojav da si v 7,5K handih 25 BI pod EV?

00

miso191 napisal:

Oprosti ker tole pišem v tvojo temo vendar se mi ne da iskat kake posebne PLO teme;

Vprašanje: Začel sem igrat tud PLO in me zanima, predvsem tisti ki ste že več pregrindal; a je to pogost pojav da si v 7,5K handih 25 BI pod EV?

Ja, je kar standard. Spet odvisno od limitov, in kako nasprotniki igrajo, ter tvoj stil. Ampak overall cisto standard.

u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done
00

miso191 napisal:

Ni glih pogost, ampak je definitivno možen. Kaže pa verjetno na to da igraš z preveč variance, torej dostikrat greš allin z marginal equity etc... Preveri tudi da ne igraš na kakem sajtu kot je PartyPoker kjer narobe kaže EV winningse.

25bi downswing kot tak v 10k hendih je pa pogost, ampak ponavadi ni kompletno kontra EVju

Zadnji popravljal Anubis88 (06-11-2020 21:51:03)

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
00

Anubis88 napisal:
miso191 napisal:

Ni glih pogost, ampak je definitivno možen. Kaže pa verjetno na to da igraš z preveč variance, torej dostikrat greš allin z marginal equity etc... Preveri tudi da ne igraš na kakem sajtu kot je PartyPoker kjer narobe kaže EV winningse.

25bi downswing kot tak v 10k hendih je pa pogost, ampak ponavadi ni kompletno kontra EVju

Ni fore da  jst tako igram, ampak nasprotniki, popolnoma zmešani idioti. Ne ni Party. In pa ja, govorim o EV razliki. Pa me zanima al je to res kar standard al sm že takoj na začetku nabasal na mino.

10

miso191 napisal:
Anubis88 napisal:
miso191 napisal:

Ni fore da  jst tako igram, ampak nasprotniki, popolnoma zmešani idioti. Ne ni Party. In pa ja, govorim o EV razliki. Pa me zanima al je to res kar standard al sm že takoj na začetku nabasal na mino.

Ja seveda ni "standard". Ampak ja, kot PLO igralec to doživet ni nič takega. Jst sm tudi začel skoraj 50bi pod EV z PLO, ampak v mal več hendih če se prav spounem. Sam nevem če se je pol kdaj ponovilo tako intenzivno. Tko da se zgodi, ampak glih "standard" ni default/smile

"You do not know what Anubis is capable of!"
"You ended that sentence with a preposition! Bastard."
10

1.11.-7.11.

• 17/20 ur igre (5k handov)

• 5/7 ur teorije (HH review + visions) ->ta teden sem pogruntal, da sem veliko preveč cbetal sete, ko je straight flop

8.11.-14.11. Cilji

• 15-20 ur igre

• HH review po potrebi (verjetno spet kakšnih 4h, ker grem rad po vsakem sešnu čez vse marked hande)

• ZJUTRAJ IN ZVEČER NUJNO 15-30min Visions (odkar sem začel uporabljat quiz funkcijo, mi občutno več ostane v glavi, kot če sam gledam frekvence in hande v practice mode, mi je žal, da nisem že v španiji več s tem delal)

Izven pokra se pa trenutno ženem, da mi do konca leta rata naredit pravilnih zaporednih 100 sklec, 30 dvigov in 50 dipsov. Trenutno cifre na spočit dan cca 75-80, 22-25 in 35-40.

10

83

Najprej sem na hitro prebral, da se ženiš default/smile

Chin upi ali pull upi? Respect za vse sam treneri in glej da ti rata default/smile

01

haha ... pullupe štejem načeloma, chinupov nardim vsake tok ko probam vedno okol 22, ampak se za kaj več tut ne trudim, pullupi mi pa max niha med 20 in 27 že nekaj let odvisno kok časa mine vmes, da ne treniram. Bil sm na 27 preden sm šou v Španijo in tam nism delu 5 mescov nič razen občasnih sklec, tako da sm na prvem treningu junija naredu 15 pullupov samo, ampak sm bil hitro na 20 nazaj. Pol od 20-25 se mi vedno vleče, na 25 pa praktično ustavi, tako da moram vedno spremenit trening in dat cca 3-6kg dodatnih v žepe, pol pa počasi lezem naprej spet.

Isto s skleci, do 80 pridem pa se ustavi totalno napredek in se morm obtežit, da napredujem. Imam občutek da bo tam pri ene 45 isti problem z dipsi, ker zdej jih lah nardim recimo 200 na trening relativno hitro po 10-30 na set, ampak prek 40 bo velik hitrej z utežmi, če ne se mi sam vzdržljivost veča ne pa max set. Imam frenda, ki nardi vsega po 2x več na trening pa ma samo za 5% boljše max cifre, tkoda očitno je treba oblikovat trening glede na želen rezultat.

00

85

Svaka cast, super cifre default/smile

11

8.11.-14.11. Pregled

• 15.5h igre (5.5k handov)

• 5h HH review - veliko tudi uporaba vision-a zraven

• 3h Vision kvizi

Vision se mi je začel res dopadit zdej, ko sem uporabljal te kvize in mi občutno izboljša igro. Veliko drugače gledam na določene spote odkar vidim kaj solver dela in opažam, da sem nekatere hande včasih igral podobno kot solver po intuiciji, pa sem potem nehal, ker so mi Kyyberi in drugi govorili, da je to narobe, npr. več checkanja oop z močnejšimi handi in uporaba 1/2 sizinga na wet board ipd. Tako da sem zadovoljen z napredkom. Trenutno je potekla licenca sicer, tako da se bom nazaj osredotočil na nekatere preflop stvari, ki so za izboljšat, npr. BB play, kar me še muči, potem pa upajmo v bližnji prihodnosti začnem delat shote na plo50 in si spet zrihtam visions, ampak še prej imam kar nekaj dela na preflopu, tako da se mi ne mudi, ker bi na plo50 res rad prišel pripravljen.

15.11.-21.11. Cilji

• 15-20h igre

• HH review

• Preflop spoti

EDIT; pozabil sem dodat še par stvari in sicer reload bonusa na winamax-u ni več, tako da sem napravil withdraw.

Na plo20 in plo30 sem imel 15bb/100 rake, zaradi tega in nizkega RB[6-14% samo] se mi kljub super software-u in dobrim igram tam ne da igrat. Sem pa imel ogromno srečo, ker sem zadel 93€ lucky bonus! Poleg tega sem dobil 30€ RB in 100€ reload bonusa kar znese cca 35% skupno rakeback, glede na to, da sem jim pustil 630€ rejka.

Zadnji popravljal Shaytan (15-11-2020 22:46:38)

10

87

Zanimiv blog, prebral od prve strani. Upam da ti ne smetim če te tu vprašam za nasvet? Zanima me kaj priporočaš čistem začetniku v omahi z nekaj malega izkušenj. Mislim glede učenja same igre itd.
Drugače pa vso srečo s tvojim projektom. default/cool

00

Br1co napisal:

Zanimiv blog, prebral od prve strani. Upam da ti ne smetim če te tu vprašam za nasvet? Zanima me kaj priporočaš čistem začetniku v omahi z nekaj malega izkušenj. Mislim glede učenja same igre itd.
Drugače pa vso srečo s tvojim projektom. default/cool

Hej, ni problema.

Če bi jaz še enkrat začenjal bi si strukturirano zadal študij igre. Začel bi z raise first in recimo prvi mesec in za vsak teden bi se fokusiral samo na eno pozicijo, recimo najprej UTG/MP, drugi teden CO, tretji BTN, ipd. Medtem bi 4betal samo AA in 3betal samo top 3% handov recimo, da je lažje. Naslednji mesec bi si zadal cold call preflop iz vseh pozicij recimo, potem podrobneje 3b, 4b, ipd.

Dodatno pa potem lahko pogledaš še kakšne videje, recimo tranzicija iz NLHE na PLO, če si prej tisto igral, kakšne live play videje, da dobiš občutek za igro in biggest mistakes tip videje recimo... odvisno od časa in denarja za material. Za free začetek si lahko iz neta potegneš Plo from scratch, ki je skupek člankov, ki so ok za preletet, in pa na yt imaš ogromno free materiala. Preflop range se pa lahko učiš iz videjev, solver programov ali raznih tabelic, vse odvisno kaj imaš raje in kolk si pripravljen plačat oz. it globoko, recimo nek čist začetniški CO/UTG open range lahko tudi na 2+2 najdeš, ampak je bolj tako tako, lahko tudi gledaš Jnandez-a na yt in če si nadarjen sam poštekaš poanto, miljon je opcij.

Če ne želiš reloadati imej minimalno 70bi rolo, ker so 25-40bi swingi normalni, sploh pri malem WR.

Ugl da ne bom predolg, ker je težko nasplošno napisati, brez problema napiši, če te še kaj zanima in ti bom jaz ali še kdo drug sigurno dal usmeritve.

10

89

Zanima me kje bi lahko študiral te preflop range? Plo from scratch se mi si zrihtal prav tako mental game of poker.
Potem pa še 3b in 4bet. Kot si rekel bom za začetek zelo zategnil 3bet range in samo 4b AA. Ker mislim da v teh par k handih ki sem jih sprobal na mikrotih sem največ izgubil prav z raznimi KKxx handi QQTJ in podobnimi, ki sem jih pomoje odigral čistro narobe. Našel sem še nekaj knjig od Tri Nguyena itd. a je to že zastarel material tudi za začetnika in je vseeno boljše da se naročim na kakšen coaching site? Upam da ne morim preveč. Hvala in lp.

00

Ja lej, 4b samo vse AA do 150bb deep. Potem +150bb deep pa 4b samo konektane AA, torej AABBss, AATTss+, AAs87s+, ipd ostalo call. Za 3bet daje kyyberi recimo totalnemu začetniku, da ne pride v preveč težkihi spotov tale range:
https://i.imgur.com/CClMuad.png
To je dost močno, da tudi proti dvema lahko narediš 3b. Tle naj te opozorim, če te 4betne nasprotnik moraš nardit fold z vsemi ABB9ss in pa AKKds ali ss handi! - ker ma nasprotnik večino AA in ne boš delal plusa s callanjem 4beta. Tudi AKQJds je fold proti 4b. AQJT/AJT9ds je marginalen call, ampak ni narobe če foldneš. Kar se tiče KKds pa če si 4betan kliči samo KK87/97/T7/Q8/J8ds+, pač more bit connectan ker nek KK95ds 100bb proti AA ko všteješ rake je že zelo marginalen. To ti govorim, da ne boš vse hande, ki 3betneš tudi 4b pocallal. Edina izjema je proti orto manijakom, ki imajo visok 4b. Z AA seveda vedno naredi 5b proti 4betu, ne slowplayat. DS rundown/doublepair pa je normalno vedno call proti 4b. S tem mislim, da maš večje pote preflop rešene. Edit: aja še to, nekonektani ss pari so fold proti 3b, recimo KKT3ss pa kake J775ss grable, prav tako nekonektani ali nizki AXXXss handi recimo nek A874ss, rainbow handov sploh ne igrat če niso res ABBBr ali AKQQr+ recimo, isto so mono handi izven ABBBmono recimo. Če odpiraš izven pozicije in te nek tighter 3betne lahko tudi AKKss in kak AKJ3ss mirno foldneš, ker majo večino AA, AKK, KKds, AQQBds hande. Proti manijakom pa lahko AKKss 4betneš še. Če si na blindu in je pred tabo open in 3bet morš bit ekstremo tight in praktično nikol callat, samo 4b ali fold, s tem, da je 4b lahko samo AA, AKKds recimo oz. AKKss če je nek manijak 3betor in opener dokaj wide. To pomen, da vse lepe AKJTds QQTTds, ipd. v tem spotu foldneš.

Glede coaching sajtov sta bila meni najbolj všeč run it once[25usd mesečno]-znan site, ogromna zbirka in arch city plo[15 usd mesečno]-en midstakes model dela solidne videje za začetnike. Kyyberi je kao microstakes coach, ampak mi je vse bolj sumljiv, da nima preveč pojma, tako da ga ne priporočam. In pa seveda Jnandez na yt. Kar se tiče učenja preflop imaš plo matrix za 50usd mesečno, kar je dražja varianta, imaš preflop guru za 18usd mesečno, kar zna bit okej, imaš pa tudi dosti leak-anega materiala, ki kroži na to temo okoli. Za 25usd ima pa Jnandez novo knjigo tudi, ki je ok za začetika.

Zadnji popravljal Shaytan (20-11-2020 19:16:12)

20

91

Hvala še enkrat za vse info. Aja zs ti nažalost zaradi premalo objav ne morem poslati. Mi lahko na zs napišeš svojega?

10

15.11.-21.11. Pregled

15.5h igre (4.7k handov)

7h HH review

Specifični preflop spoti //

22.11.-30.11. Cilji

• 22h igre

• HH review

Iz zadnjih treh postov je razvidno, da mi uspe konstantno okoli 23ur na  teden posvetiti pokru, torej cca 90ur na mesec je neka realna cifra za v prihodnje. Odločiti se moram samo kakšen bo procent med študeijem in igro. In kakšen bo ta off tables študij. Trenutno sem po vsakem sešnu iz prejšnjega dneva naredi HH review vseh marked handov, teh se kar nabere. Po navadi mi je vzelo 1h za review nekega 3h sešna recimo. S tem sem sicer zadovoljen, ker grem lahko z mirno glavo v naslednji sešn, ampak mi vzame veliko časa in nič ne ostane za neke poglobljene spote, recimo, da bi rekel ta teden bom pa študiral samo specifično tole, kar me malo moti, ker sem all over the place. Tako da tle bom z novim mesecem sigurno mogel neki pogruntat. Nabralo pa se mi je do zdaj cca 30 handov za katere ne vem kaj točno je pravi play, tako da bom v prihodnje tut tle kej postal, da pokomentirate.

Drugi problem s katerim se pa soočam je, da po šihtu naredim trening, HH review in šele nato igram v poznih urah in sem že utrujen proti koncu, kar privede do kakšnih nepremišljenih playev, hitrejšega tilta ali manj zbranosti. Naredit nimam kej, razen pač se bolj potrudit.

Za konec bom pa naredil review še treh sajtov, na katerih sem igral v zadnjem času.

UNIBET

• Igre od plo4 do plo400.

• Deposit bonus 200€, če depozitaš s kartico.

• Rake na micro limitih pl4-pl25 je najmanjši izmed vse konkurence - za vsaj 2bb/100 manjši od drugih... 6-10bb/100. Pri pl50 je podoben drugim sajtom in plo100+ rata ogromen.

• Rakeback-a praktično v smislu flat denarja ni. Dobivaš ticket-e, challenge, ipd. Neuporabno.

• Auto rebuy opcije ni!

• HUD in nič s tem povezanega ni dovoljeno.

• Nickname se menja lahko večkrat na dan.

• Dober software. Dober support.

• Igre srednje soft, nič posebnega.Prometa dovolj, sploh ob večerih.

• Izjemno hitri cash-outi - pri meni vedno v 3-4 urah.

Skratka, sajt ni za rege po mojem mnenju, res je očitno, da si jih ne želijo. Edino kjer vidim, da je site uporaben, da začetnik naredi 200€ depozit, kar je super za plo4, dobil bo izjemno nizek rake in 25% RB bonusa ter lahko mirno trenira tiste preflop ipd. osnove.

Intertops - revolution/horizon network

• 200% do 1000€ deposit bonus, AMPAK, če narediš cashout preden vsaj toliko narejkaš kolikor si depozital ti vzamejo 10% fee!

• Nizek promet. 1 miza plo25 plo50 samo povprečno ob večerih.

• Prisotni so tudi američani, tako da kdaj se najdejo mize tudi zjutraj.

• Igre so večinoma okej, torej soft, ampak je problem promet in občasni ameriški nit regi.

• Rake na micro primerljiv drugim cca 13-13.5bb/100.

• Rakeback je pa nor. Lahko narediš optin 36% flat RB in se odrečeš nekim ticketom, poleg tega pa če se ne motim bazirajo njihovo metodo pobiranja rejka še kot je to delal cake poker, in imaš RB izplačan na podlagi shared rake kalkulacije ne glede na to, da si imel prispevan/contributed rake dosti manjši. Nisem dosti se poglobil, da bi bil čisto prepričan, ampak do sedaj sem dobil tri RB izplačila tako in zgleda kot da dobivam 50-90% RB.

• Site je sicer zanesljiv, support je dober, HUD dovoljen, ampak sam software je pa kar zastarel.

Overall ne priporočam sajta, ker ni prometa pač in je dovolj boljših opcij.

Ipoker - Bestpoker skin

Z Bestpokrom sem zelo zadovoljen. Podobno sicer ne morem reči za druge skine - Redstar mi govori, da me nočejo, ker sem slovenec, bet365 me je bannal brez razloga, williamhill mi je pa dejal, da ni problem, ko pa sem naredil depozit nisem mogel igrat.

Skratka Bestpoker ima dober support, dober RB in signup bonus, dober software, hud dovoljen, veliko prometa, okej rake. Edino, ko imam odprtih +6miz mi začne vse skup malo počasi delati, mogoče zaradi flash-a ali kaj ne vem.

Za enkrat mi je to primaren sajt, dokler si spet ne uredim pokerbros, ker izmed vseh sajtov do zdaj so ble tam najbolj soft igre.

20