Tema: Članek o strategiji - Zgradite si "tight image"

Zgradite si “tight image” za mizo

Skozi igro na turnirju, vam bo vaš “table image” omogočil določiti koliko akcije boste dobili in seveda kako boste zmanipulirali vaše nasprotnike in jih pripravili do velikih call-ov ali allin-ov ob nepravem času.

Ko vzpostavljate loose, aggressive image v začetnih stadijih turnirja si lahko povečate vaš začetni stack.
Jaz sam verjamem, da je potrebno zgraditi tight image v poznejših stadijih turnirja, ker vam to nudi možnost kradenja blindov, ko so ti najbolj pomembni.

Ko vsi igralci pred vami foldajo, bodo nekateri igralci vedno bet-ali iz cutoff-a in dealer-ja. Problem pri takšni igri je, da je zelo očitna in jo je lahko prepoznati in izkoristiti. Če vedno bet-ate iz dealerja, bodo igralci na blindih slej ko prej izkoristili situacijo in močno rerise-ali s katerikolim začetnim handom. Prav tako boste naleteli na igralce , ki bodo poklicali vaš bet z veliko širšim izborom začetnih kart iz blindov, preden bodo izvedli velik check-rise na flop-u.

Zakaj odigrajo tako ? Zato ker ste predstavljali loose table image z bet-i vsakič ko je bila akcija foldana do vas. V poznejših stadijih turnirja vam bo takšen image za mizo onemogočal oziroma vas bo oviral pri kradenju blindov in manevriranju v igri. Vsakič ko boste vstopili v igro lahko pričakujete vsaj enega nasprotnika, ki se vam bo zoperstavil.
Izkušeni igralci za mizo vas bodo z loose image-om hitro označili kot tarčo ali celo neizkušeni igralci, ki vam vaše neprestano rise-anje enostavno presede in bodo vaš bet poklicali ali rerise-ali  le zaradi tega.

Količina čipov, ki jih izpostavite zaradi vaše loose igre v teh situacijah v večini primerov ni vredna cene blindov, ki jih poberete. Bodite previdni, kajti če igrate preveč tight boste zamudili veliko priložnosti, ki vam omogočajo počasno povečevanje stake-a, ali vam celo omogočijo obstanek v igri.
Idealno je, da vzpostaviti zelo tight image za mizo medtem, ko v resnici igrate nekje med standardnimi predstavami o “loose” in “tight” načinu igre.

Imam zelo enostaven nasvet za vas, ki vam bo v veliko pomoč pri tem delu igre. Morda se sliši tako enostavno, da večina od vas misli, da tega niti ni potrebno izpostavljati. Ampak to je v bistvo eden mojih najpomembnejših pravil: vedno foldajte slabe začetne karte.
S tem ko vedno foldate slabe začetne karte opravite veliko pomembnih nalog:

•    Izognete se skušnjavi kradenja blindov le zaradi tega ker je bila akcija foldana do vas. Z agresivnostjo, ki je prisotna v današnji igri se je enostavno bolje popolnoma izogniti slabim začetnim kartam, navkljub poziciji.

•    Izognete se pot commit-anju z handi, ki so v večini primerov dominirani proti short-stackom. Na primer iz cutoff-a rise-ate 3 x BB z J-3 v želji po kradenju blindov, short-stack za vami z stackom 8 BB gre all-in in vi se znajdete v zelo slabi situaciji. Veliko bolje, se je popolnoma izgoniti tem situacijam.
•    Najbolj pomembno je da nadaljujete z utrjevanjem “tight image” igralca. Ko vzpostavite “tight image” vam lahko hand kot je A-8 nudi dovolj samozavesti, da boste zaradi vašega image-a pokradli blinde, kljub temu, da igrate nekoliko bolj loose igro.

•    Velika skušnjava je tudi, da poizkušate kraditi blinde od igralca le zato, ker ste ga označili kot “weak” slabega. Jaz se v večini primerov izogibam kradenja blindov če ne držim v roki vsaj marginalnega hand-a. Odpiranje iz cutoff-a z karatmi kot K-9s je najnižje kar grem v poizkusu kradenja blindov.

Uporaba tight image-a mi je omogočila uspešno manevriranje na zelo težkem turnirju $5000 Pot-Limit Holde’em dogodku na 2007 WSOP. Potem ko sem podvojil svoj stack v drugem dnevu, sem začel svoj image izrabljati za krajo blindov in pobral veliko število potov v ključnih situacijah. S takšno igro mi je uspelo priti do finalne mize, kjer sem imel dovolj sreče, da sem osvojil “bracelet” zapestnico.

Zapomnite si, za zmagovalnega igralca je potrebno več kot le dobre karte. S tem ko si zgradite dober table image lahko v poznejših stadijih turnirja, igrate širši izbor handov,  kot si zamišljajo vaši nasprotniki in poberete pote v ključnih trenutkih.

http://www.fulltiltpoker.com/images/com/en/content/general/tips-email/allen-cunningham-may-4-09.jpg

članek od Allen Cunningham-a
prevod limeni333

00

Re: Članek o strategiji - Zgradite si "tight image"

dober prevod limeni.... zelo si se potrudil. default/cool

00

hvala hvala, dober tekst ni težko dobr prevedit default/smile default/cool

Zadnji popravljal limeni333 (07-05-2009 16:56:05)

00

4

Čestitke še z moje strani....... kvaliteten prevod!

Je precej lažje to brat ja....lepa limeni......

lp

Give fish a chance.
00