Yuri Dzivielevski zmagovalec EPT Monte Carlo €25.000 High Roller turnirja, Gostiša 10. 03 May

Po 16 urah pokra se je na EPT Monte Carlo končal turnir z drugo največjo prijavnino letošnje edicije. Brazilski superzvezdnik Yuri Dzivielevski je sklenil heads-up dogovor z Danielom Dvoressom, ko sta si razdelila levji delež 1.776.740 € nagradnega sklada. Turnir je imel glede na buy-in odlično udeležbo, saj se je prijavilo 74 igralcev.

Zadnje faze turnirja so trajale do zgodnjih jutranjih ur in ko je Byron Kaverman izpadel na tretjem mestu, sta se Dzivielevski in Dvoress dogovorila za ICM split in odigrala en all-in hand za pokal. Sreča je bila na strani Dzivielevskega in je skupaj s pokalom pobral še glavno nagrado v višini 448.515 €. Za Dvoressa je drugo mesto prineslo tolažilno nagrado v višini 387.435 €, oba pa sta razpravljala o svojih potencialnih načrtih za prvi dan prihajajočega Super High Rollerja s prijavnino 100.000 €.

Na poti do uspeha je Dzivielevski uprizoril ogromen povratek, saj je bil med finalno mizo že celo na samo treh big blindih. Med prvimi 11. igralci, ki so prišli v denarne nagrade so bili še Andriy Lyubovetskiy, Andras Nemeth, Sam Grafton in Sam Greenwood. Sergi Reixach, ki ima sicer za sabo že zelo uspešen EPT, je tokrat izpadel na bubblu.

Rok Gostiša je vknjižil še en lep rezultat na turnirjih v živo in za 10. osvojeno mesto osvojil 44.420 €.

V akciji so sodelovala številna zvezdniška imena pokra, med igralci pa je bil tudi brazilski nogometni napadalec Neymar Jr, ki je znan po svoji strasti do igre pokra. Po odmoru za večerjo je bil še med igralci, ki so se vrnili, na koncu pa izgubil flip z AK proti 66.