Do zlate zapestnice tudi Dung 'Gomer' Nguyen 23 Jun

Dung "Gomer" Nguyen je zmagal na 38. dogodku v sklopu Svetovnega prvenstva v pokru, turnirju $1,500 No-Limit Hold'em, in tako osvojil svojo prvo zlato zapestnico ter nagrado v višini 607.200 dolarjev.

Na turnirju je sodelovalo 2.534 igralcev, nagradni sklad pa je znašal 3.420.900 dolarjev.

Nguyena je do igranja pripravil prijatelj in sicer tako, da mu je plačal polovico prijavnine. Ta investicija se je za oba izkazala za zelo donosno.

"Vse karte, ki so padle danes, so mi bile pisane na kožo. Najprej sploh nisem nameraval igrati, pa me je prijatelj vseeno prepričal naj se prijavim. Kot da bi bilo tako usojeno," je dejal Nguyen po zmagi.

Nguyen je za zadnjo mizo prišel z najvišjim številom žetonov, nato pa je vodstvo le vzdrževal. Kljub dobri igri je priznal, da ob začetku zadnjega dne ni bil ravno sproščen.

"Bil sem živčen. Ne igram na veliko turnirjih in tako daleč mi ni uspelo priti še nikoli."

Očitno ga živci niso izdali, saj je uspel premagati vrsto izkušenih igralcev, med katerimi so bili Scott Clements (10. mesto, 34-927 dolarjev), David Pham (5. mesto, 140.736 dolarjev), Blair Hinkle (4. mesto, 192.734 dolarjev) in Theo Tran (2. mesto, 377.565 dolarjev).

V Heads-up obračunu se je moral Nguyen pomeriti z izkušenim Tranom, ugnal pa ga je z naslednjim hand-om: Tran je svoje žetone na sredo mize potisnil še pred flop-om. V rokah je držal karti AsKd, Nguyen pa ga je klical s kombinacijo QhTs. Po prvih treh kartah, ki so sledile (8d4s3d), je bil Tran še vedno v prednosti, vendar pa je turn prinesel Td in tehtnica se je prevesila. River Trana ni rešil (Jc) in moral se je zadovoljiti z drugim mestom.

To je bila Tranova četrta uvrstitev za zadnjo mizo v okviru NLHE-turnirjev na Svetovnem prvenstvu v pokru z začetnim vplačilom med 1.000 in 2.000 dolarji - od tega je dvakrat končal na drugem mestu.

Tran je s turnirju v živo v svoji karieri zaslužil že približno 2,5 milijonov, na svojo prvo zlato zapestnico pa bo moral še malo počakati.