Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poučte me...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poučte me...

    Lp vsem. Verjetno moja prva objava... (Edit: LOL mi levo piše, da ni 1.)
    Prosim za komentar moje igre, vse napake, ki jih delam...
    Pri tem handu me predvsem zanima igra na riverju. Mislim, da sem slabo odigral, jasno, da sem se ustrašu riverja, kar je hotu nasprotnik izkoristit. Kaj pa moj call? Priznam je bil bolj "crying call".
    http://www.boomplayer.com/sl/poker-h...416_7549EFBC80

  • #2
    glede na to da sta te dva plačala preflop, in si out of position proti obem, bi jaz stavil več vse tri stave.
    najverjetneje / največkrat imata Ax, Kx Qx kombo, ali suited konektorje glede na preflop call.
    če ima flop caller JQ, KT , AT si že tako ali tako zadaj, in boš bil reraisan , 90% časa ker je dokaj grd flop, če bodo slowplayal se jim lahko maščuje. turn card je čisti blank, zato se nič ne spremeni, in tvoj hand je spredaj večino časa zato staviš več, sploh v tem primeru ko ima nasprotnik samo 66BB na začetku handa.
    jaz stavim 0.19 na flop, in 0.50 turn, tako da je nasprotnik že tako ali foldal ali bil komitan, in se v tem primeru river odigra sam od sebe in se nimaš česa bati.
    ne razumem zakaj si ti stavil toliko kot si, in na koncu pristal v kurcu, kjer si se moral odločati ali plačati 0.76 za tvojih 0.56.
    kaj je bil tvoj postflop plan ko si videl flop? najbrž ga nisi imel in si stavil kot turist

    Comment


    • #3
      Hvala za analizo in pojasnila.
      Maš prov, nobenga posebnga plana nisem mel... A turist je lepša izbira besede za ribico?
      Ja, drugače sem pa totalen rekreativc, bom pa včasih kej prlepu tuki,da se še kej naučim...
      Mam pa eno vprašanje oz. razmišljanje:
      HUD in statsi o igralcih: a lahko brez teh podatkov sploh igraš PF npr. 4bet brez, da maš monster? Se mi zdi, da je to kar gemblanje, če ne veš nič o nasprotniku. Sem zasledil, da nekateri pravijo, da so ti statsi samo kot pomoč pri igri, a dejansko se na podlagi njih lahko odločiš v določenih situacijah za poteze, ki bi ble brez teh podatkov streljanje na pamet. Hočem rečt, da se v določenih situacijah bolj opreš na te podatke kot na lastnen hand. Kaj pravite?

      Comment


      • #4
        turist je autokliker brez razmišlanja kako se bo hand odigral. na koncu pride do tvoje situacije, nakar se zgodi da turistično plačaš 0.76 za tvojih 0.56 v potu.
        riba bi bil če vsak mesec nakažeš $100 za NL2.
        odgovor na tvoje vprašanje / razmišlanje o 4bet preflop brez info. nima smisla, ker na teh limitih že 3bet pomeni top range v veliki večini primerov. bi pa lahko ravno zaradi tega dejstva ogromno povečal 3bet pre, in steal iz CO in BTN.
        ko / če si pravi grinder, se v večini situacij, kjer se ti pojavi vprašanje, *kaj pa sedaj?*, odločaš zgolj na podlagi HUDa.
        vsakemu ki se mu ljubi posvetiti par ur v stats in nek basic HUD poznavanje, in ima željo nadgraditi svojo igro, se cena tega izdelka povrne v zelo kratkem času.

        Comment


        • #5
          Se bom probal malce bolj posvetit svoji igri, še kej prebrat in predvsem tukaj kej povprašat. Lepo je prebrat tvoje odgovore... Hvala.
          (morda pa napredujem iz turista v hmm, kaj je next level? )
          http://www.boomplayer.com/sl/poker-h...962_010B80B080
          Moje razmišljanje:
          PF nič posebnega standardno, sem izven pozicije in dva kličeta, bomo vidl flop. Dokaj ugoden flop zame, zato moram naredit CB, odločim se za 2/3pota, pa da vidimo kaj imata, ko en kliče in drugi folda, razmišljam, da sicer lahko ima AJ pa tudi 10J ali QJ, zraven ga dam še na flush draw, lahko pa lovi tudi kakšno lestvico, 2 parov nima si mislim, flop 9 je ugodna glede flusha, a se sestavi ena lestvica, ocenim, da lahko stavim, zato stavim spet močno, več kot pol pota, kliče hmm, vedno bolj sem prepričan, da ima slabšega J ali pa flush draw, river 9 se mi zdi ugoden, za primer da ima kakšnega Jx, grem AI, morda pa on mene da na zgrešen flush...
          Prosim za komentar ali je odigrano premočno in kje so moje napake v razmišljanju ob hendu.

          Comment


          • #6
            Zakaj imaš samo 55bbjev na začetku handa? Glede na tvoj mali stack bi pot betnil flop in shovnil skoraj vsak turn.
            Ya hya chouhada!!!

            Comment


            • #7
              Inv1ctus wrote: Zakaj imaš samo 55bbjev na začetku handa? Glede na tvoj mali stack bi pot betnil flop in shovnil skoraj vsak turn.
              Igram NL2 in tudi NL5, a tam s polovičnim BI. Se ti zdi to narobe oz. napaka?

              Comment


              • #8
                seveda je narobe, če si winning player ker ne extraktaš full value na tvoje winning hands. če si losing player pa tako igraš dlje časa za isti deposit.
                drugače pa se strinjam da je to pot bet na flopu in shove na turn ker ti premalo ostane za river bet

                Comment


                • #9
                  OK, hvala. Sedaj igram samo še s polnim stackom, a ga ročno reloadam, ker imam tako boljšo kontrolo nad izgubami. Sem kar konzervativen glede tega, saj vem, da ima moja igra tudi na NL2 in 5 še veliko lukenj, zato vedno prekinem, ko sem 2BI v minusu na session.
                  Poglejte prosim naslednji hand: http://www.boomplayer.com/sl/poker-h...845_7B38211B12
                  Njegov reraise preflop mi je dal mislit na monster ali pa samo tipanje kaj bi utegnil imeti jaz. Kličem, ker imam soliden hand. Na flopu se mi je zdel njegov bet precej weak, kot bi se ustrašil Q, torej me skrbi "le še" 1010 ali JJ (seveda je Qx tudi v igri). Turn je bil ugoden iz več razlogov, predvsem pa ga je zaustavilo. Moj river bet je bil z namenom blokiranja (je to pravilna višina beta za tak namen), na njegov reraise bi odvrgel.
                  Pri tem handu se mi zdi, da bi kot napako lahko gledal le PF call, a priznajte, da je 99 težko takoj odvreči.

                  Comment


                  • #10
                    to je standard play, zgubil si minimum za tak hand, čist super odigrano

                    Comment


                    • #11
                      to je standard play, zgubil si minimum za tak hand, čist super odigrano

                      Comment


                      • #12
                        http://www.boomplayer.com/sl/poker-h...061_09EF36DD78
                        Prov odigrano? Turn nisem stavil zaradi pot control, je to OK? Ker potem se na riverju sprašujem, če blefira, ker sem čekiral turn... Glede na višino njegove stave, mislim, da je fold pravilen.

                        Comment


                        • #13
                          jaz v tem primeru stavim turn, in check / foldam river glede na njegovo stavo. v večini primerov bo checkiral river, edino če ga ni zadel 2nd pair ali weird gutshot, in ti check behind.
                          possible hands 53s , 58s, AJ, A6, glede na odigrano. najbolj verjetno A6.
                          če staviš turn, in te check raise, je easy fold, ker tega ne bo počel velikokrat na ta board.
                          ko checkiraš turn. videl sem tudi že primere ljudi ki stealajo pots na teh nižjih limitih, ravno z pot river bet, kadar ti pokažeš nek weakness, kot v tem primeru tvoj check na turn card. ko nasprotnik stavi pot, ti zelo zelo težko plačaš z top pair , medium kicker. dokaj psihološka zadeva.

                          Comment


                          • #14
                            99 fold pf na 3bet, raisaš na UTG in si 3betan pa izven pozicije. Na nl2 niso ljudje ravno light 3bet happy pa še za full ring gre. Nevem kakšen je naš plan na večino flopov, C-C flop in C-F turn? To se mi zdi precej exploitable.
                            A9o hand, bet turn za value. As played river call imo.
                            Ya hya chouhada!!!

                            Comment


                            • #15
                              Na splošno o NL2 in NL5 (ZOOM)(sej zelo velike razlike verjetno ni, ali?) moja opazovanja in način igre. Odpiram dokaj loose z any2 face kartami, barvnimi konektorji in une z gapom ala 9J, vse Ax, pobarvane tudi iz začetnih pozicij in vse PP. Tako igram, ker imam občutek (ja občutek!! ), da večina igra dokaj tight, če sem reraisan zlahka odvržem, če pa vidim flop izven pozicije sem pa tudi zelo konzervativen in ne blefiram veliko. Če pa odpre nekdo pred mano pa range seveda zelo zategnem in sem še bolj pozoren na več dejavnikov, pozicija, stacki,... Zaenkrat taka igra kar gre, vendar je res,da je sample zelo majhen oz. sedaj zadnje dni odkar tukaj sprašujem igram nekaj urc dnevno in še to dve mizi.
                              Pa še tale lep hend, ki se verjetno v 90% odigra tako kot se je:
                              http://www.boomplayer.com/sl/poker-h...987_871685C7B7
                              Kaj pa z njegovega stališča? Je imel kakšno možnost odvreči? Mislim, da zelo, zelo težko...

                              Comment

                              Working...
                              X