Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako konstruirati folding range?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako konstruirati folding range?

    Mam dilemo, ko recimo open raisam s majhimi pocket parji do 77 ali pa mogoce tudi kdaj s kaksnim suited connectorjem 67+ iz UTG-ja ali pa MP in me clovek s reraisa na BB ali pa SB, ki je zelo loose. Se predvsem se vcasih zgodi, da imajo taki po 60bb in seveda klicem 3bet, pol pa me flop zgresi, ter sem primoran checknit na flopu ce je board cisto zgresen.
    Edit: ce flopnem set itak checknem v vsakem primeru OOP*
    Ce je nekdo tight in se ima cbet mocn, lahko seveda logicno sklepam da gre za 10 10+ al pa AQs+, mogoce par suitrd connectorjev da polarizira range, ter lepo takoj zaprem.
    Problem se mi pojavi ko mam na nekomu 30 hendov in ma VPIP 35, ter PFR 25 in 3bet po 9,0+. Recimo, da imam 7 7 in pade board po 3bettu 3 5 Q rainbow, ter cbetta 1/2 potta, kar nanese ze na 10bb v pot, turn pade 2 in on 2barrel spusti po mojem checku spet s 1/2 pota. Je to insta fold?
    Druga dilema, ki jo imam je na 888pokru SNAP poker, saj ne belezi HUD statsev, temvec samo hand history. Seveda si skusam cimvec zabeleziti o igralcu s katere pozicije kdaj reraisa, limpa itd.. In kaj pol dela postflop. Ampak, se da neko optimalno strategijo tu naredit? Kot je abc poker, ki ze skoro sili proti nitu? Ker loose vrjetno ni najbol pametno brez statistike bit?
    Tretja stvar recimo, da te NIT reraisa iz BB potem ko ti raisas na BTN ali CO s 56suited. Glede na to da ima 10 10+ v hendu vrjetno ali pa AQ+ sem prebral, da ima moj hend vseeno po pokersnowie pozitivni EV call, napram A8o, kar je seveda logicno, ker s 56 mas veliko vec bluff potenciala. Ampak me zanima, ce je temu res rako na dolgi rok, se mi zdi nemogoce da je to +EV call. Razumem, da ce ma nas NIT K K v rokah in pade board 5 6 J, da lahko veliko vec iz njega povlecem s tem handom ki ga ne prevideva, ce on cbetta in shovnem al pa reraisam ter klice in je turn spet X, je vrjetno najbol + play itak shove.
    Sepravi, ce tebe enkrat zadene in ga stacknes za 100bb je to EV+ na dolgi rok? Ker se seveda lahko zgodi da bom 10x klical 3bet pa 10x nebo nic iz tega, gre po vodi 100bb samos tem kaj upam da ga stacknem. Plus tega, lahko da bo kdaj foldal in bo veliko manj kot 100bb.
    Se da to kje pogledat v HEM2, kako profitabilni so ti top range handi (mali pari do 77 in suited connectors) iz dolocenih pozicij?
    Se naklanjam k temu da jih samo limpam sedaj iz EP in MP, vendar je tud neka skusnjava ce te NIT 3bettne in zadanes svoj set, ter ves da bos v 95% bil v prednosti.
    Zanima me tudi kako intepretirat njihov range ko open raisajo preflop, ter se imas samo 20 hendov na njih recimo, statsi pa zgledajo VPIP 20 PFR 5. Naprimer on open raisa iz MP, in je foldano do nas ko smo na BB s 77 (sklepam da ce si na SB, BTN, LP je itak call samo, ce je TAG za nami), ali 3bettamo po optimalni strategiji ali callamo samo?
    Se opravicujem za steno teksta. Je kak default chart za to kolko bi moral kdo odpirat na doloceni poziciji, ce je X tip igralca, ali se morem sam za zvezek vsest pa dobro prestudirat to do potankosti natancno njihov pozicijski range hendov ob open raisu? Pol najbolse da se igram s pokeratovem par dni in se pogruntam folding range v primeru 3 betta ko jaz open raisam, ali? Ampak kot pravim short stackerji mi grejo zelo na zivce 25-40bb, ter sem popolnoma zgubljen v one way pottih proti njim.
    Lp

  • #2
    1. majhni pocketi in suited connectorji so playable ko je stack to pot ratio velik, se prav ce shorty raisa PF lahka to naceloma foldas, isto velja ce te 60bb stack 3b. Se vs 100bb stack je to dokaj easy fold brez pravih readov.
    2. Kolikor stekam snap/zoom je to vse dokaj GTO (game theory optimal koncept), saj naceloma nimas readov, in za to rabis zelo velik studirat same range itd... Sedaj verjetno se da LAG spilat profitabilno na nizjih limitah, sam je overall za zacetnika lazje da se tighta .
    3. nita se naceloma ne splaca klicat, seveda je odvisno od stacka in kaksen je tip post flop (fitor fold, zna 2barrelat z nic itd..), sam naceloma fold. Set minat se prakticno splaca samo ko si skoraj 100% da bos nasprotnika tudi stackal ko zadanes. Se prav mora bit res nitty in ne sme znat foldat .
    4. v HEM se da skoraj vse zbrskat
    5. ce igras 6max ne limpat! ce si v dilemi raje foldaj. Za limp play mores naceloma imet res neke mocne reade IMO
    6. 77 je naceloma zmeraj samo call, bv bloatat pot.
    8. jst mam splosne opening range, coldcall range in 3b/4b range, ki sem jih dobu na pokerstrategy.com. Za en okviren zacetek so kar dobri imo, za razne nianse mors pa se vsest pa racunat ja .
    EDIT: PF range ti lahko posljem, ce te zanima

    Comment


    • #3
      Ej najlepša hvala, da si si vzel čas in odgovoril . Bom upošteval, pa da vidim

      Comment

      Working...
      X