Announcement

Collapse
No announcement yet.

Flop check/rejz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flop check/rejz

    http://www.pokerhand.org/?3829158
    Evo, tale hend mi je zanimiv, ker je dost standardna situacija.
    Top par dober kicker in pozicija.O nasprotnuku pa ne vem še čist nič.
    Njegov c/r na flopu je zelo močna poteza, ampak je spet lahko iz dveh razlogov....Da me vpraša če mam res asa, ker jest boma na Axx board C-betnu 100% cajta. Al pa upa da mam asa :lol:
    Možna varjanta je pa tut kakšen draw. Ampak na teh limitih jih redko tko močno odigrajo, se pa dogaja.
    Problem je če mu povem da mam asa in ga re-rejzam....Je to več al manj zatik- za stack kakeršnega ma.
    Tko da mene najbolj zanima a je v tej situaciji sploh še kej za razmišlat....$$$ v sredino, al je to fold most of the time, razen proti določenemu nasprotniku???
    Hvala za kakšen konkreten odgovor.
    Lp,
    B

  • #2
    Aja...Kakšen je bil pa izzd henda izdam pa ko se bo kdo potrudu in napisu kak konkreten odgovor.
    Tko al tko pa rezultat tega henda niti ni pomemben, pomambna je situacija u keri smo trenutno.
    Pozdrav!

    Comment


    • #3
      Hmm zanimivo, verjetno call pa da vidim kua turn prinese. Verjetn bo tip v težki situaciji na turnu če nima neč pa tud če ima set in pade barva. V kolikor pade barva in čekne čeknem behind, če pade blank in čekne ima verjetn draw al pa par (poudarjam moje mišljenje) v kolikor ima set ali 2 pair mora (naj bi) stavit saj lahko jest čeknem behind in izvlečm kaj, če ima flush ali str8 draw bo zlo težko stavil na turnu (edin če je manijak), skratka:
      -op čekne blank turn jest verjetn ček saj sem ali zlo spredaj al pa zlo odzadi + imam sam par in ne mislim nabijat pota
      -op bet turn jest verjetn fold zelo zelo redko call na blank turn
      -river: v kolikor sva čekirala turn in pade blank river ga občasno callam za solidno ceno ali čekiram za njim (če je bil na vučki itak ne bo callal z npr. A9o pa me pomoje ne bi rerejzal na flopu), če je betno turn in betne še river foldam.
      Upam da nisem preveč zabluzil
      Odgovor ne vključuje priporočil avtorja (ovce) ampak je le njegovo osebno mnenje
      "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

      Comment


      • #4
        Lerry24 wrote: Hmm zanimivo, verjetno call pa da vidim kua turn prinese. Verjetn bo tip v težki situaciji na turnu če nima neč pa tud če ima set in pade barva. V kolikor pade barva in čekne čeknem behind, če pade blank in čekne ima verjetn draw al pa par (poudarjam moje mišljenje) v kolikor ima set ali 2 pair mora (naj bi) stavit saj lahko jest čeknem behind in izvlečm kaj, če ima flush ali str8 draw bo zlo težko stavil na turnu (edin če je manijak), skratka:
        -op čekne blank turn jest verjetn ček saj sem ali zlo spredaj al pa zlo odzadi + imam sam par in ne mislim nabijat pota
        -op bet turn jest verjetn fold zelo zelo redko call na blank turn
        -river: v kolikor sva čekirala turn in pade blank river ga občasno callam za solidno ceno ali čekiram za njim (če je bil na vučki itak ne bo callal z npr. A9o pa me pomoje ne bi rerejzal na flopu), če je betno turn in betne še river foldam.
        Upam da nisem preveč zabluzil
        Odgovor ne vključuje priporočil avtorja (ovce) ampak je le njegovo osebno mnenje
        Morm rečt da tuki o callu nism razmišlu kej preveč( ker če te en 3x rejzne ponavad sledi bet turn in ne pridobiš kej dost)
        Mi je pa sigurno všeč tale opcija zdej ko berem tole tvojo razlago.Ker call v tem primeru podobno kot re-rejz. Dobro je da ohraniš pot majhen, če te je hotel zbullit ven bo verjeno odnehu na turnu, če je pa močan (2 para, set) bo pa turn pršu ponavad velik ker mogoče smo pa mi lahko na drawju. Slabo je pa da damo karto cenej kot bi lahko, če je nasprotnik na drawju(ni pa zastonj, ker v bistvu je vseen če prideš ti in on plača al pa obratno.....če je ta koncept napačen, nej me prosim kdo popravi)
        tko da....call, pot na turnu okol 9$, tok kot ima nasprotnik za sabo...turn bi tut jst čeknu zadaj v vsakem primeru in zaprem use razen kakšnega blocking beta okol 1-2.
        Mogoče se sam nebi strinjal s tabo Lerry glede riverja...če čekirava turn, pade blank river in ga čekne...pol bi spustu verjetno value bet ker....lahko je bil na vički pa jo je falil velikrat bo pa na sabšem asu in takrat bi mu uzel še neki $$$. Boljšiga henda pa ne bo tkole odigral da bi te na riverju c/r ???

        Comment


        • #5
          Hmm ja tud maš prav, s tem da zdej ko gledam če pride na turnu (ker ima še sam stacka za pot) dvomim da ga callam na turnu, saj bom komitam. Po premisleku bi rekel da je pravilen play, call flop, če pade blank turn in čekira stavim pot da se komitam (če ima set ali 2 pair naj bi on betnil saj je preveč vučk in še oop je) v primeru da op betne turn foldam. Če pade barva check/fold. Naj še kdo kaj pove no .
          "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

          Comment


          • #6
            Moje mnenje je da si zadaj proti setu štiric, proti AK ali pa AT.Tip chek rejza izven pozicije in čeprav ostaja možnost da vleče barvo glede na njegovo pozicijo, bi verjel da sem tle premagan in se mi zdi fold najboljša izbira.Mislim da nima smisla flop C/R pol pa turn čekirat z njegove strani.Mislim da bo spet stavil in če bi stavil kaj bi pol naredil? V tem momentu oz.že na flopu premagam sam flush draw zato all inn vendar osebno ne verjamem da vleče.Mogoče če bi odigral z njim nekaj hendov bi se lažje odločil, vendar glede na to da ga ne poznaš bi blo mogoče bolje počakat boljšo situacijo. To je sam moje osebno mnenje kot micro limitaš.
            LP

            Comment


            • #7
              Tud možno, sam jest osebno bi z določenimi marginalnimi hendi enako odigral, kje pa piše da ima preflop rejzer (v CO ali na B) A??? Pa še močn play je C/R in obstaja možnost da nekdo z Ax folda, lahk da ima preflop rejzer KK,QQ, JJ,......78s....Evo zato je poker tko zanimiv ker ima vsak svoj stil igre Je pa res da če ne poznaš igralca je včasih dobro počakat boljšo situacijo.
              Jest recimo trenutno poskušam igro ki jo zagovarja mdm13 na DC se prav bol Loose agro in na CO in B 1st rejzam z zelo širokim naborom hendov in bi me tak flop v večini primero zgrešil vendar bi vseen verjetn C-betno. Je pa res da te mora pol nasprotnik tud že dobr poznat da te lahko tko CR-ne hehe, se pravim men je kulk ko tkole debatiramo in lahk vidimo kako kdo razmišlja. Kr tko naprej Sergejko in bestja kako bi pa zgledalo če bi vsi isto mislil.
              "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

              Comment


              • #8
                Ja prov zato sem postnu ta hend, ker ni nujno da je avtomatsko fold.
                Ker če foldaš tole avtomatsko se mi zdi dosti weak, drugo je ča imaš razlog in foldaš zadevo recimo...60% časa...v primerih kot je tale, kjer ne poznamo nasprotnika. V primeru ko je nasprotnik zelo pasiven po flopu in nasploh...
                Niti pa ni slaba poteza našega nasprotnika če nas c/r takole ker mu zaperamo velik range handov...konc koncev nam že AJ kar naenkrat ni več všeč.Zapremo mu potem če že zaperamo AJ tudi vse razen kar nas premaga + kakšen hud draw z 12+ outov???
                Verjetno na konc vseen prevaga to kako dobr poznaš nasprotnika. al si ga že vidu c/r v taki situaciji, je zlo agresiven po flopu....Mogoče bi kdo lahko še napisu kaj še vzame v upoštev v tem primeru, mogoče timing njegovga c/r?

                Comment


                • #9
                  V primerih, kjer ne poznaš nasprotnika, je sploh edina odločitev zatik ali fold. To je "high variance" situacija v vsakem primeru. Tako da odločitev je odvisna od tvojega brolla in kok si nagnjen k večji varianci ali pa delaš bolj na zmanjševanju variance.
                  Vprašat se namreč moraš v tej situaciji: "Po kaj sem šel v to igro, če ne po top par solid kicker?" Ker če boš zdej preflop rejzal vse ase nad AT, potem zadel top pair in dokaj soliden kicker (po mojih izkušnjah je AT+ na teh limitih zelo dober hend, glede na to, da maš 90% začetnikov tle, ki igrajo vsazga asa) in potem ta hend foldal, je pol seveda logično vprašanje, zakaj to pol sploh igraš.
                  vsekakor ne moreš s takimi hendi hodit sam po nuts od nuts, to je po dva para ali top par + flush draw ali še kaj boljšega.
                  Sicer pa v konkretnem primeru glih mislim, da si zadaj, ker igra na teh limitih je weak-passive, 90% gre za check call check call check call akcije, ko ovca ne zna zapret par asov z A6o v roki. Ko pa takole odigra, ma pa zihr made hand ali pa vsaj zelo zelo močan draw, ponavadi takega, kjer sta coinflip, se pravi smo spet v high variance situaciji.
                  Shut up and put your money where your mouth is!

                  Comment


                  • #10
                    Dobil si odgovor ne???
                    Tale NY očitno ve kak se stvari streže,dej puvej kaj si ti ušpiču
                    ...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...

                    Comment


                    • #11
                      Jest se tud strinjam da call v tem primeru ne pride v postev. Tu je moznost samo fold ali pa all-in. Glede na to da je c/r na flopu bo na turnu v vecini primerov spet stavil. Pa tudi ce bo turn blank in bo check-check, bo na blank river stavil in spet ne vemo kje smo.
                      Smo pa v tem primeru premagani s strani prevecih handov da bi z AJ reskirali cel stack, mi pa premagamo samo bluff, semi-bluff, slabe A in nizke pockete. Vendar pa mislim da na teh limitih s takimi handi nebi odigral c/r. Tudi ce ima flush draw ima vrjetno v roki TXs v srcu in je rahel favorit. Po mojem mnenju je to fold. Nova priloznost da mu vzames $$$ bo kmalu.
                      Sem pa mnenja da je imel v roki TT
                      Bi blo pa dobro slisat tudi mnenje nasih top playerjev, saj se iz te situacije lahko vsi kaj naucimo.
                      Sometimes making the right move isn't enough, but there is always another hand!

                      Comment


                      • #12
                        Tale c/r tudi meni malo smrdi in bi moral kazati na to, da je nasprotnik res močan.
                        Po drugi strani pa se sprašujem, če ima res tako dobro roko, kot se je bojimo, zakaj hudiča mi dela c/r in s tem pove, da je močan in mi svetuje, da naj foldam.
                        Jaz osebno mu ne bi verjel, da je boljši. Razlog za to sta tudi dva srca, zaradi katerih na flopu ne bi checknil dveh parov ali seta, ter s tem dal nasprotniku, ki ima mogoče draw, zastonj karto.
                        Zato bi ga zataknil.
                        i am all in.
                        don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                        Comment


                        • #13
                          Dexter wrote: Jest se tud strinjam da call v tem primeru ne pride v postev. Tu je moznost samo fold ali pa all-in. Glede na to da je c/r na flopu bo na turnu v vecini primerov spet stavil. Pa tudi ce bo turn blank in bo check-check, bo na blank river stavil in spet ne vemo kje smo.
                          Smo pa v tem primeru premagani s strani prevecih handov da bi z AJ reskirali cel stack, mi pa premagamo samo bluff, semi-bluff, slabe A in nizke pockete. Vendar pa mislim da na teh limitih s takimi handi nebi odigral c/r. Tudi ce ima flush draw ima vrjetno v roki TXs v srcu in je rahel favorit. Po mojem mnenju je to fold. Nova priloznost da mu vzames $$$ bo kmalu.
                          Sem pa mnenja da je imel v roki TT
                          Bi blo pa dobro slisat tudi mnenje nasih top playerjev, saj se iz te situacije lahko vsi kaj naucimo.
                          V bistvu je tukej naš največji problem, da ne poznamo nasprotnika. zarad tega se jest zdej dost bolj nagibam k foldu. Sigurno pa ni lahek.
                          Še posebej zato, ker seta ponavad ne bi odigral tko močno. Kot je Maliprofi napisal....zakaj bi nam hotu povedat da je molčan?
                          Ampak po mojih opažanjih, set v tem primeru ponavad ni odigran tko močno na teh limitih.
                          Call se mi še zdej ne zdi tko slab proti tapravmu nasprotniku. Ker če ga zataknemo, nas plača boljši hend + kakšen coinflip draw.
                          Če ga plačamo s pozicijo, pa nam velikrat čekne tiste drawje in c/r s kerimi nas je vprašal če mamo res asa....ker če še enkrat ustreli na turnu, gre večino njegovge stecka.Ne vem če bi hotu počet to s hendi ki so na flopu vzadi?

                          Comment


                          • #14
                            A je bil to čist prvi hend, ki si ga odigral z njim oz. sploh na tej mizi al si jih videl vsaj nekaj? In če si vidu kej več, a je kej fajn "opletu"?
                            Ker konc koncev, če je čist prvi hend, če si npr. ti glihkar pršu na mizo, lahko da je miroval cel cajt, zdej mu je pa AA razdelil pa je preflop dokaj pametno sam pocallal, zdej te pa zajebava, ker ve, da zihr nekaj maš in tud ve, da ga ti nikakor oz. vsaj zlo težko postavš na nek legitimn hend...
                            V bistvu vidim AA in pa TT kot je Dexter omenil edina dva možna henda, ki bi ju sam pocallal preflop, ker je vidu, da nima smisla rejzat glede na to, da so skor vsi odstopl. Mislim, da bi z JJ-KK preflop rerejznil, ker je velka verjetnost da maš ti A, on ga pa noče vidit na flopu.
                            dej povej že kaj je mel
                            Shut up and put your money where your mouth is!

                            Comment


                            • #15
                              NYGiants wrote: A je bil to čist prvi hend, ki si ga odigral z njim oz. sploh na tej mizi al si jih videl vsaj nekaj? In če si vidu kej več, a je kej fajn "opletu"?
                              Ker konc koncev, če je čist prvi hend, če si npr. ti glihkar pršu na mizo, lahko da je miroval cel cajt, zdej mu je pa AA razdelil pa je preflop dokaj pametno sam pocallal, zdej te pa zajebava, ker ve, da zihr nekaj maš in tud ve, da ga ti nikakor oz. vsaj zlo težko postavš na nek legitimn hend...
                              V bistvu vidim AA in pa TT kot je Dexter omenil edina dva možna henda, ki bi ju sam pocallal preflop, ker je vidu, da nima smisla rejzat glede na to, da so skor vsi odstopl. Mislim, da bi z JJ-KK preflop rerejznil, ker je velka verjetnost da maš ti A, on ga pa noče vidit na flopu.
                              dej povej že kaj je mel
                              se popravljam, glihtko bi lahk cold callal z ATs, 44, T4s in še čem glede na to, da gre za drobiž..
                              Shut up and put your money where your mouth is!

                              Comment

                              Working...
                              X