Announcement

Collapse
No announcement yet.

BRM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BRM

    Imam naslednje vprašanje, ker se v zadnjem času kar resno pripravljam, da zagrizem v online poker malce bolj resno.
    Namen imam grindati na začetku 20 ur tedensko - večina tega bo narejena preko vikenda.
    Recimo, da igram 9 miz FR, koliko BI moram imeti za normalno igranje na nekem levelu - 30 / 50 / 70 / 100 / 150 ?
    Jaz nekako domnevam, da je pravilno za 9 miz okoli 70 BI.
    Enako vprašanje imam tudi za če bi recimo igral 12 / 15 /18 miz.
    Poskusno že igram 6 - 9 miz FR. Ko priklopim nov enkran bom imel prostora vsaj za 18 miz, če ne celo več.
    Igral pa bom na začetku NL50. Dostikrat se mi je namreč že zgodilo, da če sem igral 9 miz hkrati, da sem imel tudi 30 BI naenkrat v igri.
    When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.

  • #2
    Težko je dobit točno cifro za BRM. Predvsem je vprašanje kakšni so tvoji dosedanji rezultati, kakšen imaš winrate, kakšen stil igre imaš. Potem je tut vprašanje "scared moneya", predvsem kako se čustveno/mentalno odzoveš v primerih ko zgubiš 2%, 5%, 8%, itd, svojga bankrolla. To morš pač sam vedet, kje se počutiš udobno.
    Če pa iščeš matematični odgovor za BRM, potem si zračunaj svoj risk of ruin, ki je odvisen od tvojga winrate-a in standardne deviacije.
    Sveda pogoj pa je, da si winning player, drgač BRM nima pomena :P
    IMO se ponavad igra tm od 25-35BI za NL50. Za 9miz mogoče kaj več. Če si PRO pa vsaj podvojiš te številke.
    AIEV graph coach.

    Comment


    • #3
      Tolk kolker se ti čutiš. Če lahko zgubiš vse potem lahko igraš tudi z 5BI zaradi mene. Če te je strah zgubit vse potem verjetno ne boš delal tega. Če te je strah zgubit 10 dolarjev, ker imaš na računu 250$ potem ne boš igral nl10 itd.
      Se mi zdi, da je BRM postal rahlo prenapihnjena zadeva. Spoznavam ljudi, ki rečejo: "Če nimam 40BI za višji limit potem sploh nimam kaj praskati!" Po drugi strani pa poznam ljudi, ki so uspeli tudi z manj kot 15BI. Sam vem, da sem doživljal tilt zaradi "starih" pokerašev, ki so govorili 25-30BI. Takoj ko sem se navzdol približeval tej meji sem začel tiltat in si pravit pa ne bom moral menda spet limit nižje. Sledil tilt tilt tilt in že smo bili dooown. Sedaj je zadeva preprosta: če imam edge potem igram. Je pa res, da ne igram vsak dan isti limit. Če se ne čutim potem grem step or two down.
      Če te je strah potem 150BI, če se ti jebe in če si igralec na nivoju potem 15BI.

      Comment


      • #4
        Za FR pa 9 miz bi jaz šel kar s 30 buyin BRM. Je pa spet odvisno za koliko premaguješ igro itd...
        u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

        Comment


        • #5
          llolla wrote: Tolk kolker se ti čutiš. Če lahko zgubiš vse potem lahko igraš tudi z 5BI zaradi mene. Če te je strah zgubit vse potem verjetno ne boš delal tega. Če te je strah zgubit 10 dolarjev, ker imaš na računu 250$ potem ne boš igral nl10 itd.
          Se mi zdi, da je BRM postal rahlo prenapihnjena zadeva. Spoznavam ljudi, ki rečejo: "Če nimam 40BI za višji limit potem sploh nimam kaj praskati!" Po drugi strani pa poznam ljudi, ki so uspeli tudi z manj kot 15BI. Sam vem, da sem doživljal tilt zaradi "starih" pokerašev, ki so govorili 25-30BI. Takoj ko sem se navzdol približeval tej meji sem začel tiltat in si pravit pa ne bom moral menda spet limit nižje. Sledil tilt tilt tilt in že smo bili dooown. Sedaj je zadeva preprosta: če imam edge potem igram. Je pa res, da ne igram vsak dan isti limit. Če se ne čutim potem grem step or two down.
          Če te je strah potem 150BI, če se ti jebe in če si igralec na nivoju potem 15BI.
          Seveda tam okoli 2007, ko si imel višji WR in nižjo st.dev. je veljal BRM okoli 15BI. Zdej z leti, ko je povprečn igralec postal veliko boljši, je potrebno pač več.
          BRM prenapihnjen? To nevem, je pa vseeno eden ključnih stvari pri pokru. Skill+brm+volume=uspeh
          Tole 40, 50BI ne pomeni samo, da imaš ti toliko buyinov za naslednji level, ampak je tut meritev tvojega uspeha na prejšni limiti. Če si uspel nares 30BI, potem je velika vrjetnost, da si beatal trenutno limito in si pripravljen na naslednjo.
          AIEV graph coach.

          Comment


          • #6
            Rohypnol wrote: [quote=llolla]Tolk kolker se ti čutiš. Če lahko zgubiš vse potem lahko igraš tudi z 5BI zaradi mene. Če te je strah zgubit vse potem verjetno ne boš delal tega. Če te je strah zgubit 10 dolarjev, ker imaš na računu 250$ potem ne boš igral nl10 itd.
            Se mi zdi, da je BRM postal rahlo prenapihnjena zadeva. Spoznavam ljudi, ki rečejo: "Če nimam 40BI za višji limit potem sploh nimam kaj praskati!" Po drugi strani pa poznam ljudi, ki so uspeli tudi z manj kot 15BI. Sam vem, da sem doživljal tilt zaradi "starih" pokerašev, ki so govorili 25-30BI. Takoj ko sem se navzdol približeval tej meji sem začel tiltat in si pravit pa ne bom moral menda spet limit nižje. Sledil tilt tilt tilt in že smo bili dooown. Sedaj je zadeva preprosta: če imam edge potem igram. Je pa res, da ne igram vsak dan isti limit. Če se ne čutim potem grem step or two down.
            Če te je strah potem 150BI, če se ti jebe in če si igralec na nivoju potem 15BI.
            Seveda tam okoli 2007, ko si imel višji WR in nižjo st.dev. je veljal BRM okoli 15BI. Zdej z leti, ko je povprečn igralec postal veliko boljši, je potrebno pač več.
            BRM prenapihnjen? To nevem, je pa vseeno eden ključnih stvari pri pokru. Skill+brm+volume=uspeh
            Tole 40, 50BI ne pomeni samo, da imaš ti toliko buyinov za naslednji level, ampak je tut meritev tvojega uspeha na prejšni limiti. Če si uspel nares 30BI, potem je velika vrjetnost, da si beatal trenutno limito in si pripravljen na naslednjo.
            Torej če sem naredil 120BI in več na NL30 zakaj ne crusham NL50 in imam tam 50BI minusa? bo treba na nl30 ostat
            Don't be racist. Be like Mario. He's an Italian plumber created by Japanese people who speaks English and looks like a Mexican.<br />[br]And runs like a jamaican and jumps like a black man And grabs coins like a "Ongame Jew"

            Comment


            • #7
              lol what? imo fancy play syndrome.
              AIEV graph coach.

              Comment


              • #8
                Rohypnol pisalo se je leto 2010...
                Premagovanje micro limitov je npr. težko zaradi rake. Ali to pomeni, da če ne naredim 30BI plusa na nl5 potem naj se ne lotim nl10, ker sem loosing player? Popravi me, če se motim ampak nekje sem prebral, da imaš lahko zaradi rake tudi do 10BB/100 nižji winrate.

                Comment


                • #9
                  Rohypnol wrote: lol what? imo fancy play syndrome.
                  Tole misliš Rohypnol
                  Symptoms of FPS include:
                  Overusing sneaky poker tactics
                  Betting when you should be calling
                  Checking when you should be raising
                  Calling when you should be folding
                  Trying to hard to out play everyone
                  Playing all of your hands backwards
                  Don't be racist. Be like Mario. He's an Italian plumber created by Japanese people who speaks English and looks like a Mexican.<br />[br]And runs like a jamaican and jumps like a black man And grabs coins like a "Ongame Jew"

                  Comment


                  • #10
                    Moram reči, da tudi anketa je zelo zanimiva, saj trenutno kaže enak score za vseh pet opcij, ki sem jih dal.
                    Nekako sem jaz bolj na konzervativni ravni in bom začel z 70 BI, so pa swingi pri mojem LAG igranju kar veliki.
                    En session +10 BI, naslednji -5 BI, naslednji +13 BI, potem spet -6 BI, potem spet +13 BI in tako dalje.
                    When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.

                    Comment


                    • #11
                      BRM je seveda zelo pomemben, ker ti omogoča tako varnost pred bustom, kot normalno napredovanje in prehajanje višje. Dejansko je pomembno tudi, da ne stagniraš na neki limiti in res mi ni jasno, kje se je našlo toliko tipov za 100 ali 150 BI prehode... OK, mogoče med recimo nl50 in nl100, pa še tam se mi zdi pretirano. Zdej iz nl5 na nl10 pa res ne boš šaltov pri 1500$, ker enostavno izgubljaš value...
                      Jaz sem iz nl5 na nl10 prestopil pri 25 BI, na nl25 deep (250bb) tudi prestopim pri 25 BI, dočim na nl25 nameravam prestopiti nekje pri 50 BI, z občasnimi shoti prej in predvsem zato, da se navadim. Ko enkrat limito premagujem, potem se tudi v primeru cashouta ali recimo downswinga držim pravila 25 BI ali celo manj, če je taprav filing... Res pa je, da igram precej tight, da moji loosing sessioni navadno ne presežejo 4 BI minusa...

                      Comment


                      • #12
                        Odvisno od stila igre in možne standardne deviacije. Vse to se da preprosto zračunati.
                        Ne razumem pa nekaj drugega, sicer ni moja stvar a vseeno. Itaq če igraš NL50 predvidevam da premaguješ igro, torej si že naredil poker cash in ne moraš reči da imaš recimo samo $4000 to your name. Se pravi imaš zadaj denar v primeru nesreče. Začneš lahko z 30BI online in 20BI na bookers. Če padeš 30BI moraš itaq na nižji limit.
                        Osebno nikol nisem razumel teh for z BRM in koliko imaš casha na online računu. Če si winning player imaš casha dovolj vsepovsod. Na online računu, na bookersih in doma v žepu. Če temu ni tako, najbrž nisi winning player in živiš v poker sanjah.
                        winning player+grinder z normalnim rakebackom na NL 50 dela od $2000 do $5000 na mesec, vsak mesec. Če dela $1000 ni winning player ampak rakeback pro at best.

                        Comment

                        Working...
                        X