Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO-Strategy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLO-Strategy

    Lepo pozdravljene vse zagemblane duše in ljubitelji omahe
    Upam da bo ta tema zaživela in se našlo čimveč igralcev te igre kateri boste pripopali kakšen hand za pokomentirati. Probal bom vsak teden postniti kakšno uporabno informacijo glede igre oz. osnovnih stvari/pravil. Ker se trenutno dogovarjam še z neko stranjo za coachanje lahko ponudim 5ur free da vidim kako se obnese. Pogoji: začetnik v omahi oz. igralec ki ne premaguje plo2-25.
    PLO VS NLHE
    Največje razlike med POT LIMIT OMAHO in NLHE:
    - Pri OMAHI dobite v roko 4-6 kart odvisno od različice igre.
    - Pri OMAHI MORAŠ uporabiti dve karti iz roke in tri iz boarda.
    - Omaha je postflop igra kjer pride tudi največ profita(no shit sherlock ).
    - Preflop equity-ji so si zelo blizu zato je lahko veliko flipanja preflop.
    A spade: A diamond: J spade: T diamond: - 57,98%
    8 :club: 7 :heart: 6 :club: 5 :heart: - 42,02%
    - Tudi najslabši handi imajo 25%+ prelfop equity-ja.
    - Pot limit: Za razliko od NLHE nemoreš overbetniti pot
    Najbolj pogoste napake:
    Najbolj pogoste napake rekreativcev oz. NLHE igralce v omahi:
    - Najbolj pogosta napaka je overplayanje AA** tipa handov. Če imamo samo AA na riverju je zelo podobno kot če bi Hero callal A-high v NLHE (Tudi če je "safe" board).
    - Overplay-anje lestvic in flushev. Če gre pot multyway ALL-IN je velika verjetnost da ima gdo NUTS str8/flush
    - Overplaying draws:
    Hrro: 2345 z FD na boardu 67K. Začetniško oz. NLHE mišljenje: Ok imam flush draw in vsaka 3,4,5,8 mi naredi lestvico. Seveda naredi ampak ima lahko nasprotnik boljši draw npr. 89T* + boljši FD.
    - Overplayanje spodnjih setov
    - In pa seveda ena mojih najljubših: Opaaa imam AQ**, AJ**,AT** moram 3betnit (zraven pa seveda grable in rainbow hand)
    Nuts in omaha?

    - Včasih pride tudi do Flopnjenega NUTSA in smo še vedno najslabši:
    Flop: A :club: K diamond: Q diamond: Turn 2 :heart:
    A spade: A diamond: 5 spade: 6 diamond: 61.77% Turn: 41.36%
    TJ** 38.23% Turn: 58.64%

    Board: A diamond: K spade: Q spade:
    Hero: J :heart: T :heart: 9 spade: 8 spade: 12.42%
    Opp1: A :club: A :heart: T diamond: J diamond: 47.48%
    Opp2: A spade: Q :club: J spade: T :club: 40.1%
    To se nebo zgodilo pogosto... je pa možno
    Nasveti za začetnike:
    - Igrajte s kartami ki lahko dobimu NUTS:
    * Dobri rundowni
    * Top pari (Odvisno od "stranskih" kart)
    * Top flushdraws
    - Ne overplayat
    - Pozicija je ZELO pomembna
    - Dober bankroll zaradi VARIANCE!!!
    Good LUCK!
    Luka

  • #2
    Zelo lepo si zaštartu. Upam da uživiš tale forum GL
    "Tell me and I forget. Teach me and I remember. Involve me and I learn."

    Comment


    • #3
      Kak je pa z hu potlimit omaho? Kak je soliden bb/100?
      Srečno z coachingom!

      Comment


      • #4
        aintti wrote: Zelo lepo si zaštartu. Upam da uživiš tale forum GL
        Tnx
        Somebody wrote: Kak je pa z hu potlimit omaho? Kak je soliden bb/100?
        Srečno z coachingom!
        Popravici povedano se v HU še nisem spuščal in tudi nebi vedel
        [pokerhandreplayer]http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/6763809[/pokerhandreplayer]
        Glede na to da imava že kar nekaj handov sem pričakoval tukaj AA**
        Če gremo proti jegovemu range-u:
        AA** + fd: 66% v njegovo korist
        AA** random: 60% v našo korist
        vs J***,AA**,*d*d**,KK** 53% v našo korist
        V tem handu smo bili pa 62% favoriti zaradi FD...aaand its gone :P
        Glede SPR je to čisti stackoff

        Comment


        • #5
          ferlich wrote:
          :heart: :heart: :heart: :heart:
          FREE 20€www.winamax.fr/en/i/4afprs (za nove uporabnike)

          Comment


          • #6
            ferlich wrote:
            Glede na to da imava že kar nekaj handov sem pričakoval tukaj AA**
            Če gremo proti jegovemu range-u:
            AA** + fd: 66% v njegovo korist
            AA** random: 60% v našo korist
            vs J***,AA**,*d*d**,KK** 53% v našo korist
            V tem handu smo bili pa 62% favoriti zaradi FD...aaand its gone :P
            Glede SPR je to čisti stackoff
            kaki pa so procenti, če ga daš na FD, ki je težko slabši od tvojega?
            don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

            Comment


            • #7
              maliprofi wrote: [quote=ferlich]
              Glede na to da imava že kar nekaj handov sem pričakoval tukaj AA**
              Če gremo proti jegovemu range-u:
              AA** + fd: 66% v njegovo korist
              AA** random: 60% v našo korist
              vs J***,AA**,*d*d**,KK** 53% v našo korist
              V tem handu smo bili pa 62% favoriti zaradi FD...aaand its gone :P
              Glede SPR je to čisti stackoff
              kaki pa so procenti, če ga daš na FD, ki je težko slabši od tvojega?
              AA** + fd: 66% v njegovo korist
              A diamond: T diamond: KQ - Če je samo FD in BDSD potem imamo 47%
              Kolikor ima boljši FD in nek par smo zadaj... je pa čisto odvisno od para in kickerjev.

              Comment


              • #8
                http://www.boomplayer.com/en/poker-h...867_4AE16FEB26
                Evo situacije ko človek nezna zapret QQ, ko bi ga moral neglede na vse. Sicer nisn bil glih na flopu monster ampak na flopu težko spustiš kaj takega preflop sn pa šel na jackpot, če tisti na SB ne plača tudi jaz ne plačam.

                Comment


                • #9
                  pa saj slabega handa za preflop tudi nisi imel.....
                  je ogromno flopov, ki ti naredijo ogromno avtov za nutz lojtro....
                  don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                  Comment


                  • #10
                    koootnik wrote: http://www.boomplayer.com/en/poker-h...867_4AE16FEB26
                    Evo situacije ko človek nezna zapret QQ, ko bi ga moral neglede na vse.
                    "Ne glede na vse" vključuje tudi to, da ima $1.52 odzadi? :lol:

                    Comment


                    • #11
                      Vse je pomembno fantje haha

                      Comment


                      • #12
                        Srečno s projektom Ferlich, bom še jest dodal kakšne zanimive hande iz Omahe, ko se vrnemo iz IMOP serije na Češkem ta vikend.

                        Comment


                        • #13
                          koootnik wrote: http://www.boomplayer.com/en/poker-h...867_4AE16FEB26
                          Evo situacije ko človek nezna zapret QQ, ko bi ga moral neglede na vse. Sicer nisn bil glih na flopu monster ampak na flopu težko spustiš kaj takega preflop sn pa šel na jackpot, če tisti na SB ne plača tudi jaz ne plačam.
                          Kar se mene tiče bi zaprl že preflop ker je rainbow hand. UTG in MP moraš vedno bolj tight igrati... Kar se pa tiče postflop je pa to kar težka odločitev za njega... In glede na to da je short je pomoje čist ok play ker ga še backdoori rešujejo (če še ni bil dead )

                          Comment


                          • #14
                            ferlich wrote:
                            AA** + fd: 66% v njegovo korist
                            AA** random: 60% v našo korist
                            vs J***,AA**,*d*d**,KK** 53% v našo korist
                            V tem handu smo bili pa 62% favoriti zaradi FD...aaand its gone :P
                            Glede SPR je to čisti stackoff
                            Najprej pohvale, da zelis obuditi PLO debate.
                            Zdej pa za za zgornji hend mam pa konkratno velik dvomov, da je "cisti" stackoff.
                            Je pa itak odvisno, za kaksnega nasprotnika gre, odvisno od statsov.
                            1. domneva, da ga das na AA se mi zdi vprasljiva, razen ce BvB zmeraj minraise-a. 90% folka v tej situaciji potne, saj v primeru 3bet- 4bet si v vecini primerov SPR 2+, z normalnim preflop potoraise si pa Tko da glede na povedano, bi konkretno razsiril nasprotnikov range. Mislim, da lih zaradi manjsega inicialnega raise dosti TAGov (da ne govorim o LAGih) vkljuci v 4bet range DS rundowne, AKxx ds in hende ala AQTxds. Tko od oka bi reku da si proti 15% preflop range-a.
                            OK, preflop smo cez in se znajdemo na flopu.
                            Proti preflop range-u, ki sem ga opisal, na Propokertools da procente 60% z nas proti 40% - v primeru stackoffa. Glede na efektivne stacke in pot je nasprotnikov range prakticno commit-an.
                            S tem, da na tvoj bet bo ship-nu samo boljse hende (ker verjetno predvideva, da po pot betu ne bos skoraj nikoli foldal), simulacijo sm pognal z nekim minimalnim hendom, ki bi ga po mojem mnenju nasprotnik shipnu - Kd9dQx - 55%. Da ne govorim, da vecini primerov bo nasprotnik na 65+%.
                            OK, res da imas ene 30% FE. 35% max...
                            Tko da jst na tvojem mestu ne bi bil tako preprican, da je to "no brainer".
                            Jaz osebno (spet fuuuuul odvisno od nasprotnika) bi raje izoristil pozicijo in ojacal range checkback-a na flopu.
                            Ampak jst sm na jebenem 50PLO na PS losing player Visje gre ok, nizje tudi, lol Tko da ne me prevec upostevat

                            Comment


                            • #15
                              K zgornjemu postu bi dodal samo to, da je v podobnih situacijah predvsem pomembna ocena fold equity-ja.
                              K tako ali drugace so v 4bet potih v povprecju sami flipi v primeru allina. Plus delas v 4bet potih samo (po mojem mnenju) s FE. Profit se dela v drugih spotih... Saj si celo sam napisal - PLO je postflop igra - 4bet pote (za 100 do 130 bb stacke) bi pa prej "zelo posploseno" dodal kr k preflopu

                              Comment

                              Working...
                              X