Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO 6max Preflop Small Blind-3b or not?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLO 6max Preflop Small Blind-3b or not?

    Hej hej,
    vidim, da ste nekateri zainteresirani za debate o PLO, tako da bom tudi jaz postavil par vprašanj in v prihodnje postal kakšen hand, namreč pred kratkim sem šaltal iz NLHU in me je igra prevzela.
    Podobno stvar sem vprašal že na 2+2 in se je razvnela lepa debata bi pa rad slišal še vaše opazke.
    Smo SB facing BTN open.
    Držimo en izmed polarized nutty handov, ki igrajo dobro multiway, vendar niso tako smooth:
    AKT6 AQQ6 JJT9 TTJQ A765(vsi, ki so lahko, so suited to the Ace)
    Po logiki, ker igrajo dobro multiway in v SRP jsi mislim, da je to standard call?
    Ali je razlika, če vemo, da je BTN FISH, ki odpira dokaj wide na btn-u(50%+) in ima tipične postflop leake kot naprimer wide stackoff, ter seveda 3b call je praktično 100% si mislim.
    Medtem ko pa je na BB reg.
    Igramo micro stakes, tako da to ni mišljen tough reg, ki nam bo kradel pote itd. vsakič ko bo prilika ampak normalen 25/18 ali nekaj regularc, ki je slightly winning.
    Glavno vprašanje je ali so ti handi vredni 3b z namenom dobit slight value, ker ne glede na to da so malo manj smooth in bomo v nekem % mogli xf flop še vedno dominiramo BTN open range. Ali je boljše call in igrat tight deep stack SRP zmanjšat varianco in žrtvovat nekaj EVja na račun manjše variance in bolj simpl odločitev, zaradi česa lahko eventuelno povečamo št. miz. (AQQx se mi zdi še najslabši 3b od vseh naštetih ker je najbolj polarized).

  • #2
    BBBB hende ki si naštel moreš obvezno 3b na teh limitah. Folk odpira btn z 70%+ in tej hendi jih absolutno dominirajo; ko oba flopneta par + draw ga maš ti zmeraj dominiranga in dnar leti not z 70/30 zate oziroma še bolše. Seveda tut znižaš spr in 100 deep spremeniš igro v 2 streeta kar ti kot OOP igralcu zelo ustreza. Če sam callaš moreš večinoma dejansko neki zadet da se boriš nazaj, medtem ko če 3betneš boš meu ogromno FEja na ogromno boardih.
    Razmišljanje za "nižanje variance" v omahi te pa nebo nikamor privedlo.. višje ko greš, manjši so edgi in večji swingi in moreš bit pripravljen to težke spote igrat. Jih je pa definitvno najlažje na micro limitah natrenirat kjer so napake zelo poceni.
    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

    Comment


    • #3
      Hey Shaytan, me veseli, da si začel še eno novo PLO temo, mislim, da nas je vedno več ljubiteljev te igre. Igram že dolgo omaho, online, live, bi rekel, da imam kar nekaj znanja, ampak sigurno imam pa pri PLO matematiki (ki je zelo pomembna pri malih edge-ih med handi) še precej prostora, tukaj ti bo Žiga (Anubis), ki je PLO štručko, bolj detajlno pojasnil kaj je bolje izbrati, flat s takimi handi preflop ali 3B.
      Moje mnenje je nekako takole, igramo micro ali small stakes, kjer igralci v poziciji še več defandajo kot na višjih limitih, sploh tip igralca, ki si ga napisal. Iz tega vidika bi jaz na mikro limitih recimo cca 40% handov 3betal, 60% samo callal, AQQ6 hand je sploh ranljiv in težak za igrati OOP postflop, prevečkrat je treba narediti CF na flopou. Na višjih limitih pa mislim, da bi bilo optimalno razmerje v prid 3B.
      Edit: Anubis ima kar prav, ko dobro razmisliš 3B večji % na mikrotih, ker je njihov open range še širši in FE na flopu precej velik, tako da se hand večino konča če na flopu, če naredimo preflop 3B in flop C-bet. Poleg tega dominiramo veliko nasprotnikovih handov, če se spravi hand AI na flopu.

      Comment


      • #4
        Aha, hvala.
        BBBB hende ki si naštel
        Torej misliš 3b vse hande, ki sem jih naštel ali samo TTJQ?? (AKT6 AQQ6 JJT9 TTJQ A765)
        Zmedlo me je, ker si predstavljam B=broadway in razen TTJQ noben hand nima 4ih broadwayev.
        + če si mislil 3b za vse, se ti zdi da bo AQQ6ss +EV 3b glede na to da je tako polarized?

        Comment


        • #5
          zdej ni ti treba vseh BBBB handou 3b sploh ce je rainbow... Pomoje bolj neki ABBB suited to the ace da imas vedno nfd ali nf... B=broadway... Kako mislis da razen TTJQ nima noben 4ih bw? AKJQ, JJTT,AQJT,TTTT,... Vsi so BBBB... Pa tudi ce je BBB9 se ni tok narobe ker je dost povezan hand...

          Comment


          • #6
            Moje vprašanje je bilo specifično kaj narediti s handi kot so: AKT6 AQQ6 JJT9 A765 v tej situaciji.
            BBBB handov nisem omanjal, razen TTJQ.

            Comment


            • #7
              Mislim, da je Anubis mislil vse hande, torej tudi AQQ6 tribet, čeprav je polarized, ima dober value kot overpar na flopu.

              Comment


              • #8
                Aha razumem.
                Imam še eno podobno vprašanje.
                Smo še vedno na SB, vendar tokrat proti UTG open.
                UTG je tightish reg, recimo 22/16 tako da imamo nek primer SS rega.
                BB je loose/passive fish, ki velikokrat completa BB.
                Kaj narediti s handi kot so 9876ds/T987ss T986ss QJ98ss KJT9ss?
                Ni nam všeč multiway pot s temi handi, ker nimamo high card value(top2p so outdrawani lahko hitro) ali pa rundowni ne delajo nut 16 outerjev-samo 13nut(večina 17 non nut). Vendar 3b tudi nima smisla, čeprav pridemo HU nas UTG range dominira(predvidevam da bi to lahko bil regov bottom open range) in poleg tega bomo OOP.
                Je to samo ena izmed shitty situacij kjer ne moremo nič ali sem kaj spregledal?
                Torej so ti handi call ali lahko tudi fold celo?

                Comment


                • #9
                  Slabo sem se izrazu.... Pozna ura bla. Mislil sem nasploh ABBx hende so super za 3bet. Vsi tej našteti hendi so pa recimo v poziciji call, medtem ko na SBju jih hočemo 3betat. na BB če veš da je HU pa maš opcijo oboje.
                  Drugi topic je fold out of the question. Callaš tam pa igraš 3way prot tight in dobremu igralcu. Ja boš dominiran vsake tok zato pa neboš x/shoval T high flusha na teh boardih, sam boš še vedno precej zadel. Zdej niso vsi tej hendi isti. Razlika med 9876ds in QJ98ss je ogromna v valueu tam proti UTG rangu. QJ98ss je 3x slabši. Tko da te hendeh callaš prot tight utgjem
                  "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                  Comment


                  • #10
                    Ahaa razuem, hvala ti!

                    Comment

                    Working...
                    X