Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO 6max COvBTN 3bp Hero OOP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLO 6max COvBTN 3bp Hero OOP

    Hej,
    imam par vprašanj glede tega handa:
    Igralec unknown, samo 3 hande na njemu.
    https://www.weaktight.com/h/57728771d39043e14b8b46ad
    1. Zanima me vaše mnenje za CO open range s handi ranga doublesuited BB in potem dve low connected karti kokr je JT76ds v našem primeru.
    JT76 je 2 middle gapper kar pomeni, da še vedno lahko naredi 20outer an 98x, zato je rundown in se mi zdi double suited standard open.
    Kaj pa če hand spremenimo v QJ76ds ali JT65ds ali QJ75ds ali KQ85ds ipd.? Je to open ali ne?
    Vem da je to odvisno od tendenc BTN-a in Blindov. Torej:
    Če je BTN aggro 3b 20%+ open ali ne? Hand lahko kliče 3b in je dokaj smooth, si predstavljam da open ni terrible?
    Če so Blindi in BTN loose passive(3way bomo večinoma) open ali ne? Večinoma bomo multiway, tako da tukaj pa nisem več prepričan ali je to open ker hand ni nutty.
    2. Flop cb 1/2 mi nekako pove, da top seta nima. Mogoče 2pair ali nek draw/mogoče TP? V PLO-ju še nimam izkušenj kaj folk ponavadi cbeta in kaj ne. Kakorkoli se mi zdi z OESD+FD je tukaj najboljši raise. Proti 2p flipamo in glede na njegov bet size, ki je weak imamo po moje veliko FE-ja. Takrat sem poklicu ker mam direktne oddse, ampak je šlabš zdej vidim jbg.
    Ko pridemo na river nisem bil prepričan ali bet ali check. V primeru beta smo slabši proti Q,K high flush in boljši proti manjšim flusom in mogoče če pokliče s T9xx straightom(2p/set predvidevam folda). V primeru checka lahko pričakujemo thin VB samo od nizkega flusha predvidevam, kar pa se tiče blefiranja pa je igralec unknown in če ni res aggro ne bo spremenil made handa v bluff, tako da mislim da je bet boljši.
    Ko pa čekiramo proti njegovem betu moramo zmagati 25% časa za brekeven. Če vzamemo ta line je to cool call ali ne? Predvidevam da smo ok 25% časa.

  • #2
    1.Težko vidim spot kjer ne odprem to na CO.
    2. Popolnoma zgrešena teza. Moja strategija je recimo da v ene 80% časa cbetnem 1/2 A high boarde IP v 3b potih. Kot 3bettor maš na A high boarde tak range advantage da je prekleto težko nasprotniku igrat te spote. Par prijatlev celo beta 1/3 na te boarde v teh situacijah z celotnim rangom, torej tudi z topsetom.
    Kar se cbetanja tiče ti bodo na A high board cbetal skoraj vse zaradi zgoraj omenjenega range advantaga.
    3rd nutflusha tle na riverju ne zaprem za ta sizing. Je pa pomoje bet boljši kot ček. Ma ene par combotov ki bodo poklical pa ne betnli; K high flush dost barrela turn tko da realno te prot večini sam Q high flush premaga pa nevem v ene par situacijah K high flush.
    Ampak tut x/x deluje ok za ta sizing
    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

    Comment


    • #3
      1.Težko vidim spot kjer ne odprem to na CO.
      Hmm .. Sem isti hand postal še na 2+2 istočasno in odgovori so precej različni, ti jih citiram nekaj.
      "I don't like the hand. Showing a fold here to 3 bets isn't a bad idea."
      "calling 3bet is a leak versus good players and generally quite gambly and still probably not great vs bad players."
      "I think pre flop fold to the 3bet. Many rundowns will dominate your hand and good players will put you in a bind post flop often."
      Se tebi zdi to standard 3b call ? Open fold kadar imamo aggro 3betorja IP ali kadar imamo en kup pasivnih playerjev zadi, ko bomo vedno multiway z non nutty handom se ti zdi ok ali ne?
      Kar se tiče IP cb sizing na Ahigh boarde pa nisem vedel.

      Comment


      • #4
        V 3b potih je ful bol pomemben equity distribution kot nuttiness. Ja boš dominiran v določenih spotih, sam se overall ne bo poznalo tok da bi bil to fold ko do dobiš take lepe oddse. Ogromno regov ma manj kot 5% fold na 3bet, in tle ljudlje zagovarjajo zapirat double suited hende?
        3 črke pridejo v poštev - lol
        Ne srsly ne poslušat tistega folka na 2+2. Js nisem ene pametne informacije o omahi dubu tam v moji karieri. Folk al trola al so pa večni micro-regi ki se delajo pametne. Pa nočem tle izpast kot nek pametnjakovič sam na 2+2 je res katastrofa pomoje.
        Ajde recimo da mogoče zaprem JT65ds. Recimo. Ampak višje pa pač ne. JT67ds recimo že igra odlično prot 9876-6543 rundownom ki jih folk zelo veselo 3beta; ima super equity distribtuion vs KK in AA; seveda je problem če se usedeš na KQJTds pa pade JT6 flop sam je to spet manj kot 1% situacij.
        "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

        Comment


        • #5
          Aha okej razumem, hvala ti.
          Torej se to odpira ne glede na to kok aggro je BTN. Še zadnje vprašanje imam pa kar se tiče single raised potov, kjer je nuttines bolj pomemben in če sta blinda in BTN loose passive kar na microtih po večini so in bomo skoraj vsakič 3way v sendviču med BTNom in blindom je to še vedno open?

          Comment


          • #6
            Morem priznat da že dolgo nism igral v igri kjer bi bla oba blinda in BTN loose passive :P Tko da tej moji openi so večiona narjeni za enga, max 2 fiša. Če bodo 3je klical pa ne bodo spustil postflop kosa boarde pol pač tajnteš nimaš kaj. Boš težko delal nek velik profit z JT65ds, čeprav nevem v primeru da mam take fiše za mizo verjetno začnem odpirat jst še bol loose da se spravim v čimveč potou z njimi. Bo že moj skill edge odpravil card disatvantage. Ampak če tega skill edga nimaš moreš pač začet zapirat.
            Da še omenim, v kolkor si včasih te hende zapiral v teh spotih ne kar naenkrat vse začet odpirat. Počasi dodajaj najmočnejše tle omenjene, pa pol sprotoma postani bolj loose. Ko sm še coachal sm dostkrat opozarjal učence naj ne nardijo te napake; so dostkrat probali v enem sešnu celo igro zamenjat in valda se pol pojavljajo konstanto spoti v katerih nimajo izkušenj in se je doskrat slabo končalo.
            Tko da zmer postopoma dodajaj situacije za katere veš da so + EV pa nisi glih samozavesten v njih.
            Pa še ena stvar; doskrat je tut odvisno od tvoje koncentracije in počutja kok loose boš igral v teh spotih. Vsaj pri meni to opažam. Če mam dober run pa dober sešn igram res loose pa pač ko maš tisti pravi feeling tak crushas vse pred sabo kr enostavno ko si v "zoni" hand readaš super dober pa dost uspevajo bluffi etc... Tko da kadar igram tko res top A game odpiram res wide.
            Kadar pa nisi na A-gamu pa si recimo mal utrujen etc se pa splača tightnt ker enostavno ne boš mentalno sposoben v teh potih pravilno konstantno manevrirat in se ti lahk hitro maščuje.
            Mal zafilozofiran odgovor sam upam da razumeš moje razmišljanje
            "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

            Comment


            • #7
              Ahaa, ja razumem, super pointi! Hvala ti

              Comment


              • #8
                Shaytan wrote: Ahaa, ja razumem, super pointi! Hvala ti
                Ni problema . Za spremembo je fajn o PLO govorit v slovenščini heh
                "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                Comment

                Working...
                X