Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO limp calling weak A*** hands

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLO limp calling weak A*** hands

    Hej, imam par PLO handov za pokomentirat. Sem že objavil na par ANG forumov pa so odgovori bolj površni, tako da si z njimi nimam kaj velik za pomagat, zato objavljam še tukaj. Prvi hand(desni klik pa odpri povezavo v novem zavihku, da bo laži):

    Prvi spot je moj thinking, da smo v poziciji, vsaj en villain je deep in raise čez limperje je dokaj wide verjetno, tudi SB lahko pokliče tako da definitivno call, tudi če UTG folda verjetno pokličem, ker imamo pozicijo in lahko več blefiramo. Handa nisem raisil preflop ker na microtih te italjanarji ne poznajo folda in pol še en blind pokliče pa sm 4w in praktično nič ne morem Cbetat ker vedno kdo kej zadane tazga da xr ali pa calla.
    Drugi spot smo pa OOP, tako da tuki pa ne vem, prvo kako vpliva na odločitev da je CO short/deep? Drugo pa izven pozicije ne mormo blefirat in težko je dobit value ko zadanemo flush + blockamo Khigh torej HU OOP deep je fold mislim, tudi če je še en short stack zraven verjetno, medtem ko če kliče še en deepstack ne vem?
    Nasplošno me te spoti znervirajo, ker se mi zdi da puščam velik denarja s tem ko skos limp callam. En problem je da so nasprotniki short stack fishy večino tkoda implied oddsi so manjši, po drugi strani pa kličejo večino flushou tkoda je isto, poleg tega če so short se lažje z non top2p stackamo, vendar jih pa ne mormo v poziciji blefirat. Skratka najdem argumente za in proti in v teoriji vse makes sense v igri pa preveč zgubljam se mi zdi, mogoče morm manj limpat to in open foldat začet če vem da so za mano aggro shortiji, predvsem me jebe SB ko sm OOP, no pa tut IP z A623ss ni glih prelep lajf.
    FD zadanemo 7:1 vendar postflop vedno se cbetta, večinoma celo pot tkoda mi ne pustijo glih videt turnov. Tkoda kaj mislte glede OOP/IP, stacki različni, tut eventuelno handi se razlikujejo A632ss AK87ss AJ84ss so zeo različni.

  • #2
    s prvim handom, čeprav ni ravno kaj vrhunskega, bi jaz betnil, zaradi pozicije, pa upal, da me kdo plača s slabšim handom, ali pa da vsi foldajo. v končni fazi si z betom enako spušil 5 BB, če te kdo 3B, kot zdaj, ko si samo plačal 5BB.
    tisti ak78, pa...
    kaj je optimalni flop za ta hand?
    malo jih je, kajne? pa še izven pozicije.....
    don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

    Comment


    • #3
      Limpanje na Omahi bi moralo biti prepovedano, sploh v poziciji se to ne sme početi. Zakaj? Ko izoliraš nasprotnike v poziciji boš zaradi tega lahko v večino situacijah videl free turn karto, ko nas flop ne zadane močno, kar je v večini primerov. Limpanje out of position in nato callanje 5-7bb je izguba denarja na dolgi rok saj s takimi handi zgubljamo post flop veliko denarja zaradi premalo draw-jev in redraw-jev, ki so posledica švoh range-ov s katerimi se pojavimo v igrah, v katerih nimamo kaj delati. Kr prilepi še kej zanimivega pa bomo predebatirali na forumu. Lp in gl!

      Comment


      • #4
        hvala, bom v naslednjih dneh filtreru hande kjer limp callam, pa bomo pokomentriali.

        Comment


        • #5
          Evo, dve klasični situaciji, ki se mi dogajata in mislim, da na dolgi rok zgubljam(postflop ni važn zdej glih):
          [pokerhandreplayer]http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/8125661[/pokerhandreplayer]
          [pokerhandreplayer]http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/8125666[/pokerhandreplayer]
          Raisat čez dva to ne morem ker pol še vedno en blind kliče vsaj pa sm 4way vsakič. Limpam ker imam nFD value. Če so aggro vzadi seveda ne ampak proti unknownom pa ... mnenja? je to torej fold iz prve?

          Comment


          • #6
            problem vidim v tem, da ko zadanem me redko kdo izplača, včasih tudi ko zadanem je možen FH in zgubim ali pa zmagam manjši pot, v nekaj % časa ko zadanme FD villain pot beta in nimam oddsov za call.

            Comment


            • #7
              Bêbik wrote: Limpanje na Omahi bi moralo biti prepovedano, sploh v poziciji se to ne sme početi. Zakaj? Ko izoliraš nasprotnike v poziciji boš zaradi tega lahko v večino situacijah videl free turn karto, ko nas flop ne zadane močno, kar je v večini primerov.
              Na žalost to deluje tako samo v teoriji. V primeru situacije ena je limp upravičen (predlagam limpanje v tej situaciji samo na BTN zaradi pozicije). Problem pri raisu je da mamo zanič hend, in bo zelo dobra cena tut za SB in BB da pridejo zraven v hendu in bomo igrali proti celi mizi z srednjim sprjem postflop z zelo povprečnim hendom v roki. Raje reskiram 1bb pre za isto situacijo z višjim sprjem kjer lahko bol izkoristim pozicijo.
              Sicer raise v tem primeru ni slab ker nimamo totalnih grabelj, ampak sem skor ziher da je to ena redkih situacij kjer je call bolj + ev pre.
              "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

              Comment


              • #8
                Hvala za odgovore. Nisem čisto razumel, torej tukaj sem postal 4 situacije, v prvem postu dve na sliki na še potem dve s hand converterjem. Drugi hand v prvem postu smo OOP in blockamo 2nd nut flush tkoda je fold, kaj pa če ne bi blockali-AK87?
                Poleg tega so vse tri situacije kjer sem na BTN za dvema limperjema prav limp behind misliš-AJ84 A852 A862 ?
                Bebik ja sej to mi je jasno, ampak na microtih ko rejzaš si vedno 3-4way. Tkoda tut check back da vidiš turn se mi ne zdi nek hud advantage pomoje razen če maš FD, drugače pa ti turn nič ne pomaga ker ponavadi ne dobiš dovolj dobrega dodatega equitija, blefirat pa tut se ne da glih.

                Comment


                • #9
                  Ja nisem vidu zadnih 2eh hendov.
                  Za prvega sm govoru. Drugi je fold, tko kot je bebik reku oop je limpanje zlo slabo razen če maš dober plan postflop.
                  h3 je izi fold k maš res grablje da ne morejo bit večje
                  h4 pa bi tut foldal glede na to da so limperji short. Ampak ni tok slab limp tam, še posebej če so blindi pasivni se lahko spremeni v call.
                  "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                  Comment


                  • #10
                    haha tele grablje so me nasmejale. Okej si mi dost razjasnu pojme. Čisto preveč sm limpal torej. Kokr sem mel nFD value sem limpnil, če so bli vsaj dokaj pasivni playerji, nism niti gledu ali so deep ali ne niti katere side karte imam poleg suited ace. Predvidevam da glih tako kot na SB se tudi na CO ne limpa za dvema limperjema, ker je preveč šans za rejz in smo OOP.
                    Zanima me samo še kaj nardimo s handi, ki pa so dost močni ampak še vseen rajš igramo limped pot kokr da buildamo in smo še vedno 4w na koncu, iz SB ali CO preko dveh limperjem z naprimer AK65ds(properly suited) in pa A765(ss as), pa 9987ss je to lahko limp na SB oziroma CO v situaciji za dvema limperjema?
                    Hvala!

                    Comment


                    • #11
                      AK65ds je super hend imo. Dost bloka tiste najhujše top sete, in ma zelo močen nut value tko da je to kr skos open. Druga 2 henda ki si jih omenu pa so fajn za limpat ja. Ampak to pač ni nek exact science. So mize kjer igraš limp, so mize kjer rejzaš, so mize kjer fold. Če maš mizo kjer so vsi ful pasivni post in dost callajo lahk tut raisaš iz SB te A765 in 9987. Če zadaneš top, boš dubu ogromno value, če fališ pa doskrat prideš pocen do showdawna. Če si na mizi z samimi agro igralci se pa situacija krepko obrne.
                      Pr suited asih je načeloma tko, da value dobiš prot slabšim fdjem, zato je super če je majhen spr. Če nimaš največjega fiša in je 4way flop, in hitneš tvoj flush na turnu in betaš močno ti bodo tut Q high zaprli tut nekateri fiši ker bo očitno kaj maš. Če je pa majhen spr si pa ne morejo tega privoščit in tam dobiš tvoj dnar. Ampak da zmanjšaš spr moreš met tut nek backup. Tko da ja, ne igrat res slabih suitanih asov
                      "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                      Comment

                      Working...
                      X