Announcement

Collapse
No announcement yet.

AAxx preflop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AAxx preflop

    lep pozdrav,
    mene zanima kok velika napa je moj fold pre. Ko sem igral hand sem mel nekak v mislih da SB ma verjetno AAxx (kar je zelo mala verjetnost), oz da vsaj eden od igralcel drzi A in mi tako blokira A.
    Mislim da ce zdaj pogledam hand bi bilo to all in iz moje strani (pa oci zapred pa gremo). Smo 100bb deep
    mamo z h en nut flusch pa 3 pa 2 sta tut kr povezana z Asi.
    Rezultate objavim na koncu.
    partypoker, Omaha Pot Limit - $0.10/$0.25 - 6 players
    Replay this hand on Upswing Poker
    UTG: $27.76 (111 bb)
    MP: $80.44 (322 bb)
    CO: $4.75 (19 bb)
    BU: $49.97 (200 bb)
    SB: $29.39 (118 bb)
    BB (Hero): $26.80 (107 bb)
    Pre-Flop: ($0.35) Hero is BB with A A 3 2
    UTG raises to $0.85, MP 3-bets to $2.90, CO 4-bets to $4.75 (all-in), 1 fold, SB 5-bets to $18.25, BB (Hero) folds, 1 fold, MP calls $15.35
    Lp

  • #2
    AA se ne zapira preflop v omahi, še posebej če greš lahk preflop all in. Mislim da sm jih enkrat zapru ko sm mel AA72r, sam sm mel 2 zajebana igralca za mano 500 deep in deloval je da bo šlo najmanj 4way do flopa... Pa še za takrat nism bil ziher. Tle sploh nimaš najslabše ase, maš suit, maš nek connectivity do wheel drajev ki niso dostikrat dominirani v 3b potih.
    Več izrazov je za to v poker družbi; spew, overthinking, fancy play syndrome...
    P.S. Da še mal dodam, tle ma SB relativno velik incentive za jammat, ker je ogromno dead moneya not. Če ma kak lep ds rundown je callanje akward ker lahk drži hende ki ga dominirajo v igri. Recimo če SB tle gre AI z 9876ds je zelo blizu neutral EV play, tko da če ma kak read da ma kak fold equity postane zelo + EV
    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

    Comment


    • #3
      Definitivno velika napaka.
      Če se le da spraviš AA all in preflop sploh če si OOP in tu bi ti to lahko naredil.
      Tuči če ima kdo drug boljše AA boš za njim zaostajal samo par% boš pa v prednosti pred vsemi drugimi.
      Omaha je igra v kateri so equitiji zelo blizu in je zaradi tega tudi varijanca zelo velika, posledično rabiš velik bankroll.
      Če te je strah iti z AA all in prefloop z 105BB potem igraš veliko previsok limit za svoj bankroll.
      Tudi jaz sem ravno zaradi tega precej zmanjšal volumen Omahe ker me ta varianca ubija, ne maram zgubiti 1000BB na dan, to je za mene preveč.
      Raje igram NLH MTTje, kjer je sicer varijanca tudi velika vendar lahko predvidiš dnevne, tedenske in mesečne buyine.
      Pri online MTTjih se zaradi volumna iger varijanca tudi prej izravna, v živo pa je lahko zelo kruta, če igraš samo 3 turnirje na teden lahko čakaš leto ali 2 na zmago.
      Mat kurb*!!!

      Comment


      • #4
        Anubis88 wrote: AA se ne zapira preflop v omahi, še posebej če greš lahk preflop all in. Mislim da sm jih enkrat zapru ko sm mel AA72r, sam sm mel 2 zajebana igralca za mano 500 deep in deloval je da bo šlo najmanj 4way do flopa... Pa še za takrat nism bil ziher. Tle sploh nimaš najslabše ase, maš suit, maš nek connectivity do wheel drajev ki niso dostikrat dominirani v 3b potih.
        Več izrazov je za to v poker družbi; spew, overthinking, fancy play syndrome...
        P.S. Da še mal dodam, tle ma SB relativno velik incentive za jammat, ker je ogromno dead moneya not. Če ma kak lep ds rundown je callanje akward ker lahk drži hende ki ga dominirajo v igri. Recimo če SB tle gre AI z 9876ds je zelo blizu neutral EV play, tko da če ma kak read da ma kak fold equity postane zelo + EV
        Ko sem Hand igral mislim da nisem bil dovolj pozoren kok mocni so moji AAxx, oz sem bil malo zgubljen tolk akcije pred mano.
        Fancy play syndrome mogoce :P , amapk ni bil napen zarad tega postat hand (zal res nisem vedel kaj je v situacije najbolj).
        Se eno vprasanje. MP range bi tuki moral biti tudi zelo mocen (tight - AAxx, AKKx, kaki lepi ds rundown).
        Razlog 1: MP naj bi otpiral tight (pozicija, ne poznamo stevilo igralcev ki bojo vstopil v igro, oz hand naj bi bil dovolj mocen da klicemo 3-bet);
        Razlog 2: je pa to kaj se je zgodilo (oz kaj si ti omenu). Da za njim je igralec ki je zelo shortin bo z veliko handi 3betal (nekak opazam to na teh limitih, pa pred parimi handi je zgubil velik pot). Potem je tu veliko priloznost za squeez od SB oz BB in po tem takem bi moral biti MP range zelo strong, saj drugace nima smisla odpirat oz mora v veliki primerov zapret hand.
        @N3bula: ja pa tudi res da vrjetno nimam tapravga bankrolla za limit, ampak je tukaj super akcija in se tudi super pocutim na tem limitu. Bom pa verjetno ponovno sol na 2 mizi na zaj, saj se lahko veliko bolje lahko koncentriram in naredim vec zapiskov (4 mize manjka rutina oz znanje pa vse ostalo ).
        Hvala pa LP in srecno v novem letu
        P.S. Pa se hand kok se je zakljuco
        partypoker, Omaha Pot Limit - $0.10/$0.25 - 6 players
        Replay this hand on Upswing Poker
        UTG: $27.76 (111 bb)
        MP: $80.44 (322 bb)
        CO: $4.75 (19 bb)
        BU: $49.97 (200 bb)
        SB: $29.39 (118 bb)
        BB (Hero): $26.80 (107 bb)
        Pre-Flop: ($0.35) Hero is BB with A A 3 2
        UTG raises to $0.85, MP 3-bets to $2.90, CO 4-bets to $4.75 (all-in), 1 fold, SB 5-bets to $18.25, BB (Hero) folds, 1 fold, MP calls $15.35
        Flop: ($42.35) J 9 7 (3 players, 1 all-in)
        SB bets $11.14 (all-in), MP calls $11.14
        Turn: ($64.63) 7 (3 players, 2 all-in)
        River: ($64.63) T (3 players, 2 all-in)
        Total pot: $64.63 (Rake: $3)
        Showdown:
        SB shows A A 2 9 (two pair, Aces and Sevens)
        (Equity - Pre-Flop: 30%, Flop: 28%, Turn: 58%, River: 0%)
        MP shows J K Q T (a straight, Nine to King)
        (Equity - Pre-Flop: 39%, Flop: 58%, Turn: 42%, River: 100%)
        CO shows 3 4 2 5 (a pair of Sevens)
        [I](Equity - Pre-Flop: 31%, Flop: 14%, Turn: MP wins $61.63

        Comment


        • #5
          V vakumu govorit kaj vse naj bi kdo tam odpiral je čist neki druzga kot z readi. No recimo da so vsi "regi" na mizi;
          MP ma vs UTG na microtih (in povsod) izjemno majhen call in 3bet range. V GTO scenariju je hend MPja tle zelo break even call at best... Skor bi reku da je na microtih fold z Q high suitom, v tem scenariju še posebej ker je CO tok short da bo izjemno wide zabijal tle AI, in bomo moral foldat na verjetn UTG jam. Tko da ja, na microtih moreš v situaciji ko UTG odpre igrat manj kot 10% hendov, torej precej tigher range kot celo UTG open. Še celo CO nevem če ma dosti nad 10% range v praktično uncapped rake scenarijih, torej microlimitih.
          Spet omenjaš da nisi bil pozoren kok so "močni" tvoji AA, jst ti pa pravim da nima veze kok so močni tvoji AA, zmer grejo AA allin preflop če lahko. Sej ni tok da po teoriji niso AA nikoli fold, enkrat sm neki gledal in v nekih karikiranih GTO situacijah so najslabši AA fold preflop, samo boš 100% večjo napako delal če boš hotu sam pogruntat kdaj zapret AA preflop kot zmeraj it all in. Predstavljaj si v tem tvojem scenariju da ma MP KKQT, CO ma nek random crap in gre AI kr je short, SB ve da zna MP 3b KK in se odloči it all in z AQJTds ker flipa proti KK in ve da ma FE, ti pa zapreš AA72r ki ma izjemn equity v tem matchupu v glavnem potu.
          Tko da zapret AA zna bit ogromen - EV, it all in z AA bo pa vsaj blizu neutral EV v 100% primerih.
          "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

          Comment


          • #6
            Anubis88 wrote: V vakumu govorit kaj vse naj bi kdo tam odpiral je čist neki druzga kot z readi. No recimo da so vsi "regi" na mizi;
            MP ma vs UTG na microtih (in povsod) izjemno majhen call in 3bet range. V GTO scenariju je hend MPja tle zelo break even call at best... Skor bi reku da je na microtih fold z Q high suitom, v tem scenariju še posebej ker je CO tok short da bo izjemno wide zabijal tle AI, in bomo moral foldat na verjetn UTG jam. Tko da ja, na microtih moreš v situaciji ko UTG odpre igrat manj kot 10% hendov, torej precej tigher range kot celo UTG open. Še celo CO nevem če ma dosti nad 10% range v praktično uncapped rake scenarijih, torej microlimitih.
            Spet omenjaš da nisi bil pozoren kok so "močni" tvoji AA, jst ti pa pravim da nima veze kok so močni tvoji AA, zmer grejo AA allin preflop če lahko. Sej ni tok da po teoriji niso AA nikoli fold, enkrat sm neki gledal in v nekih karikiranih GTO situacijah so najslabši AA fold preflop, samo boš 100% večjo napako delal če boš hotu sam pogruntat kdaj zapret AA preflop kot zmeraj it all in. Predstavljaj si v tem tvojem scenariju da ma MP KKQT, CO ma nek random crap in gre AI kr je short, SB ve da zna MP 3b KK in se odloči it all in z AQJTds ker flipa proti KK in ve da ma FE, ti pa zapreš AA72r ki ma izjemn equity v tem matchupu v glavnem potu.
            Tko da zapret AA zna bit ogromen - EV, it all in z AA bo pa vsaj blizu neutral EV v 100% primerih.
            Hvala za razlozitev. Ce povzamem na kratko AAxx pre vedno all in (oz v dolocenih primerih ne ampak ti so zanemarljivi) in bo moj EV na dolgi rok bolsi kot pa da iscem te folde (ki pa so potem napacni). Upam da ne utrujam ampak resno mi pomaga bolse razmisljat o handih ko dobim feed beck.
            lp

            Comment


            • #7
              led_zeppelin85 wrote: [quote=Anubis88]V vakumu govorit kaj vse naj bi kdo tam odpiral je čist neki druzga kot z readi. No recimo da so vsi "regi" na mizi;
              MP ma vs UTG na microtih (in povsod) izjemno majhen call in 3bet range. V GTO scenariju je hend MPja tle zelo break even call at best... Skor bi reku da je na microtih fold z Q high suitom, v tem scenariju še posebej ker je CO tok short da bo izjemno wide zabijal tle AI, in bomo moral foldat na verjetn UTG jam. Tko da ja, na microtih moreš v situaciji ko UTG odpre igrat manj kot 10% hendov, torej precej tigher range kot celo UTG open. Še celo CO nevem če ma dosti nad 10% range v praktično uncapped rake scenarijih, torej microlimitih.
              Spet omenjaš da nisi bil pozoren kok so "močni" tvoji AA, jst ti pa pravim da nima veze kok so močni tvoji AA, zmer grejo AA allin preflop če lahko. Sej ni tok da po teoriji niso AA nikoli fold, enkrat sm neki gledal in v nekih karikiranih GTO situacijah so najslabši AA fold preflop, samo boš 100% večjo napako delal če boš hotu sam pogruntat kdaj zapret AA preflop kot zmeraj it all in. Predstavljaj si v tem tvojem scenariju da ma MP KKQT, CO ma nek random crap in gre AI kr je short, SB ve da zna MP 3b KK in se odloči it all in z AQJTds ker flipa proti KK in ve da ma FE, ti pa zapreš AA72r ki ma izjemn equity v tem matchupu v glavnem potu.
              Tko da zapret AA zna bit ogromen - EV, it all in z AA bo pa vsaj blizu neutral EV v 100% primerih.
              Hvala za razlozitev. Ce povzamem na kratko AAxx pre vedno all in (oz v dolocenih primerih ne ampak ti so zanemarljivi) in bo moj EV na dolgi rok bolsi kot pa da iscem te folde (ki pa so potem napacni). Upam da ne utrujam ampak resno mi pomaga bolse razmisljat o handih ko dobim feed beck.
              lp
              Točno tko. Treba sprejet da boš včasih mel slab equity, sam moreš met skos range v mislih in ne specifično situacijo
              "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

              Comment

              Working...
              X