Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nizke karte v handu pri Omahi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nizke karte v handu pri Omahi

    Zdravo,
    zadnje čase vedno raje igram 6Max Pot Limit Omaho. Zanima pa me sledeče - ali je profitabilno reraisat low connected double suited karte kot denimo 5678, 6789 ali 789 10? Primer - nekdo na limitih 0,05 - 0,10 potne za 0, 35, jaz ga reraisam na 1, 20.
    Ali je bolje samo klicati?
    Če so v handu vsaj trije ... ali je smotrno iti all in, ker je velika verjetnost, da imata ostala dva visoke karte, s tem manj outov in je enostavno + EV spot? Pač vzameš tistih 30 - 40 % za triple up.
    Lp

  • #2
    Kolikor sem jaz se poglobil zadnje čase so to bolj kot ne borderline handi, sploh na micro limitih, ko so vsi tako wide in je naš fold equity nizek, tako da jim ne bi dajal preveč vrednosti. Vse pa je odvisno od števila nasprotnikov, tvoje pozicije, kakšni so stack sajzi, ipd. tako da je generalno kar težko rečt, ampak načeloma če nekdo odpre in še nekdo pokliče ti ne svetujem rejzat, ker ne dosežeš nič razn gamble, tako da samo call.

    Comment


    • #3
      Shaytan ma prav, težko je rečt... Teoretično so tej hendi super za balansirat svoj value raise range (Torej AA, ABBB, AKK), ampak jim vrednost pade nižji kot je SPR in več kot je igralcev. T987ds recimo igra fantastično deep v poziciji proti enemu igralcu... Lahko dobro flopneš, dosti dobiš na turnih etc... Če pa recimo 3betneš ta hend na pasivni mizi pa te trije kličejo si pa pršu v čist obratno situacijo; nizek SPR, ne boš glih vidu če dobiš kaj novega na turnu al ne ker bo že na flopu se odločit al it all in al ne ve večini primerov.
      Je pa definitivno zelo težko najt scenarij kjer je perfekten double suited rundown fold preflop (če odštejemo 5432 in 6543 ker sta res slaba)
      "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

      Comment

      Working...
      X