Announcement

Collapse
No announcement yet.

Iščem napako

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iščem napako

    Pišem bol iz obupa in razočaranja kot tilta to pa je tudi edina dobra stvar še tukaj. Evo pred pol mesca sem začel igrat Limit holdem na Partiju čist zarad rejca malo sem pa tja. No zadeva me je izredno navdušla že tam, čeprav sem igral 2c/4c kar je bil res totalen šoder. No prebral sem kar nekaj literature in vsega, sedaj pa sem začel igrat .10c / .20c na PokerStarsih. Za mano je 3.2k rok in imam identični graf kot sem ga imel na partiju na 2c/4c. Tam sem odigral 8k rok in igral 6 miz. Na Pokerstarsih pa sem to zmanjšal na 4 in se trudim uporabljat tudi informacije iz HUDa. No, ker je moj graf na partiji šel še samo dol potem, bi sedaj rad to preprečil tukaj zato prosim za pomoč. če lahko kdo v mojih statsih vidi, kje je problem. Ta limit sem hotel igrati samo začasano saj imam banko za .25/.50 in že celo za .50/1, vendar se na višji limit ne želim premaknit dokler moja igra na .10/.20 ne bo profitabilna. Ne pošiljajte me na NL igre, ker sem tukaj odkril nekaj kar z veseljem igram. Pa tudi ko kličem na drawe se držim vseh Pot Odsov iz knjige.
    Evo nekaj slik:





    By the way bi še me zanimalo kakšno število handov je dobro imeti(minimalno) o nasprotniku v bazi, da so podatki iz HUDa dokaj natančni?
    Lp!
    Samči

  • #2
    Yo!
    Jst ti predlagam naslednje:
    Še ko sem sam začenjal z igranjem pokra sem se prav tako hitro posvetil limit holmu cash gamu.
    Prebral sem si Lee Jonesa in si izpisal tabelo kako se igra pre-flop (prvi v pot, če je pred mano rejz, iz katere pozicije kdaj, sb, bb) in po tem igral samo po tem. Post flop sem heftal če me je dobr zadel, oz. probu čim cenej pridet do kasnejših streetov s draw-ji - kar ni težko glede na loose-passive igro, ki je verjetno dost na teh limitih, ter potem spet heftal ko me je zadel.
    Zelo osnovna, ampak zelo profitabilna taktika. Tko sem zelo hitro prlezu do 1/2, kjer pa se je že delal lep fedr za tiste čase.
    Če uporabljaš še hud in se še prilagajaš igralcem pa še tolk bolš - sicer ovco z 60/0 dojameš po 10 hendih, ostale pa tut dost hitr - nekaj orbit in to je to.
    mateyos.com

    Comment


    • #3
      VP$IP imaš prenizek sploh za limit. Premal skušaš kradit blinde, fold iz BB imaš tudi kar velik (dopuščaš, da ti veliko kradejo blinde)...splošno moje mnenje je, da si preveč tight za te limite...to so ovčarski limiti kjer ti nobena knjga ne pomaga...oddsi, pot oddsi to se upošteva tam kjer imaš reglarno igro na teh limitah jih pa 90% sploh ne ve kaj je to še manj pa da bi se tega držali in da bi ti kdo foldnil če mu oddse podreš...ne mislim zdej, da sploh ne smeš upoštevat oddsov predvsem se moraš prilagoditi mizi, limitu, igralcem in tudi sam bit včasih ovčar pa kakšen blind na juriš plačat.

      Comment


      • #4
        najdi si gradivo od Jonasa Ž.: Playing with the Fish; tam so osnove za igro z loose nasprotniki

        Comment


        • #5
          centri wrote: .to so ovčarski limiti kjer ti nobena knjga ne pomaga...
          Jst se s tem ne strinjam, men se zdi, da na teh nizkih ovčarskih limitih morš glih prebrat knjigo in igrat točno po njej. Uspeh je tako pravzaprav garant, ker je že nekdo pred tabo k je tako trgal take limite in ti on pove kako. Predvsem izhajaš iz tega, potem pa dodajaš svoje znanje, ki ga pridobivaš in izkušnje, ki jih tudi pridobivaš in tako malo prilagodiš play glede na tvoj stil in feeling.
          Ali pa kot je napisal Pjer si pogledaš neko gradivo - npr. od Jonasa - kako se igra z ovcami in igraš tako kot on, ter spet kasneje dodajaš svoj feeling...
          mateyos.com

          Comment


          • #6
            Mislim, da je v takih igrah smiselno razširit range na najmanj suited connectore (ki jih očitno ne igraš glede na tvoj %) in vse pare, ker je igra po navadi taka, da maš dost pasivnih igralcev v potu, kar pa je za te hande ugodno.

            Comment


            • #7
              Yo. Js sm vcasih igral limit, zacel sem na 0,5/1 in prilezel do 30/60. Se strinjam s centrijem, da si prevec tight. Na teh nizkih limitih je igra zelo loose, kar pomeni da je treba prilagodit igro. Zelo dobr nasvet je Pjer podal - res si najd Jonasovo Playing with the fish, kjer je dost napotkov. Recimo en primer iz glave - v taki loose igri suited connectorji zelo pridobijo na vrednosti. Mas 67s flopnes 45Q, v igri si ti in se 4je igralci. Pa recmo da ma en AA, drug AQ, tretji 66, in cetrti Q7. Tuki je trenutno najboljsi hand AA, ampak ti mas pa 35,6% . Glede na te oddse ti ni cilj samo placevat vucke na flopu, ampak ti je cilj od cimvec igralcev cim vec denarja v pot spravit. Idealno bi blo da vas vseh 5 da 4 stave notr na flopu. Sicer ma igralec z AA najboljsi hand, vendar ti imas tako dobre oddse, da si prav tako delas plus na dolgi rok ce poleg tebe se 4je prispevajo v pot.
              Pa ni treba zdej brezglavo zacet heftat u tri krasne. Lahk te mal usmerm, kje najbolj ocitno zgleda, da si prevec tight. Vec mors krast blinde in manj zapirat blinde proti stealu. V limitu so namrec blindi veliko bolj pomembni kot v no limitu. Ti mas recimo steal okol 15%, kar je absolutno prevec tight. Recimo 50% steal iz buttona pa 35% iz cut offa ni nc nezaslisanega. Pa bolj kot sta blinda tight, vec krades. Recimo ce igras proti dvema, ki full zapirata blinde, je avtomatski profit da mu krades iz buttona skor 100% handov - recimo: odpres na 1BB (big bet), blinda sta 0,25BB in 0,50BB. Pa recmo da zapirata 80%. Se pravi v povprecju od desetih handov bos 8x pobral 0,75BB, kar znese 6BB. Ostale 2x bos pa tud ce samo foldas takoj preflop izgubil 2BB (pa pac ne foldas zaradi pozicije in pot oddsov ). Torej ze samo to znese povprecen profit 4BB na 10 handov, kar je pa full. Seveda bolj kot sta tight, vec odpiras in bolj kot sta loose malo manj odpiras iz cutoffa in buttona.
              Isto je pri branjenju blindov. Bolj kot je loose, bolj loose defendas (predvsem) big blind in obratno...
              Ampak kot sm reku, to sm ti zdej sam smernice dal, upam da ti bo kej pomagal. Ce si bos kksno knjigo prebral al pa kksn video pogledu, ti bo cel koncept takoj velik bolj jasen.

              Comment


              • #8
                Hvala vsem za kvalitetne odgovore. Bom sedaj probal razširit malo svoj range handov. Mateyos v prvem postu praviš, da si heftal po flopu če te je zadel. Z kakšnimi handi lahko raisaš in plačuješ? Ker meni se zdi da na showdownu en in dva para sploh nista profitabilna - folk pokaže vse živo in me prekreka v vseh pogeldih.
                PS.: Kje se da dobit ta knjiga od Jonasa? Download ali mi jo kdo posodi/proda?
                Lp!

                Comment


                • #9
                  Mateyos wrote: [quote=centri].to so ovčarski limiti kjer ti nobena knjga ne pomaga...
                  Jst se s tem ne strinjam, men se zdi, da na teh nizkih ovčarskih limitih morš glih prebrat knjigo in igrat točno po njej. Uspeh je tako pravzaprav garant, ker je že nekdo pred tabo k je tako trgal take limite in ti on pove kako. Predvsem izhajaš iz tega, potem pa dodajaš svoje znanje, ki ga pridobivaš in izkušnje, ki jih tudi pridobivaš in tako malo prilagodiš play glede na tvoj stil in feeling.
                  Ali pa kot je napisal Pjer si pogledaš neko gradivo - npr. od Jonasa - kako se igra z ovcami in igraš tako kot on, ter spet kasneje dodajaš svoj feeling...
                  Z regularno ABC igro te na teh limitih dobesedno požrejo. Že na NL se dogaja da ti živ bog ne zapre vučko barve pa če mu celo banco prbiješ na flopu s čimer mu podreš vse oddse (nima ne pot oddsov ne implied oddsov). Na limitu je pa to še tolk hujše, ker s check/reisom ovce ne boš odgnal. Matematično in glede na nasvetev knjigah te Ne sme plačat, ampak dopovej ti to ovci. Kaj ti potem knjiga nuca? Ne me narobe razumet, ne sugeriram mu sedaj, da so knjige brezvezne in da je škoda zapravljat čas z branjem, še kako je to pomembno vendar kot si tudi sam reku se je treba prilagajat igralcem in stilu igre. Splošno znano je da je treba na loose mizi igrat tight in obratno ali to sedaj pomeni, da boš na loose mizi čakal in igral resnično samo s premium handi? Poglej za primer Fergusonov chalenge. Ferguson je igralec, ki za moje pojem igra izjemen ABC poker ampak, ko je igral na ovčarskih limitih je vseeno potreboval 7 mesecev da je stabiliziral svoj BR pri 6,5$. Vsak pro igralec bi imel težave na teh limitih pa čeprav zna na pamet vse poker knjige. Brez prilagoditve ga ovce požrejo enostavno je treba pozabit na knjige!

                  Comment


                  • #10
                    StricSamo wrote: PS.: Kje se da dobit ta knjiga od Jonasa? Download ali mi jo kdo posodi/proda?
                    Tud sam bi jo prebral, tko da sem tudi jaz kandidat zanjo, če kdo ve za kakšen link? Thx.
                    Give fish a chance.

                    Comment


                    • #11
                      Jest se strinjam s centrijem, na "naših" limitah te knjige omejujejo, ker sicer dobiš več, ampak tudi izgubiš več - ko zapiraš dobre hande, ko se trudiš cbetat pa blefirat pa kakšen blind ukrast... pa fodlaš, namest pf raisaš, pa tako naprej. Sej ne rečem, predvsem za rutino za vpip je znanje tud na teh limitah potrebno, ostalo pa jest kar mal dvomim. Iz lastnih izkušenj...

                      Comment

                      Working...
                      X