Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prihodki na Skrill in azijske aplikacije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prihodki na Skrill in azijske aplikacije

    Zanima me kako je z prihodki na Skrill racun, ki so posledica igranja na azijskih aplikacijah z vidika zakonodaje? Vem da so dobitki iger na sreco s Sloveniji oprosceni davka, vendar gre v tem primeru za malce drugacno zadevo saj pri azijskih aplikacijah nakazila ne dobivamo od podjetij kot so Partypoker in podobno temveč od drugih oseb?

  • #2
    Na tem mestu lahko bolj kot ne ugibamo, ker tega seveda ni v zakonodaji.
    Ne vem pa zakaj bi bilo kaj drugače. Agent ti nudi igro pokra, z depositi in cashouti vred. Edini "problem" bi lahko bilo dokazovanje dejanskih prihodkov, če bi do tega prišlo. Tukaj pa prav pride spravit vse kar je v zvezi z igranjem na aplikaciji. Requesti za deposit/cashout, screenshoti stanja na računih ipd.
    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

    Comment


    • #3
      CoreySteel wrote: Na tem mestu lahko bolj kot ne ugibamo, ker tega seveda ni v zakonodaji.
      Ne vem pa zakaj bi bilo kaj drugače. Agent ti nudi igro pokra, z depositi in cashouti vred. Edini "problem" bi lahko bilo dokazovanje dejanskih prihodkov, če bi do tega prišlo. Tukaj pa prav pride spravit vse kar je v zvezi z igranjem na aplikaciji. Requesti za deposit/cashout, screenshoti stanja na računih ipd.
      Ja prav dokazovanje se mi zdi problematično, če vzamemo za primer PPPoker.Ti tam igraš z žetoni in kolikor vem vsak lahko odpre svoj klub in razpolaga z temi žetoni tako da v bistvu dokler ni nekega univerzalnega dogovora o vrednosti teh žetonov vsak klub odloča po svoje itd. Kolikor vem lahko igras poker na PPP podobno kot na zynga pokru se pravi brez denarja. To pa pomeni da, screenshoti stanja žetonov ne pomenijo prav veliko saj ne vidim kako ti dokažeš da gre tukaj za celotno operacijo kjer je žeton vreden xx itd. Vsi vemo da se klubi na PPPokru hitro menjajo itd tako da če pride do težav čez par let ti razen dokumentov z listo klubov in mogoče screenshotov pogovorov z agentom nimaš prav veliko. In recimo ce si predstavljamo da ti v resnici ne igras pokra ampak ti denar na Skrill racun prihaja iz povsem drugacne dejavnosti bi lahko še vedno naredil teh par screenshotov stanja zetonov in "pogovora" z agentom kot lažen dokaz, zato se mi to zdi nezadostno. Pri igralnicah kot je Partypoker dobivas nakazila z informacijami podjetja etc kjer je vse crno na belem.

      Comment


      • #4
        Tudi na partypokru ti lahko nekdo pošlje transfer, ga ti cashoutaš na račun, pa to še ne pomeni, da si ta denar zaslužil na pokru. Tudi nakazilo od nekega podjetja torej samo po sebi ni dovolj.
        Pač, nimamo kaj. To so vse informacije, ki jih imamo in lahko le "upamo", da bo to dovolj, če slučajno pride do kakšnega preverjanja (od kar igram še nisem slišal primera sicer).
        Tudi pri kriptu so (bili) žetoni z imaginarno vrednostjo, pa na FURS-u niso kompliciral.
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment


        • #5
          CoreySteel wrote: Tudi na partypokru ti lahko nekdo pošlje transfer, ga ti cashoutaš na račun, pa to še ne pomeni, da si ta denar zaslužil na pokru. Tudi nakazilo od nekega podjetja torej samo po sebi ni dovolj.
          Pač, nimamo kaj. To so vse informacije, ki jih imamo in lahko le "upamo", da bo to dovolj, če slučajno pride do kakšnega preverjanja (od kar igram še nisem slišal primera sicer).
          Tudi pri kriptu so (bili) žetoni z imaginarno vrednostjo, pa na FURS-u niso kompliciral.
          Pa res, to z transferjem je good point imas prav verjetno ni drugega kot, da poskusamo imeti cim vec informacij in upati na najboljse. Kako pa je sploh s zmožnostmi države pri preverjanju Skrilla glede na to da ga ni potrebno prijaviti FURS, je mogoče znano pri kakšnih zneskih te vzamejo pri drobnogled in pa ali je potem najbolj "varno" da cashoutamo iz Skrilla na bankomatu in si ne nakazujemo nič na TRR?

          Comment


          • #6
            Matheeew wrote: Dokler ti s Skrillom milijone okrog točiš, te furs nič ne vpraša. Ker nič ne ve.
            Če boš te milijone točil na slovenske banke bojo pa verjetno mal zastrigli z ušesi.
            Meni se zdi, da lahko edini problem nastane, če si stankaš milijon na bančni račun in ne znaš pojasnit kako si ga zaslužil.
            Jaz si shranjujem hand history za vsak primer. Lahko s cEV dokazujem kakšen je bil skozi čas moj pričakovan prihodek na uro. Ostalo ni problem zračunat.
            Pa milijona tud nimam, tko da me ni nič strah
            Skrill kartico imam pa drgač za v Hofer. Ne ve furs, da si rad banane s Skrill kartico privoščim.
            Se pravi če uporabljaš Skrill kartico izključno za kupovanje v trgovinah ter dvigovanje na bankomatih v Sloveniji FURS nima nikakršnega vzvoda da te spravijo v proces ali kaj podobnega?

            Comment


            • #7
              Da bi imel kakršnekoli nevšečnosti je zelo majhna možnost. Sm že slišal, ampak pri igralcih kjer je bilo govora o miljonih, ne pa o par 1000€.
              Največji problem je pa nevšečnost, saj ne počneš nič ilegalnega. Torej brez skrbi, če slučajno glih tebe vprašajo od kje denar boš pa že dokazal na tak al drugačen način.
              "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

              Comment


              • #8
                extra rake

                Comment

                Working...
                X