Announcement

Collapse
No announcement yet.

Možnosti za nadaljno grindanje na Starsih

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Možnosti za nadaljno grindanje na Starsih

    Novico o umiku Starsov iz Slovenije ste gotovo slišali. Že vnaprej se opravičujem za zblojen post, a pišem v izrazitem afektu. Verjetno ga ni človeka v državi, ki bi mu tole bolj prekrižalo načrte.
    Kako je s selitvijo v tujino, npr. na Hrvaško? Je kdo med vami zainteresiran? Lahko bi se nas nekaj zbralo, pa skupaj najamemo stanovanje za grind?
    Takole pišejo:
    In the event that you are now resident in another country than Slovenia, and can prove it, you are free to play on our site from your new residence. However, to do so, you will be required to submit proof that you are actually resident in another location to have your privileges reinstated. Acceptable proof consists of copies of government-issued photo identification as well as a recent utility bill showing your new physical address.
    Please contact us at this address to handle this process.
    Pridem malo kasneje nazaj v temo, zdajle sem preveč pretresen, da bi lahko karkoli pametnega napisal.
    Help!

  • #2
    Homer wrote: Verjetno ga ni človeka v državi, ki bi mu tole bolj prekrižalo načrte.
    Really?
    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

    Comment


    • #3
      ravnokar sem mislil odpret isto temo, mel sem v mislih tudi hrvaško . najboljše da se nardi skype grupa ko nas bo par resnih .
      http://kidpokerslo.blogspot.com/

      Comment


      • #4
        Nino, super ideja!! Boš ti naredil skupino?
        CoreySteel wrote: [quote=Homer]Verjetno ga ni človeka v državi, ki bi mu tole bolj prekrižalo načrte.
        Really?
        Oprosti, napisano v afektu. Prosim, ne me zdajle prijemat za besede

        Comment


        • #5
          če bo kdo zainteresiran naj tukaj napiše svoj skype ime pa ga dodamo
          http://kidpokerslo.blogspot.com/

          Comment


          • #6
            sem ti pisal privat
            Now is blessed - The rest remembered

            Comment


            • #7
              Jst tut poslal privat... Sicer če se mislim selit grem verjetno nekam bol v 3 pm sam vseen
              "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

              Comment


              • #8
                Pozimi se obeta grind house ekspedicija v Panami, tam nardimo še en hostel biznis pa ostanemo dol

                Comment


                • #9
                  trenutno nas je v skupini 9 , če je še kak resen grinder, ki se mora na žalost preselit , naj mi napiše svoj skype tukaj ali na privat in ga dodamo ... planiran je sestanek v torek, verjetno v ljubljani.
                  http://kidpokerslo.blogspot.com/

                  Comment


                  • #10
                    Planirate najeti kako veliko kučo na Hrvaškem? Če boste za dalj časa, kar verjetno boste, vam predlagam na Hrvaškem edino Zagreb, lani sem tam živel pol leta, vse ostalo je bolj kot ne veliko mrtvilo izven poletne sezone, Zagreb je pa res fajn mesto za živeti, veliko dogajanja, na splošno zelo prijazni ljudje. Sej veš, smo se imeli fajn tam Nino Pridem kej na obisk, če boste mel kak kavč frej!

                    Comment


                    • #11
                      ne vem, zakaj bi se selili nekam daleč. če si v MB, res ni problem, da si nekje ob meji na avstrijski strani najameš neko rupo z WCjem, elektriko, vodo in internetom.
                      Pa se voziš tja v službo. Na območju mejnega prehoda Šentilj je kar nekaj praznih pisarn, kjer so bili prostori špedicijskih podjetij in carine.
                      Pa se voziš na šiht v Avstrijo, ne da bi se preselil. Najem cele bajte v Avstriji zna biti precej drag
                      don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                      Comment


                      • #12
                        Pozdravljeni, pisem ker se nameravam tudi sam preselit na Hrvasko. Zanimajo me bolj birokratske stvari. Kolikor sem zasledil v hrvaskih zakonih zna biti precej tezko priti do dovoljenja za zacasno bivanje v kolikor se ne nameravas zaposlit preko trga dela. Drugace sem par dni nazaj pisal na mup (Ministarstvo unutrasnjih poslova RH) kako je glede zadostnih financnih sredstev, ki jih moras imeti, ampak se nisem dobil odgovora. Potem se pojavi tudi vprasanje glede namembnosti bivanja na Hrvaskem (po mojem mnenjuj glavni razlog zaradi cesar bi mi lahko zavrnili prosnjo po zacasnem bivanju, glede na to, da vse ostale pogoje izpolnjujem). Ce imate kakrsnekoli informacije glede te teme bi bil zelo hvalezen, ce mi jih posredujete. Hvala in lep pozdrav

                        Comment


                        • #13
                          Nisem šel gledat posebej za Hrvaško, ukvarjal sem se le z Avstrijo, ampak mislim da je po celi EU enako.
                          Do treh mesecev bivanja ne rabiš nič prijavljati (oz 90 dni v roku 180-ih dneh), kar je več pa res.
                          Izpolniš obrazec, hkrati pa moraš dodati dokaz o zaposlenosti, samozaposlenosti ali, da imaš dovolj sredstev za preživetje in zavarovanje sebe in družine (ne rabiš se prijavit na trg dela), ali da si študent/znanstvenik/umetnik in imaš dovolj sredstev za preživetje in zavarovanje sebe in družine.
                          Se pravi tale "ali" je pomemben. Kako dokažeš samozaposlenost, če nimaš neke pogodbe, ne vem. Sicer sem našel nekaj primerov, ko tega niti rabiš - upokojitev, umetnik in "drugo". Našel sem tudi avstrijsko brošuro za izračun finančnih sredstev (INFORMATIONSBROSCHÜRE über die UNTERHALTSBERECHNUNG im Niederlassungs - und Aufenthaltsgesetz), ampak je le v nemščini in se mi še ni dalo ubadati s tem.
                          To je jasno vse v teoriji, kako to izgleda v praksi je pa drugo vprašanje.
                          edit:
                          Tole je hrvaški obrazec:
                          http://www.mup.hr/UserDocsImages/Dok...obrazac_1b.pdf
                          Pod točko 13 je "purpose of stay". Predlagam da napišeš "Other purposes" in greš s svojim najboljšim pokerašim izrazom na policijsko postajo :P
                          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                          Comment


                          • #14
                            Obrazec ze imam, vse mi je jasno. Mislim, da je mesecna osnova 2.400kn (po mojih izracunih, nisem pa siguren). V 47. clenu zakona o tujcih pa lepo pise, da le v izjemnih primerih (ce si lastnik nepremicnine) ti odobrijo zacasno bivanje za eno leto, drugace pa za najvec 6 mesecev (v kolikor seveda navedes pod namen bivanja "other purpose"). Se bom pa sel cez cca teden dni pozanimat na policijsko postajo. Drugace se bom pa malo svercal

                            Comment


                            • #15
                              Hej, konec koncev moraš na Stars poslati en plačan račun kjer živiš v tujini, da se vidi tvoje ime na njemu, to je dovolj za Stars, kako pa prideš do tega, da je tvoje ime na računu, je pa potem druga zgodba

                              Comment

                              Working...
                              X