Announcement

Collapse
No announcement yet.

PokerPro Lajf blog

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PokerPro Lajf blog

    Hej.

    Kot sem nekaterim obljubil oziroma namignil, tudi sam odpiram blog na forumu. Enega sem v preteklosti že imel, ki je kar luštno laufal, je pa situacija zdaj malo drugačna, tako da mam filing, da je čas tudi za nov blog
    O čem bom pisal? Predvsem o pokru, kaj pa bo tudi iz real lajfa Ta blog bo služil tudi kot nek »dev-blog« glede PokerPro portala. V ekipi pripravljamo par stvari, da dvignemo forum na malo višjo raven. Upam da bo uspelo, idej je itak dovolj. Tako da preden se bo kaj lansiralo, dobite kak spoilerček v tem blogu
    Naslov sem si izbral PokerPro Lajf. Hočeš nočeš, sem očitno postal poker profesionalec. Sicer ni tukaj samo igranje, so še druge stvari, ampak ja… Nisem si neki želel postat pro, tut moja punca si verjetno tega ni želela, ampak je kar je Sej zdaj se je verjetno že sprijaznila.
    Ne pričakujte pa nekega high-roller življenja. Nisem Ilari, Dwan, Blom, … Niti Pjer
    Poker itak ne bo večno tukaj, tako da je treba izkoristit, dokler se še da kaj zaslužit. Vsako leto je težje, ubistvu je težje iz meseca v mesec. Promet pada, igralci so vedno boljši, finančna situacija je slabša kot pred leti, veliko je učnega materiala od knjig, do videov, forumov, člankov ipd in vse to zelo enostavno dostopno. Včasih je vsak, ki je imel vsaj malo smisla za poker in je posvetil nekaj časa izobraževanju, lahko delal lepe denarce, zdaj se je pa potrebno ornk ornk potrudit. Da ne omenim, da je zaradi večjega rejka, agresivnejše igre, težjih nasprotnikov in manjših winratov, še varianca toliko večja… Ah, to je že tema za kak drug blog vpis
    Če kdo slučajno še ne ve, trenutno igram Fixed Limit na limitih od 1/2 do 5/10 na PokerStarsih. Na začetku leta sem si dal »zaobljubo«, da poleg PS dam še eno igralnico v svoj repertoar, ampak zaenkrat ni ratal. Poleg tega pa še zaobljubo, da se naučim še ene nove igre (PLO), kar pa tudi še ni prišlo na vrsto. Imam občutek, da sem preveč časa in energije že vložil (beri: zabil) v FL, da bi se učil še PLO in s tem izgubljal na času (beri: denarju). Ampak te zaobljube se bom pa vseeno držal! Če ne druzga, že zavoljo PokerPro portala.
    Toliko za uvod, ne bom pretiraval. Upam, da bom s svojim blogom vzpodbudil še koga drugega k pisanju. Več nas bo, bolj bo luštno Bom pa te svoje vpise x-postal tudi na nekem drugem blog portalu, verjetno kar na Siolovem blogosu. Razen, če ima kdo kak namig za kaj bolj aktualnega?
    Aja pa še to.
    Lahko me dodate na Twitterju, imam namen bit malo bolj aktiven
    @CoreySteel_
    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

  • #2
    Bravo Corey!
    Give fish a chance.

    Comment


    • #3
      "Poker itak ne bo večno tukaj, tako da je treba izkoristit, dokler se še da kaj zaslužit."

      Comment


      • #4
        Mamokisho wrote: "Poker itak ne bo večno tukaj, tako da je treba izkoristit, dokler se še da kaj zaslužit."

        poker bo večen kok pa corey kej zasluži na mesec če ni skrivnost.Če je zdej igra težja zaslužiš lahko še več kot prej,k mora folk še večje poker znanje osvojit.

        Comment


        • #5
          Mamokisho wrote: "Poker itak ne bo večno tukaj, tako da je treba izkoristit, dokler se še da kaj zaslužit."

          Ne me narobe razumet. Tukaj ne mislil, da bo poker crknil čez eno leto, ali pa dve. Niti čez 10 let. Sam čez 50 let ga pa res ne bo več
          Sem pa zihr, da nas v prihodnosti čaka še en poker boom. Edino vprašanje, kdaj bo... Kasnej bo, slabše bo.
          jabadabado wrote:
          poker bo večen kok pa corey kej zasluži na mesec če ni skrivnost.
          Sem zadovoljen s povprečno slovensko plačo.
          jabadabado wrote:
          Če je zdej igra težja zaslužiš lahko še več kot prej,k mora folk še večje poker znanje osvojit.
          Žal pa tale logika ne drži nobene vode
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #6
            April 2013
            Kdor je kaj spremljal moje objave na forumu ve, da zadnje čase nisem spremljal svojih rezultatov. Ubistvu nisem pogledal grafov vse od konca novembra 2012 se mi zdi. Ni bilo potrebe. Vem kak winrate lahko pričakujem, na meni je bilo le to, da odigram čim več handov in da vsaj vzdržujem svoj trenutni nivo igre. Delal sem session reviewe, pogledal statse, nisem pa pogledal monetarnih rezultatov/grafov. Itak pa nekako vsaj približno vsak pri sebi ve, kako mu gre. Za januar tako vem, da je bil katastrofalen, februar nič posebnega, marec pa OK recimo. Ne bom pa preverjal za nazaj. Raje neobremenjeno igram naprej.
            V začetku aprila pa sem si sprintal vse možne statse od najboljših FL igralcev in jih začel preučevat ter primerjat s svojim. Opazil sem dve anomaliji, ki sta res izstopali in bil odločen, da ju čim prej popravim. Downloadal sem videe, prebral par stvari na to temo in tole je ratal...

            5.855 $ iz igre
            1.743 $ rakebacka
            Skupaj 7.598 $
            Očividno je torej, da je bil april super. Ni pa čas za kako pretirano evforijo. V teh nekaj več kot 30k handih sem imel winrate 2,99BB/100, kar na FL ni niti slučajno sustainable, se pravi, je bilo v tem mesecu prisotne kar nekaj pozitivne variance (upswiiiing) - no shit. Zdaj, koliko od tega je dejansko mojega winrata in koliko variance, je pa vprašanje... Only time will tell...
            Take spremembe so velikokrat le nek "placebo efekt". Spremeniš nekaj malega v igri, graf gre gor. Spremeniš prehrano, graf gre gor. Začneš se rekreirat, graf gre gor. Placebo, ali resnična sprememba? Treba je bit realen.
            Je pa res, da po tem ko sem se odločil za par sprememb v igri, sem po desetih dneh preveril svojo igro in sem bil res zadovoljen. Zdej kje sem bil po 10-ih dneh na tem grafu ne vem, v najboljšem primeru nekje okoli breakeven. Tako da nekaj je na tem, definitivno pa ne 2,99BB/100
            V maju moram nadaljevat s to zgodbo. Grafe/rezultate bom pogledal samo za namen svojega bloga, drugače jih ne bi :P Je pa v aprilu trpel volumen in verjetno bo tako tudi v naslednjem mesecu. Tudi padel sem pod tempo za 400k VPP na starsih. 300k na koncu leta pa vseeno ne bi smel bit problem. Zdej če bom še naprej takole špilal, se itak ne bom kaj dosti sekiral
            Zdej pa počasi na rekreacijo. Pred dvema tednoma nas je obiskal tudi Michi in z nami odšpilal eno partijo fuzbala. Fajn ga je blo spoznat in mal klepetat z njim ob pivu
            EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

            Comment


            • #7
              Lep graf Corey. Kot si sam reku, nadaljuj zgodbo v maju. Srečno!
              Give fish a chance.

              Comment


              • #8
                Kral

                Comment


                • #9
                  Bravo, graf ku da bi igral NL

                  Comment


                  • #10
                    Polhov Gradec in Švedska
                    Evo en "lajf" update. Za praznike sem šel malo naokoli. En dan sem bil v Polhovem Gradcu. Res lepi kraji, pa sploh ne toliko izven LJ. Moja je rekla, da bi se takoj tja preselila... Če ne bi mela obveznosti :P
                    Cilj je bil ubistvu sv. Lovrenc, kao neka alternativa Šmarni gori. S to razliko, da je bilo mičken bolj zahtevno, pa 100krat manj ljudi
                    Na začetku poti sem v objektiv ujel tegale falota:

                    Sem mislil kaj sem našel, ko pa sem doma pogooglal pa ugotovil, da je to "navaden" Zelenec, ki je dokaj pogost v Sloveniji
                    meh... vsaj moder vrat ima, kar pomeni, da je samec in da se pari
                    En dan je pa potem še padla IKEA v Celovcu... Zadovoljstvo že takoj ob prihodu, ko sem opazil, da imajo prav posebne parking bokse za ženske Drgač pa 90% strank Slovencev.

                    Pa valda nism mogu, da ne bi naroču švedske mesne kroglice.

                    Zdej pa počas preštihat vrt. Tut letos mam nekaj načrtov z njim
                    Predvsem ponovno čiliji.
                    Poker update? Ni bilo kaj dosti časa za igranje. Bom postnu update v petek.
                    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                    Comment


                    • #11
                      šele danes si vrt štihal?
                      meni je že krompir pognal, česen je že za jesti, lük bo čez kakih 14 dni.....
                      imaš kako sadiko chilija viška?
                      zamenjam za originalni ptujski lükec iz katerga bo zrastel originalni ptujski lük.
                      pa še 25 dek domačih ocvirkov dam zraven
                      don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                      Comment


                      • #12
                        čili se sadi februarja

                        Comment


                        • #13
                          zdaj bi ga lahko presadil
                          don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                          Comment


                          • #14
                            ženski parkirni prostori so zato označeni, ker so 1m daljši in 3m širši. Al kaj bi bil namen tega? Pred letom sem js isto bil fasciniran nad tem zelencem, pa mi je sosed povedal potem, da ga ma včasih tut na vrtu. ql update, manjka edino pivo pr hrani
                            Vonj dobička je prijeten, naj prihaja od koderkoli.

                            Comment


                            • #15
                              maliprofi wrote: šele danes si vrt štihal?
                              meni je že krompir pognal, česen je že za jesti, lük bo čez kakih 14 dni.....
                              imaš kako sadiko chilija viška?
                              zamenjam za originalni ptujski lükec iz katerga bo zrastel originalni ptujski lük.
                              pa še 25 dek domačih ocvirkov dam zraven
                              So sadike še mal majhne zaenkrat, bom pa jih imel nekaj preveč ja
                              Drgač je pa vrt majhen. Kaki krompir, to sploh ne pride v upoštev. Bolj zelišča, bučka, češnjevi paradižniki, pa čiliji
                              srjansky wrote: čili se sadi februarja
                              Posajeni so seveda že, sam ne na vrtu
                              scientiam-deum wrote: ženski parkirni prostori so zato označeni, ker so 1m daljši in 3m širši. Al kaj bi bil namen tega? Pred letom sem js isto bil fasciniran nad tem zelencem, pa mi je sosed povedal potem, da ga ma včasih tut na vrtu. ql update, manjka edino pivo pr hrani
                              Drgač nimajo samo v IKEI to, ampak tut v centru, v garažni hiši City Arkaden. Nisem pa preverjal, če so res kaj večji, ampak verjetno so, ane
                              Za 1,3€ dobiš kozarec in ga lahko s pijačo z mehurčki napolniš neomejenokrat... Zato ni piva
                              Sem pa v njihovi štacuni nabavil neko temno Lager IKEA pivo, tko da bomo probal enkrat
                              Kar se tiče zelenca... Lani sem imel podobno zgodbo. Sem v naši hosti opazil nekega črnega plazilca z rumenimi pikami, potem spet doma pogooglam in ugotovim, da je to "navadni močerad", nič ogrožen, zelo razširjen. Kje se te žvali skrivajo, meni nič jasno
                              Ne samo da ni redek, še imenuje se NAVADNI
                              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                              Comment

                              Working...
                              X