Announcement

Collapse
No announcement yet.

BPC- One Step Beyond-Moja pot do 60k

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ah obup od meseca.
    Tretji teden sem dobro začel, dobil prvi stack na NL600 ampak potem zgubil 7 stackov proti enemu nasprotniku na NL100. (no dva sem dobil nazaj preden je šel). Vseeno je nekako pocasi šlo do vikenda, dvakrat sem imel skoraj 1k€ dan pa na koncu dobil setupe in večino izgubil na hitro. Potem pa sem bil pripravljen za močen vikend kjer pa je sploh bila polomija. Res je blo grdo in precej neverjetne stvari sem tudi tiltal. Ampak to se v pokru dogaja, tako da ne bi smel mislit, da moram kar zmagat ko sem favorit. Kakorkoli me je ta vikend kar uničil. Res sem preveč odvisen od rezultata, namesto osredotočen na proces in dobro igro. Sem malo pregorel v tej želji, da končam pogodbo ASAP.
    Rezultat tretjega tedna je bil 832€ in 53 odigranih ur, mesec je tako bil na 1344€ in 151 urah (končal sem tudi z nekje -600€ v zadnjih minutah).
    Vglavnem vikend me je kar uničil, zgubil upanje, ker se vse zdi spet tako daleč, dokončanje in 10k mesec.Ker že dolgo nisem imel nič prostih dni sem upal, da mi pomaga,če si vzamem kakšen dan brez pokra. Tako sem se ponedeljek in torek malo sprehodil zunaj, jamral prijatelju, delal načrte za naprej. Ne vem če je kaj dosti pomagalo in tudi naslednji dnevi, ko sem spet začel igrat, sem imel krajše sessione in večino izgubljal.Sem opustil za vsako ceno dosežt 200ur, ker mislim da pač nisem bdovolj močen igrat veliko. Današnji zadnji dan bi spet lahko bil blizu 1K a se bo končal v nasprotno smer skoraj v tej vsoti. P.S. : ravno preračunal rezultat- ta teden je bil torej negativen in MArec je tako: 823€ profita in 178 odigranih ur.
    Vbistvu sem začel pisat blog čisto slabe volje, a potem zbrisal odstavek, ker je bilo vso to jamranje res patetično, se zdaj boljše počutim, ko sem spravil na papir in videl kako se smilim samemu sebi Se moram malo sprostit in ne imet občutka, kot da samo šprintam, lovim nekaj in se mi most podira za mano. Tako se namreč počutim letos.
    Tudi za blog se mi zdi, da po dveh letih in pol nimam več veliko novih dognanj az delit tako, da bom malo manj redno pisal updejt, kar se že kaže zadnje čase. Saj bom še videl kako se mi bo zdelo.
    Izven pokra pa sem probal naredit par sklec in je šlo res slabo. Ne le da nisem telovadil, ampak sem bil tako statičen po operaciji, da se skoraj nisem premikal. Dobil sem idejo, da je najbolje začet kar na polno in se odločil naredit Insanity max 30. PRvi dan, ko je bil cardio sem komaj preživel, a potem ni bilo tako hudo naslednji dan razen muskelfiberja v nogah. Drugi dan, ko je bil "power" in veliko sklec in počepov, kjer sem sklec res naredil do omaganosti pa je bilo malo preveč za moje telo. Me vse boli že cel teden kot da bi bil poškodovan. Se komaj premikam, ni bila najboljša ideja ta šok terapija.
    Španščina počasi napreduje.
    Torej načrt za naprej, če se ne javim nekaj časa je tak kot do zdaj:
    Se malo bolj sprostit, čeprav to ne pomeni veliko prostih dni stran od pokra. Imam nekaj potvanj v načrtu, bolj ker sem bil že prej zmenjen kot da res potrebujem kam it, a mi je vseeno grind zdaj najbolj pomemben, tako da bom še grindal zraven. Bom pa bolj brez pričakovanj.
    Španščino še naprej delal, fitness
    Še naprej je cilj vsak mesec odigrat 200ur, predelal bom še ene nove teoretske videje v naslednjem mesecu in tudi, ko dokončam program še kar tako naprej. Edino začel bom še nadgrajevati mojo igro, več batlat z regi in se učit 6max. Kratkoročni cilj je imet minimalno 30k bankrolla za poker in 15k za življenje in do takrat zapravit vsak mesec manj kot zaslužit.
    Potem, ali že pred tem pa bom začel veliko novih izven pokerskih projektov.Vglavnem imam v glavi kar veliko stvari, ki bi jih z veseljem naredil/zgradil, a očitno ne gre na silo (ali na hitro), se moram spet naučit uživat v potovanju :P
    Lep pozdrav in upam da je šlo vam bolje ta mesec

    Comment


    • NEAPELJ

      Prejšnji teden v zacetku aprila sem šel z enim od najboljših prijateljev v Neapelj. Bolj kot "bro spupport". Vseeno sem še vedno hotel tudi grindat, tako da sva izbrala datum, da sem cez vikend doma in da lahko še vseeno kaj naredim vmes na potovanju in ne porabim preveč denarja iz bankrolla. Zaradi tega je zmagal Neapelj. Kot mesto kjer so izumili pico, sem bil sigurno navdušen, saj sem res velik picoljub, odkar so odprli Verace pa sem postal res fan posebej Napoli pic, saj je testo odlicno, manj sestavin, a zelo kvlitetne a ki odlicno pašejo skupaj!
      Ko sva že rezervirala karte sem na spletu prebral kar veliko negativnih stvari, da je umazano, nevarno, velike možnosti, da te oropajo, promet nenormalen itd. Je zgledala precej slaba izbira za kratko potovanje in malo grindat. Zadnje kar sem si celel je, da mi ukradejo laptop, ki je zdaj tut moja glavna postaja. Sem si pred odhodom naredil back upe in skopiral pomembne datoteke pa vsseno ni bil najbojši obcutek.
      No, na srečo je bilo v resnici čisto drugače. Mesto izgleda super, je zelo živahno, res se veliko dogaja, veliko karakterja, odličen vibe, lepo ob morju in s pogledom na vulkan Vezuv. Res super, mi je bilo zelo všec.

      Verejtno je treba malo bolj pazit na žeparje, ampak drugače pa mislim, da ni treba skrbet da se ti kaj zgodi, verjetno se je dobro izognit le kakšnim podoročjem okoli glavne postaje in španskega predela kakor piše na spletu, sam sem se držal nasveta.
      Smeti in promet-je jug Italije, tako da nekaj tega je a daleč od česa groznega, veliko boljše kot v Aziji. Pač velja, da bolj uporabljaš oči in se manj zananašaš na to kdo ma prednost.
      Od picerij nama je uspelo obiskat znamenito picerijo Gino Sorbillo. To izgleda v Italiji tako, da se pri vseh dobrih restavracijah zunaj naredi velika vrsta, restavracij ni, tako da pac cakaš. Sva potrebovala skoraj eno uro, a je bil vredno. Povsod sva vprašala kaj posebej priporocajo ali se pozanimala na spletu, saj so ponavadi znani za posebej eno pico, ki je njihova specialiteta. Velikokrat je to tudi margarita, ki je prej v Sloveniji še nikoli v življenju nisem jedel, a pri Neapeljskih je to malo drugace. Tam je velika umetnost že na testu, potem samo paradižnikovi omaki, kvaliteta sira, tako da bi preveč stvari pokvarilo okus. V Stariti sva probala praženo pico, kar je tut ena od posebnosti, saj jo spražijo najprej v olju, preden jo dajo v pecico, ali pa samo spražijo ce je zaprta. Nisem bil največji fan, solata s kruhom od pice je bila pa nevrjetna. V L'Antica Pizzeria Michele imajo samo dve pici, margerito in marinaro. Sem prišel 5 minut po odprtju ob 11ih zjutraj, ko je šel prijatelj v muzej in je že bila kolona. Vseeno, ker sem bil sam je natakar rekel, daje za enega prosto, nakar so me posedli k eni tročlanski družini, ki je uživala v kosilu. Je bilo res malo čudno kako se me kar vrinili med njih. Sin me je tudi gledal, kot da bi iz lune padel. Škoda, da me niso posedli eno mizo za mano, kjer so bile tri lušne punce in še govorile so angleško. No, tudi druge solo jedce so kar posedli kjerkoli je bil sedež, res smešen sistem, me zanima kako bi to v Sloveniji izpadlo, če bi ti kar dodelili enega tujca za mizo.
      Meni verjetno najboljša, čeprav je težko res določit pa je bla zadnja 50 Kalo. Res odlično. To so verjetno ene od top pizzerij, jih pa še je kar nekaj za izprobat.

      Pogledat sva šla tudi Pompeje in Erkolano oz. Herkulanum ,ostanke antičnih mest, ki sta doživela svoj konec ob izbruhu vulkana.Pripoporočam ogled, ker je res zanimivo. Lahko pa res prehodiš tam kar veliko uric. Nato pa še malo naokoli, na kavici na Bellinijevem trgu ali pa pri morju in še ogromno je za videt. Sem spoznal tudi eno italjanko, sva šla na vulkan Vezuv umm ob 4:20pm :P z razgledom na mesto in sončni zahod. Res zanimiva oseba, predvsem zelo direktna, je že minilo nekaj casa, da sem se na tak nacin in takoj pogovarjal z osebo, ki jo praktično ne poznam.Ti kar takoj pove, brez začetne prijaznosti in diplomatskosti kaj in kako. Sva namreč hitro padla v burno razpravo o kockanju. Vglavnem love it, kot so mi rekli da so stereotipno italjanke, sigurno temperamentne.

      Edin problem je bilo parkiranje. Prvi dan je bil praznik in ob plocniku parkiranih vsaj 20 avtomobilov. Sva mislila da je ok ce ga midva tut tam pustiva. No, ni bilo, naslednji dan že cakala kazen, ce placava v parih dneh popust in vstoa 28€. Naslednji dan, greva do garaže in so 20€ ali 24€ na noc. Sva vzela ampak se kar nabere to vsak dan placevat, dobroupoštevat v budget za avto, ali pa najet plac s parkirišcem. Malo sem razmišljal, da se ga mogoce splaca kar zunaj pušcat, ampak nisem vedel koliko redno preglejujejo, zelo verjetno je EV boljši ce tvegaš, kakor ce ga daš v garažo.No en dan nama je uspelo placat par ur parkirišca, cez noc je pa zastonj a je velikokrat vse zasedeno. Zadnji dan sva tvegala po urnem iskaju parkirišca naokoli, ker sva prišla pozno domov, že zelo zgodaj mogla ita in nasreco sva se izuznila brez kazni. Pozna sva bila, ker sem pustil cel dan prižgane luci, ko sva šla v center in nato cakala pomoc dve urci... Zadnji dan nama je pa ob 4ih zjutraj 50m pred oddajo avtomobila padla crtica za bencin iz polnega na manj (so 4 digitalne crtice). Ker ti dajo veliko kazen, ce ne prineseš polnega nazaj sva šla poiskat postajo. ob 4ih zjutraj ni ravni veliko izbire, tako da je sistem da najprej daš notri denar, in potem za ta znesek natankaš. Dam notri 5 eurov, že takoj ko pritisnem začne črpalko ven metat oz. prekinjat točenje. Vseeno vse napolnim, prižgem avto in še vedno manjka crtica... Greva en krog da se mogoce senzor zbudi, nič.. Greva nazaj, nimam več bankovcev, kovancev ali kartic ne sprejema. Na srečo najdem še 10€ od katerega porabim nekje 2 € ko začne bencin že ven iz tanka tečt. No vsaj črtica se je dvignila na polno, tako da vsa ga normalno vrnila. Vglavnem ce gre kdo tja je pametno upoštevat, rent a car in garaže, parkiranje in cestnine. Bil to nakoncu skoraj največji strošek, medtem ko so same pizze po večini cenejše kot v Sloveniji.
      Poker sem nekaj igral, imel coachinge, a potem ko sem prišel domov ni šlo cisto po planu in nisem odigral 50 ur. Okoli 32 mislim, da jih je bilo.
      Ta teden v začetku pa sem odšel na Tajsko za dva mesca tokrat, mislim da bo pomagalo mindsetu, ki zadnje čase ni najboljši. Plan je vseeno odgrindat, a bo lažje prebrodit, če stvari ne bodo šle po načrtih, sem vsaj v super okolju. Tretjič mislim, da bi lahko šlo
      Danes je Songkran- novo leto na kar sem malo pozabil in dobil zelo ledeno budnico zjutraj, drugače pa sem se prvič zastrupil na Tajskem in še to v bolj turistični restavraciji, ne niti lokalni tajski, tako da cel dan okrevam in sem potem pač gledal zanimiv Twitch in Jkobovo oz. MJquadsovo zmago na turnirju danes Čestitke še enkrat in hvala za popestrilo dneva!! tut če brez giveawaja :P

      Comment


      • Wsssuuup!
        OK torej takrat na Songkran sm šel ven, da sem si najel stanovanje. Tokrat bolj hotelsko sobico, lep razgled, dober internet in predvsem lokacija je minutko dve od plaže. 300€ na mesec.
        Po Songkranu, v soboto sem že zjutraj prepeljal skoraj vse stvari, pri največjem kovčku se je malo zataknilo. Sem 15 minut preizkušal vse možne načine in potem prišel do rešitve:

        Thai style. Po treh metrih vožnje se je kovček že premaknil in nisem mogel več zavijat, tako da se je skoraj slabo končalo. No na koncu je s pomočjo priateljice šlo enostavno, ga je držala zadaj na nogah. Sem se zrihtal in začel grindat zvečer pa si privoščil masažo. Res nevrjetno, kako mi je popokalo v križu in v eni uri sem bil kot nov, čeprav me je prej skoraj mesec dni bolel križ in še kaj. Vse to za 6€ V nedeljo sem se odpravil do tiste Taske restavracije s slovenskim lastnikom,"MOM", da ga pozdravim in malo pokramljam, tudi hrano ima odlično. Sem se zmenil pa tudi z Janom - Somebodyom, da se dobiva in greva na en fruitshake na plažo. Ga je blo res kul videt in vedno v veliko motivacijo. Sem se zvečer ves navdahnjen podal za mize , zgledal ok, dokler me ni en nasprotnik uniču :/
        Rezultatsko je bil kr klasični Azijski downer prve dni ko sm mal igral. No že ko sem prišel it Neapla sem doma veliko izgubil in le nadaljeval potem. En so študent, iz Slovenije, ki se zdaj povzpenja po limitih in mu malo pomagam, mi je predlagal kakšno stavo ali challenge za igranje. Ker sem toliko potoval in igral manj ur, se mi je zdela dobra ideja, tako da sva se odločila za že skoraj tradicionalni 7dni-70ur challenge in 50€ tisti, ki mu ne uspe plača drugemu.
        Do ponedeljka sem odigral 55ur ta mesec. Rezultatsko mislim, da sem v zadnjih štirih sessionih do tedaj izgubil 1050€ in tako je bil mesec na nekje +8€ haha.
        Ponedeljek sem se zjutraj najrej odpravil zamenjat skuter, kakor sem se zmenil, ker je imel ta nekaj zlomljenega in sem rezerviral enega, ki je imel čisto nove gume. No na koncu sem jih sprobal nekje 5, nisem bil z nobenim preveč zadovoljen, nato pa je od zadaj pripeljala čisto novega! 1800km prevoženih kilometrov, brez prask, se res pozna pri bremzah in motorju. Res top Sem se moral kar odpravit malo naokoli in po nakupih. Nisem vzel toliko oblek s seboj imam letos veliko prostora za nove stvari
        Zvečer sem vseeno odigral še par uric in cel dan v torek, v sredo sem pa zjutraj le hotel nekaj pogledat blizu mojega doma, na koncu se pa odpeljal 40 min stran do ene trgovine in tam me je prijela nakupovalna mrzlica haha. Sem verjetno malo pretiraval, ampak sem si kupil vse kar sem imel v načrtu in še kar nekaj ekstra. Hlače, srajce, majce, spodnjice, japanke itd. Tukaj je res super najdeš kar hočeš, cene so tudi top, se verjetno vrnem pred odhodom :P Predvsem Uniqlo mi je bil top, japonska veriga, ne vem če je v Evropi. Edino še eno srajco si bom šel naredit po meri h krojaču, mislim da tako stane okoli 20-25€ Sploh če mi jo bo plačal kolega, ki se je še bolj zakopal v zaostanek pri challengu :P
        Sredo sem se tako za cel dan zamudil in bil potem tudi utrujen, praktično nisem igral padel v velik zaostanek. Naslednje dni sem pa potem le grindal več. V četrtek za pavzo skočil na trening tajskega boksa. Že dolgo nisem treniral in sem bil malo polomljen po treningu, se moram spet utrdit, prav tako nimam nič kondicije, je bilo težko zdržat, po treningu sem se pa samo vrgel v morje. Verejtno si ne znam dobro zaviti rok ali pa imam šibko kožo pod členki, ampak mi je v vseh leth, ko sem treniral vedno potegnilo dol kožo, tako da bom počakal da se mi zaceli preden grem naslednjič na trening in si kupil še dodaten tape. Petek in soboto nismo imeli coachinga tako, da sem potem začel ekstremne sessione, odigral skoraj 15 ur in v soboto 16. V petek še vseeno skočil na fitnes za 45 min in naredil res hud trening. Btw, groza kako šibek sem postal po operaciji, res zelo opazno, a mislim da se ponavadi hitro povrne.
        Vglavnem danes me čaka še nekje 9 urc (eč kot pol opravil), za nagrado pa grem na masažo, bo pomagalo ker sem toliko sedel, prav tako za muskelfiber po treningih.
        Aja včeraj sem naletel kar na nekaj zelo podobnega sarmi. Tajska sarma. Zavita je v bananin list, ker jo pečejo na žaru, notri je pa svinjina in zelje, okus res kot sarma.

        Vglavnem je tukaj super, spet vse ok, veliko bolj sproščen. Načrt za naprej je lepo grindat in hodil na Tajski boks enkrat na dan, kdaj tudi samo na fitnes, se sprostit malo na plaži,ob dobri hrani ali masaži. Mi je zdaj veliko lažje delat. Rezultatsko pa upam, da se tudi obrne, igram relativno ok, ne čisto A game, ampak ne delam pa velikih napak.

        Comment


        • Wssuuup!
          Veliko se je zgodilo od kar sem zadnjič tu kaj napisal.
          Da na hitro obnovim:
          1. DEL:
          APRIL:
          Pisal sem torej Aprila. Tisti mesec lepo po urniku odgrindal in hodil na Tajski boksom in fitnes. Haha, ko gledam slikce za nazaj, tak je bil moj grinding station:

          Odlična miza, ampak niti ni blo tako slabo kot zgleda. Sicer je vsake toliko časa je vrglo ven elektriko za par sekund, enkrat na teden ob nedeljah zvečer in kdaj ob nevihtah. Tudi za par sekund naredi celo zmedo, ker traja preden se modem nazaj poveže. Vseeno je bilo kul, sem spoznal kar dosti kul ljudi in precej produktven mesec. Igral sem 180 ur in 1425€ profita. Imel sem tudi en challenge/stavo vmes, ki sem jo zmagal. Vbistvu sem malo računal in s temi stavami in challengi že kar pridobil nekaj denarja
          MAJ:
          V Maju sem začel slabše in sploh imel precej slabo obdobje, ko sem dosti razmišljal o življenju in kako nadajevat s pokrom in z vsem. No saj, nič novega. Rezultati niso šli preveč dobro in sploh te mesci okol 1k in 2k,3k ali celo negativni se zdijo kot cel poraz, sploh ker nič kaj ne napredujem in niti ne vem kako naj. Prav tako mi ni bilo več zabavno biti sam na Phuketu in ravno takrat me je k sebi povabil en BPC član, ki živi v Bangkoku in je imel za dva tedna prosto sobo. Prav tako igra Heads-UP. To je bilo ravno prav zame, sploh ravno dan po tem, ko se mi je iztekla najemnina stanovanja. Res super.
          Dva tedna pred odhodom iz Phuketa sem nekaj malega igral, več pa hodil ven in treniral.

          V Bangkoku je blo top, spet velik grindanja, s kolegom sva se super zastopila, veliko predebatirala o taktiki in veliko grindala, žurala, bil v parih res super klubih, na sploh pa je bil ta cel trip kar produktiven glede koliko ur sem vložil v poker ob vsem drugem dogajanju. Drugače je rezultatsko bilo zelo slabo, pred Bangkokom sam bil tisti mesec v minusu okoli 1600€, v Bangkoku si opomogel, na koncu Maja sem zaradi nekaterih valut in težav z eno stranjo vseeno pristal v minusu okoli 500-700€.
          Omembe vredna je bila res dobra Mehiška retavracija, avtentična, lastnika iz Mehike in edina, ki je imela okus podoben kot v Kaliforniji. Čisto vse naredijo ročno, bil je še all you can eat Tacos za Taco Tuesday in vglavnem ena boljših pojedin

          Za zadnja dva tedna sem imel v misih it v Vietnam ali Bali, ampak sem se odločil ostat še na Tajskem par dni in obiskat še nekaj krajov kjer še nisem bil. Sever Phuketa in pa Krabi, kjer je bil tudi en poker kolega, ki sem ga spoznal kakšen mesec pred tem.
          JUNIJ:
          Na severu Phuketa se je zgodilo, da sem se res zaštekal z eno punco, ki se je malo pred tem presielila začasno na Tajsko zaradi dela, drugače pa tudi kar rada potuje naokoli. In tako sem ostal dalj časa tu, šel za par dni v Krabi ter prestavil letalsko karto še za en mesec kasneje.
          Bil je super mesec, zjutraj sem grindal, popoldne pa užival, proste dni pa prepotoval naokoli.Na severu se edino nič kaj dosti ne dogaja, tudi fitness sem imel daleč stran tako, da nisem redno hodil, preav tako ni bilo kluba za Tajski Boks. Vseeno videl veliko novega..

          Skrita Banana beach

          Glamping ma Samet Nangshee ViewPointu

          Railey beach-Krabi- bolj v otoškem reggae stilu
          Junija sem odigral 180 ali 160 ur in končal pri okol 2800€ profita, je bil pa res kul mesec na vseh področjih in sem videl res veliko novega.
          JULIJ:
          Ko sm prišel nazaj v Slovenijo v Juliju nisem veliko igral, kar pa sem ni šlo preveč vredu. Več sem se dobil spet z vsemi kolegi in druščino. Pri pokru sem predvsem hotel končat BPC pred BPC kampom v Maroku in se tako postavil pod pritisk in bil seveda še toliko bolj nezadovoljen z rezultati in tiltal. Nisem imel velike motivacije. Sploh nisem imel več potrpljenja z vsemi slabimi rezultati in sem vedel, da rabim neko spremembo. S tem trenerjem sem bil že skoraj leto in čeprav sem se res veliko naučil in je on zelo uspešen, se mi je zdelo, da zadnje čase nič kaj novega ne sprejmem in že vse vem kaj si on misli in da rabim kakšen nov pristop, idejo da dobim tisti AHA moment. Vseeno sem sprejel spet eno stavo in zato grindal tisti mesec, čeprav se je bilo težko spravit k mizam. Začel sem malo bolj eksperimentirat in gledat neko drugo serijo videjov z Gordonom do katere še nisem prišel. Sploh se malo bolj vda v usodo in se sprostil ter več študiral. Vseeno se je mesec obrnil na boljše in sem iz rdečih številk prišel na 1500€ profita in odigral nekaj več kot 200ur.
          Konec meseca se je zgodil še en velik moment. Ko sem govoril o spremembi, se je v BPC vrnil MAestro, tisti trener s katerim sem šel na začetku na Tajsko in se je med tem res specilaiziral za HU. Imel sem z njim par ur in si res želel presedlat k njemu. No to se je konec meseca zgodilo. Sem dobil res veliko novega zagona in čisto drugi pristop k igri. In sicer tak, h katerem sem se hotel spravit takoj po BPCju....
          Malo premora nadaljujem v drugem delu

          Comment


          • Hej Jernej, welcome back, pogrešali smo tvoje poste, part 2 bo verjetno še bolj napet

            Comment


            • Bèbik wrote: Hej Jernej, welcome back, pogrešali smo tvoje poste, part 2 bo verjetno še bolj napet
              Hvala Žiga! Se kmalu kaj vidimo!
              2. DEL:
              AVGUST:
              Na žalost Avgusta na začetku še nisem mogel skočit v nov material. Prvo polovico meseca sem namreč preživel najprej čez vikend na fantovščini v Siofoku na MAdžarskem in potem en teden na Poljskem, turistično, ki se je zaključilo s poroko enega mojih najboljšh prijateljev. Obe destinaciji sta super.
              Se res veliko dogaja v Siofoku in par ulic vseh mogočih klubov, vse traja pozno do jutra. tudi ob petih zjutraj je še polno ljudi. Jaz sem se seveda spravil na polno grindat celo noč in do samega odhoda, kar ni bilo preveč pametno, saj ni bilo možnosti, a bi ko se je začelo dogajati dobil kakšno uro za spanje vmes. Seveda se o fantovščini ne govori, ampak malo za občutek kakšen je bil ambient:

              Je bilo zanimivo dajat naloge, bodočemu ženinu.
              Poljska me je pa tudi prijetno presenetila. Krakovo je lepo mesto, ima veliko karakterja, se veliko dogaja. Tudi ogromno lepih lokalov in restavracij. Sem si ogledal tudi Auschwitz in Schindlerjevo tovarno, grozno. Po parih dnevih pa smo odšli še v Varšavo. Tudi Varšava je super, obe mesti sta lepo urejeni, poroka je bila pa seveda tudi super. Vglavnem, drugo polovico meseca sem se končno lahko spet težko pričakovano spravil k pokru.
              Takoj sem šel čez vso gradivo in sedaj je študiranje potekalo večinoma v PIO solverju. V tem bi se res lako igral mesece in mesece, prdvsem pa sem precej hitro dobil še boljšo predstavo v nekatere frekvence in kako on razporeja vse range. Na začetku je cela zmeda, ampak s pomočjo MAestra sem kar hitro pogruntal kako stvari delujejo. Sem imel načrt še igrat po stari strategiji in le študirat nv način, z namenom da ne b v tem obdobju zarad napak implementacije šel v narobno smer s profitom. No, po parih dneh sem raje kar na polno skočil v nov sistem, saj se mi je zdelo da se bom tako veliko hitreje naučil, s profitom pa se nisem preveč obremenjeval. In s tem mi je poker spet postal tako zelo zanimiv. Sedaj je bil spet vsak odigran hadn zanimiv, toliko novih opcij sem imel, drug način razmišljanja. Mislim, da tudi z vsemi nabranimi izkušnjami do sedaj še toliko lažje vse implementirat. Igral sem tudi veliko več nasprotnikov, battlal z regi malo za vajo in sploh je blo super. Na začetku sem delal ogromno napak, a sem se kaj kmalu navadil na nove spote v katerih sem se znašel. Predvsem pa sem veliko lažje opazil kje nasprotnik dela napake.
              Avgusta sem vseeno odigral le okoli 50-60 ur in imel okoli 800-900€ profita (bil nekje 1k € pod EVjem tudi) in -300 pred zadnjim dnevom, ampak je bila na koncu velika sprememba že v igri, več ur sem tudi preštudiral, kot pa igral.
              SEPTEMBER:
              September je bil mesec, ko se je obetalo BPC srečanje. Letos sem se končo odločil, da se ga udeležim. Do konca sem imel zaradi nepreveč dobrih rezultatov še nekje 6500€. Nažalost tudi nisem na polno grindal prvih 10 dni pred začetkom, saj sem imel za uredit še kar veliko administrtivnih zadev, ker sem se odločil, da se vrnem na Tajsko po BPC kampu. Igral se nekje 40-50 ur in bil na 2000€ profita.
              Srečanje poteka vsako leto na drugi lokaciji, letos je bilo v Marakešu, kjer "smo" zakupili cel hotel oz. Riad. Tako ni bilo drugih gostov in so lahko potekale zabave do jutranjih ur, vedno so potekale tudi cash igre. Seveda le za žetone , saj je tam muslimanska država in niso preveč navdušeni nad alkoholom in igrami na srečo.
              Bilo je res super spoznat vse trenerje in prijatelje s katerimi smo vsak dan na Skypu in se skupaj prebijamo naprej. Res odlična energija, večino igralcev ki so tja prišli so precej uspešni, Gordon je tako poseben karakter, tudi Jan-Somebody je prišel, z njim se je vedno kul videt, odvijalo se je tudi veliko zabave. Tako smo se po puščavi peljajli s štiri kolesniki, en dan igrali paintball, bil je še turnir, svečane večerje itd. Top dogodek, ti da veliko pozitivne energije in novih spoznanstev. Nad samim Marakešem drugače nisem bil najbolj navdušen, saj je zanimivo, ampak ne najbolj po mojem okusu. Prvi dan ko sem prišel je pa bilo malo pravljično, kot v Aladinu, a mi je bilo dan za dnem manj všeč.

              Ozke ulice v medini- centru, delanje usnja- ne najbolj prijeten ogled

              zabava
              Ko sem se vrnil sem bil doma še dva dni, da sem se poslovil od bližnjih, nato pa že odšel nazaj na Tajsko. Ker bom verjetno ostal dalj časa, sem si tokrat že vnaprej uredil optični internet, 100/30 (preizkušeno zelo stabilen), tudi apartma, v prtljago sem vzel še UPS, ki sem ga kupil pred tremi leti na Tajskem, tako da me je vse čakalo nared za delo. Drugače je lahko kar problem te velike baterije transporitrat po letalu. Ta očitno ustreza pogojem, a vsem vseeno skopiraj specifkacije in odgovor nekoga na letališču, ki je potrdil da je ok. Ko sem presedel na drug let in se moral še enkrat checkirat v Bangkoku, mi je to zelo prav prišlo, da sem lahko pokazal specifikacije. Vglavnem je upslo transportiratin celo elektriko je dvakrat za manj kot sekundo ven vrglo, a ker imam modem priključen na UPS, ni nobenih problemov. Res vesel da prav pride po vseh težavah.

              Ob prihodu sem imel še par dni "počitnic", ker je imela prej omenjena punca dopust. V tem času sem si kupil še mizo in stvari da se ustalim, nato pa odšel na jug otoka, kjer sem se spet tudi srečal z Janom in ga gledal kako uničuje mizo za mizo. Res noro.
              No zadnja dva tri dni pred koncem meseca sem se končno spet podal v akcijo in mesec končal pri 4100€ in 70ur igranja. Predvsem je bil občutek za mizami čisto drugačen in sem imel res zanimive battle proti igralcem, proti katerim še pred kratkim nisem znal igrat.
              OKTOBER:

              Sedaj mi je manjkalo do konca še okoli 2500€. Prve dni sem se vrgel v grind, nato pa spet izgubil dva dni, ker še malo preurejam stanovanje. V nedeljo sem izgubil še en dan, zvečer pogledal UFC, že hotel it spat, a zaradi slabe vesti da še tretji dan ne bi igral rekel, da se spravim in dokončam zadeve. Imel sem še okoli 500€ do konca...
              Začel sem slabo in vse je izgledalo da se bom kar oddaljil od konca, nato pa si opomogel, dobil še nekaj nasprotnikov na višjih limitih in končal session 14€ nad mejo! Tako se dodal ta mesec še 30 ur in 2500€
              To je bilo to. Čuden občutek, dolgo je trajajlo, veliko vzponov in padcev, vseeno vesel, da sem končno zaključil!
              Tako je izgledal moj zadnji teden igranja:

              In konec!

              It's a lovely day, just got paid

              Tak je bil nekak vibe.
              Tako, da na koncu sem res vesel, da sem zadnja dva meseca toliko napredoval in sodeloval z Maestrom. Nekako se je sklenil cel krog in tudi zaradi vseh osnov in izkušenj mi je upselo recej hitro implementirat nov način igranja. Občutek za mizami je super in imam veliko večjo vizijo nad tem kaj se dogaja. Študiranje po novem poteka da delam par simulacij v PIOtu, coaching in igranje. Še res ogromno stvari ne znam, je pa poker spet zelo zanimiv in ne grindam le za neke vsote, ampak sem spet bolj študent igre. Pot naprej je tudi precej jasna sploh nimam občutka, da je česarkoli konec, ampak bolj nov začetek.
              Bom verjetno napisal več misli o celem "potovanju" kdaj drugič, že ta updejt je za celo knjigo
              P.S. : Isti dan ko sem končal sem dobil kočno dostavljen še novi "monitor" oz. TV 4k 50" , sem upal da ga krstim še z UFCjem. Vglavnem, kot da imam 4 25" monitorje, Gledanje filmov je tudi top. Lepo darilo za finale

              prej.............................................. ...................................potem
              Vglavnem vse pripravjeno na grind in obdržat ves denar zase

              KONEC

              Comment


              • Zivjo, odlični pousti!!! Ko čakam mize si z veseljem preberem tvoje poste. A bi te lahko prosil za email naslov, da mi odgovoriš ko bos imel čas na par vprašanj

                Comment


                • Srečno v novih izzivih, mission 1 completed, zdaj pa samo gasa

                  Comment


                  • Svaka cast Myst res iskrene cestitke. Zdj pa sam tko naprej gl

                    Comment


                    • Najlepša hvala vsem za čestitke!
                      Po tem ko sem končal BPC rezultati zgledajo nekako takole:

                      The magic is gone haha. Ampak je vse vredu, sem imel ene 4 matche, ki bi se jim mogoče lahko izognil, ampak mislim da sem imel tudi tam edge. Samo tako je pač padlo, me vseeno nič ne skrbi, sem zdaj veliko bolj samozavesten v svojo igro.
                      Sem pa opazil par velikih lukenj v svoji igri, v situacijah, ki sem bolj na novo z novo strategijo. Tako da sem veliko časa posveil študiranju in še vedno imam kar nekaj situacij za predelat in naredit par simulacij v PIOtu. S tem bi tudi tisti bližji dvoboji šli brez problema. Vglavnem ni šlo v pravo smer še trenutno, kar se tiče denarja.
                      Drugače pa sem končno še prebarval stanvanje. No vsaj glavni del in sedaj res izgleda vse veliko bolj moderno in lepo Je bil kar projekt in mi je bilo po začetku kar malo žal, da sem sva se lotila tega in ne najela koga haha. Ni izgledalo tako kot bi moralo, ampak sem potem ugotovil, da je bila kriva slaba barva za strop in slab roller. Ko sem to popravil, se je vse hitro naredilo in izgledalo res pro Tako, da je res velika preobrazba stanovanja od prve faze do zdaj. Super občutek.
                      Nisem omenil, da sem dobil za presenečenje tečaj kuhanja, kjer sem se naučil moje 4 najljubše tajske jedi! Res izredno dober kuharski tečaj, profesionalna oprema, pravi chef in okus hrane je bil, kot da bi jo naročil v restavraciji. Odlično in čisto avtentično


                      Sem si šel takoj kupit nove nože in opremil bolje kuhinjo Manjka še en določen wok. Vglavnem imam še dodatno par dobrih opcij za večerjo.

                      Domače narejen pad see ew in Tom kha gai(kokosova juha) Si kar veliko kuham doma. Okus še boljši kot zunaj, sem čisto navdušen, po drugi strani pa zdaj ko grem jest ven, ne vem več kaj naj naročim, ker najljubše jedi tako doma že jem veliko.
                      Ta mesec je načrt spet po dolgem času odigrat okoli 200ur in preštudirat par teh spotov. Ne bi bilo slabo tudi denarno naredit en dober mesec En dan sem malo igral za foro 6max, tako da mogoče kdaj še tak session vključim, bolj realno pa bom Januarja začel z učenjem še te igre in bom ob HUju, par ur namenil še temu.

                      Comment

                      Working...
                      X